Najnowsze

Najnowsze

Kontenerowiec znów straszy Nową Zelandię

Z kontenerowca, który na początku października wpadł na rafę koralową u wybrzeża Nowej Zelandii, znowu wycieka mazut - poinformowały w poniedziałek rano władze tego kraju.

Karambol na bogato

To może być jedna z najdroższych stłuczek w historii motoryzacji. 14 luksusowych aut w tym ferrari, lamborghini i mercedesy, uczestniczyły w karambolu na drodze w zachodniej Japonii.

Płonęło gospodarstwo w Chochołowie

Aż stu strażaków prowadziło akcję gaśniczą w Chochołowie pod Zakopanem. Spłonęły dwa budynki gospodarcze i częściowo jeden budynek mieszkalny. W wyniku pożaru nikomu nic się nie stało. - Z budynków gospodarczych wcześniej zostały wyprowadzone też zwierzęta - mówił na antenie TVN24 rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka.

Gorzkie zwycięstwo partii Putina. Blisko 100 mandatów mniej

Partia Jedna Rosja, na której czele stoi premier Władimir Putin, a której listę wyborczą otwierał prezydent Dmitrij Miedwiediew, wygrała w niedzielę wybory do Dumy Państwowej. Zdobyła jednak mniej niż połowę głosów - wynika z exit polls oraz danych Centralnej Komisji Wyborczej po podliczeniu protokołów z 26,5 proc. komisji wyborczych. Jedna Rosja utraciła konstytucyjną większość w Dumie.

Iran: Zestrzeliliśmy "Bestię z Kandaharu". Mamy ją

Wojsko irańskie oznajmiło w niedzielę, że zestrzeliło amerykański bezzałogowy samolot zwiadowczy. Według źródła w armii cytowanego przez telewizję państwową, aparat latający RQ-170 (zwany też "Bestią z Kandaharu") został zestrzelony na wschodzie Iranu. Wojska koalicji w Afganistanie przyznają, że może to być bezzałogowiec ISAF, nad którym kontrolę stracono w ubiegłym tygodniu. Waszyngton anonimowo dementuje tę informację.

Bracia Muzułmańscy chcą koalicji

Partia Wolności i Sprawiedliwości, ugrupowanie islamistów utworzone wiosną przez Bractwo Muzułmańskie, które jest zdecydowanym zwycięzcą I tury wyborów parlamentarnych w 9 prowincjach Egiptu, wyraziło w niedzielę chęć współpracy z innymi siłami politycznymi.

Włosi przyjmują program antykryzysowy

Premier Włoch Mario Monti ogłosił, że jego rząd przyjął pakiet antykryzysowy, który ma "uratować i rozwinąć" kraj, pogrążony, jak przyznał, w "bardzo ciężkim kryzysie". Szef rządu ogłosił, że zrezygnował z pensji.

Z KRUS i prorodzinnie. Szczegóły w ciągu 2 tygodni

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Prawo i Sprawiedliwość opublikuje swój program solidarnego państwa - zapowiedział w niedzielę na Śląsku Jarosław Kaczyński. Ma się w nim znaleźć stanowisko partii w ważnych sprawach społecznych.

Nago i z tatuażem wywiadu. "Wstyd dla muzułmanów"

Pakistańska aktorka Veena Malik, która pozowała nago dla indyjskiego magazynu dla mężczyzn, wywołała wściekłość konserwatystów w Pakistanie i Indiach. Nie chodzi tylko o jej nagość na okładce grudniowego numeru "FHM", ale także o tatuaż na jej ramieniu – skrót pakistańskiego wywiadu wojskowego ISI, który jest oskarżany o współudział w atakach terrorystycznych w Indiach. "To obraza islamu i honoru narodowego" – uznali nacjonaliści.

Kukuriku przejmuje władzę

Centrolewicowa koalicja Kukuriku kierowana przez Zorana Milanovicia zdobędzie 83 miejsca w 151-osobowym parlamencie Chorwacji - wynika z sondażu powyborczego (exit polls) telewizji Nova przeprowadzonego wśród 25 tys. głosujących w niedzielnych wyborach.

"Polska nie może zrobić nic sensownego dla ratowania strefy euro"

- Polska nie może zrobić nic sensownego dla ratowania strefy euro. To przypadek żaby, która podstawia nogę tam, gdzie konie kują - mówił w Faktach po Faktach w TVN24 ekonomista prof. Ryszard Bugaj. Innego zdania był doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego Jan Lityński. - Polska odgrywa niezwykle ważną rolę w Unii. Wyznacza pewien rytm - stwierdził.

Życzyli górnikom "Szczęść Boże". Premier tylko przez internet

- W tym dniu chcę wam życzyć przede wszystkim bezpiecznej pracy. Wasze bezpieczeństwo będzie dla nas zawsze priorytetem - życzył górnikom z okazji Barbórki Donald Tusk. W życzeniach nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że można było ich wysłuchać jedynie w internecie, w specjalnie przygotowanym nagraniu opublikowanym na wideoblogu premiera. Na spotkanie z górnikami pojechali za to prezydent Bronisław Komorowski i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To klęska Putina". Oficjalne wyniki mogą być jednak lepsze

Jako "odzwierciedlające nastroje w społeczeństwie" określił wyniki wyborów do Dumy prezydent Dmitrij Miedwiediew. Z kolei premier Władimir Putin ocenił rezultaty głosowania jako pozwalające na kontynuowanie dotychczasowego kursu. Dobra mina do złej gry? - Słabszy niż przewidywano wynik partii Jedna Rosja w niedzielnych wyborach do Dumy Państwowej jest porażką premiera Władimira Putina i wyrazem rosnącego niezadowolenia z jego polityki - uważa amerykański ekspert z konserwatywnej fundacji Heritage, Ariel Cohen.

Wyłowili ciało kobiety, która uczyła się nurkować

Z jeziora Lubikowo w gminie Przytoczna (Lubuskie) strażacy wydobyli w niedzielę ciało 35-letniej kobiety, która zaginęła w nim w sobotę podczas nurkowania. Okoliczności śmierci uczestniczki nurkowania ma wyjaśnić śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora rejonowego w Międzyrzeczu.

Szef Jednej Rosji: Opozycja zastraszyła naszych wyborców

To bardzo znaczący wynik. Partią rządzącą pozostaje Jedna Rosja - mówi formalny lider putinowskiej partii Borys Gryzłow. I podkreśla, że słabszy wynik wynikał z niższej frekwencji, a ta była skutkiem "zastraszania wyborców Jednej Rosji przez opozycję".

Ziobro: Partia na początku przyszłego roku

- Nie możemy odkładać tej decyzji. Czas na rozstrzygnięcie - oświadczył lider klubu parlamentarnego Solidarna Polska - Zbigniew Ziobro. Zapowiedział tym samym powołanie nowej formacji politycznej.

Brutalna akcja policji w dniu wyborów

Policja brutalnie rozpędziła stronników opozycji, którzy w niedzielę wieczorem próbowali zorganizować na Placu Triumfalnym w Moskwie protest przeciwko nieprawomocnym - ich zdaniem - wyborom do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji. Zatrzymano ponad 100 osób.

"Przywrócił życie wielkim klasykom"

- To była jedna z najwspanialszych postaci polskiego życia towarzyskiego, nie tylko teatralnego. To był mistrz sceny - tak o Adamie Hanuszkiewiczu mówił na antenie TVN24 Maciej Nowak, szef Polskiego Instytutu Teatralnego. - To był człowiek, któremu zawdzięczamy nowe interpretacje polskiej literatury romantycznej. Jego dyrekcja w Teatrze Narodowym, a wcześniej w Teatrze Powszechnym w Warszawie to było przywracanie życia tym wielkim klasykom XIX wieku - ocenił Nowak.

"Gniazdko miłości" wampirów ze "Zmierzchu" za 6 mln dolarów

W tej posiadłości odbywają się najważniejsze sceny najnowszej części sagi "Zmierzch" - Bella i Edward spędzają tu miesiąc miodowy i dowiadują się, że będą mieć dziecko. W filmie dom znajduje się na fikcyjnej Wyspie Esme, ale naprawdę sceny nagrywano w Los Angeles. Teraz "gniazdko miłości" wampirów można kupić za 6 mln dolarów.

"Hanuszkiewicz wiedział dlaczego i czym prowokuje"

- On był człowiekiem, który znał się na wielu rzeczach, a jak się nie znał, to sprawiał wrażenie, że znał się świetnie - tak o zmarłym w niedzielę Adamie Hanuszkiewiczu mówił prof. Andrzej Strzelecki, reżyser i rektor Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. - On sprawiał tylko wrażenie człowieka, który robi coś tylko dla efektu. To był wykształcony człowiek i wiedział dlaczego i czym prowokuje - wspominał reżysera Strzelecki. - On był zaangażowany w dysputę o nas Polakach i dlatego prowokował - dodaje Olgierd Łukaszewicz. - To był mój ojciec teatralny, a potem przyjaciel - wspominał Hanuszkiewicza Daniel Olbrychski.

"Koblencja odetchnęła z ulgą". Groźne bomby rozbrojone

Po wielu godzinach niepewności, w niedzielę po południu niemieccy saperzy rozbroili dwa niewybuchy (brytyjski i amerykański) z czasów II wojny światowej odnalezione w Koblencji. Wcześniej ewakuowano 45 tys. mieszkańców, bo jedna z bomb ważyła prawie dwie tony i miała ogromną siłę niszczenia.

Zimą są rzadkością

Dość nietypowe zjawisko mogli w niedzielę podziwiać mieszkańcy północnej Polski. Od zachodu nad nasz kraj napłynął chłodny front, który przynosi ze sobą przelotne opady deszczu, a lokalnie burze. Burze w grudniu mogą wywołać spore zdziwienie. Przeglądając statystyki klimatologiczne dla Polski nietrudno bowiem zauważyć, że na ogół zimą burz się nie notuje.

Zabił żonę na oczach czwórki dzieci

- 35-letnia kobieta zginęła w niedzielę w Bieczu (Małopolska) na oczach czwórki swoich dzieci. Zabójstwa dokonał mąż, który później próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala - poinformowała Anna Zbroja z małopolskiej policji.

"Te wybory na pewno nie są przejrzyste i nie są uczciwe"

- Specjaliści już oceniają, że te wybory na pewno nie są przejrzyste i nie są uczciwe i nie są demokratyczne dlatego, że choćby kampania wyborcza nie była uczciwa - powiedział o wyborach do Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) korespondent Faktów TVN w Rosji Andrzej Zaucha. Prezydent Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin oddali już głosy. Choć prokremlowska Jedna Rosja jest niekwestionowanym faworytem, to raczej nie zdobędzie konstytucyjnej większości.

Adam Hanuszkiewicz nie żyje

W niedzielę w warszawskim szpitalu przy ul. Stępińskiej zmarł Adam Hanuszkiewicz. Wybitny aktor i reżyser teatralny miał 87 lat.

Matka skazanego na śmierć: Nie dopuśćcie do wykonania kary

- Chciałabym się zwrócić do wszystkich osób, które nie są obojętne, z prośbą o pomoc, żeby nie dopuścić do wykonania tej okrutnej kary - mówiła matka skazanego na karę śmierci za współudział w zamachu z 11 kwietnia w mińskim metrze Lubou Kowaliowa na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie. - Przeciwko mojemu synowi nie ma żadnego przekonującego dowodu - dodała.

Prezydent Starachowic wraca do aresztu

Podejrzany o korupcję i nakłanianie świadka do składania fałszywych zeznań prezydent Starachowic Wojciech B. został ponownie aresztowany. Decyzję podjął w niedzielę krakowski sąd. Aresztowana została także Justyna Z. z urzędu miejskiego w Starachowicach.

"Górnictwo ma swoją szansę"

Politycy z wizytą u górników w dniu ich święta. Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził kopalnię "Bogdanka" na Lubelszczyźnie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kwiaty pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego, przed kopalnią "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju. W ten sposób oddał hołd górnikom, ranionym przez milicyjne kule podczas pacyfikacji tej kopalni w grudniu 1981 r.