Najnowsze

Najnowsze

Ostatni filmowy Potter nadchodzi

Ściągneli do Londynu z różnych stron świata. Niektórzy przybyli do Wielkiej Brytanii z odległej Rosji. Wszystko po to, aby móc uczestniczyć w światowej premierze ostatniej ekranizacji serii powieści o Harrym Potterze, "Insygnia śmierci". Najwytrwalsi koczowali w centrum Londynu kilka dni.

Fakty i mity "Białej księgi" PiS

Rozłożona na dwa dni kilkugodzinna efektowna prezentacja raportu z śledztwa prowadzonego przez komisję PiS na temat katastrofy w Smoleńsku, była niemal jednoosobowym "show" Antoniego Macierewicza. W jego wystąpieniu było wiele sugestii i niedopowiedzeń. Wszystkie miały wywrzeć wrażenie, iż to nie była zwykła katastrofa. Warto więc przyjrzeć się ustaleniom śledztwa PiS.

Powiew nowości na listach PiS

Pierwszą wersję list wyborczych przedstawionych do akceptacji Jarosław Kaczyński zdecydowanie odrzucił. Ma być na niej zbyt dużo "starych" twarzy. Nowa wersja ma być gotowa w piątek. Partia stara się więc za wszelką cenę przyciągnąć nowe, nieznane osoby. Wśród tych "nowych twarzy" jest dużo bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Ciężko ranny prezydent pokazał się w TV

Prezydent Jemenu po raz pierwszy pokazał się publicznie od początku czerwca, kiedy został poważnie ranny w eksplozji w jego pałacu prezydenckim. Ali Abdullah Saleh wygłosił krótkie przemówienie, które zostało nadane w jemeńskiej telewizji państwowej. Wezwał w nim do dialogu na rzecz rozwiązania kryzysu w kraju,

"Rozmowa Rymanowskiego" 07.07

Czwartek, 07.07 - Dobre wychowanie polega na tym, że pewnych rzeczy się nie zauważa lub nie reaguje się na nie. Czasem lepiej jest coś zwyczajnie przemilczeć. My wyraźnie mamy z tym problem - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" Czesław Bielecki, odnosząc się do wypowiedzi Zbigniewa Ziobry w Parlamencie Europejskim i tego, że media zajmują się tak bardzo tą sprawą. Zdaniem Tomasza Nałęcza Ziobro swoim zachowaniem "grał na siebie", by pokazać swoją waleczność.

"Kropka nad i" 07.07

Czwartek, 07.07 Co jest zniewagą prezydenta RP, a co tylko oceną człowieka? - To, co powiedział Wałęsa o Kaczyńskim ("Durnia mamy za prezydenta" - red.) to ocena, a nie zniewaga. "Cham" to też jest ocena - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 poseł SLD i adwokat Ryszard Kalisz. - Powiedzenie, że "Prezydent jest ruskim agentem", to już moim zdaniem jest zniewaga - dodał.

Nałęcz: Ziobro samcem alfa

- Dobre wychowanie polega na tym, że pewnych rzeczy się nie zauważa lub nie reaguje się na nie. Czasem lepiej jest coś zwyczajnie przemilczeć. My wyraźnie mamy z tym problem - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" Czesław Bielecki, odnosząc się do wypowiedzi Zbigniewa Ziobry w Parlamencie Europejskim i tego, że media zajmują się tak bardzo tą sprawą. Zdaniem Tomasza Nałęcza Ziobro swoim zachowaniem "grał na siebie", by pokazać swoją waleczność.

Burza zniszczyła ośrodek badań nad rakiem

Około miliona probówek zostało prawdopodobnie zniszczonych w kopenhaskim ośrodku badań nad rakiem. Wszystkiemu winne są padające ulewne deszcze w Danii. W czwartek woda podtopiła centrum badawcze.

Szympansica nauczyła się 130 słów

Szympansy rozumieją niekompletne i przetworzone przez komputer słowa - wynika z badań amerykańskich naukowców przytoczonych przez portal BBC Nature. Badacze z uniwersytetu stanowego w Atlancie zajmowali się szympansicą Panzee odkąd skończyła osiem dni.

Ślub "Złotej Rybki" i Alberta pochłonął 20 mln euro

Uroczystości ślubne księcia Monako Alberta II i południowoafrykańskiej pływaczki Charlene Wittstock nazywanej "Złotą Rybką", które odbyły się 1 lipca (ślub cywilny) i 2 lipca (ślub kościelny) kosztowały ok. 20 milionów euro - informują źródła w księstwie Monako.

Chcecie lata? Jedźcie w Bieszczady

Mieszkańcy wschodniej części Polski cieszyć mogą się już lepszą niż w ostatnich dniach pogodą. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się piękna noc. A w piątek w Bieszczadach upał. Im dalej na zachód, tym mniej przyjemnie.

Przeszczepili sztuczną tchawicę

Chirurdzy w Szwecji przeprowadzili pierwszy na świecie przeszczep organu wykonanego z tworzyw sztucznych. Sztuczna tchawica, która została następnie pokryta komórkami macierzystymi pacjenta, została wykonana przez naukowców z Londynu.

"Sikorski gorszy niż Castro"

- Od czasu jak minister Sikorski skompromitował polską dyplomację używając not dyplomatycznych do konfliktów z księdzem, czego nigdy nie robił nawet Fidel Castro, z dużym przymrużeniem oka traktuję jego wypowiedzi - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł PiS Zbigniew Girzyński, odnosząc się do słów ministra Radosława Sikorskiego, który stwierdził, że PiS nie mówi jednym głosem ws. polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Koń złapał się na fotoradar

Mieszkańcy Meppen - miasta w Dolnej Saksonii w Niemczech – byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Ulicami tej miejscowości przez kilka godzin ganiał biały koń. Nie raczył nawet zatrzymać się na czerwonym świetle.

Skazana za kłamstwa, niewinna śmierci dziecka

Casey Anthony, która dwa dni temu ze względu na brak dowodów uznana została za niewinną brutalnego zabójstwa swojej 2-letniej córki, dziś została skazana przez sąd na Florydzie na 4 lata więzienia za składanie fałszywych zeznań policji. Kobiecie odliczono jednak od tego wyroku czas, jaki już spędziła w więzieniu. Dlatego Anthony, bohaterka budzącego ogromne emocje w Stanach Zjednoczonych procesu, najprawdopodobniej wyjdzie z więzienia już 11 lipca.

Flaga Unii zakwitła. Tylko kolor nie ten...

Przed ursynowskim urzędem pojawił się kwietnik z flagą Unii Europejskiej. Biuro promocji warszawskiej dzielnicy nie omieszkało się tym pochwalić. Przysłało nawet zdjęcia. Problem w tym, że kwiatowa flaga ma złą kolorystykę. Burmistrz obiecuje zmianę.

Centrum Wrocławia bez alkoholu. W nocy

Od 21 do 6 rano nie będzie można kupić alkoholu w centrum Wrocławia - zdecydowali w czwartek radni na sesji rady miejskiej. Na razie na próbę i do 30 września przyszłego roku, ale pomysł budzi kontrowersje. Przeciwko pomysłowi radnych protestują przedsiębiorcy, którzy twierdzą, że przez taki zapis będą musieli zamknąć rodzinne interesy.

Radny obsiał pole gminy. "Nie wie" dlaczego

Czwartek, 7 lipca Janusz Wojtczak, radny w Jarocinie, dwa lata temu za prawie dwa miliony złotych sprzedał gminie siedem hektarów ziemi. Tej wiosny, jak gdyby nigdy nic, postanowił na gminnym gruncie posiać kukurydzę. Burmistrz gminy i zarazem znajomy radnego jest zaskoczony, a sam radny nie bardzo potrafi wytłumaczyć, dlaczego i na jakiej podstawie postanowił obsiać gminne hektary. - Mój błąd, przepraszam - mówi jedynie.

Niczyje dziury w niczyjej ulicy. Tylko szkoda czyjaś

Czwartek, 7 lipca Dziura w drodze i uszkodzone felga oraz koło - taka "normalna" sytuacja przydarzyła się panu Jakubowi na jednej z ulic na obrzeżach Bydgoszczy. Ubezpieczyciel wycenił stratę na 430 zł, a kierowca zwrócił się z wnioskiem o odszkodowanie do miejscowego zarządu dróg. Tam dowiedział się, że – wbrew pozorom – ulica w miejscu wypadku nie należy do miasta, bo znajduje się sześć metrów za jego granicami. Nie przyznają się do niej też dwie inne instytucje, a w międzyczasie ktoś dziurę załatał.

W FSB "należy przywrócić sowiecki porządek"

Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Nikołaj Bortnikow oświadczył, że w służbach specjalnych należy przywrócić "sowiecki" porządek, dając do zrozumienia, że dyscyplina nie jest w nich taka, jak była.

Niczyje dziury w niczyjej ulicy. Tylko szkoda czyjaś

Dziura w drodze i uszkodzone felga oraz koło - taka "normalna" sytuacja przydarzyła się panu Jakubowi na jednej z ulic na obrzeżach Bydgoszczy. Ubezpieczyciel wycenił stratę na 430 zł, a kierowca zwrócił się z wnioskiem o odszkodowanie do miejscowego zarządu dróg. Tam dowiedział się, że – wbrew pozorom – ulica w miejscu wypadku nie należy do miasta, bo znajduje się sześć metrów za jego granicami. Nie przyznają się do niej też dwie inne instytucje, a w międzyczasie ktoś dziurę załatał.

Tabloid się zamyka. Po aferze z podsłuchami

Brytyjski tabloid "News of the World" ("NotW"), należący do imperium Ruperta Murdocha i zamieszany w potężny skandal podsłuchowy, ukaże się w niedzielę po raz ostatni, i to bez reklam, a wpływy ze sprzedaży tego numeru zostaną przeznaczone na cele dobroczynne. Zapowiedział to James Murdoch, syn magnata medialnego i szef należącej do jego imperium grupy News International, która jest wydawcą tej liczącej sobie 168 lat gazety.

Wybudowali za wąskie mosty

Żniwa za pasem, ale kilkudziesięciu rolników z gminy Pszczółki na Pomorzu nie ma jak dojechać do swoich pól kombajnami. Powód? Kolej, która zajmowała się modernizacją torów i ich okolic, wybudowała zbyt wąskie mosty na drogach przebiegających przy torach. Robert Kuczyński z Polskich Linii Kolejowych zapewnia, że jego firma zastosowała się do wszystkich wytycznych.

Radny obsiał pole gminy. "Nie wie" dlaczego

Janusz Wojtczak, radny w Jarocinie, dwa lata temu za prawie dwa miliony złotych sprzedał gminie siedem hektarów ziemi. Tej wiosny, jak gdyby nigdy nic, postanowił na gminnym gruncie posiać kukurydzę. Burmistrz gminy i zarazem znajomy radnego jest zaskoczony, a sam radny nie bardzo potrafi wytłumaczyć, dlaczego i na jakiej podstawie postanowił obsiać gminne hektary. - Mój błąd, przepraszam - mówi jedynie.

Najsuchsze miejsce na Ziemi przykrył śnieg

Pustynia Atacama - najsuchsze miejsce na Ziemi - padła ofiarą srogiej zimy. Ekstremalnie zimny front atmosferyczny przyniósł ze sobą śnieg, który pokrył najbardziej jałowe połacie globu. Takiego śniegu w tym rejonie nie widziano od 20 lat.

"Parszywa masa drepce po placach, ni to muczy, ni to tupie"

- Parszywa nieduża masa, która drepce po placach, ni to muczy, ni to tupie, ni to krzyczy - tak prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nazwał osoby, które co środę uczestniczą w milczących protestach zwoływanych przez internet w centralnych punktach miast Białorusi, podczas których ludzie wyrażają klaskaniem swój protest przeciw polityce władz.

Pozor! Czesi ostrzegają przed GPS

Uwaga na GPS. Zmiany kierunku ruchu - głosi znak na remontowanym odcinku autostrady D1 w okolicach Pragi w Czechach. W ten sposób nasi południowi sąsiedzi przestrzegają kierowców przed bezkrytycznym korzystaniem z urządzeń nawigacji satelitarnej. Policjanci mają już bowiem dość ratowania z opresji nieostrożnych użytkowników dróg.

"Strauss-Kahn do niczego się nie przyzna"

- Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn nie przyzna się do żadnego, nawet pobocznego zarzutu z aktu oskarżenia, jeśli prokuratura na Manhattanie zaproponuje mu ugodę w celu zamknięcia sprawy - zapowiedział w dzienniku "New York Times" jego adwokat William Taylor.

Wybudowali za wąskie mosty

Czwartek, 7 lipca Żniwa za pasem, ale kilkudziesięciu rolników z gminy Pszczółki na Pomorzu nie ma jak dojechać do swoich pól kombajnami. Powód? Kolej, która zajmowała się modernizacją torów i ich okolic, wybudowała zbyt wąskie mosty na drogach przebiegających przy torach. Robert Kuczyński z Polskich Linii Kolejowych zapewnia, że jego firma zastosowała się do wszystkich wytycznych.