Najnowsze

Najnowsze

Zielone światło dla otwarcia Mostu Północnego

Piesze zwiedzanie mostu, układanie Tablicy Mendelejewa, taneczny FlashMob i pokaz świetlno-pirotechniczny. To tylko część atrakcji, jakie czekają warszawiaków w sobotę podczas otwarcia mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Pierwsze samochody pojadą nową przeprawą w niedzielę po godz. 12.00.

Dożywocie za morderstwo. Przyznał się do kolejnego

31-letni Tomasz M. z Grodkowa, który odsiaduje już karę dożywocia za zabicie 21-latka, zamordował też 52-letniego Andrzeja J. - potwierdziła prokuratura rejonowa w Nysie. Tomasz M. sam przyznał się do drugiego morderstwa.

Książę Karol w myśliwcu. Łatwo nie było

Łatwiej z niego wyjść, niż w nim usiąść. W kabinie szwedzkiego samolotu bojowego Gripen na chwilę pojawił się książę Karol, który w czwartek przyleciał do Szwecji. To kolejny etap podróży następcy tronu po Skandynawii.

Aktor skazany za molestowanie syna

Aktor, konferansjer i dziennikarz, Bogusław Sobczuk, został skazany przez krakowski sąd na osiem miesięcy w zawieszeniu na trzy lata za przestępstwo seksualne wobec syna. Sobczuk nigdy nie przyznał się do winy, od początku twierdził, że zarzuty, to zemsta byłej partnerki, matki dziecka. Wyrok jest nieprawomocny.

Rynek sztuki należy do Chin

Chiny w 2011 r. stały się światowym liderem rynku sztuki - wynika z raportu przedstawionego z okazji największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów dzieł sztuki i antyków TEFAF w Maastricht w Holandii. Jubileuszowe 25. targi potrwają do niedzieli.

Otruty kanapką. Żona i syn skazani

Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w czwartek w mocy wyrok w procesie o otrucie 59-letniego górnika, mieszkańca gminy Szczerców. Sąd okręgowy skazał jego żonę i syna - odpowiednio - na 25 i 15 lat więzienia. Otruli oni mężczyznę, by dostać pieniądze od ZUS i firm ubezpieczeniowych.

Polacy źle o Sejmie i Senacie

Praca polskiego Sejmu podoba się 23 proc. Polaków, krytycznie ocenia ją 61 proc. - wynika z marcowego sondażu CBOS. Również nieprzychylnie Polacy wypowiadają się o Senacie; dobrze ocenia go 26 proc. osób. Stabilną pozycję ma za to prezydent, którego praca podoba się 63 proc. badanych.

Na co do kina? Facebook ci podpowie

Dziewięć na dziesięć badanych osób, korzystających z serwisów społecznościowych Facebook i Twitter, traktuje je jako formę rozrywki. Ponad połowa (56 proc.), uważa, że ułatwiają one podejmowanie decyzji - co warto obejrzeć w kinie lub przeczytać. Z badań, jakie przeprowadzono dla amerykańskiego pisma "Hollywood Reporter" wynika, że społecznościówki stały się miejscem kształtowania gustów.

Leuven pożegnało ofiary wypadku autokaru

W kościele św. Piotra w belgijskim Leuven rodzice, przyjaciel i państwowi oficjele pożegnali siedmioro dzieci - ofiary wypadku autokaru w Szwajcarii, do którego doszło 13 marca. Tuż przed ceremonią z rodzicami dzieci rozmawiała belgijska para królewska - Albert II i Paola.

"Zginął od strzału w głowę". To nie koniec śledztwa

Zamachowiec z Tuluzy, Mohammed Merah, zginął od strzału w głowę. Wcześniej francuski minister spraw wewnętrznych Claude Gueant mówił, że 23-latek "zginął po skoku z okna". W czwartek, gdy antyterroryści wtargnęli do mieszkania, gdzie ukrywał się Mohammed Merah, doszło do gwałtownej strzelaniny. Islamista ranił kilku policjantów. Szturm i śmierć Meraha zakończyła trwające od środy oblężenie kryjówki zabójcy siedmiu osób na południu Francji.

Śmigłowcem uciekł z więzienia

Z pomocą dwóch wspólników, śmigłowca i porwanej taksówki trzykrotny morderca uciekł rano z więzienia o zaostrzonym rygorze koło Wołogdy w europejskiej części Rosji.

Ciepło, ale bez rekordów. Może wiać i trochę padać

Najbliższe dni w większości kraju będą dość pogodne za sprawą wyżu znad Skandynawii. Jedynie we wschodniej Polsce będzie się częściej chmurzyć i padać. Choć napływają do nas masy ciepłego powietrza z zachodu, na rekordowe temperatury nie ma co liczyć. W najcieplejszych miejscach sięgną one 18 st. C.

Rodzice Julii dziękują

Nie pamiętają nazwisk, ale twarzy, profesjonalizmu, "ludzkiego serca, empatii i ogromnego zaangażowania" - nigdy nie zapomną. Rodzice 11-letniej Julii z Łodzi - która zagięła w poniedziałek, a następnie została odnaleziona po kilku godzinach dramatycznych poszukiwań - teraz dziękują policji oraz wszystkim osobom, które pomogły szukać ich córki.

Prezydent na Węgrzech o "wspólnych poglądach"

"Wspólny" i "zbieżny" to dwa przymiotniki, które pojawiały się najczęściej w czasie czwartkowego spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z jego węgierskim odpowiednikiem, Palem Schmittem. Rozpoczęta dziś dwudniowa wizyta prezydenta w Budapeszcie uświetnia Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Gnał pod prąd autostradą. "Wszystkim opadały szczęki"

Niedzielne popołudnie, autostrada A1, okolice Torunia. Prawidłowo jadący samochód osobowy nagle zawraca i zaczyna jechać pod prąd. "Jechał tak przez kilkanaście kilometrów. Wszystkim opadły szczęki" - napisał internauta @ufik1, któremu udało się zarejestrować całą sytuację. Nagranie przesłał do redakcji Kontaktu 24.

Przerwane przesłuchanie ofiar pomyłki antyterrorystów

Prokuratura w Katowicach przesłuchała w czwartek kobietę poszkodowaną w omyłkowej akcji antyterrorystów. Przesłuchanie nie zostało zakończone; prokuratura powróci do niego w piątek. Wówczas chce przesłuchać także pokrzywdzonego mężczyznę.

Przejęli władzę i zamknęli granice

Zbuntowani żołnierze przejęli rano kontrolę nad państwową telewizją i ogłosili rozwiązanie instytucji państwowych oraz zawieszenie konstytucji. W nocy żołnierze zaatakowali pałac prezydencki i przejęli nad nim kontrolę. Rebelianci oświadczyli, że w ten sposób zakończyli rządy prezydenta Amadou Toumaniego Toure.

Dwa spotkania Tusk - Pawlak

Premier Donald Tusk spotkał się w czwartek dwukrotnie z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem ws. reformy emerytalnej - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Rano politycy widzieli się na roboczym śniadaniu, drugi raz rozmawiali przy okazji wizyty premiera Ukrainy.

Zarzut pozbawienia wolności dla podejrzanego ws. Julki

46-latek z okolic Andrespola, podejrzany o uprowadzenie w poniedziałek w Łodzi 11-letniej Julii, usłyszał w czwartek "zarzut pozbawienia wolności łączący się ze szczególnym udręczeniem". Prokuratura nie chce ujawniać szczegółów sprawy ze względu na dobro dziecka.

Spoczynek nie dla płk. Przybyła

Krajowa Rada Prokuratury nie zgodziła się na przeniesienie płk. Mikołaja Przybyła w stan spoczynku. Prokurator zwrócił się do Rady z takim wnioskiem kilkanaście dni temu. - Decyzja nie była jednogłośna - zdradza portalowi tvn24.pl przewodniczący KRP, prokurator Edward Zalewski.

Sarkozy dziękuje policji za "znakomicie wypełnione zadanie"

- Sprawca haniebnych zamachów w Tuluzie i w Montauban został zidentyfikowany i powstrzymany. Ofiarom, dzieciom, żołnierzom, a także ich rodzinom poświęcam teraz moje myśli. (...) Chciałbym też podziękować służbom porządkowym (...) za ich wybitną służbę i zadanie, które znakomicie wypełnili - powiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy kilkadziesiąt minut po tym, jak w akcji policji w Tuluzie zginął morderca 7 osób poszukiwany od kilku dni. Prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar twierdzi, że szybkie zakończenie tej akcji pozwoli politykowi wygrać nadchodzące wybory prezydenckie.

Solidarna Polska wybrała sobie logo

Klub Solidarnej Polski rozstrzygnął otwarty konkurs na swoje logo. Zostało ono zaprezentowane na konferencji prasowej w Sejmie. Zwycięzca może liczyć na 5 tys. zł nagrody.

Przyjmował pieniądze i kłamał

Był premier Irlandii Bertie Ahern otrzymał poufnie jako minister finansów 276 tys. dolarów i potem wielokrotnie kłamał na ten temat - głosi ogłoszony w czwartek werdykt, kończący dochodzenie w tej sprawie. Sędziowie nie uznali jednak Aherna za winnego korupcji.

"Zamachowiec to przykład samodzielnego wilka"

- Zamachowiec to typowy przykład samodzielnego wilka - powiedział w TVN24 Krzysztof Liedel, ekspert z BBN. Według niego, taktyka przyjęta przez terrorystę z Tuluzy jest nowością, bo zamiast spektakularnego ataku grupy jest to indywidualna akcja jednego człowieka.

Szczytu Rosja - NATO nie będzie

Podczas majowego szczytu NATO w Chicago nie dojdzie do planowanego przy tej okazji spotkania na szczycie z Rosją - oznajmił w Brukseli sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Jego wypowiedź cytuje niemiecka agencja dpa.

Wenecja jednak osiada. I przechyla się na wschód

Po dekadzie względnie spokojnego snu mieszkańcy Wenecji znów z niepokojem patrzą w morze. Przez ostatnie dziesięć lat wydawało się, że laguna, na której leży miasto, przestała osiadać. Najnowsze badania amerykańskich naukowców rozwiewają te nadzieje - miasto nadal powoli obniża się, a w dodatku przechyla się lekko na wschód.

Przejęli 180 kg amfetaminy

180 kg amfetaminy o wartości ok. 8 mln zł wykryli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym na jednej z posesji w miejscowości Piotrowice pod Lublinem.

Ponad 360 tys. z nas to "tylko Ślązacy"

Wśród 38,5 mln mieszkańców Polski 35,3 mln deklaruje jednorodną, polską tożsamość narodową. Tylko pojedynczą śląską tożsamość narodową zadeklarowało w sumie 363 tys. - wynika ze wstępnych danych ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego.

"Miał się poświęcić, jak kamikadze. Spalić, jak zapałka"

To była osoba, która miała się poświęcić, jak kamikadze i spowodować sytuację kryzysową, (...) miała się spalić, jak zapałka - powiedział na antenie TVN24 Grzegorz Cieślak z Centrum Badań na Terroryzmem, Collegium Civitas, komentując dzisiejsze wydarzenia w Tuluzie. 23-letni Mohammed Merah podejrzany o siedmiokrotne zabójstwo, zginął podczas próby zatrzymania. Zdaniem byłego szefa GROM gen. Romana Polki, szkoda, iż nie udało się pojmać mężczyzny żywego i go przesłuchać.