Najnowsze

Najnowsze

Piłka gigant w centrum miasta

Trwają ostatnie przygotowania do losowania grup Euro 2012. Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozstawiono blaszaną halę dla kibiców, gdzie można będzie na bieżąco śledzić transmisję losowania. Ta rozpocznie się w Kijowie o godzinie 18. W centrum Warszawy pojawiła się też gigantyczna wersja piłki, którą będą grać piłkarze podczas Euro 2012.

Organizował zamachy na Polaków. Schwytany

Mohammad Omar, dowódca jednej z najbardziej niebezpiecznych grup rebeliantów został schwytany przez polskich żołnierzy w dystrykcie Giro w Afganistanie. Omar odpowiadał za organizowanie ataków na Polskie Siły Zadaniowe.

Zuchwały skok na czekoladę

Do zuchwałej kradzieży słodyczy wartych ponad 750 zł doszło w jednym z iławskich marketów. Sprawcą był młody mężczyzna, którego wciąż poszukuje policja.

Ekspert: W 2012 r. końca świata nie będzie

Końca świata w 2012 r. wcale nie będzie. Przynajmniej według eksperta, który na nowo odczytał kalendarz Majów. Naukowiec twierdzi, że zapisana w nim data 2012 oznacza przejście do nowej ery, a nie koniec historii, jak dotąd sądzono.

Opozycja krytykuje superuprawnienia szefa MSW

PiS chce, by Trybunał Konstytucyjny zbadał rozporządzenie premiera Donalda Tuska w sprawie koordynacji służb specjalnych przez szefa MSW Jacka Cichockiego. Zdaniem opozycji, narusza ono przepisy konstytucji i innych ustaw. - PiS najwyraźniej trudno pogodzić się z tym, że służby działają sprawnie - stwierdził z kolei rzecznik rządu Paweł Graś.

SLD: zwołać dodatkowe posiedzenie. PO: premier nie będzie się powtarzał

Dodatkowego posiedzenia Sejmu 12 grudnia chce Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tematami miałyby być: przebieg europejskiego szczytu, który ma się odbyć w połowie przyszłego tygodnia i tezy sprawozdania premiera z przebiegu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. - Ja nie rozumiem tego wniosku - podsumował pomysł SLD Andrzej Halicki (PO). Pomysł SLD skrytykował też Mariusz Błaszczak (PIS). - To posiedzenie powinno się odbyć przed szczytem UE, a nie po nim - stwierdził szef klubu PiS.

Stratfor: Upadek euro postawi Polskę w tragicznym położeniu

Szef MSZ Radosław Sikorski jako pierwszy polityk europejski stwierdził wprost, że przetrwanie UE zależy od tego, czy Niemcy wezmą na siebie większą rolę w tej organizacji - zauważa w piątkowym komentarzu amerykański ośrodek badawczy Stratfor.

Przeprosiny za "wystrzelanie strajkujących" przyjęte

Po tym, jak do BBC wpłynęło ponad 21 tysięcy skarg, a największy brytyjski związek zawodowy zagroził, że zgłosi sprawę na policję, Jeremy Clarkson, znany dziennikarz motoryzacyjny, przeprosił za swoją wypowiedź na antenie tej stacji. Clarkson powiedział w środę, że "powystrzelałby na oczach rodzin" strajkujących przeciwko planowanym zmianom pracowników sektora publicznego. Związek przeprosiny przyjął i zaprosił prezentera Top Gear, by na własnej skórze przekonał się jak wygląda praca ludzi, którzy protestowali.

2,6 mln złotych rozpłynęło się w powietrzu

W tej historii są wielkie pieniądze, które rozpłynęły się w nieznanej nikomu spółce, jest Platforma Obywatelska i są prokuratorskie oskarżenia. Za wyprowadzenie 2,6 miliona złotych z publicznej spółki śledczy postawili zarzuty trzem osobom, m.in. radnemu dzielnicy Bielany - ustalił portal tvnwarszawa.pl.

Polskie animacje powalczą o Oscara?

W walce o najsłynniejszą nagrodę filmową świata mają szanse zmierzyć się dwa polskie filmy animowane - "Zaczarowany fortepian" w reżyserii Martina Clappa i "Paths of Hate" Damiana Nenowa. Niemałym wyróżnieniem jest już sam fakt, że znalazły się one na krótkiej liście filmów, spośród których 24 stycznia wyłoniona zostanie ostateczna lista nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

Komorowski: Łączy nas nie tylko historia

Kraje bałtyckie powinna łączyć nie tylko wspólna historia i członkostwo w NATO oraz UE, ale przede wszystkim dobre interesy - ocenił przebywający w Estonii Bronisław Komorowski. Prezydent Polski mówił też m.in. o projekcie linii kolejowej Rail Baltica.

Ponad 4 tys. ofiar, w tym 307 dzieci. ONZ liczy ofiary

Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay wezwała społeczność międzynarodową do ochrony ludności cywilnej w Syrii przed "bezwzględnymi prześladowaniami" reżimu. Kraj znajduje się na krawędzi wojny domowej - ostrzegła komisarz i podała najnowsze wyliczenia co do liczby ofiar reżimu Baszara el-Asada.

Komornik zajął szpitalne konta

Komornicy zajęli konta Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach na kwotę ok. 5,5 mln zł z powodu roszczeń pielęgniarek, którym sąd nakazał wypłatę zaległych wynagrodzeń. Dyrekcja szpitala boi się, że nie będzie z czego wypłacić grudniowych pensji.

Traktorami jadą na stolicę

Bułgarscy rolnicy ruszyli traktorami na Sofię. Stało się tak wobec braku porozumienia z rządem ws. reformy emerytalnej. Do stolicy jedzie ok. 200 pojazdów, które otrzymały zgodę na parkowanie niedaleko parlamentu, ale bez prawa blokowania ruchu ulicznego.

Szpitale bez lekarzy, odwołane operacje

Krytyczna sytuacja panuje w słowackich szpitalach, z których w ramach protestu przeciw zbyt niskim zarobkom zwolniła się część personelu lekarskiego. W całym kraju brakuje kilkuset lekarzy.

Centralny po liftingu zasłonięty reklamą

Odświeżony kosztem 50 milionów złotych Dworzec Centralny zniknął. Zasłoniły go wielkoformatowe reklamy sklepu z odzieżą. W ten sposób dworzec ma zarabiać na swoje utrzymanie.

Borat będzie Freddiem Mercurym

Sacha Baron Cohen, znany z komediowych ról w hitach "Borat" i "Bruno", zagra legendarnego muzyka Freddiego Mercury'ego. Film biograficzny, do którego zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku, opowie przede wszystkim o napiętych stosunkach wokalisty z kolegami z zespołu Queen.

Baza Victory już iracka

Do niedawna bywało tam nawet 100 tys. ludzi, z czego połowę stanowili amerykańscy żołnierze. Teraz, po ośmiu latach od inwazji, Victory Base Complex pod Bagdadem znalazła się w rękach Irakijczyków.

Prezydent Starachowic w rękach CBA. Znowu

Podejrzany o korupcję prezydent Starachowic - Wojciech B. znów został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Zatrzymanie ma związek z pojawieniem się nowych okoliczności w śledztwie - poinformował prokurator Piotr Kosmaty. Zatrzymania dokonano właśnie na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

"Przeklinanie uśmierza ból"

Przeklinanie działa jak środek przeciwbólowy, ale tylko pod warunkiem, że nie jest nadużywane - uważa naukowiec badacz cytowany przez brytyjski dziennik "The Independent".

Proces za "agenta śpiocha" odroczony

Za zamkniętymi drzwiami Jarosław Kaczyński ma 17 stycznia składać wyjaśnienia jako oskarżony przez b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka o zniesławienie określeniem "agent śpioch". Lider PiS odpiera ten zarzut. Politykowi grozi do roku więzienia. Dzisiaj przed Sądem Rejonowym dla m. st. Warszawy odczytano prywatny akt oskarżenia wobec Kaczyńskiego.

"Dokonajcie 4 grudnia właściwego wyboru"

- Razem sprawimy, że Rosja będzie krajem nowoczesnym, wysoko rozwiniętym i komfortowym do życia - oświadczył prezydent Dmitrij Miedwiediew dwa dni przed wyborami do Dumy w orędziu pokazanym przez wszystkie rosyjskie państwowe stacje telewizyjne.

Po wybuchu kamienica do rozbiórki

Kamienica, w której dziś rano doszło do wybuchu gazu, zostanie przeznaczona do rozbiórki. W wyniku eksplozji gazu przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy dwóch mieszkańców kamienicy doznało obrażeń. Ranny został także strażak, który brał udział w akcji ratowniczej. Wybuch nastąpił około godziny 6.40, zawaliła się ściana frontowa kamienicy, zniszczeniu uległ parter i pierwsze piętro budynku. Ewakuowano mieszkańców sąsiednich kamienic. O wybuchu w centrum Bydgoszczy poinformował nas mieszkaniec miasta.

Sikorski "zakneblowany"? "Nie ma żadnego zakazu"

Radosław Sikorski dostał zakaz publicznych wypowiedzi na temat swojego poniedziałkowego wystąpienia w Berlinie, które dotyczyło Unii Europejskiej - donosi "Nasz Dziennik" i pisze, że zakaz ministrowi miał wydać premier Donald Tusk. - Gdybym był "zakneblowany", to by mnie tutaj nie było. A jestem - oświadczył w TOK FM szef polskiej dyplomacji.

"Europa musi działać jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo"

Skończył się definitywnie czas marnowania pieniędzy, ale także godzin, dni i miesięcy, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji stricte politycznych - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do sytuacji w Europie przed grudniowym szczytem UE. Jego zdaniem, Europa powinna działać jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. A do tego jest potrzebny nowy traktat UE. Pomysły polskiego rządu dotyczące naprawy Unii trafią do ambasadorów krajów UE - dowiedziała się TVN24.

Walczyła o wolną Polskę, teraz nie ma za co żyć

Czwartek, 1 grudnia Lata temu walczyła o wolną Polskę, dziś nie ma co włożyć do garnka. Elżbieta Wieczorek, działaczka Solidarności ze starogardzkiego Elektronu. W stanie wojennym była internowana, później zwolniono ją z pracy. Dziś schorowana mieszka w koszmarnych warunkach, z emerytury ledwo przekraczającej 600 złotych.

Początek grudnia, a sezon grzybowy trwa

Koniec listopada i początek grudnia to zazwyczaj czas lepienia bałwanów. Okazuje się, że w tym roku, zamiast śnieżnego szaleństwa, wciąż można wybrać się na grzyby.

Clinton spotkała sie z Suu Kyi

- Jestem głęboko przekonana, że jeśli będziemy wspólnie pracować - i kiedy mówię my, mam na myśli birmański rząd, opozycję i naszych przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych i całego świata - to nie będzie odwrotu z drogi w kierunku demokracji - powiedziała liderka birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi dziennikarzom po z sekretarz stanu Hillary Clinton.