Najnowsze

Najnowsze

Wielka bitwa z Al-Kaidą

30 osób, w tym 17 żołnierzy jemeńskiej armii zginęło w sobotnich walkach z bojownikami Al-Kaidy na południu kraju - podały władze wojskowe i władze prowincji Lahidż. Wymiana ognia rozpoczęła się w chwili ataku ekstremistów na jeden z posterunków wojskowych.

Pożar wygasł, gaz wciąż wypływa

Francuski koncern energetyczny Total poinformował w sobotę, że pochodnia płonącego gazu nad jego platformą wydobywczą na Morzu Północnym samoistnie wygasła. Teraz firma postara się o zatrzymanie wypływu gazu, który wydostaje się do morza.

Rozpędzony prom uderzył w nabrzeże. Pasażerowie na lądzie

Rozpędzony prom towarowo-pasażerski Karsibór I z impetem uderzył w betonowe nabrzeże po stronie wyspy Wolin. Jak poinformował Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia "zawiniła przekładnia, sterująca napędem silnika głównego". - Pasażerowie zeszli, a samochody zjechały już na ląd - poinformował Jerzy Barczak, kierownik działu eksploatacji.

Część autostrad tańsza o połowę? "To żaden prezent"

Minister transportu Sławomir Nowak potwierdził, że opłaty za przejazd autostradami w Polsce będą niższe niż początkowo planowano. Podkreślił jednak, że dotyczy to tylko odcinków, którymi administruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Według nieoficjalnych informacji, obniżka może ściąć koszty nawet o połowę. - To żaden prezent - komentuje Marcin Rzepiński z TVN Turbo, wyjaśniając, że - zgodnie z prawem - "na takich inwestycjach nie można zarabiać komercyjnie".

Papież dał Syryjczykom 100 tys. dol.

Benedykt XVI przeznaczył 100 tysięcy dolarów na pilną pomoc dla ludności Syrii, gdzie reżim Baszara el-Asada krwawo tłumi wystąpienia przeciwników i atakuje cywilów. Pomoc zawiózł do Syrii wysłannik papieża.

"Dzień Gniewu" na ulicach stolicy

Niewielka demonstracja, ale spore utrudnienia na Trakcie Królewskim. Około 150 osób protestowało w sobotę przeciwko polityce rządu i władz Warszawy. W asyście policji przeszli z transparentami i flagami z placu Zamkowego przed kancelarię premiera.

"Zdrada jest niewybaczalna". "Kret" szpiegował dla Rosjan

Podporucznik Jeffrey Paul Delisle z kanadyjskiej marynarki wojennej sprzedawał Rosjanom informacje dotyczące bezpieczeństwa i strategii militarnej krajów należących do paktu "Five Eyes", który skupia USA, Kanadę, Wielką Brytanię, Australię i Nową Zelandię - donosi "New York Times", powołując się na źródła w amerykańskiej armii. Nie wiadomo jednak, jakie konkretnie dane wyciekły. Kanadyjczycy w tej sprawie milczą.

Kliczko: Będziemy trzecią siłą

Witalij Kliczko liczy na to, że założona przez niego partia UDAR stanie się po najbliższych wyborach parlamentarnych trzecią siłą polityczną na Ukrainie. Bokserski mistrz świata organizacji WBC w wadze ciężkiej partię do życia powołał w kwietniu 2010 roku.

Świąteczna prognoza wykonała zwrot. Dlaczego?

Prognoza pogody na Wielkanoc to najbardziej wyczekiwana wiadomość ostatnich dni. Wywołuje sporo kontrowersji, bo co jakiś czas się zmienia. Synoptycy TVN Meteo wyjaśniają, skąd te rozbieżności.

Odzyskali skradziony wózek. Brakuje kabla

- Dostałem telefon, że wózek się odnalazł i jest na stanie w policyjnym komisariacie. To bardzo duże szczęście i w końcu ulga - powiedział Michał Fitas z Wrocławia, któremu dwa dni temu skradziono elektryczny wózek inwalidzki umożliwiający mu poruszanie się. Skradzione mienie udało się odzyskać wrocławskim policjantom dzięki czujności jednego z mieszkańców, który zauważył dwóch mężczyzn pchających wózek. Mężczyźni trafili do aresztu.

Kłopoty kolejnego luksusowego liniowca

Luksusowy liniowiec z tysiącem osób na pokładzie dryfuje po Morzu Południowochińskim na wysokości Filipin. Pożar uszkodził silniki jednostki - poinformowała filipińska straż przybrzeżna. Ogień został ugaszony, ale pięciu członków załogi "Azamara Quest" zostało rannych, w tym jeden poważnie.

Kaczyński: Polska potrzebuje nowej konstytucji

- Polska potrzebuje nowej konstytucji - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konferencji poświęconej 15-leciu polskiej ustawy zasadniczej. W jego ocenie są przesłanki, by w obecnej kadencji parlamentu wrócić do kwestii zmiany konstytucji.

Tuaregowie opanowują miasto

Tuarescy rebelianci wjechali do miasta Gao na północy Mali i rozpoczęli strzelaninę. - Widziałem, jak pojawili się w pick-upach ze swoimi flagami - relacjonuje z miejsca zdarzenia reporter agencji Reutera. Gao to największy garnizon wojskowy w tej części kraju, od ponad tygodnia rządzonego przez wojskowych, którzy obalili prezydenta Amadou Toumaniego Toure.

Uszkodzone auta, powalone drzewa. Mocno wieje

Powalone drzewa i uszkodzone auta - to skutki porywistego wiatru, z jakim od rana zmagają się mieszkańcy południowych regionów Polski. W Krakowie na ul. Galla drzewo przewróciło się na zaparkowane wzdłuż ulicy samochody. Do podobnej sytuacji doszło w Opolu, gdzie drzewo przygniotło stojące nieopodal auto (tuż po tym, jak właścicielka opuściła swój pojazd). W obu przypadkach nikt nie został ranny. Zdjęcia skutków porywistego wiatru zamieścili w naszym serwisie internauta Tomek oraz portal 360opole.pl

Zniknęła przez Napoleona. Teraz wraca

Po 189 latach historyczna wieża wraca na dach kościoła św. Jana w Gdańsku, gdzie wcześniej stała przez ok. 400 lat. - Postanowiliśmy zrekonstruować tę sygnaturkę, czyli przywrócić kościołowi historyczny wygląd i element, który go wieńczył - powiedziała Iwona Berent z biura odbudowy kościoła.

Pożar pustostanu groził kamienicom

11 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, jaki wybuchł w opuszczonej kamienicy w centrum Łodzi. Zagrożone były dwie pobliskie kamienice, ale pożar został już opanowany. Film oraz zdjęcia z miejsca pożaru otrzymaliśmy od internauty podpisującego się nickiem @Lysy.

Amerykanie "przesadzają" wstrzymując dostawy żywności

Zawieszenie przez USA planu udzielenia Korei Północnej pomocy żywnościowej z powodu zapowiedzianego przez Phenian wystrzelenia rakiety to "reakcja przesadzona" - twierdzą władze KRL-D. Korea Północna w lutym przyjęła moratorium na wystrzeliwanie pocisków rakietowych, ale Biały Dom w ostatnich tygodniach w te zapewnienia przestał wierzyć.

W sprawie emerytur "piłka jest ciągle w grze"

- Duda zdaje sobie sprawę z tego, że piłka jest ciągle w grze. Dopiero teraz ten projekt wchodzi do Sejmu - powiedziała w rozmowie z TVN24 socjolożka Jadwiga Staniszkis oceniając piątkową debatę w Sejmie na temat referendum emerytalnego. - Mam nadzieję, że sprawa skończy się kompromisem 65 lat dla kobiet z możliwością wyboru 62 lat - dodał profesor.

Zatrzymani za mordy dla Santa Muerte

Osiem osób podejrzanych o udział w rytualnych mordach związanych z kultem Santa Muerte zostało zatrzymanych w Meksyku. Ofiarami aresztowanych było dwóch 10-letnich chłopców i 55-letnia kobieta. Morderstw dokonywano siekierami i nożami.

Za tydzień Wielkanoc, a tu śnieg

Na tydzień przed Wielkanocą do Polski znów zawitała zima. Padający śnieg i niskie temperatury zaskoczyły mieszkańców północnych, północno-wschodnich i wschodnich rejonów kraju. Drzewa i trawniki pokryła cienka warstwa śniegu. Meteorolodzy ostrzegają: na drogach może być ślisko! Zdjęcia i filmy zimowej aury od rana przesyłają do redakcji Kontaktu 24 nasi internauci.

Zamiast misji zagranicznych "większe skupienie na obronie"

- Te ćwiczenia były bardzo ważne, ponieważ rozpoczęły realizację priorytetu, który wiążemy z czasem zakończenia naszych misji zagranicznych - powiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, który pojawił się w sobotę na poligonie w Świętoszowie podczas ostatniego etapu ćwiczeń wojskowych "Borsuk 12". Minister dodał, że w roku 2015 jest "mało prawdopodobny udział Polski w takich misjach". W manewrach wzięły udział dwie kompanie czołgów - polska i niemiecka, oraz artyleria i śmigłowce bojowe.

Skarpetki lecą z Południa na Północ

Aktywiści z całego świata zebrali się w Korei Południowej, kilka kilometrów od granicy z Koreą Północną i za pomocą balonów wypuścili w jej kierunku ulotki i skarpetki. Chcą w ten sposób pomóc żyjącym w biedzie mieszkańcom "Najszczęśliwszego Kraju Świata", ale też wezwać ich do buntu przeciwko Kim Dzong Unowi.

Majewski: W pewnym sensie pomogłem Wildersowi

- Ja tylko mu w pewnym sensie pomogłem - stwierdził w rozmowie we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Szymon Majewski, który za sprawą swojego programu rozrywkowego doprowadził do zablokowania antyimigranckiego portalu, założonego przez holenderską Partię na Rzecz Wolności (PVV).

Wypadek na poligonie. Zapaliła się polska armatohaubica

"Na poligonie w Świętoszowie (woj. lubuskie), podczas ćwiczeń wojskowych Borsuk 12, zostało rannych trzech żołnierzy" – poinformował nas przed godz. 10 jeden z internautów. Informację potwierdza mjr Szczepan Głuszczak, szef sekcji prasowej 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Jak dodaje, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

"To uznanie dla niezwykłych bohaterów"

Dokumentalistka Ewa Ewart nagrodzona za dwa filmy: "Michaił Gorbaczow - człowiek, który zmienił świat" oraz "W milczeniu" w tegorocznej edycji World Media Festival w Hamburgu. - Ta nagroda to jest przede wszystkim uznanie dla niezwykłych bohaterów obydwu filmów oraz dla wszystkich, którzy się do tego sukcesu przyłożyli - powiedziała Ewart w TVN24.

Zajrzyj do wnętrza warszawskiego "koloseum"

Z dachu starego zbiornika warszawskiej gazowni można zobaczyć nitki podmiejskich pociągów. W środku jest tak cicho, że stojąc na szczycie można usłyszeć furkot skrzydeł gołębi chodzących po dnie. Stołeczne "koloseum" mogłoby być jedną z największych atrakcji miasta. Obecnie jest jedynie zbytkiem, który niszczeje.

"Dla Trójki gra się potrójnie". Na urodziny

"Trójka do potęgi" - premiera tej sztuki była w piątek głównym wydarzeniem jubileuszu 50-lecia Programu 3 Polskiego Radia. - Pięćdziesiątka Trójki, to sprawa poważna i powiem, że trochę niepokojąca, bo (...) to także radio mojej młodości - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który z żoną Anną oglądał spektaklu w teatrze Syrena. - Nie było łatwo, ekipa się parę razy zmieniała, ale w końcu się udało - powiedziała w TVN24 obecna szefowa radia Magda Jethon.

"Chmielu" od "Szkatuły" w rękach CBŚ

Brytyjska policja we współpracy z CBŚ zatrzymała 30-letniego Michała Ch. ps. Chmielu, który działał w gangu "Szkatuły". Ta zorganizowana grupa przestępcza, rozbita w 2008 roku, specjalizowała się w zabójstwach, wymuszeniach haraczy, uprowadzeniach oraz obrocie narkotykami.

Pleśń rysuje mapy drogowe

Proste organizmy są tak sprawne, jak komputery. Udowodnił to kanadyjski profesor z Uniwersytetu Queen's w Kingston, w prowincji Ontario, wykorzystując pleśń i jej rozrost, jako naturalny wskaźnik rysujący przebieg dróg na mapie. Jego praca trafi teraz do magazynu "International Journal of Natural Computing Research".