Najnowsze

Najnowsze

14-latka zmarła na imprezie

Tragiczny finał imprezy we wsi Jeglin pod Piszem (Warmińsko-mazurskie). W jednym z mieszkań policja znalazła ciało 14-latki. Prokurator nie stwierdził, aby do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Po południu odbędzie się sekcja zwłok dziewczyny, która ma wyjaśnić, co było powodem jej śmierci.

Białaczka po urodzeniu dziecka. "To był szok"

Piątek, 8 grudnia O tym, że choruje na ostrą białaczkę szpikową dowiedziała się 6 tygodni po urodzeniu drugiego synka. Najpiękniejszy czas w życiu kobiety, w jej przypadku stał się koszmarem. Radość z narodzin przesłoniła choroba nowotworowa. Chłopcy zostali pod opieką taty, pani Wiesława walczy o życie w Klinice Hematologii i Transplantologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest już po dwóch chemioterapiach i wciąż szuka dawcy szpiku kostnego.

PSL pyta o blokadę kopiowania

Dlaczego niektóre z tekstów publikowanych w sejmowym "Internetowym Systemie Aktów Prawnych" zostały zabezpieczone w sposób uniemożliwiający kopiowanie ich treści? - pyta Polskie Stronnictwo Ludowe w piśmie skierowanym do szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli. Zdaniem partii, takie rozwiązanie powoduje, że tylko niepotrzebnie marnuje się papier na drukowanie przepisów.

Śmieci w dołach. "Wypierniczyli, bo się przesiać nie chciało"

Piątek, 6 grudnia Miała być najnowocześniejsza na wschód od Wisły sortownia śmieci, a jest śmietnisko i zakopywanie odpadów w ziemi. W Studziankach na Podlasiu wciąż trwa budowa zakładu, choć udowodniono, że już złamano tam prawo. Śmieci - zamiast utylizować - wrzucano do dołów bez żadnych osłon chroniących przed skażeniem. A wszystko to w sąsiedztwie Puszczy Knyszyńskiej i obszarów chronionych programem Natura 2000.

Iran przećwiczy zamknięcie Zatoki

Iran zapowiada, że niedługo przeprowadzi wielkie manewry, których celem będzie symulowanie zamknięcia cieśniny Ormuz. Tą drogą płynie do krajów zachodnich praktycznie cała ropa wydobywana przez państwa arabskie. - Jeśli świat chce zdestabilizować Bliski Wschód, my zdestabilizujemy cały świat - zapowiedział Parviz Sarvari, członek parlamentarnego komitetu bezpieczeństwa narodowego.

"Lech Kaczyński odszedł w wciąż niewyjaśnionych okolicznościach"

- Lech Kaczyński odszedł w wciąż niewyjaśnionych okolicznościach, a wraz z nim odeszła polityka zabiegania o znaczenie i godność Rzeczypospolitej - oświadczył prezes PiS, Jarosław Kaczyński podczas otwarcia w Kielcach ulicy imienia jego tragicznie zmarłego brata. Z tłumu dobiegały okrzyki: "chcemy prawdy".

Jerzy Miller wraca na stanowisko

W województwach: lubelskim, pomorskim, podkarpackim, lubuskim i małopolskim będą nowi wojewodowie. Tym ostatnim został były szef MSWiA Jerzy Miller.

Oligarcha i playboy rzuca wyzwanie Putinowi

Michaił Prochorow, oligarcha i playboy, ogłosił w poniedziałek, że postanowił kandydować w wyborach prezydenckich w Rosji 4 marca 2012 roku. - Jest to chyba najpoważniejsza decyzja w moim życiu - oświadczył Prochorow, którego cytuje radio Echo Moskwy.

"Psy celników nie są usypiane"

Nie ma sytuacji, w której byśmy psy porzucali i bądź usypiali. Eutanazja dotyczy tylko chorych zwierząt - oświadczył na konferencji prasowej szef Służby Celnej Jacek Kapica. To reakcja na zastrzeżenia celników, że nowe zarządzenia ministra finansów pozwala na usypianie psów, które skończyły służbę.

Zięć króla ma zniknąć. Przez korupcję

Hiszpański pałac królewski oznajmił w poniedziałek, że książę Inaki Urdagarin, zięć króla Juana Carlosa, nie będzie uczestniczył w publicznych ceremoniach. Powodem wspólnej decyzji króla i jego zięcia jest śledztwo w sprawie korupcji w prowadzonej przez Urdagarina fundacji.

12 dzieci w szpitalu po wypadku gimbusa

12 dzieci trafiło do szpitala po tym, jak w gimbusa wiozącego je do szkoły uderzył samochód osobowy. Na miejsce wypadku nie wezwano pogotowia, bo - jak tłumaczono - wydawało się, że dzieci są w dobrym stanie. Dopiero w szkole uczniowie zaczęli narzekać, że źle się czują.

Sarkozy do "germanofobów": Nie uległem dyktatowi Berlina

Prezydent Nicolas Sarkozy powiedział w wywiadzie dla "Le Monde", że w chwili obecnej rodzi się nowa Unia Europejska, połączona wspólną polityką gospodarczą. Według niego, mimo ustaleń szczytu w Brukseli, ryzyko rozpadu Europy jeszcze nie minęło. Sarkozy odrzucił też zarzuty, że uległ niemieckiemu dyktatowi: "Ci, którzy próbują karmić się germanofobię, kompromitują się".

Tusk: Musicie być "odważni i niezależni"

- Nieprzypadkowo jesteście na swoich miejscach (...) jako ludzie, którzy nie boją się podejmować decyzji. Ci, co ze mną pracowali w sytuacjach kryzysowych wiedzą, jak wielką wagę przywiązuję do roli i działania wojewody - mówił Donald Tusk na poniedziałkowym spotkaniu z 16 wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podkreślał, że muszą być w pełni niezależni od lokalnych środowisk i swoich partii.

Stracił pracę, bo nie nauczył się polskiego

Portugalski pracownik jednej z brytyjskich firm chce pozwać do sądu pracodawcę, który kazał mu uczyć się polskiego albo zmienić pracę. Portugalczyk nie był w stanie opanować naszego języka i już tam nie pracuje.

Wywiad na żywo przez 24 godziny

Australijski dziennikarz radiowy Richard Glover pobił rekord długości wywiadu, rozmawiając ze swoim gościem przez 24 godziny. Żadne z pytań nie mogło się powtórzyć ani być zadane innej osobie niż rozmówca Glovera.

Legalny bimber dla wszystkich. "Tę pomyłkę naprawimy"

Gdyby ustawa "bimbrowa" Ruchu Palikota została uchwalona w obecnym kształcie, samogon mogliby pędzić bezkarnie wszyscy - uważają polscy producenci spirytusu i wytykają błędy w projekcie. Partia tłumaczy: - To nasza pomyłka, poprawimy ją. Nie chcemy całkowitej legalizacji bimbru.

Klaus: Czechy nie powinny brać udziału w ratowaniu strefy euro

Czeski prezydent Vaclav Klaus oświadczył w poniedziałek, że Praga nie powinna brać udziału w nowej umowie międzyrządowej w sprawie nowego paktu fiskalnego na rzecz ochrony euro. Zdaniem znanego z eurosceptycyzmu Klausa, postanowienia ostatniego szczytu UE nie mogą pomóc w rozwiązaniu kryzysu. Wcześniej szef dyplomacji oraz lider opozycji wezwali do włączenia się Czech w ratowanie eurostrefy. Premier Petr Neczas tymczasem mówi, że rząd podejmie decyzję, gdy będą znane szczegóły paktu fiskalnego.

PiS chce usuwać symbole komunizmu ustawą

Dwa projekty ustaw złoży w Sejmie PiS w związku z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Jeden dotyczy usunięcia symboli komunistycznych z życia publicznego, drugi emerytur skazanych funkcjonariuszy PRL. - Zbrodniarze nie zostali osądzeni, ci, którzy wprowadzili stan wojenny nie odpowiedzieli za to przed sądem - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Weto Camerona dzieli rząd, ale nie wyborców

Kolejny sondaż w sprawie weta Davida Camerona na szczycie UE w Brukseli pokazuje, że Brytyjczycy popierają jego decyzję. W poniedziałek "The Times" opublikował badanie, z którego wynika, że weto popiera ponad połowa ankietowanych. Tylko kilkanaście procent jest przeciwnego zdania.

"Polskie obozy zagłady" w niemieckich szkołach

Po raz kolejny powraca sprawa polskich obozów koncentracyjnych lub zagłady. Tym razem skandaliczne fałszerstwa historyczne znaleziono na portalach niemieckich szkół, o czym pisze "Nasz Dziennik". "Kłamstwa o +polskich obozach śmierci+ silnie obecne w mediach niemieckich w ostatnich dniach powinny spotkać się z reakcją polskiego ministerstwa spraw zagranicznych i placówek dyplomatycznych w Niemczech" - pisze w wydanym oświadczeniu poseł PiS Kazimierz Ujazdowski.

Napad na bank w Katowicach. Trwa obława

Napad na placówkę bankową przy ul. Zawiszy Czarnego w Katowicach. Wiadomo, że nikt nie został ranny. Wciąż trwa obława - poinformował w rozmowie z tvn24.pl oficer prasowy KMP w Katowicach Jacek Pytel.

Jeśli Francja zmieni prezydenta, ten zmieni umowę z Brukseli

Faworyt przyszłorocznych wyborów prezydenckich we Francji, socjalista Francois Hollande, oświadczył w poniedziałek, że jeśli zostanie szefem państwa, to będzie chciał zmienić przyjęte w piątek porozumienie ws. kryzysu zadłużenia eurogrupy. Jego zdaniem, ustalenia, które zapadły na szczycie UE, nie wystarczają do skutecznej walki z kryzysem.

50 zabitych na drogach w weekend. Połowa to piesi

50 osób zginęło w miniony weekend na polskich drogach. Połowa z nich to piesi, w większości osoby starsze. - To był pod tym względem jeden z najtragiczniejszych weekendów od dłuższego okresu - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Ogłosili niepodległość jako pierwsi w "imperium zła"

W przeciwieństwie do sąsiadów z Łotwy i Estonii Litwa nie ma problemu mniejszości rosyjskiej. Jest za to naszpikowany rosyjskim wojskiem obwód kaliningradzki i tradycyjnie kiepskie relacje z Moskwą. Do tego, w ostatnim czasie, pogarszające się relacje z Polską. Niewątpliwie za to największym osiągnięciem ostatnich dwóch dekad jest członkostwo Litwy w UE i NATO.

Śmieci w dołach. "Wypierniczyli, bo się przesiać nie chciało"

Miała być najnowocześniejsza na wschód od Wisły sortownia śmieci, a jest śmietnisko i zakopywanie odpadów w ziemi. W Studziankach na Podlasiu wciąż trwa budowa zakładu, choć udowodniono, że już złamano tam prawo. Śmieci - zamiast utylizować - wrzucano do dołów bez żadnych osłon chroniących przed skażeniem. A wszystko to w sąsiedztwie Puszczy Knyszyńskiej i obszarów chronionych programem Natura 2000.

Cztery osoby ranne w czołowym zderzeniu

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku w miejscowości Falenty Nowe (woj. mazowieckie). W poniedziałek rano czołowo zderzyły się tam auto osobowe i samochód dostawczy.

Białaczka po urodzeniu dziecka. "To był szok"

O tym, że choruje na ostrą białaczkę szpikową dowiedziała się 6 tygodni po urodzeniu drugiego synka. Najpiękniejszy czas w życiu kobiety, w jej przypadku stał się koszmarem. Radość z narodzin przesłoniła choroba nowotworowa. Chłopcy zostali pod opieką taty, pani Wiesława walczy o życie w Klinice Hematologii i Transplantologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest już po dwóch chemioterapiach i wciąż szuka dawcy szpiku kostnego.

12 członków Al-Kaidy uciekło z więzienia

Co najmniej 14 więźniów, w tym 12 bojowników Al-Kaidy, uciekło z głównego więzienia w Adenie na południu Jemenu - poinformowało w poniedziałek źródło w jemeńskich siłach bezpieczeństwa.

Giełda w dół, kapitał ucieka. Protesty wystraszyły inwestorów

Rosyjskie władze płacą za wybory do Dumy 4 grudnia cenę nie tylko polityczną. Ostatni tydzień pokazał też, że najmniejsza nawet destabilizacja sytuacji w Rosji oznacza dla jej budżetu wymierne straty finansowe. Pesymizm panuje też na giełdzie, a zagraniczni inwestorzy przyspieszyli wycofywanie kapitału z Rosji. Prognozy są pesymistyczne - mało kto wierzy, że Władimir Putin pójdzie drogą reform.