Najnowsze

Najnowsze

"Wolna Armia" zaatakowała budynki wywiadu

Syryjscy dezerterzy w nocy z wtorku na środę zaatakowali na obrzeżach Damaszku kompleks budynków należących do wywiadu. To pierwszy atak na ważne obiekty sił bezpieczeństwa od wybuchu przed ośmioma miesiącami antyprezydenckiego powstania.

"Nie, no ja zaraz dostanę w łeb..."

Poturbowani dziennikarze, zniszczony sprzęt wart miliony złotych. Podczas zamieszek w Dniu Niepodległości agresja tłumu wielokrotnie kierowała się na przedstawicieli mediów. Czy to oznaka rosnącej agresji wobec dziennikarzy? Co jest przyczyną takiej sytuacji?

Ciężkie życie marynarza. Okręt wart miliardy, a toalety się psują

Ponad sześć tysięcy ludzi zaokrętowanych na najnowszym lotniskowcu atomowym US Navy USS G.H.W. Bush cierpi tortury. Zadaje je im sam wart ponad sześć miliardów dolarów okręt. Na jednostce notorycznie psuje się system odpowiedzialny za toalety, a brak miejsca do załatwiania naturalnych potrzeb jest nie lada problemem, gdy spędza się w morzu miesiące bez zawijania do portu.

Okupacja skończona? Nie mogą rozbić namiotów

Nowojorska policja usunęła obozowisko ruchu "Okupuj Wall Street" z parku Zuccotti przed siedzibą najważniejszej amerykańskiej giełdy. Sąd stanowy rozstrzygnął, że protestujący nie mogą tam rozbijać namiotów. Jeszcze zanim zlikwidowano obozowisko, reporterki TVN24 udały się z kamerą do protestujących, którzy pokazali im jak wygląda "okupacyjna" codzienność.

"Kropka nad i" 15.11

Wtorek, 15.11 - Dzisiaj nie jest mi blisko ani do Zbigniewa Ziobry ani do Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała w "Kropce nad i" Elżbieta Jakubiak. Jej zdaniem podziały w Prawie i Sprawiedliwości są dobrym znakiem. - Ja upatruję we wszystkich, tych załamaniach, odejściach, nieudanych powrotach czegoś, co będzie jakąś naprawą - stwierdziła polityk PJN.

Radykalnie i z wpadkami. Walczą o nominację

Przedstawiciele partii republikańskiej w USA wkraczają w decydującą fazę zaciętej kampanii przed partyjnymi prawyborami. Szereg kandydatów stara się zdobyć nominację, która pozwoli im zawalczyć o Biały Dom z Barackiem Obamą. Zwycięstwo próbują osiągnąc radykalizmem. Proponują wojnę handlową z Chinami czy atak na Iran. Zaliczają też dramatyczne wpadki.

"Rozmowa Rymanowskiego" 15.11

Wtorek, 15.11 Do konfliktu ZSRR z Czechosłowacją w '68 roku porównał Stefan Niesiołowski konflikt pomiędzy PiS-em a "ziobrystami". Według niego Ziobro, jest Alexandrem Dubczekiem, ówczesnym I sekretarzem KC KPCz. Kto jest Leonidem Breżniewem? – Już nie chcę mówić, żeby nikogo nie dotknąć - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego". Natomiast Arkadiusz Mularczyk, który był drugim gościem programu, apelował do władz PiS-u, "by się opamiętały".

Zjechał na drugi pas. Zginął na miejscu

W czołowym zderzeniu forda focusa i volkswagena transportera zginął 30-letni mężczyzna. Kierowany przez niego ford zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wypadku ranne zostały cztery inne osoby.

Wykolejony tramwaj zablokował ruch

Wykolejony tramwaj zablokował przejazd ul. Zgierską w Łodzi. Pojazd wypadł z szyn po zderzeniu z samochodem osobowym, którego kierowca wymusił pierwszeństwo.

Niesiołowski: Nie powiem, kto jest jak Breżniew

Do konfliktu ZSRR z Czechosłowacją w '68 roku porównał Stefan Niesiołowski konflikt pomiędzy PiS-em a "ziobrystami". Według niego Ziobro, jest Alexandrem Dubczekiem, ówczesnym I sekretarzem KC KPCz. Kto jest Leonidem Breżniewem? – Już nie chcę mówić, żeby nikogo nie dotknąć - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego". Natomiast Arkadiusz Mularczyk, który był drugim gościem programu, apelował do władz PiS-u, "by się opamiętały".

W środę po południu prezydent pozna skład rządu

W środę o godz. 16 Donald Tusk przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu skład rządu - podało Polskie Radio. Mają się w nim znaleźć Jacek Cichocki, Krystyna Szumilas, Sławomir Nowak, Michał Boni, Jacek Rostowski, Radosław Sikorski, Barbara Kudrycka, Elżbieta Bieńkowska, Władysław Kosiniak-Kamysz i Marek Sawicki. Jeżeli tak będzie wyglądał nowy rząd Donalda Tuska, to wśród ministrów nie zobaczymy Grzegorza Schetyny.

Komorowski ma projekt wspólnego Marszu Niepodległości

Czy Bronisław Komorowski może pogodzić zwaśnione strony, które 11 listopada wywołały zamieszki na ulicach Warszawy? Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz jest przekonany, że tak. - Pod auspicjami prezydenta i z jego udziałem wspólny Marsz Niepodległości mógłby w przyszłym roku wyruszyć z Placu Trzech Krzyży w kierunku Belwederu - powiedział profesor na antenie TVN24.

Narodowcy oskarżają policję. "Chaos i niekompetencja"

- Niekompetencja i brutalne działania - o to oskarżają policję organizatorzy Marszu Niepodległości. W ich ocenie służby porządkowe 11 listopada na ulicach Warszawy całkowicie zawiodły. Narodowcy złożyli do prokuratury doniesienie na komendanta stołecznego. - Mogłoby dojść do nieszczęścia, gdyby nie postawa funkcjonariuszy - odpowiada policja.

9-latka uwięziona dwa dni we wraku auta

Dziewięciolatka przez dwa dni była uwięziona we wraku samochodu. Leżała obok ciała swojego ojca. Auto wypadło z drogi i stoczyło się do rowu, gdzie niezauważone przeleżało kilkadziesiąt godzin.

Najlepsza paczka pod choinkę? Z jedzeniem

W tym roku najbardziej oczekiwanym prezentem pod choinkę w Szwecji będzie paczka z produktami spożywczymi, zamawiana przez internet i dostarczana do domu - ogłosił we wtorek szwedzki Instytut Analizy Handlu.

"Niech Kaczyński i Ziobro wybiorą Jakubiak"

- Dzisiaj nie jest mi blisko ani do Zbigniewa Ziobry ani do Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała w "Kropce nad i" Elżbieta Jakubiak. Jej zdaniem podziały w Prawie i Sprawiedliwości są dobrym znakiem. - Ja upatruję we wszystkich, tych załamaniach, odejściach, nieudanych powrotach czegoś, co będzie jakąś naprawą - stwierdziła polityk PJN.

Świetne debaty i wpadki rywali. Gingrich w natarciu

Do czołówki kandydatów do nominacji prezydenckiej w Partii Republikańskiej doszlusował Newt Gingrich, były przewodniczący Izby Reprezentantów, polityk, któremu jeszcze niedawno nie dawano żadnych szans. Dzięki niemu, w 1996 r., po 40 latach przerwy, republikanie odzyskali większość w obu izbach Kongresu. Teraz świetnie radzi sobie w debatach, zwłaszcza, że rywale zaliczają fatalne wpadki.

Uwaga na mgły. Na wschodzie spadnie śnieg

Przed nami pochmurna, mglista, chłodna noc. Na wschodnich krańcach Polski możliwe opady deszczu i śniegu. W środę natomiast popada i pośnieży na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Nad ranem należy spodziewać się mgieł w całym kraju.

Szukali "Pitia". Wielka obława na słowacką mafię

Słowacka policja aresztowała we wtorek 20 osób podczas operacji wymierzonej w jedną z najniebezpieczniejszych miejscowych grup przestępczych. Była to największa antymafijna akcja policji w historii Słowacji.

Mniej imigrantów, bo kryzys w USA

W ostatnich latach bardzo zmniejszyła się imigracja z Meksyku do USA, także ta nielegalna - pisze we wtorek "LA Times". Główną przyczyną jest niekorzystna sytuacja gospodarcza w USA, która sprawia, że ryzykowna przeprawa na północ staje się mało opłacalna.

Stołeczne taksówki podrożeją

Z dotychczasowych 6 do 10 zł ma wzrosnąć maksymalna opłata za "trzaśnięcie drzwiami" w warszawskich taksówkach. Konieczność podniesienia stawki wynika z dwóch niezależnych analiz opracowanych na zlecenie ratusza. Ostateczną decyzję o podwyżce podejmie w grudniu Rada Warszawy.

Poparcie w dół. Prezydenta - lekko, premiera - mocno

Prezydent Bronisław Komorowski dobrze wypełnia swoje obowiązki. Tak sądzi 60 proc. Polaków – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP. Prace rządu dobrze ocenia 35 proc. badanych. Samego premiera Donalda Tuska negatywnie oceniło 45 proc. respondentów.

Biznesmen zarabia, zwierzęta cierpią

Wtorek, 15 listopada Biznesmen, Rafał P., mimo braku pozwolenia na prowadzenie schroniska, przyjmuje w swojej posiadłości bezdomne zwierzęta. Jak to możliwe? Jego firma formalnie nie jest schroniskiem, a "hotelem dla bezdomnych zwierząt", skąd trafiają one do schronisk w całej Polsce. Nim jednak się to stanie, psy - które często są chore, ranne, zagłodzone - są przetrzymywane nawet przez kilka dni w kiepskich warunkach, bez pomocy weterynarza. A to wszystko za aprobatą lokalnych władz. Sprawą zajęła się prokuratura.

Przyszedł do szkoły z samurajskim mieczem

18-letni uczeń wszedł na teren szkoły z samurajskim mieczem i ranił wicedyrektora oraz dwóch pracowników. Do incydentu doszło w Maroussi w Grecji. Świadkowie oceniają, że chłopak był w amoku.

Czechy grożą, że zwrócą samoloty CASA

Czeski minister obrony Alexandr Vondra zagroził, że Czechy zwrócą wojskowe samoloty transportowe CASA i odstąpią od umowy na ich dostawę, jeśli producent nie wyeliminuje trapiących maszyny usterek.

Biznesmen zarabia, zwierzęta cierpią

Biznesmen, Rafał P., mimo braku pozwolenia na prowadzenie schroniska, przyjmuje w swojej posiadłości bezdomne zwierzęta. Jak to możliwe? Jego firma formalnie nie jest schroniskiem, a "hotelem dla bezdomnych zwierząt", skąd trafiają one do schronisk w całej Polsce. Nim jednak się to stanie, psy - które często są chore, ranne, zagłodzone - są przetrzymywane nawet przez kilka dni w kiepskich warunkach, bez pomocy weterynarza. A to wszystko za aprobatą lokalnych władz. Sprawą zajęła się prokuratura.

Strumienie wody zamiast ulic

Nagłe i obfite opady deszczu spowodowały duże szkody w Hiszpanii. Najbardziej ucierpiała miejscowość La Canonja w Katalonii. Służby ratunkowe wypompowują wodę z ulic.

Ostatnia deska ratunku Assange'a

Julian Assange, twórca Wikileaks, złożył we wtorek w Wysokim Trybunale (sądzie drugiej instancji) wniosek o zgodę na przedstawienie jego sprawy w Sądzie Najwyższym - podały brytyjskie władze sądownicze. To ostatnia szansa dla Australijczyka - brytyjski sąd orzekł wcześniej, że może być on wydany władzom Szwecji. Assange boi się, że Sztokholm z kolei wyda go Amerykanom, zarzucającym mu kradzież tajemnic państwowych.

Janukowycz w Polsce: Ostro pytają o Tymoszenko

Kraje UE naciskają w sprawie Tymoszenko i często "ostro pytają" - przyznał Wiktor Janukowycz po dzisiejszych rozmowach z prezydentami Polski i Niemiec. Przywódca Ukrainy złożył wizytę we Wrocławiu kilka godzin po tym, jak parlament ukraiński odrzucił poprawki opozycji do projektu ustawy o zniesieniu karalności za niektóre przestępstwa gospodarcze. Oznacza to, że nie będzie możliwości zwolnienia z więzienia skazanej na 7 lat pozbawienia wolności byłej premier, Julii Tymoszenko.