Najnowsze

Najnowsze

Nagana za "księży chamów"

Janusz Palikot został ukarany przez komisję etyki poselskiej karami nagany i upomnienia - poinformował w środę szef komisji Franciszek Stefaniuk z PSL. Poseł dostał naganę za nazwanie księży chamami, a upomnienie za wypowiedzi ws. liczby złożonych w Sejmie projektów Ruchu Palikota.

Kryzys pustoszy włoskie plaże

Włosi ograniczają swoją ulubioną wakacyjną rozrywkę - letnie plażowanie. A wszystko przez kryzys gospodarczy w Europie. Oszczędności mają pomóc włoskim gospodarstwom domowym, w efekcie jednak mogą spowodować straty w gospodarce całego kraju.

Murdoch: Nigdy o nic nie prosiłem Thatcher

- Nigdy o nic nie prosiłem pani premier - zeznał Rupert Murdoch przed specjalną komisją zajmującą się aferą podsłuchową na Wyspach. Medialny magnat m.in. dementował doniesienia o bliskich relacjach, jakie miały go łączyć z byłą premier Margaret Thatcher. Przyznał jednocześnie, że od lat ją podziwia.

Tusk liczy na chińskie inwestycje

- Od pierwszej wizyty naszego gościa w Polsce minęło 25 lat. W tym czasie nasze ojczyzny przebyły bardzo ambitną drogę. Nie zmarnowaliśmy tych lat - powiedział premier Donald Tusk podczas spotkania premierów Polski i Chin z dziennikarzami. Tusk wyraził też nadzieję na zwiększenie zaangażowania inwestycyjnego w Polsce chińskich przedsiębiorców i instytucji oraz chińskiego państwa.

"Mam osobistą satysfakcję"

Warto pogratulować policji i prokuraturze. Jeśli ich materiał dowodowy będzie trafny, będziemy mieli rozwiązanie zagadki, którą żyliśmy przez tyle lat - powiedział na antenie TVN24 były szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Skomentował w ten sposób informacje łódzkiej prokuratury, że były szef policji gen. Marek Papała zginął w wyniku napadu rabunkowego. - Czasem najbardziej nieprawdopodobna wersja okazuje się prawdziwa - powiedział z kolei Zbigniew Ćwiąkalski, który jako prokurator generalny przeniósł tę sprawę z Warszawy do Łodzi. - Mam osobistą satysfakcję - dodał.

Wolą komórki od seksu i alkoholu

Niemieckiej młodzieży najtrudniej byłoby zrezygnować z telefonu komórkowego. Trudniej nawet, niż z seksu, alkoholu czy telewizji. Tydzień bez komórki szczególnie trudno sobie wyobrazić nastolatkom - wynika z opublikowanego w środę sondażu Instytutu Forsa.

Gwałt na nastolatce. Film umieścili w sieci

Przed sądem w RPA stanęło siedmiu młodych ludzi w wieku 13-20 lat podejrzanych o zbiorowy gwałt na niepełnosprawnej umysłowo 17-latce, nagranie przestępstwa za pomocą telefonu komórkowego i umieszczenie filmu w sieci.

"Szokujące, że prokuratura tyle lat badała tylko jeden wątek"

- Czekamy na dalsze informacje, ale nieoficjalnie wiemy, że wśród zatrzymanych jest Igor M. pseudonim "Patyk", który w tej sprawie odgrywał kluczową rolę. Do niedawna był świadkiem prokuratury, który wskazywał na sprawców - mówił w TVN24 Bertold Kittel. Dziennikarz śledczy przypomniał, że to "Patyk" podawał wersję, jakoby na generała Marka Papałę, prawie 14 lat temu, czekali płatni zabójcy z gangu pruszkowskiego.

"Runęła wersja z udziałem Edwarda Mazura"

- Wszystko wskazuje na to, że runęła wersja z udziałem Edwarda Mazura w zabójstwie gen. Marka Papały. Jestem tym bardzo usatysfakcjonowany, od początku wierzyłem w niewinność mego klienta - powiedział prof. Piotr Kruszyński, polski obrońca Mazura.

Premier światowej potęgi w Polsce

Od ceremonii oficjalnego powitania przez szefa polskiego rządu Donalda Tuska rozpoczęła się w środę po południu dwudniowa oficjalna wizyta w Polsce premiera Chin Wen Jiabao. Podczas trwającego około godzinę dwustronnego spotkania premierzy Polski i Chin rozmawiali m.in. o wymianie handlowej i chińskich inwestycjach w Polsce. Premierowi Chin towarzyszą ministrowie: komisji rozwoju narodowego, handlu, minister i wiceminister w Urzędzie Polityki Planowania oraz wiceminister spraw zagranicznych.

Kardynałowie na tropie watykańskich przecieków

W związku z wyciekiem licznych poufnych dokumentów z Watykanu do mediów, na polecenie papieża Benedykta XVI powołano Komisję Kardynalską, która ma zająć się tą sprawą - poinformował w środę watykański Sekretariat Stanu.

Szef armii Izraela wątpi w irańską bombę atomową

Kierownictwo Iranu składa się z "bardzo rozsądnych ludzi" - stwierdził szef sztabu izraelskich sił zbrojnych generał Benny Gantz i podkreślił, że w związku z tym nie wierzy, by Iran zdecydował się zbudować bombę atomową. Swoją ocenę sytuacji przedstawił w wywiadzie dla dziennika "Haarec".

Breivik oskarża psychiatrów o "niegodziwe zmyślanie"

Norwescy psychiatrzy, którzy uznali Andersa Behringa Breivika za niepoczytalnego, zostali przez niego oskarżeni o "niegodziwe zmyślanie". Zdaniem sądzonego w Oslo masowego zabójcy, próbują oni przedstawić go jako osobnika irracjonalnego i nieinteligentnego, co nie jest zgodne z prawdą.

Pierwiastki, myszy, obwody elektryczne. Testy w gimnazjum

W drugim dniu egzaminów gimnazjalnych uczniowie zmierzyli się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Odpowiadali na pytania z chemii, biologii, geografii i fizyki oraz matematyki. W testach nie było zaskoczeń - twierdzą gimnazjaliści.

"Hobbit" rozczarował. Powód? "Wygląda zbyt realistycznie"

Peter Jackson zaprezentował pierwsze 10 minut "Hobbita", prequela trylogii "Władca Pierścieni". Materiał zrobiony w tempie 48 klatek na sekundę, a nie standardowych 24 klatek, rozczarował. Uczestnicy pokazu twierdzą, że film przypomina niskobudżetową produkcję telewizyjną. - Nowa technologia pozbawia go filmowej magii, wygląda zbyt realistycznie. Pojawia się pytanie: czy ludzie chcą oglądać filmy, które wyglądają zbyt prawdziwie? - ocenił jeden z amerykańskich recenzentów.

Sikorski: Solidarność europejska okazała się skuteczna

Ambasador Polski Leszek Szerepka wrócił w środę na Białoruś po prawie dwóch miesiącach nieobecności. Ambasador przekroczył granicę i jedzie w kierunku Mińska - potwierdził szef MSZ Radosław Sikorski. W południe w stolicy Białorusi pojawił się już też ambasador Szwecji. Przedstawicielstwa krajów UE na Białorusi nie miały oficjalnych szefów od 28 lutego, gdy ci - w geście solidarności z polskim ambasadorem, de facto wyrzuconym przez Mińsk - opuścili granice Białorusi.

"Taniec na grobie Blidy trwa"

- Ten taniec na grobie Barbary Blidy nadal trwa. (...) To jest rzecz niezwykle smutna, że w państwie demokratycznym mamy do czynienia z budowaniem na nieszczęściu, samobójstwie i cmentarzu kapitału politycznego - powiedział w środę szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Odniósł się w ten sposób do słów Leszka Millera, który powiedział, że śmierć Barbary Blidy "jest tragicznym przykładem mechanizmów funkcjonowania IV RP".

Rzeczniczka praw człowieka: Tymoszenko ofiarą przemocy

Na ciele byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która oskarżyła władze więzienne o pobicie, widoczne są sińce - oświadczyła w środę na konferencji prasowej w Kijowie ukraińska rzeczniczka praw człowieka, Nina Karpaczowa, potwierdzając wczorajsze doniesienia adwokata byłej premier. Teraz żąda śledztwa i ukarania osób, które dopuściły się przemocy wobec byłej premier. Tymczasem ukraińskie MSZ oficjalnie poprosiło niemieckich lekarzy badających już wcześniej opozycjonistkę o przybycie do Charkowa, by potwierdzili, że do żadnego pobicia nie doszło.

Monika Olejnik w turbanie

Dziennikarka TVN24 i Radia Zet Monika Olejnik opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcie w turbanie. To nawiązanie do ostatniej okładki "Newsweeka", przedstawiającej Antoniego Macierewicza w turbanie i z brodą, z podpisem "Amok". Olejnik dołączyła w ten sposób do akcji internautów, którzy na Facebooku zamieszczają swoje zdjęcia z zasłoniętymi twarzami i podpisem AM OK.

Zabójca gen. Papały w rękach policji?

Policja na wniosek prokuratury zatrzymała Igora M., pseudonim „Patyk”. Ma on usłyszeć zarzut zabójstwa generała Marka Papały. M. to świadek koronny, który zeznawał, że na miejscu zabójstwa byłego szefa polskiej policji kradł samochody. Jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja, czy wobec zatrzymanego zostanie zastosowany areszt.

100 zł za kolokwium. Korupcja na Politechnice

Prokuratura postawiła 32 zarzuty wykładowcy płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Wszystkie dotyczą przyjęcia korzyści majątkowych od studentów w zamian za poprawne oceny z kolokwiów. Podejrzany został zawieszony w wykonywaniu zawodu nauczyciela akademickiego.

Królowa przyjęła dymisję rządu

Królowa Holandii Beatrix przyjęła dymisję rządu i premiera Marka Ruttego oraz zaakceptowała datę 12 września jako termin przedterminowych wyborów - podał w środę rzecznik dworu. Rząd złożył rezygnację po załamaniu się rozmów o redukcji deficytu budżetowego.

"Tragiczny przykład mechanizmów IV RP"

- Blida jest tragicznym przykładem mechanizmów funkcjonowania IV RP, państwa opresyjnego i represyjnego, państwa łomotu do drzwi o 6 rano. Powinniśmy domagać się, by wszyscy, którzy do tego doprowadzili, ponieśli karę - mówił Leszek Miller na konferencji w rocznicę śmierci posłanki SLD. Ryszard Kalisz apelował z kolei do PO, by umożliwiła przyjęcie wniosku o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry.

Dachował na torowisku

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w Łodzi. Na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Tuwima dachował samochód. Cztery osoby zostały ranne.

Krokodyl wyłowiony z Warty

Poszedł na ryby, a wrócił z... krokodylem. 65-letni wędkarz wyłowił podbierakiem padłego krokodyla w miejscowości Dolany, koło Słupcy. Zwierzę miało 1,5 metra długości i 24 centymetry szerokości w najszerszym miejscu.

Sarkozy: Nie będzie umowy ze skrajną prawicą

Ubiegający się o reelekcję prezydent Francji Nicolas Sarkozy wykluczył jakąkolwiek umowę ze skrajnie prawicowym Frontem Narodowym po wyborach prezydenckich, jeżeli w nich zwycięży. Równocześnie jednak polityk uznał, że nie należy "demonizować" wyborców, którzy głosowali na kandydatkę FN, Marine Le Pen, w I turze wyborów prezydenckich.

Olewnikowie chcą przeprosin i pieniędzy od prokuratury

Rodzina Olewników oskarża gdańską prokuraturę, prowadzącą śledztwo ws. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, o nadużycia i manipulację. - Prokuratura chce z mojego brata zrobić przestępcę, mordercę np. ukraińskiej prostytutki. Tak być nie może - powiedziała siostra zamordowanego, Danuta Olewnik. Rodzina domaga się od śledczych przeprosin, sprostowania nieprawdziwych informacji o Krzysztofie Olewniku oraz wpłaty 600 tys. zł na fundację jego imienia. Prokuratorzy analizują wniosek Olewników i odpowiadają, że ich działania były prawidłowe.

CKE: pytanie o "Zemstę" to nie błąd. Uznamy różne odpowiedzi

- W zadaniu nr 6 w teście z języka polskiego nie było błędu, bo w takich pytaniach może być więcej niż jedna prawidłowa odpowiedź - tłumaczy rzeczniczka CKE Mariola Konopka w rozmowie z tvn24.pl. Komisja przyznała jednak, że egzaminatorzy uwzględniać będą nie tylko jedną wersję odpowiedzi. Część nauczycieli jest zaskoczona takim tłumaczeniem.