Najnowsze

Najnowsze

Zalane ulice w stolicy, trudniej się jeździ

Zamknięty Trakt Lubelski, podtopione osiedlowe uliczki i gigantyczne kałuże na głównych arteriach - padający niemal bez przerwy od poniedziałku wieczorem deszcz poważnie utrudnia jeżdżenie po Warszawie.

Szef WikiLeaks jednak podejrzany o gwałt

Śledztwo ws. gwałtu wobec założyciela portalu WikiLeaks, Australijczyka Juliana Assange'a, zostało wznowione. - Są powody, by sądzić, że przestępstwo zostało popełnione - głosi komunikat głównej prokurator Marianne Ny.

Prezydent Mysłowic oskarżony

Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra został oskarżony o przekroczenie uprawnień przy przyznawaniu mieszkań komunalnych oraz poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym sprzed 5 lat. On sam odpiera zarzuty i twierdzi, że był nękany przez organy ścigania.

Bilans wakacji na drogach: 773 zabitych, 10 tys. rannych

Tegoroczne wakacje na drogach okazały się nieco bezpieczniejsze niż poprzednie. I tak zginęły jednak 773 osoby, a ponad 10 tys. zostało rannych. Ogółem w czasie wakacji miało miejsce 7 628 wypadków. Ujęto ponad 33 tysiące pijanych kierowców - taki bilans przedstawiła policja.

Do weekendu jeszcze popada

- W ciągu ubiegłej doby na południu i wschodzie Polski spadło średnio 20-40 litrów wody na metr kwadratowy. Według naszych prognoz w nocy spadnie kolejne 25 litrów i drugie tyle jeszcze jutro na wschodzie kraju – mówi Wojciech Raczyński synoptyk TVN Meteo.

Prokuratura przedłuży śledztwo ws. chłopca z Cieszyna?

Bielska prokuratura planuje przedłużyć do końca roku głośne śledztwo w sprawie śmierci chłopca, którego ciało znaleziono wiosną na obrzeżach Cieszyna - informuje PAP. Wciąż nie wiadomo, kim był, ani skąd pochodził chłopiec, którego wiek oszacowano na dwa lata.

Przekazaliśmy Rosjanom wszystkie dokumenty

Polska prokuratura wojskowa zakończyła już realizację rosyjskiego wniosku o pomoc prawną w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej - dowiaduje się TVN24. Rosjanie prosili m.in. o przesłuchanie członków rodzin ofiar, załogi samolotu Jak-40, urzędników przygotowujących podróż 10 kwietnia, a także służb technicznych przygotowujących prezydencki samolot.

Kasacja ws. linczu we Włodowie oddalona

To już ostateczny koniec procesu ws. głośnego linczu we Włodowie. Trzej bracia W. są już ostatecznie skazani na 4 lata więzienia w zawieszeniu. Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony, która chciała zwrotu sprawy do I instancji. Mężczyźni i tak są na wolności po ułaskawieniu przez prezydenta.

"Z takim Kaczyńskim PiS nie odbierze władzy PO"

Przy takiej retoryce Jarosława Kaczyńskiego PiS zawsze będzie siedziało w ławach opozycyjnych i nie odbierze władzy Platformie - powiedział w RMF FM poseł PiS Paweł Poncyljusz. I przyznał jednocześnie, że wolałby prezesa PiS z kampanii wyborczej. - Chciałbym, żeby w PiS wróciła tamta retoryka - podkreślił polityk PiS.

"Oto nasze prawdziwe zarobki"

Na dobry początek roku szkolnego, minister edukacji Katarzyna Hall zadeklarowała obiecane przez premiera podwyżki dla nauczycieli. "Będzie to także kolejny rok, w którym nauczyciele, jako jedyna budżetowa grupa zawodowa w Polsce, otrzymają znaczące podwyżki wynagrodzeń" - zadeklarowała minister. Co na to sami zainteresowani? Na skrzynce mailowej Kontaktu 24 zawrzało.

"Przekroczyli linię kontaktową i zaatakowali"

Trzech żołnierzy armeńskich i dwóch azerbejdżańskich zginęło w starciach w pobliżu Górskiego Karabachu, separatystycznej enklawy na terytorium Azerbejdżanu zamieszkanej w większości przez Ormian - poinformowało w środę azerbejdżańskie Ministerstwo Obrony.

112 to prowizorka. NIK krytykuje pięciu ministrów

Wdrażany od lat system alarmowego numeru telefonicznego 112 jest prowizoryczny i nieskuteczny, wybranie numeru często się nie udaje - alarmuje Najwyższa Izba kontroli w raporcie przesłanym Sejmowi. NIK krytykuje zwłaszcza działania MSWiA. Resort odpiera zarzuty.

Cezary Szczylik

Cezary Szczylik – profesor, polski onkolog i hematolog. W 1989 otrzymał stypendium w Thomas Jefferson University w Filadelfii i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Powrócił do kraju w 1993 roku i został kierownikiem Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego WAM w Warszawie (obecnie Wojskowego Instytutu Medycznego), którą kieruje do dziś.

Większość śledztw IPN do umorzenia?

Instytut Pamięci Narodowej obawia się, że nie będzie mógł dokończyć kilkuset prowadzonych spraw o przestępstwa z epoki PRL. Jak pisze "Dziennik Polski", następstwem wyroku Sądu Najwyższego w sprawie "ścieżek zdrowia" w Radomiu w 1976 r. może być umorzenie wszystkich spraw poza tymi, w których w grę wchodzi zabójstwo, usiłowanie zabójstwa bądź ciężkie uszkodzenie ciała.

Sinabung nadal niespokojny

Indonezyjski wulkan Sinabung w dalszym ciągu niespokojny, choć już nie tak bardzo jak w poprzednich dniach. Wulkan wyrzuca z siebie chmury dymu, jednak dzieje się to z mniejszą intensywnością.

USA odchodzą w najbardziej krwawym roku

Barack Obama oficjalnie zamyka wojnę w Iraku, tymczasem w Afganistanie Amerykanie liczą straty w ludziach. Od początku tego roku zginęło w tym kraju 323 żołnierzy. Tym samym rok 2010 jest najkrwawszy dla wojsk USA, od początku interwencji międzynarodowych sił w Afganistanie przed dziewięcioma laty.

Obama oficjalnie skończył wojnę w Iraku

Prezydent USA Barack Obama oficjalnie kończy amerykańskie operacje bojowe w Iraku. W telewizyjnym orędziu do narodu Obama przyznał, że Stany Zjednoczone "zapłaciły wysoką cenę" za wojnę w tym kraju.

Wielki pożar w składzie odpadów

Wielki pożar składowiska odpadów w Dąbrówce Wielkopolskiej w woj. lubuskim. Strażacy walczyli z ogniem od wtorku rano. To już drugi pożar składowiska w ciągu kilku dni. Strażacy podejrzewają, że ktoś celowo zaprószył ogień.

Awaryjne lądowanie po wybuchu silnika

Eksplozja silnika zmusiła pilotów samolotu pasażerskiego australijskich linii Qantas do awaryjnego lądowania w San Francisco. Na szczęście żadnej z 230 osób, które znajdowały się na pokładzie maszyny, nic się nie stało.

U rekina hazardu działała grupa przestępcza?

Dwóch menedżerów pracujących dla lidera branży hazardowej Zbigniewa Benbenka usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Ma to związek ze śledztwem ws. jednorękich bandytów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Syreny obudziły Wieluń

O godz. 4.40 mieszkańców Wielunia obudził dźwięk syren alarmowych. W ten sposób rozpoczęto obchody 71. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i przypomniano wydarzenia z 1 września 1939 r., gdy Wieluń został zbombardowany przez niemieckie lotnictwo. Nalot nastąpił jeszcze zanim padły pierwsze strzały na Westerplatte.

Libia uwalnia terrorystów

- Libia uwolniła 37 islamskich bojowników - poinformował Seif Kadafi, kierujący charytatywną fundacją syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego. Z libijskich więzień został wypuszczony m. in. były kierowca Osamy bin Ladena.

Legenda kina znów w szpitalu

Legendarna amerykańska aktorka Zsa Zsa Gabor ponownie trafiła do szpitala. We wtorek pogotowie zabrało ją z domu do kliniki w Los Angeles. Lekarze zapewniają jednak, że stan 93-letniej aktorki jest "stabilny".

Polak przesadza z antybiotykami

Polacy chcą brać antybiotyki nawet przy zwykłej grypie; w rezultacie lawinowo przybywa bakterii odpornych na leki - alarmuje "Rzeczpospolita". Efekt jest taki, że coraz bardziej uodparniamy się na silne medykamenty, które z czasem przestają pełnić swoją rolę.

Poseł PiS dobry na miasto

- Na prezydentów miast Prawo i Sprawiedliwość wystawi głównie parlamentarzystów, na nich bowiem wskazały zamówione przez tę partię badania sondażowe - informuje "Rzeczpospolita". Jak powiedział gazecie poseł PiS Jarosław Jagiełło, o ostatecznej akceptacji kandydatów zdecyduje w połowie września Komitet Polityczny partii.

Pod kościołami rosną kolejki po rozwód

- W Polsce trwa boom na rozwody kościelne - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". I choć za unieważnienie sakramentu małżeństwa trzeba zapłacić od 10 do 30 tys. zł, to w minionym roku w 40 sądach diecezjalnych złożono aż 10 tys. wniosków.

Pożegnanie z 75 watami

Od środy w Unii Europejskiej nie można produkować tradycyjnych żarówek 75-watowych. W roku 2011 pożegnamy żarówki 60-watowe, a od początku września 2012 roku nie będzie można już dostać także żarówek 40- i 25-watowych. W Unii świecić będzie można tylko droższymi, ale za to energooszczędnymi żarówkami.

"Twój Anioł Wolność ma na imię"

- Solidarność to wolność, to Lech Wałęsa, to 10 milionów ludzi, którzy 30 lat temu stanęli po słusznej stronie - mówił podczas przemówienia inaugurującego widowisko "Solidarność. Twój Anioł Wolność ma na imię" prezydent Bronisław Komorowski. Obok niego na scenie pojawił się Lech Wałęsa i Bogdan Borusewicz. Medalem Wdzięczności uhonorowano 325 osób z zagranicy, które wspierały związek.

Woda przybiera. Alarmy przeciwpowodziowe na południu

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono już w dwóch małopolskich gminach, wcześniej wojewoda śląski ogłosił je w pięciu powiatach województwa. Przed przybierającą wodą ostrzega mieszkańców Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Z wodą - ale nie z nieba, lecz spływającą z autostrady - zmagają się mieszkańcy krakowskiego Bieżanowa.

Afganistan bez Brytyjczyków od 2015 r.

- Brytyjska misja bojowa w Afganistanie w ramach ISAF zakończy się do 2015 roku. - potwierdził wcześniejsze nieoficjalne zapowiedzi wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg. Polityk ogłosił to podczas swojej niespodziewanej wizyty w Afganistanie, gdzie służy około 10 tysięcy żołnierzy Jej Królewskiej Mości.