Najnowsze

Najnowsze

Policjant twardy jak stal

Brytyjskiego policjanta nie jest w stanie powstrzymać taranowanie samochodem, a nawet kilkumetrowy lot. Przynajmniej jednego z nich. Funkcjonariusz Dan Pascoe nie tylko przetrwał taki wypadek, ale też dogonił jego sprawcę na piechotę i poraził go paralizatorem. Po skutecznym unieruchomieniu przestępcy policjant zemdlał.

Chińczycy nie są pod wrażeniem

Oficjalny chiński dziennik "Renmin Ribao" nie uważa, by porozumienie w sprawie podniesienia limitu amerykańskiego zadłużenia, zawarte w nocy z niedzieli na poniedziałek, rozwiązało problemy Waszyngtonu. Chiny są największym wierzycielem USA.

Polski "Rambo" znów dał się we znaki Norwegom

Miesiąc po odebraniu 9-letniej polskiej dziewczynki norweskim rodzicom zastępczym, Krzysztof Rutkowski znów dał o sobie znać Norwegom. Tym razem w rękach detektywa, opisywanego przez Norwegów jako polski "Rambo", znalazł się 13-letni Rosjanin.

"Nic nie wskazuje" na amerykańską interwencję

- Nic nie wskazuje na to, by Amerykanie mogliby zostać bezpośrednio tam zaangażowani. Uważam, że politycznie i dyplomatycznie chcemy wywrzeć najsilniejszą możliwą presję, by doprowadzić do zmian, o które apeluje tak wiele krajów - oznajmił przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA admirał Mike Mullen.

"To przywraca zaufanie obywateli do systemu"

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Pozwala ona ponownie przeliczyć wysokości świadczeń niektórych pracujących emerytów. - To ważna ustawa, bo przywraca zaufanie obywateli do systemu emerytalnego - podkreślił prezydent.

Klich: Rosjanie mogą ukrywać taśmy z wieży

- Rosjanie mogli próbować ukryć taśmę z wieży na lotnisku Siewiernyj - uważa Edmund Klich, były polski akredytowany przy MAK. Jak mówił w TVN24, jest przekonany, że taśma istniała. Podkreślił też, że byłby to ważny dowód w sprawie katastrofy tupolewa.

Z promilami we krwi i pedałem w podłodze

Policjanci drogówki z Łukowa (woj. lubelskie) mieli weekend obfitujący w spotkania z pijanymi piratami drogowymi. Udało im się zatrzymać kierowców TIR-a i BMW, którzy po "kilku głębszych" z ponad promilem alkoholu we krwi, wykonywali niebezpieczne manewry przy zdecydowanie zbyt dużej prędkości.

Breivik: Tylko japoński psychiatra mnie zrozumie

Norwescy psychiatrzy nie są wystarczająco dobrzy. Tak twierdzi Anders Behring Breivik, sprawca masakry na wyspie Utoya i autor zamachu bombowego w Oslo. Dlatego też 32-latek zażądał, by zbadał go psychiatra japoński.

Wichury zniszczyły lasy Może być niebezpiecznie

Prawdziwe "pustynie" w środku mazurskiej kniei to wynik zeszłotygodniowych wichur i nawałnic. W lasach wokół Spychowa i Szczytna obowiązuje zakaz wstępu. To samo dotyczy czterech innych regionów w kraju. Zniszczeniu uległo 150 tys. metrów sześciennych drzewostanu.

"Oczekuję dymisji w wojsku, to jeden wielki wstyd"

Oczekuję dymisji w polskim wojsku. Dymisja ministra obrony narodowej to nie wszystko po czymś takim, o czym usłyszała cała Polska i świat. To jest wstyd, jeden wielki wstyd - powiedział w TVN24 kpt Robert Zawada, ekspert lotniczy, były pilot, w nawiązaniu do raportu komisji Jerzego Millera, który obnażył zaniedbania w polskim lotnictwie wojskowym.

Amerykanie chcą tylko z immunitetem

Jeśli Amerykanie, na prośbę Bagdadu, mieliby zostać w Iraku dłużej niż do końca tego roku, to muszą mieć zagwarantowany immunitet - oświadczył przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA admirał Mike Mullen.

Ziobro wziął ślub w Wieliczce

Europoseł PiS Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka wzięli ślub cywilny w Wieliczce. Uroczystość odbyła się w minioną środę - piszą "Super Express" i "Fakt".

70 śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej

Do 70 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej "Nock-ten" i tajfunu "Muifa", które szalały w zeszłym tygodniu nad północną częścią Filipin. Większość z tych osób utonęła podczas powodzi lub zginęła pod lawinami błotnymi. Tymczasem do kraju zbliża się kolejny front burzowy.

Norwegowie już nie bombardują

Norwegowie zakończyli swój udział w kampanii lotniczej nad Libią. Ostatnie cztery norweskie F-16 w poniedziałek wylądowały w macierzystych bazach.

Izrael pokazuje tajną broń

Jest naprowadzany za pomocą czujników elektroniczno-optycznych i zdolny do analizowania obrazów w trakcie lotu, zarówno w dzień, jak i w nocy - to pocisk rakietowy "Tammuz", którym pochwaliła się izraelska armia, a którego istnienie owiane było do tej pory tajemnicą.

Przelejesz pieniądze w kilka sekund

Za kilka miesięcy będziemy mogli wysłać przelew z jednego banku do drugiego zaledwie w kilka sekund o każdej porze, siedem dni w tygodniu, przez cały rok. Już bowiem za kilka miesięcy powstanie tzw. system rozliczeń płatności natychmiastowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Clinton z dysydentami pierwszy raz

Po raz pierwszy od wybuchu antyprezydenckich demonstracji w Syrii w marcu sekretarz stanu USA Hillary Clinton spotka się we wtorek w Waszyngtonie z syryjskimi działaczami politycznymi na wygnaniu. Nie wszyscy antyprezydenccy działacze mają jednak tyle szczęścia.

Nowe ofiary w Syrii, Rosja nie chce "przesadzać"

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. rezolucji potępiającej akty przemocy syryjskiego reżimu nie przyniosło przełomu, choć zdaniem części dyplomatów sygnalizuje pewne zbliżenie stanowisk wśród państw Rady. Potępiającej Damaszek rezolucji sprzeciwiają się Chiny i Rosja. Ta ostatnia nazywa ją "przesadną". W nocy z poniedziałku na wtorek z rąk syryjskiego wojska i bezpieki zginęli kolejni ludzie.

"Każde wyjście było złe"

- To było tak, jak tragedia grecka, nie było dobrego wyjścia, każde wyjście było złe. Niewywołanie powstania to odpowiedź pozytywna na twierdzenia Stalina: nie było żadnej Armii Krajowej. Nie było mądrych, byli mniej lub bardziej zdeterminowani - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Władysław Bartoszewski, wspominając Powstanie Warszawskie. I dodał: był sens przeżyć, aby być świadkiem.

Kolej wciąż "do bani"

Po zimowym koszmarze, jaki pasażerom zafundowały polskie koleje, w wakacje bałagan miał się wreszcie skończyć. Tyle, że przez te kilka miesięcy zmieniło się niewiele, a powrót z letniego urlopu, podobnie jak z ostatniego sylwestra, jest drogą przez mękę.

W styczniu była o krok od śmierci. Dziś głosowała

W niezwykle ważnym dla losów amerykańskiego budżetu głosowaniu w Izbie Reprezentantów, mimo wcześniejszych zapewnień i ustaleń, liczył się każdy głos. Wszyscy zdziwili się jednak, gdy na salę obrad przed głosowaniem weszła demokratyczna kongresmenka z Arizony, Gabrielle Giffords, ciężko ranna od strzału w głowę w wyniku zamachu 8 stycznia w Tucson.

Premier obroni się po raporcie Millera?

Ogłaszając dymisję tylko jednego ministra, premier mówił o "honorowym wyjściu" Bogdana Klicha i "czystej karcie" w tej sprawie Tomasza Arabskiego. I choć każdy dzień po publikacji raportu Jerzego Millera rozszerza listę żądań opozycji: od głowy Radosława Sikorskiego i Tomasza Arabskiego, po pomysł Trybunału Stanu dla ministra obrony, to zdaniem komentatorów głównym wygranym całej sytuacji jest właśnie szef rządu.

"Twitter w rękach ministra Sikorskiego to nieszczęście"

Minister Sikorski w ogniu krytyki. - To są tezy, które były propagowane za czasów PRL-u - tak o wpisie na Twitterze na temat Powstania Warszawskiego jako narodowej katastrofy mówił Mariusz Błaszczak (PiS). - Twitter w rękach ministra Sikorskiego to nieszczęście - ocenił Jerzy Wenderlich (SLD). Nawet klubowy kolega Sikorskiego Antoni Mężydło nie bronił w "Rozmowie Bardzo Politycznej" ministra spraw zagranicznych.

Domniemany lider hakerów na wolności

Brytyjski 18-latek, domniemany lider hakerów z grup Anonymous oraz Lulz Security, został w poniedziałek zwolniony z aresztu za kaucją. Jedyny warunek - nie będzie korzystał z internetu. Proces Jake'a Davisa rozpoczyna się przed londyńskim sądem 30 sierpnia.

Siemoniak wchodzi do MON. Minister od "prasówek"?

We wtorek o godz. 15 prezydent Bronisław Komorowski powoła obecnego wiceszefa MSWiA Tomasza Siemoniaka na stanowisko ministra obrony narodowej. Bogdan Klich opuścił MON po publikacji raportu komisji Jerzego Millera ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Koledzy po fachu osądzą Dubienieckiego

W wtorek przed sądem dyscyplinarnym Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku ma się rozpocząć postępowanie przeciwko Marcinowi Dubienieckiemu, mężowi Marty Kaczyńskiej. Sprawa dotyczy niestosownych wypowiedzi adwokata dla mediów. Dubienieckiemu może grozić od upomnienia do usunięcia z zawodu.

Stolica rozśpiewana ku pamięci Powstania

Tłumy warszawiaków przybyły w poniedziałek wieczorem na Pl. Piłsudskiego, aby wziąć udział w "Warszawskich Śpiewankach" - piątym już koncercie piosenek powstańczych z udziałem mieszkańców miasta organizowanym w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.