Najnowsze

Najnowsze

Zima idzie na Wrocław

Weekend na Dolnym Śląsku ma upłynąć pod znakiem śniegu. Biało zrobi się przede wszystkim w górach, ale popadać może też we Wrocławiu.

"Zielona koperta - a w niej..."

W sobotę władze PSL mają zdecydować, kto wejdzie do rządu po odejściu byłego prezesa partii Waldemara Pawlaka. Nowy szef ludowców zapowiadał, że nazwisko ministra przyniesie premierowi w zielonej kopercie. W piątek po południu rzecznik partii jej zdjęcie umieścił na Twitterze.

Legenda walki z apartheidem krytykuje Nobla dla Unii

Południowoafrykański laureat Pokojowej Nagrody Nobla Desmond Tutu zaprotestował przeciwko przyznaniu jej Unii Europejskiej. Jak argumentuje, było to sprzeniewierzenie się woli fundatora nagrody Alfreda Nobla.

Kolejny odcinek A1 oddany. Z objazdem

Z powodu wady konstrukcyjnej wiaduktu w Mszanie (woj. śląskie) kierowcy jadący nowym odcinkiem autostrady A1 w kierunku granicy z Czechami będą musieli korzystać ze specjalnie przygotowanego objazdu.

"Nie byliśmy tam mordercami i najemnikami"

- Nie byliśmy tam mordercami, nie byliśmy tam najemnikami. Byliśmy żołnierzami, których skierowali przełożeni i wykonywaliśmy swoje obowiązki - mówi w rozmowie z TVN24 sierżant Jacek Żebryk, który ściga internautów atakujących polskich żołnierzy, przez co sam stał się celem ataków.

Poznań sprzedaje zabytki: szpital, bibliotekę, szkołę

Po raz kolejny władze Poznania wystawiły na sprzedaż niektóre z miejskich nieruchomości. W specjalnie przygotowanym katalogu znalazło się siedem propozycji dla inwestorów, m.in. olbrzymi budynek szpitala nieopodal Starego Rynku. Wszystkie to zabytki, ale są atrakcyjne - przekonuje miasto.

Prezydent uczył gimnazjalistów historii i patriotyzmu

Obrady Sejmu Wielkiego, Konstytucja 3 Maja i pojęcie patriotyzmu - takie były tematy lekcji historii, jaką prezydent Bronisław Komorowski poprowadził w piątek w Zamku Królewskim w Warszawie. Lekcja odbyła się w ramach programu "Nowoczesny patriotyzm".

Czteroletnia Lena wybudzona. "Ryzyko planu B z każdą godziną się zmniejsza"

4-letnia Lena, której w czwartek w Centrum Zdrowia Dziecka usunięto sztuczną lewą komorę serca, jest już przytomna. Nadal nie ma jednak pewności, czy nie będzie trzeba jej ponownie podłączyć sztucznej komory. - Ryzyko planu B z każdą godziną się zmniejsza. Mam nadzieję, że nie będzie on potrzebny - powiedział Bohdan Maruszewski, lekarz przeprowadzający jej operację.

CBA miało podrabiać legitymacje dziennikarskie

W latach 2006-2009 Centralne Biuro Antykorupcyjne podrabiało dokumenty, m.in. legitymacje dziennikarskie - takie informacje przedstawił "Gazecie Wyborczej" były funkcjonariusz biura. - Sprawa powinna być wyjaśniona - uważa minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Bundestag mówi "tak" pomocy dla Greków

Niemieccy parlamentarzyści zdecydowaną większością głosów zgodzili się na udzielenie Grecji nowej wielomiliardowej pomocy unijnej. Ateny jeszcze w grudniu mają dostać 34,4 miliarda euro.

"Wzrost wyraźnie wolniejszy niż byśmy chcieli"

- Ciągle mówimy o wzroście gospodarczym, ale jest on wyraźnie wolniejszy niż byśmy chcieli i niż on był w niedalekiej przeszłości - mówił w piątek na Politechnice Białostockiej premier Donald Tusk. Dziś GUS przekazał, że PKB w III kwartale wzrósł o 1,4 proc., a nie 1,8 proc. jak przewidywali analitycy.

Craig Bonda zagra jeszcze dwa razy. Za 38 mln euro

Daniel Craig zagra Bonda jeszcze dwa razy - podpisał kontrakt na kolejne filmy, które zostaną nakręcone w 2014 i 2016 roku. Producenci zapłacą mu za to aż 38 mln euro. I prawdopodobnie będzie to koniec współpracy, bo dobiegający wówczas 50-tki aktor będzie już za stary do roli agenta 007.

Pleśń się go nie ima przez 60 dni. Technologia z USA

Amerykańska firma opracowała technologię, która ma pozwalać utrzymać chleb przydatnym do spożycia przez dwa miesiące. Dzięki specjalnemu potraktowaniu mikrofalami, pleśń ma się pieczywa nie imać. Może to być sposób na ograniczenie wielkiego marnotrawstwa jedzenia w krajach zachodnich.

Najbardziej wpływowa w państwie, choć siedzi w więzieniu

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko została uznana za najbardziej wpływową kobietę w jej kraju w rankingu tygodnika "Fokus", który trafił w piątek do kiosków. Opozycyjna polityk znalazła się na pierwszym miejscu listy mimo, że od ponad roku znajduje się w więzieniu.

Odwołany dyrektor: Arłukowicz to najgorszy minister zdrowia

Zostałem skrzywdzony, moje odwołanie było niesłuszne. Nie szantażowałem pacjentów, występowałem w ich obronie - tłumaczył w RMF FM odwołany dyrektor Instytutu Reumatologii Andrzej Włodarczyk. Jego zdaniem, został zdymisjonowany, bo Arłukowicz uważa go za człowieka Kopacz. - Zazdrości jej, że była lepszym ministrem. Arłukowicz to najgorszy minister zdrowia w odrodzonej Polsce. Jest niekompetentny, nie ma pomysłów - stwierdził Włodarczyk.

Kierowca zasłabł za kierownicą. Uratowany

Gdyby nie funkcjonariusz pabianickiej policji, na środku drogi w samochodzie mógłby umrzeć starszy mężczyzna, który zasłabł w samochodzie. Stojącego na skrzyżowaniu na środkowym pasie mijały inne pojazdy. Zatrzymał się dopiero jadący samochodem policjant.

Tak wygląda wnętrze okrętu podwodnego

Nisko, ciasno i mniej miejsc do spania niż osób w załodze. Ekipa TVN24, jako pierwsza telewizja zajrzała do wnętrza okrętu podwodnego typu Kobben, który stoi przed Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni.

Premier Japonii odwołuje wizytę. "Zły" stan zdrowia Putina

Japoński premier odwołał swoją wizytę w Rosji, ponieważ stan zdrowia Władimira Putina ma być "zły" - donoszą japońskie agencje. Rzecznik Kremla szybko zaprzeczył, jakoby prezydent miał istotne problemy ze zdrowiem. Putin ma być "nadal aktywny sportowo".

Skończyli prace nad nową konstytucją. Uspokoją ulicę?

Egipska konstytuanta zakończyła prace nad projektem nowej konstytucji, który jeszcze dzisiaj może zostać zaakceptowany przez prezyenta. Mohammed Mursi liczy, że przyjęcie ustawy położy kres protestom przeciw nadzwyczajnym uprawnieniom, jakie dał mu nowy dekret. Opozycja zapowiada demonstracje.

Dostają nagrody, bo przychodzą do pracy

Niemal wszyscy członkowie korpusu służby cywilnej dostali już w tym roku premię za to, że przyszli do pracy - donosi "Rzeczpospolita". Rekordzistą jest Ministerstwo Obrony Narodowerj, gdzie nagrodzono 98 proc. pracowników.

Boni: Nie będzie cenzury ani inwigilacji

Do świąt powstanie rządowa rada przeciw mowie nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym - zapowiedział w programie "Jeden na jeden" minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Minister zapewnił, że nie będzie się ona zajmować cenzurą, inwigilacją ani ograniczaniem swobód obywatelskich.