Najnowsze

Najnowsze

Biskup krytykuje PiS i "zadymiony PiS-em" Episkopat

- Politycy kłócą się w sprawie krzyża w sposób kompromitujący - mówi bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Bp Pieronek krytykuje PiS, który "działa zza szafy, steruje rzekomą obroną krzyża", ale też kościelne władze. - Co biskupów obchodzi stawianie pomników? Niech się zajmą sprawami wiary i moralności - uważa.

"Księżna Diana" reklamuje bieliznę

"Poczuj romantyzm brytyjskiej monarchii" - takim hasłem oraz fotografią roznegliżowanej kobiety, która łudząco przypomina tragicznie zmarłą księżnę Dianę promuje się jedna z chińskich firm produkujących bieliznę.

Lotniczy gigant lata do Azji

Francuskie linie lotnicze Air France zainaugurowały komercyjną eksploatację Airbusa A380. Największy samolot pasażerski na świecie ruszył na trasę Paryż - Tokio.

Gabinet Owalny po liftingu

Gabinet Owalny prezydenta Stanów Zjednoczonych przeszedł lifting. I to dość duży - zmienione zostały kolory ścian, wyposażenie, a nawet dywan na podłodze.

Badanie szpiku? Próbki taniej wysłać do USA

Po apelu Dody, która poprosiła fanów o rejestrowanie się jako dawcy szpiku, zgłosiło się kilkanaście tysięcy chętnych. Jednak wraz z deklaracją pomocy znów zrobiło się głośno o innym problemie - braku pieniędzy na badania. Zbadanie jednej osoby, która chce zostać dawcą szpiku, jest bowiem w Polsce droższe niż w Stanach Zjednoczonych.

Co robił Lech Kaczyński w Stoczni?

Podczas obchodów 30. rocznicy Solidarności rozpoczęła się jednak dyskusja na temat roli Lecha Kaczyńskiego w przebiegu sierpniowego strajku. Brat zmarłego prezydenta uważa, że był on doradcą strajkujących robotników. Oni sami uważają zaś, że Kaczyński podczas samych sierpniowych wydarzeń w Stoczni Gdańskiej odegrał niewielką rolę, choć nie tak marginalną, jak chcieliby niektórzy.

Szykują się na atak Earla

Stany Zjednoczone przygotowują się na atak huraganu Earl. Władze prawie wszystkich stanów położonych na wschodnim wybrzeżu zarządziły pogotowie. Mieszkańcy niektórych nadbrzeżnych rejonów Karoliny Północnej zostali już ewakuowani.

"Przelotna szansa" na izraelsko-palestyński pokój

Barack Obama wierzy, że pomiędzy Izraelem i Palestyną w końcu zapanuje spokój. Prezydent USA stwierdził, że przywódcy obu stron mają "przelotną szansę" na porozumienie i powinni ją bezwzględnie wykorzystać. - Taka okazja może nie powtórzyć się szybko - powiedział Obama przed pierwszym od prawie dwóch lat bezpośrednim spotkaniem premiera Izraela i prezydenta Autonomii Palestyńskiej.

Napastnik zginął. Zakładnicy bezpieczni

Zmarł napastnik, który uzbrojony w broń palną oraz ładunki wybuchowe wtargnął do siedziby telewizji Discovery Channel pod Waszyngtonem. Podczas akcji zatrzymania został postrzelony przez policyjnego snajpera. Trzy osoby, które mężczyzna wziął jako zakładników, są bezpieczne.

Mołek: rozmawiajmy o tym przy stole

- Co roku od 5 do 15 proc. chorych umiera nie doczekawszy przeszczepu - mówił w "Faktach po Faktach" krajowy konsultant ds. transplantologii prof. Wojciech Rowiński. Co robić, by więcej osób oddawało swoje organy? - Rozmawiajmy o tym w rodzinie, przy stole. Powiedzmy mamie, że gdyby zdarzyło się najgorsze, moją intencją jest, by moje organy trafiły do potrzebujących - przekonywała dziennikarka Magda Mołek. Minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała w TVN24, że rząd zwiększy nakłady na transplantologię.

Podejrzenia o terroryzm uchylone

- Dwaj Jemeńczycy aresztowani w Holandii w związku z wysuniętym wobec nich w Stanach Zjednoczonych podejrzeniem o zamiary terrorystyczne, zostaną niemal z pewnością wkrótce zwolnieni - poinformowała w środę holenderska prokuratura.

Żona gwiazdora obwinia lekarzy

Catherine Zeta-Jones obwinia lekarzy o zbyt późne wykrycie raka gardła u jej męża, Michaela Douglasa. Chociaż gwiazdor od kilku miesięcy szukał pomocy w związku z nasilającymi się dolegliwościami, dopiero przeprowadzona w sierpniu biopsja wykazała nowotwór.

Zasypani górnicy oprowadzają po przymusowym "domu"

Władze Chile udostępniły nowe 23 minutowe nagranie wykonane przez zasypanych górników z kopalni w San Jose. Górnicy nakręcili je dzięki dostarczonej im 700 metrów pod ziemię kamery. 33 mężczyzn opowiada dowcipy i oprowadza po swoim przymusowym schronieniu.

Blair: naginałem i wypaczałem prawdę

Księżna Walii Diana była manipulantką, Elżbieta II była wyniosła, a Gordon Brown potrafił mnie doprowadzić do szaleństwa - zwierzył się Tony Blair w opublikowanej właśnie autobiografii "The Journey" (Podróż) obejmującej lata 1994-07. Były premier przyznaje też, że był blisko uzależnienia od alkoholu i "naginał" prawdę.

Trzy eksplozje w tłumie pielgrzymów

O świcie doszło do trzech eksplozji w tłumie ludzi zgromadzonych na szyickiej procesji w pakistańskim mieście Lahore. Śmierć poniosło co najmniej 14 osób, a ponad 100 zostało rannych. Szef miejscowej policji Aslam Pareen oświadczył, że stan 35 osób leżących w szpitalach jest krytyczny.

Znieważyła miejsce ku czci prezydenta

Na osiem miesięcy ograniczenia wolności skazał krakowski sąd 22-letnią Aleksandrę W., oskarżoną o znieważenie po pijanemu miejsca, w którym na Rynku Głównym w Krakowie oddawano cześć zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego żonie.

Wpadła do szybu, bo windy nie było w środku

Środa, 1 września 58-letnia kobieta wpadła do szybu windy w jednym z bloków w Polkowicach i runęła trzy piętra w dół. Policja szuka sprawcy, który pootwierał drzwi od windy na kilku piętrach i spowodował zagrożenie.

Czekają na informacje ws. kradzieży kart Przewoźnika

- Pierwszy z dwóch skierowanych do Rosjan wniosków o pomoc prawną w sprawie kradzieży kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika został zrealizowany, otrzymaliśmy zapis z monitoringu miejsca, w których realizowane były wypłaty - poinformowała warszawska prokuratura. Cały czas Polacy czekają jednak na informację od Rosjan o prowadzonym śledztwie.

Jesienne nowości w TVN Warszawa

TVN Warszawa przygotowała dla swoich widzów kilka jesiennych nowości. Oprócz polskich produkcji, po raz pierwszy w historii na antenie stacji pojawią się także propozycje zagraniczne. Poza tym jak zwykle nie zabraknie najważniejszych wydarzeń kulturalnych w "Rytmie Miasta" czy informacji z życia "Stolicy".

Francja ściga internetowych piratów. Europa czeka

We Francji ruszyły zakrojone na wielką skalę działania wymierzone przeciwko internautom nielegalnie udostępniającym pliki z sieci. Na pierwsze efekty jakie przyniesie kontrowersyjna ustawa HADOPI, czeka cała Europa. W drugiej połowie września europarlamentarzyści zagłosują nad raportem, który internetowych piratów każe traktować jak producentów podrabianych towarów. - To droga donikąd. Francja poniesie piękną klapę. Europa też, jeśli za nią pójdzie - ocenia europosłanka frakcji socjalistów Lidia Geringer de Oedenberg.

Komorowski o Afganistanie: trzeba znaleźć rozwiązanie

Podczas spotkania z szefem NATO Andersem Foghiem Rasmussenem prezydent Bronisław Komorowski oświadczył, że "trzeba znaleźć rozwiązanie", aby Polska mogła zostać w Afganistanie tak długo, jak to będzie potrzebne, bez ograniczania modernizacji naszej armii. Wcześniej prezydent spotkał się z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem, któremu przedstawił swoją wizję polskiego przewodnictwa w UE. Jeszcze wcześniej prezydent usłyszał od szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, że Bruksela dzieli z nim "strategiczną wizję potrzeby wzmocnienia UE".

Polacy zniknęli bez śladu

Michał Kacperski i Piotr Zwoliński na początku sierpnia wyruszyli do Kazachstanu, by zdobyć najwyższy szczyt Kazachstanu Chan Tengri. Wkrótce po przylocie na miejsce ślad po nich zaginął. Po blisko miesiącu od zaginięcia nadal niewiele wiadomo, co mogło się stać z mężczyznami.

Podejrzany przetarg na wóz bojowy

Czeski wiceminister obrony Jaroslav Koprziva jest podejrzewany o machinacje przy organizacji przetargów i udzielanie firmom informacji, jak ominąć konkurs na zamówienia publiczne, napisał w środę dziennik "Mlada fronta Dnes".

Zwolniony z MSZ, pójdzie do PiS?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozwiązało umowę o pracę z Witoldem Waszczykowskim tuż po tym, jak wrócił do MSZ po bezpłatnym urlopie na czas pełnienia funkcji wiceszefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Resort argumentuje odwołanie brakiem odpowiedniego stanowiska. Waszczykowski nie wyklucza, że wstąpi do Prawa i Sprawiedliwości.

Biesłan wciąż płacze i domaga się prawdy

Dokładnie sześć lat temu czeczeńscy terroryści wtargnęli do szkoły nr 1 w Biesłanie. W środę trzy tysiące ludzi zgromadziło się przed ruinami budynku, aby oddać hołd 334 osobom, które zginęły podczas kontrowersyjnego ataku rosyjskich sił specjalnych. Specnaz wyeliminował napastników, ale za bardzo wysoką cenę.

"Nie koncentrujmy się zbytnio na Gazociągu Północnym"

- Polska powinna zacieśnić stosunki z Niemcami, nie koncentrując się na spornym Gazociągu Północnym po dnie Bałtyku - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie udzielonym europejskiej telewizji informacyjnej Euronews.

Gestów hitlerowskich nie wykryto

"Precz z żydowską okupacją", krzyczeli m.in. podczas głośniej manifestacji 11 listopada 2009 r. działacze Obozu Narodowo - Radykalnego. Warszawska prokuratura umorzyła jednak prowadzone w tej sprawie śledztwo dotyczące nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. Na zdjęciach z manifestacji nie doszukano się też hitlerowskich gestów.

Chciała wyłudzić 8,5 mln zł

8,5 mln zł próbowała wyłudzić z trzech warszawskich banków 44-letnia kobieta. Ewa S. była już wcześniej poszukiwana listem gończym za podobne oszustwa. Grozi jej do 12 lat więzienia.