Najnowsze

Najnowsze

Ekshumują ciało bossa z rzymskiej bazyliki

W bazylice św. Apolinarego w Rzymie otwarto na wniosek prokuratury grób bossa przestępczej bandy Enrico De Pedisa. Zapadła jednocześnie decyzja o definitywnym usunięciu szczątków z tego miejsca. Ekshumacja to element śledztwa w sprawie porwania córki pracownika Watykanu Emanueli Orlandi, za którym mógł stać gangster.

Bez szans na rząd jedności?

Niemożliwe jest utworzenie rządu jedności narodowej - oświadczył przewodniczący niewielkiej partii Demokratycznej Lewicy (Dimar), której stanowisko jest oceniane jako kluczowe, jeśli w Grecji chce się uniknąć nowych wyborów parlamentarnych.

Od rana bombardowanie. Nie żyje 23 żołnierzy

Syryjskie siły rządowe ostrzelały w poniedziałek miasto Rastan w prowincji Hims na zachodzie kraju. Według agencji Reutera, powołującej się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w walkach w tym mieście zginęło 23 syryjskich żołnierzy. Wcześniejsze źródła opozycyjne informowały, że w bombardowaniu wojsk strony rządowej zginęło dziewięć osób, a 40 zostało rannych. Niespokojnie jest także w sąsiednim Libanie.

CBA weszło do Komendy Głównej Policji

Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do Komendy Głównej Policji. - Prowadzimy kontrolę prawidłowości zamówień programów komputerowych - potwierdził tvn24.pl Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA. Agenci Biura kontrolę w policji rozpoczęli w poniedziałek rano.

"To porażka pokolenia walczącego z komuną"

"Zwykli bandyci" czy "głos ludu"? Do dyskusji po piątkowych protestach przed Sejmem, gdy grupa protestujących związkowców "Solidarności" zablokowała wyjścia sejmowe i nie wypuszczała posłów, przyłączyli się także internauci za pośrednictwem Kontaktu 24. "Polska polityka sięgnęła dna" - pisze @Maciej. "Ja ich popieram, to jedyny głos, który broni jeszcze zwykłych pracowników" - ripostuje @Edek.

Dzień zmagań z biologią i historią

Ponad 75 tys. maturzystów przystąpiło w poniedziałek o godzinie 9 do egzaminu pisemnego z biologii. To jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze; w tym roku chęć jego zdawania zadeklarowało ponad 19 proc. maturzystów. Po południu odbędzie się egzamin z historii.

W górach znowu zima: -5 stopni na Kasprowym

W całej Polsce nastąpiło nagłe ochłodzenie. Jednak o prawdziwym szoku pogodowym mogą mówić mieszkańcy Podhala i turyści, którzy spędzili tam ostatni tydzień. Po upalnych dniach nastąpiło załamanie pogody, w górach spadło kilka centymetrów świeżego śniegu, a temperatura zeszła poniżej zera.

Runął most. Szukają sześciu osób

120-metrowy most Fangu łączący dwa miasteczka w prowincji Hunan w Chinach zawalił się najprawdopodobniej z winy dwóch statków, które uderzyły w budowlę.

Plan protestów podczas Euro

Związkowcy z "Solidarności" nie odpuszczają. Przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego będą protestować również w czasie trwania Euro 2012. Zamierzają m.in. zablokować kilka oficjalnych imprez - pisze "Rzeczpospolita".

19-latka zjechała z pasa. Czołowe zderzenie

19-latka kierująca seatem straciła panowanie nad kierownicą i zderzyła się czołowo z innym samochodem osobowym w miejscowości Łęka (woj. małopolskie). Cztery osoby z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala w Nowym Sączu. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wysłał nam Reporter 24 nsmiki.

Ludzi z wyspy wygnał przed 30 laty, teraz pluje siarką

Wyspa Pagan jest opuszczona. Ostatni mieszkańcy uciekli z niej ponad 30 lat temu. Obawiali się wybuchu wulkanu. Patrząc na zdjęcia satelitarne pokazujące ostatnią aktywność jednego z dwóch kraterów, trudno im się dziwić.

Tęcza zrekompensowała brzydką pogodę

Opady, a potem szybkie rozpogodzenie - tyle wystarczyło, żeby późnym popołudniem dostarczyć warszawiakom przyjemnych widoków. Kolorowa tęcza była dobrze widoczna z różnych miejsc stolicy. Można ją uznać za estetyczną rekompensatę nieprzyjemnej aury w pierwszej części dnia.

Książęce polo w Ascot

Książęta William i Harry w weekend wzięli udział w prestiżowych zawodach Audi Polo Challenge, które w tym roku obchodzą swoją 10. rocznicę. Wśród gości podziwiających zmagania, pojawiła się m.in. księżna Cambridge Catherine.

Maoryskie tańce i woltyżerka dla królowej

Tancerze i artyści z całego świata - od Meksyku po Nową Zelandię - zaprezentowali się w niedzielę przed królową Elżbietą II na zamku Windsor. Pokazy odbyły się z okazji Diamentowego Jubileuszu królowej.

Przepisy, procedury, pieniądze... A dzieci czekają

80 procent dzieci w polskich domach dziecka ma oboje rodziców, którzy się nimi nie chcą zająć. Jednocześnie wychowankowie sierocińców nie mają wielkich szans na znalezienie prawdziwej rodziny, bowiem ilość adopcji jest bardzo niska. Jak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, idea państwowych domów dziecka upadła. Jednocześnie na rodzinne domy dziecka, które mają być lekarstwem na problemy, brakuje pieniędzy.

Tusk w Kanadzie "czuje się jak w domu"

W rozległej i dzikiej kanadyjskiej prowincji Ontario leży zagubiony skrawek polskości. To małe miasteczko Wilno, zamieszkane przez Kaszubów. Przy okazji oficjalnego wyjazdu do Kanady odwiedził ich Donald Tusk. - Jako Polak i Kaszub czuję się tu jak u siebie w domu. Kiedy nasz helikopter zbliżał się do lądowania, miałem ściśnięte serce - powiedział Tusk.

Kryzys torpeduje hiszpańską marynarkę

Coraz mniejszy budżet zmusza hiszpańską marynarkę do szukania nadzwyczajnych oszczędności. Rozważane jest wycofanie okrętu flagowego floty lotniskowca Principe de Asturias i sześciu starszych fregat, czyli niemal połowy nawodnej siły bojowej floty. To nie ostatni problem hiszpańskich marynarzy wywołany poważnym kryzysem budżetu kraju.

"Pierwszy gejowski prezydent"

Barack Obama jako gejowski "święty" z tęczową aureolą nad głową ozdabia okładkę najnowszego wydania amerykańskiego "Newsweeka". Podpis pod fotomontażem głosi "Pierwszy gejowski prezydent", co jest odwołaniem do niedawnego oświadczenia Obamy, iż popiera związki tej samej płci.

Rozmowy "ostatniej szansy". Bez radykałów

Prowadzone w niedzielę rozmowy na temat utworzenia koalicyjnego rządu w Grecji zakończyły się fiaskiem. "Rozmowy ostatniej szansy" mają być kontynuowane w poniedziałek, jednak bez przywódcy radykalnie lewicowej SYRIZY. Jeśli zakończą się bez powodzenia, Grecję czekają kolejne wybory.

Zlokalizowali czarne skrzynki Superjeta-100

Śledczym pracującym na miejscu katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100 udało się zlokalizować czarne skrzynki. Urządzenia znajdują się na dnie głębokiej na kilkaset metrów rozpadliny. Do tej pory nie udało się do nich dostać. Równocześnie trwa wywożenie z miejsca wypadku ciał ofiar katastrofy. Szczątki są w takim stanie, iż ich identyfikacja jest bardzo trudna.

Rosjanie nie ufają swojej broni pancernej? Sprawdzają włoską

Rosyjskie wojsko zadało swojemu przemysłowi zbrojeniowemu kolejny cios. Agencja RIA Nowosti ujawniła, że na poligonie pod Moskwą trwają próby dwóch włoskich kołowych wozów opancerzonych Centauro, przeznaczonych do niszczenia czołgów. W perspektywie jest możliwość produkcji tych pojazdów na licencji w Rosji, kraju który od wielu dekad szczyci się rodzimą wysokiej jakości bronią pancerną, której legendę rozpoczął T-34.

49 ciał bez głów i rąk. Gangi wymieniają ciosy

Identyfikacja 49 ofiar brutalnego mordu w Meksyku będzie bardzo trudna. Jak poinformowały władze, zwłoki znalezione na poboczu autostrady prowadzącej do granicy z USA są pozbawione głów, dłoni i stóp. To oznacza, że tożsamość ofiar będzie można określić tylko poprzez badanie DNA. Prawdopodobnie jest to dalszy ciąg serii brutalnych zabójstw w wojnie prowadzonej przez meksykańskie gangi narkotykowe.

Premier: Dochodzimy do niebezpiecznej granicy

- Związkowcy mają prawo demonstrować i manifestować, ale źle by było, gdyby ktoś uwierzył w to, że poprzez taką fizyczną presję będzie wpływał na stanowienie prawa - stwierdził w niedzielę premier Donald Tusk, odnosząc się do piątkowego blokowania Sejmu przez działaczy "Solidarności" po głosowaniu nad reformą emerytalną.

Konna pasja przywraca jej zdrowie

Miała niespełna 15 lat, kiedy nagle poczuła silny ból w połowie pleców. Okazało się, że to wina pękniętego dysku. Dziewczynę sparaliżowało od pasa w dół. Krystal Greco jednak nie poddała się i wciąż realizuje swoją pasję - jazdę konno. Półtora roku po wypadku udało jej się zrobić pierwsze kroki.

Nie wypuszczali posłów. "Pomysł był dowcipny"

- Demonstracje rządzą się swoimi prawami i sądzę, że na niezrozumiałą decyzję marszałek Sejmu, czyli niewpuszczenie przewodniczącego „Solidarności” na galerię, pomysł niewypuszczenia parlamentarzystów był dowcipny – ocenił piątkową blokadę Sejmu przez związkowców w "Faktach po Faktach" były działacz opozycji PRL, Władysław Frasyniuk. Z kolei były marszałek Sejmu Marek Jurek wyraził nadzieję, że był to "jednorazowy incydent".