Najnowsze

Najnowsze

Nie chciał być "malutki". Przewyższył Cegielską

"Malutki" - tak prezenterka pogody Agnieszka Cegielska zwróciła się do prowadzącego program "Wstajesz i Wiesz" Marcina Żebrowskiego. Cegielska patrzyła na Żebrowskiego z góry dzięki temu, że założyła wysokie szpilki. Dlatego prowadzący postanowił, że także doda sobie paru centymetrów i "przewyższy" pogodynkę. Sposób jaki wymyślił by to osiągnąć wywołał śmiech wszystkich w studio TVN24.

Rzecznik talibów: Nie ma mowy o negocjacjach

Rzecznik pakistańskich talibów Ehsanullah Ehsan zdementował w niedzielę informację, że talibowie prowadzą z rządem w Islamabadzie rozmowy pokojowe. Taką informację przekazał dzień wcześniej dowódca, uważany za numer dwa wśród talibów.

7 tys. żołnierzy odeszło z wojska. "To problem"

W tym roku z wojska odeszło ok. 7 tys. żołnierzy. Ponad 5,7 tys. z nich zrobiło to na własną prośbę. W ostatniej dekadzie nie zdarzyło się, by tak wielu zawodowych wojskowych z własnej woli pożegnało się z armią. - To problem dla wojska - uważa szef MON Tomasz Siemoniak.

"Potrzeba wiele osób do odbudowy SLD"

- Leszek Miller jest sprawnym politykiem, ale sam nie wygra wyborów i nie odbuduje SLD. Potrzebuje do tego wielu osób - powiedział w TVN24 europoseł SLD Wojciech Olejniczak, komentując wybór Leszka Millera na szefa Sojuszu. Jego zdaniem teraz partia musi jednoczyć różne środowiska, które kiedyś ją wspierały. - Tutaj nie ma możliwości, żeby kogokolwiek eliminować - stwierdził europoseł.

Roboty sumo starły się we Wrocławiu

Są różne: małe i duże. Potrafią chodzić, jeździć, a nawet walczyć między sobą. Niektóre same wyznaczą drogę, a inne bez kłopotów pokonają labirynt. I choć może nie są tak zaawansowane jak roboty pochodzące z Gwiezdnych Wojen, to i tak imponują. Studenci Politechniki Wrocławskiej zorganizowali międzynarodowe zawody robotów "Robotic Arena". Do rywalizacji stanęło niemal 150 robotów przygotowanych przez przeszło 200 uczestników.

Polak z szansą na Oscara

- Chciałem zrobić film, który zahacza o wielki problem. W ludziach siedzi bestia. Narody tłuką się i nie wiedzą już po co - mówi Damian Nenow, polski reżyser, o swoim filmie "Paths of Hate", który ma sporą szansę na nominację do Oscara.

Brytyjczycy za Cameronem. Co drugi chce wyjścia z Unii

Podczas unijnego szczytu Wielka Brytania zawetowała zmiany traktatu Unii Europejskiej. Została za to skrytykowana przez pozostałe kraje wspólnoty. Jednak jak wynika z sondażu opublikowanego przez "Daily Mail", ponad 60 proc. Brytyjczyków popiera decyzję swojego premiera, a tylko 19 proc. źle ocenia zachowanie Davida Camerona. Co więcej, niemal połowa (48 proc.) ankietowanych chciałaby wyjścia Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Miasteczko chce się oderwać od Włoch

Miasteczko Filettino w środkowych Włoszech chce się ogłosić księstwem. 15 grudnia rozpocznie się tam referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzą się na temat projektu oderwania od reszty kraju w proteście przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu w Rzymie.

Palący problem prosto z pieca

Wraz z nadejściem zimy rozpoczyna się okres grzewczy. Jak się okazuje, w polskich piecach ląduje nie tylko węgiel i drewno, ale i wiele szkodliwych dla środowiska odpadów. W Katowicach aż co trzeci mieszkaniec przyznaje, że w domowym piecu pali śmieci. Oszczędnych gospodarzy skontroluje straż miejska i policja, które zadbają, by dym z ich kominów nie zagrażał naszemu życiu.

Będzie nowy pakiet dla klimatu

W niedzielę nad ranem zakończyła się konferencja klimatyczna ONZ w Durbanie, na której przyjęto pakiet rozwiązań prowadzących do nowego porozumienia klimatycznego w 2015 r. Do tej pory będzie obowiązywał protokół z Kioto.

Dalajlama życzy Havlowi "jeszcze 10 lat życia"

Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV przybył w sobotę do Pragi, gdzie spotkał się z Vaclavem Havlem. Byłemu prezydentowi Czech, wciąż osłabionemu po doznanym wiosną zapaleniu górnych dróg oddechowych, życzył "jeszcze 10 lat życia". Dalajlama zatrzyma się w stolicy Czech na kolejne trzy dni.

Arcybiskup dziękuje Polakowi za życie

Arcybiskup Canterbury Rowan Williams podziękował w programie radia BBC Wales 101-letniemu dziś polskiemu lekarzowi za ocalenie przed laty życia. Obecny zwierzchnik Kościoła anglikańskiego, jako 4-letnie dziecko, zachorował na rzadką odmianę zapalenia opon mózgowych. W 1952 roku wojenny uchodźca doktor Włodzimierz Bołądź poprawnie zdiagnozował u przyszłego arcybiskupa chorobę, którą inni uważali za zwykłą grypę.

Koniec świata w 2012? NASA obala mity

21.12.2012. To właśnie wtedy - zdaniem wielu - ma nastąpić koniec świta. Jak dokładnie do niego dojdzie? Teorii jest dużo, a każda przerażająca. Wszystkie je pod swoją lupę wzięli naukowcy NASA i oficjalnie stwierdzili: tego dnia żadnych wybuchów i spadających meteorów nie będzie. Oprócz tego, że będzie to dzień przesilenia zimowego, nic interesującego się nie wydarzy.

Premier otwierał ją z pompą. Następnego dnia zamknęli

Droga do gwiazd astrobazy w Gniewkowie (woj. kujawsko - pomorskie) okazała się bardzo krótka, ale zawiła. Ponad pół roku temu obiekt został hucznie otwarty przez premiera Donalda Tuska, jednak już dzień później astrobazę zamknięto. I tak jest do dziś. Zamiast być punktem obserwacyjnym nieboskłonu, stała się składowiskiem kartonów.

"Chodziło o utrzymanie władzy". "Bez szans na porozumienie"

Wprowadzenie stanu wojennego zaskoczyło niemal wszystkich. Reporter TVN24 Paweł Łukasik spróbował zrekonstruować to, co działo się zarówno 13 grudnia 1981 r., jak i dzień wcześniej. Zebrał wspomnienia działaczy opozycji, w wolnej Polsce czołowych postaci życia politycznego i społecznego. Ale swoją wersję przedstawiają też ci, którzy stali po drugiej stronie - przedstawiciele ówczesnej władzy.

Sikorski przy królewskim stole

Bankietem dla 1250 gości w sztokholmskim ratuszu zakończyły się w sobotę tegoroczne uroczystości noblowskie. Wcześniej w filharmonii laureaci w pięciu dziedzinach odebrali z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa medale oraz dyplomy. Na bankiet zaproszony został także szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski wraz z żoną Anne Applebaum, którzy zasiedli przy głównym stole wraz z laureatami i szwedzką rodziną królewską.

Premier Peru odchodzi. Zasąpi go szef MSW

Prezydent Peru Ollanta Humala mianował dotychczasowego ministra spraw wewnętrznych Oscara Valdesa nowym premierem na miejsce Salomona Lernera, który podał się do dymisji - poinformowano w sobotę w pałacu prezydenckim. Nie podano przyczyny jego dymisji.

"Polska suwerenność jest naprawdę zagrożona"

- Dziś, kiedy patrzymy na wydarzenia tych miesięcy, widzimy w tym pewną logikę. Logikę złą, jednakże niezmiernie konsekwentną. Kłamstwo smoleńskie, atak na krzyż, atak na kościół i wreszcie dziś atak na polską suwerenność, która po ostatnich decyzjach podjętych w Brukseli jest zagrożona zupełnie wprost - ostrzegał w sobotę przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński.

Silne trzęsienie ziemi w Meksyku

Co najmniej 3 osoby poniosły śmierć w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w sobotę wieczorem Meksyk (o godz. 2.47 czasu polskiego). Wstrząsy o sile 6,5 stopni w skali Richtera wystąpiły w stanie Guerrero położonym na zachodzie kraju.

"Jedynym sposobem ocalenia strefy euro jest zniszczenie UE"

Porozumienie euro plus, które sformalizuje umowa zawarta poza ramami Traktatu z Lizbony, oznacza, że interesy strefy euro zderzą się nie tylko z interesami krajów spoza eurolandu, ale także UE jako takiej - napisał w sobotę na łamach "Financial Timesa" analityk, Wolfgang Muenchau. Według niego, po brukselskim szczycie mamy do czynienia nie tylko z wciąż nierozwiązanym kryzysem eurostrefy, ale także z kryzysem samej Unii Europejskiej.

"Milicyjne suki" i czołg. Prawie jak 30 lat temu

"Milicyjne suki", czołg taranujący bramę stoczniową, armatki wodne oblewające strajkujących stoczniowców oraz starcia wojska i milicji z robotnikami - wszystko to można było zobaczyć w sobotę przed bramą stoczni w Szczecinie, gdzie miała miejsce rekonstrukcja historyczna. Odtworzono pacyfikację strajku, do której doszło w nocy z 14 na 15 grudnia 1981 r. w ówczesnej stoczni im. Adolfa Warskiego. Wtedy na teren zakładu weszło wojsko z milicją i brutalnie spacyfikowało strajk.

Chłosta za gwałt na córce

Na 2080 uderzeń pejczem i trzynaście lat więzienia - taką karę zasądził sąd w Arabii Saudyjskiej dla mężczyzny, który przez siedem lat pod wpływem narkotyków gwałcił swą nastoletnią córkę.

Zderzenie z karetką na sygnale

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w wyniku wypadku, do jakiego doszło w Krośnie około godziny 16 (woj. podkarpackie). W niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach doszło do zderzenia Opla Astry i jadącej na sygnale karetki pogotowia. O wypadku informuje portal krosnocity.pl

Miller na czele, Senyszyn i Siwiec u boku

- Wracajcie koleżanki i koledzy - zaapelował do byłych członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, który w sobotę został wybrany przewodniczącym partii. Wybrano też wiceprzewodniczących partii.

Żadnych niewygodnych pytań

Czescy dziennikarze są oburzeni próbą ocenzurowania czwartkowej konferencji prasowej prezydentów Czech i Rosji, Vaclava Klausa i Dmitrija Miedwiediewa.

Pokojowe Noble wręczone

Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf, działaczka z czasów wojny domowej w Liberii Leymah Gbowee i działaczka na rzecz demokracji, jemeńska dziennikarka Tawakkul Karman odebrały w Ratuszu w Oslo tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla. Również w sobotę w sztokholmskiej filharmonii nagrody odebrali laureaci w pięciu dziedzinach.

Ponad 800 telefonów na podsłuchu "NotW"

Telefony komórkowe ponad 800 osób padły ofiarą nielegalnych hakerskich włamań, przeprowadzanych na zlecenie nieistniejącego już brytyjskiego tabloidu "News of the World" - poinformowała prowadząca dochodzenie w tej sprawie brytyjska policja.

Zaćmienie Księżyca w obiektywach Reporterów 24

W sobotę wieczorem nadarzyła się prawdziwa gratka dla miłośników astronomii. Na niebie można było obserwować zaćmienie Księżyca. W Polsce to niezwykłe zjawisko rozpoczęło się późnym popołudniem. Mamy już pierwsze zdjęcia Srebrnego Globu.