Najnowsze

Najnowsze

Internowane. 30 lat później

"Głębokie solidarnościówy" - tak o sobie mówiły i po ogłoszeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego wprowadzenia stanu wojennego wiedziały, że zostaną zatrzymane i internowane. Na początku stycznia 1982 roku trafiły do ośrodka w Gołdapi. W 30. rocznicę tamtych wydarzeń wracają w miejsce swojego internowania i wspominają.

Złodziej ze św. Anny zatrzymany

Włamał się i okradł warszawski kościół św. Anny, teraz za to odpowie. 55-latek został zatrzymany przez stołeczną policję, głównie dzięki zapisowi z monitoringu. Podczas przeszukania okazało się, że złodziej miał przy sobie różańce skradzione ze świątyni. Mężczyzna przyznał się do winy.

Bez decyzji ws. Schengen i Serbii

W Brukseli rozpoczyna się w piątek drugi dzień szczytu przywódców państw UE poświęcony rozszerzeniu UE. Przywódcy UE podpiszą traktat akcesyjny z Chorwacją, ale juz wiadomo, że nie zdecydują się na przyznanie Serbii statusu kandydata.

"Szybcy i Wściekli" zgubią prokuratora generalnego?

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Eric Holder z trudem bronił w czwartek przed komisją wymiaru sprawiedliwości Izby Reprezentantów, zorganizowanej przez swój resort akcji "kontrolowanego" przemytu broni do Meksyku. "Szybcy i Wściekli" jest ostro krytykowana przez opozycję w Kongresie.

"Kropka nad i" 08.12

Czwartek, 08.12 Europejski Bank Centralny podjął dzisiaj decyzję o nie dodrukowywaniu dodatkowych pieniędzy, które mogłyby służyć do skupowania obligacji zadłużonych krajów ze strefy euro. W "Kropce nad i" była prezes Narodowego Banku Polskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała, że zgadza się z decyzją EBC, bo nie jest przekonana do tej "metody ratowania eurolandu".

"Rozmowa Rymanowskiego" 08.12

Czwartek, 08.12 - W małżeństwie jest się na dobre i na złe. Solidarność europejska musi wziąć górę nad egoizmami narodowymi - stwierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" Tadeusz Iwiński (SLD). - Nie można wymagać od Polski żeby scedowała część suwerenności ekonomicznej, dała możliwość wtrącania się do polskiego budżetu dla ratowania strefy euro - odparł Ryszard Czarnecki (PiS). W ten sposób politycy komentowali propozycje wyjścia z kryzysu eurolandu, jakie podlegają dyskusji na rozpoczętym w czwartek szczycie Unii Europejskiej.

Langusta, dorsz i dyniowa pianka

Ratować eurolandu nie można na pusty żołądek, więc gdy przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej zasiedli do rozmów, jedli iście królewską kolację. Był też polski akcent.

"Włamali się do Baby Jagi. Byli też u Jaskiniowców"

Odstawili plecaki i dali upust drzemiącej w nich energii. Dwaj nieletni wagarowicze z Kościana (woj. wielkopolskie) zdewastowali tamtejszy park zabawy, niszcząc m.in. chatki Pinokia, Kubusia Puchatka, Sierotki Marysi, Kopciuszka i Alladyna. Interweniował... Święty Mikołaj, czyli pracownik parku, który ujął winowajców i zawiadomił o wszystkim policję.

"W małżeństwie jest się na dobre i na złe"

- W małżeństwie jest się na dobre i na złe. Solidarność europejska musi wziąć górę nad egoizmami narodowymi - stwierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" Tadeusz Iwiński (SLD). - Nie można wymagać od Polski żeby scedowała część suwerenności ekonomicznej, dała możliwość wtrącania się do polskiego budżetu dla ratowania strefy euro - odparł Ryszard Czarnecki (PiS). W ten sposób politycy komentowali propozycje wyjścia z kryzysu eurolandu, jakie podlegają dyskusji na rozpoczętym w czwartek szczycie Unii Europejskiej.

Ukryli przepis na coca-colę w nowym miejscu

Jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic, przepis na produkcję Coca Coli, który przechowywano ostatnie 86 lat w sejfie banku SunTrust w Atlancie, ze względów bezpieczeństwa został ukryty w innym miejscu dla zabezpieczenia przed kradzieżą.

Radio Maryja obchodzi 20-lecie istnienia

Jubileusz 20-lecia Radia Maryja świętowano w czwartek w kościele św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, gdzie zainstalowana została jedna z dwóch pierwszych, obok Torunia, stacja nadawcza rozgłośni.

Polityka zbyt miękka? "Zapytajcie bin Ladena"

Barack Obama odrzucił oskarżenia republikańskich pretendentów do Białego Domu, że jego polityka zagraniczna, zwłaszcza wobec radykalnego islamu i na Bliskim Wschodzie, jest zbyt miękka. - Zapytajcie o to Osamy bin Ladena - powiedział prezydent USA na spotkaniu z mediami w czwartek.

Osobówka zderzyła się z tirem. Dwie osoby spłonęły

Dwie osoby spłonęły w samochodzie osobowym, który w czwartek po południu zderzył się z TIR-em na drodze krajowej nr 8 (Warszawa-Wrocław) w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie). Trasa w miejscu wypadku była przez kilka godzin zablokowana.

"Skutki rozpadu strefy euro trudne do przewidzenia"

Europejski Bank Centralny podjął dzisiaj decyzję o nie dodrukowywaniu dodatkowych pieniędzy, które mogłyby służyć do skupowania obligacji zadłużonych krajów ze strefy euro. W "Kropce nad i" była prezes Narodowego Banku Polskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała, że zgadza się z decyzją EBC, bo nie jest przekonana do tej "metody ratowania eurolandu".

Więcej Ukraińców chce na Wschód niż do UE

Obywatele Ukrainy opowiadają się raczej za integracją ze Wspólną Przestrzenią Gospodarczą (WPG) Rosji, Kazachstanu i Białorusi niż za zbliżeniem z Unią Europejską - wynika z sondażu Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii.

ZDM: barierki są bezpieczne dla kierowców

- Bariera na moście Siekierkowskim nie zostanie przebudowana, będzie natomiast odtworzona w poprzednim kształcie – zapowiada Adam Sobieraj. Rzecznik ZDM dementuje słowa Karoliny Gałeckiej, także z ZDM, która kilka godzin wcześniej zapewniała, że bariery zostaną poprawione.

"Robią z Ukraińców debili". Tymoszenko znów aresztowana

Mimo że jest już skazana, została ponownie aresztowana. Ukraiński sąd zdecydował o powtórnym aresztowaniu Julii Tymoszenko. - Oni robią z ukraińskiego narodu debili. Uważają każdego Ukraińca za idiotę - powiedział obrońca byłej premier.

Kolejne zatrzymania w Rosji. Odchodzą od Miedwiediewa

Około stu osób kontestujących zwycięstwo wyborcze Jednej Rosji próbowało w Petersburgu przeprowadzić manifestację. Skończyło się na policyjnych zatrzymaniach. Wyborcze machinacje i tłumienie powyborczych protestów powoduje też coraz większą niechęć osób dotychczas przychylnych obozowi władzy.

Proces Mladicia w marcu? "Ja się nie spieszę"

Proces byłego dowódcy sił bośniackich Serbów Ratko Mladicia, oskarżonego m.in. o ludobójstwo, mógłby rozpocząć się 27 marca przyszłego roku - poinformował oenzetowski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.

Posłowie PiS zamiast na marszu, będą na komisji?

Posiedzenia dwóch komisji sejmowych odbędą się dokładnie w tym samym czasie, co zapowiadany przez PiS Marsz Niepodległości - napisał w liście do marszałek Ewy Kopacz szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Zaapelował o zmianę terminu, bo jak zauważył, wielu posłów PiS będzie chciało wziąć udział w marszu. 13 grudnia komisja Spraw Zagranicznych ma zająć się rozpatrywaniem wniosku o wotum nieufności dla ministra Radosława Sikorskiego.

Generał chce zwolnić tempo

Dowódca wojsk amerykańskich w Afganistanie generał John Allen chce spowolnić tempo ich wycofywania z tego kraju, wbrew planom Białego Domu - podał "Wall Street Journal".

Stan wojenny? Dla 51 procent był uzasadniony

51 proc. respondentów uznaje za uzasadnioną decyzję o wprowadzeniu 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego, przeciwnego zdania jest 27 proc. badanych Polaków - wynika z sondażu TNS OBOP.

W Bukareszcie było tajne więzienie CIA?

Media niemieckie poinformowały, że do 2006 roku w Bukareszcie istniało tajne więzienie CIA, w którym miały być torturowane osoby podejrzane o terroryzm. Władze Rumunii od lat zaprzeczają, jakoby na terytorium kraju istniało takie więzienie.