Najnowsze

Najnowsze

W sobotę impreza, w niedzielę samochody

Przejazd zabytkowych samochodów, pokaz fajerwerków i widowisko światło dźwięk. Ratusz ujawnia kolejne szczegóły uroczystości otwarcia przeprawy łączącej Bielany z Białołęką i oficjalnie potwierdza - szykujemy się na przyszły weekend.

Piaski Sahary dotarły nad Sycylię

"Mgła" piasku i pyłu unosiła się na początku marca nad północnym wybrzeżem Afryki oraz Morzem Śródziemnym. Za sprawą silnego wiatru rozciągała się od libijskiej części Sahary aż po Sycylię.

Bezuchy Til zginął podczas kręcenia filmu

Ten mały królik był wyjątkowy. Urodził się z bardzo rzadkim schorzeniem - nie miał uszu. Właściciel zoo, w którym przyszło na świat zwierzę o imieniu Til, chciał dzięki jego wyjątkowości zyskać rozgłos w mediach. Do ogrodu zaproszono ekipę telewizyjną, która miała sfilmować małego i uroczego króliczka. Podczas nagrywania materiału doszło do wypadku.

Zginęli. Kierowca włączał DVD?

Śledczy sprawdzają teorię, iż kierowca autobusu, który rozbił się w Szwajcarii tuż przed wypadkiem zajmował się uruchomieniem DVD. Miało to odciągnąć jego uwagę od drogi - twierdzi belgijska gazeta "Het Laatste Nieuws", powołując się na przecieki z przesłuchań ocalałych dzieci. Szwajcarska prokuratura przestrzegła przed takimi spekulacjami. Zeznania tych, którzy przeżyli wypadek, miały nie wnieść nic do ustalenia jego przyczyny.

Gosiewska: Ekshumacja ciała męża w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu nastąpi ekshumacja ciała Przemysława Gosiewskiego - potwierdza w programie "Jeden na jeden" w TVN24 senator Beata Gosiewska. Zaznacza, że staje się to "z urzędu", mimo że sama złożyła w prokuraturze wniosek w tej sprawie wiele miesięcy temu. Senator chce także, by w sekcji brał udział wskazany przez nią ekspert z USA.

Zabrali prawo jazdy? Zaraz wyrobisz drugie

Osoba, której zabrano prawo jazdy i zakazano prowadzenia pojazdów, może bez trudu wyrobić nowy dokument w innym powiecie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko dlatego, że urzędy nie mogą zweryfikować w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców czy dana osoba nie została objęta zakazem.

Phenian chce zdobyć orbitę. Ku chwale Kim Ir Sena

Korea Północna chce hucznie uczcić setną rocznicę urodzin swojego założyciela - Kim Ir Sena. Ku jego czci na orbitę ma zostać wysłany satelita. Phenian zapewnia, że wydarzenie to będzie miało charakter wyłącznie naukowy i symboliczny. Zachodni eksperci są jednak zdania, że zainteresowanie Korei Północnej orbitą okołoziemską jest wywołane chęcią testowania swojej największej rakiety balistycznej, która poza kosmosem może też osiągnąć USA.

Susza odsłoniła zatopiony kościół

Hiszpania zmaga się z największą od co najmniej 70 lat suszą. Wysychają pola i zbiorniki wodne. Na dnie jednego z nich susza odsłoniła zatopioną niegdyś wioskę wraz z kościołem. Trudna sytuacja panuje i w Portugalii - tylko 13 proc. terytorium uchroniło się od skutków suszy.

"Baletuję różnie". Miasto oczami bezdomnych

Kłopoty w szkole, konflikt w rodzinie, problemy z alkoholem - to wystarczy, by trafić na ulicę. Przekonali się o tym Waldemar, Sebastian i Klaudia. Są bezdomni, żyją na warszawskich ulicach, dworcach, opuszczonych altanach ogrodowych. Jak wygląda ich życie? Sprawdzała to reporterka "Czarno na białym".

Sprawca afgańskiej masakry wstąpił do armii po 9/11

Żołnierz, który dokonał masakry w Afganistanie zabijając 16 cywilów, w większości kobiet i dzieci, wahał się, czy pojechać na swoją czwartą zagraniczną misję - powiedział jego adwokat John Henry Browne. Prawnik znany z bronienia m.in najsłynniejszego seryjnego mordercy USA - Teda Bundy'ego - twierdzi, że jego klient wstąpił do armii pod wpływem zamachu terrorystycznego na World Trade Center sprzed 11 lat.

W USA nie chcą ataku Izraela

Tylko 25 procent Amerykanów popiera ewentualny prewencyjny atak Izraela na Iran w celu zniszczenia jego instalacji atomowych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Maryland w Waszyngtonie.

Sarkozy do dziennikarza: Ty głupku

Nicolasowi Sarkozy'emu puściły nerwy. Podczas wizyty w Chalons-sur-Marne urzędujący prezydent Francji nazwał jednego z dziennikarzy głupkiem. Próbował wybrnąć z sytuacji z uśmiechem, ale nie ominęła go krytyka rywala w nadchodzących wyborach - Francoisa Hollande'a.

17 godzin na noszach. Wyrok za śmierć Polaka

Sąd w Ostii pod Rzymem skazał trzech lekarzy i pielęgniarkę z tamtejszego szpitala na kary od 2 do 2 i pół roku więzienia w głośnej sprawie śmierci polskiego bezdomnego. Ten, w październiku 2005 roku, leżał przez 17 godzin przed pogotowiem, zanim udzielono mu pomocy. Mimo reanimacji zmarł.

Szukają szczątków bohaterów

Leżą na Powązkach, ale nie mają grobów. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia, ofiary sądowych mordów i ubeckich katowni, wśród nich generał Nil, rotmistrz Pilecki, major Łupaszka. Ich szczątków na warszawskim cmentarzu szuka Instytut Pamięci Narodowej.

Spóźnione autostrady? Przez "deszcz i leniwych robotników"

- Deszcz i leniwi robotnicy to główne powody, dla których w terminie nie buduje się w Polsce autostrad - ironizował podczas sejmowej debaty poseł RP Andrzej Rozenek. W ten sposób odniósł się do przedstawionej wcześniej przez ministra transportu Sławomira Nowaka informacji rządu dotyczącej autostrad oraz kolei. SLD wytykał rządowi szczeliny w budowanych drogach, a PiS - dyskryminację kolei przez rząd.

Nowicka: Kościół roztoczył parasol nad księżmi-pedofilami

- Ten, kto przestępstwo popełnił, powinien ponieść karę. Nie przypominam sobie, by jakikolwiek ksiądz popełnił przestępstwo w imieniu Kościoła - broniła stanowiska Kościoła ws. księży-pedofili Beata Kempa (SP) w programie "Kropka nad i" w TVN24. Innego zdania jest Wanda Nowicka (RP). - Przestępstwa nie czyni się w imieniu Kościoła, ale pod jego płaszczykiem. Kościół roztoczył parasol ochronny nad księżmi, którzy popełniają przestępstwa - oceniła marszałek.

Londyn popiera prawo Falklandów do ropy

Brytyjski MSZ popiera prawo mieszkańców Falklandów do eksploracji rezerw ropy naftowej wokół swoich wysp. Londyn zareagował w ten sposób na oświadczenie Argentyny, która zagroziła postępowaniem sądowym działającym w tym regionie firmom naftowym.

Były gubernator rozpoczął 14 lat odsiadki

Były gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich zgłosił się do więzienia w stanie Kolorado i rozpoczął odsiadywanie 14-letniego wyroku za korupcję - podały wieczorem amerykańskie media.

12-latki wpadły do wody. Uratował je rowerzysta

Dwie 12-latki wpadły do zbiornika wodnego położonego w okolicy ul. Szarych Szeregów w Pruszkowie (woj. mazowieckie). "Dziewczynki uratował mężczyzna, który przejeżdżał obok" - napisała internautka @Aga, która jako pierwsza poinformowała nas o wypadku. Informację o zdarzeniu potwierdza nam pruszkowska policja oraz straż pożarna. Uratowane dziewczynki trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tusk szefem Komisji Europejskiej? "Jest możliwe..."

Możliwe jest, że ktoś z nowych krajów UE obejmie funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej. Przyszedł na to czas i nie wykluczam, że do grona kandydatów należy obecny premier - powiedziała w "Faktach po Faktach" Julia Pitera z PO, odnosząc się do medialnych doniesień, że Donald Tusk będzie kandydatem EPP na szefa KE. - Jeśli będzie polski kandydat na szefa Komisji Europejskiej, to oczywiście jesteśmy za tym, żeby Polacy piastowali ważne funkcje publiczne także w Unii - stwierdził z kolei Zbigniew Kuźmiuk z PiS.

Clint Eastwood we własnym reality show

Popularny kanał rozrywkowy E planuje emisję reality show z rodziną gwiazdora Hollywood Clinta Eastwooda w roli głównej. Show ma mieć dziesięć części, a emisję zaplanowano w najlepszym czasie antenowym, w niedzielne wieczory. Start 20 maja.

Sudańska misja George’a Clooneya

Amerykański aktor i reżyser George Clooney w ciągu ostatnich lat kilkakrotnie potajemnie odwiedzał Sudan, a ostatni raz był tam tuż po tegorocznej gali wręczenia Oscarów. Wczoraj relacjonował swoje spostrzeżenia na wysłuchaniu w amerykańskim Senacie.

"Zostanie rozwalony w drodze do łagru"

Sąd w Moskwie skazał na pięć lat łagru biznesmena Aleksieja Kozłowa, męża opozycyjnej dziennikarki Olgi Romanowej, należącej do grona organizatorów trwających od grudnia w stolicy Rosji wielotysięcznych protestów przeciwko Władimirowi Putinowi. Romanowa oskarża władze o spisek na życie Kozłowa.

Prywatne blokady "legalne" czy "niezgodne z prawem"?

Blokady na koła zakładane przez prywatne firmy, wynajmowane przez spółdzielnie mieszkaniowe, wciąż wzbudzają wiele kontrowersji. Policja twierdzi, że takie działanie jest zgodne z prawem, jednak legalność takich praktyk kwestionują niektórzy prawnicy. Ich zdaniem, niesfornych kierowców ukarać może jedynie policja lub straż miejska. Te z kolei odpierają zarzuty twierdząc, że nie mogą interweniować na terenie prywatnym.

Wiceprezydent na tropie dziur

Wiceprezydent Łodzi wychodzi zza biurka i liczy dziury w drodze. Mieszkańcy patrzą sceptycznie, niewielu liczy na to, że je załata. Łódzkie drogi po zimie to koszmar, ale dla wiceprezydenta, który był wiceministrem infrastruktury, drogi to priorytet. I chyba wie, że z każdej policzonej dziś, zostanie rozliczony jutro.

Belgia szykuje się do żałoby. "Lommel zamarło"

W piątek Belgia pogrąży się w żałobie narodowej, a o godzinie 11 uczczona zostanie minutą ciszy pamięć wszystkich zabitych w katastrofie autokaru w Szwajcarii. W sumie w wypadku zginęło 28 osób, w tym 22 uczniów belgijskich szkół. Flagi będą opuszczone do połowy masztu, odwołano imprezy rozrywkowe. To pierwsza żałoba narodowa w Belgii od 1993 r.

Fakty po Faktach

Julia Pitera, Zbigniew Kuźmiuk i Jerzy Wenderlich byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadził Grzegorz Kajdanowicz.