Najnowsze

Najnowsze

Flippery znowu wracają

Flippery. Jeszcze 20, 30 lat temu często były jedyną rozrywką w smutnych knajpach. W latach 90. odeszły w zapomnienie. Ówcześni gracze rzucili się na gry komputerowe, które z powodzeniem je zastąpiły. Ale okazuje się, że z czasem zaczyna brakować tej bliskości, dosłowności i - jak przekonują najwięksi fani - nieprzewidywalności maszyny. O triumfalnym powrocie flipperów Michał Sznajder.

O przyjaźni Polski i Francji

Padło wiele pięknych słów i miłych gestów. Prezydent Francji Francois Holland w Polsce przyjmowany jest z honorami. Rozdaje uśmiechy, chwali Polaków, komplementuje rozmówców i wydaje się nie pamiętać, że pół roku temu ani honorów, ani wielu chętnych do spotkania z nim nie było. O tym, jak politycy przyszłości przewidywać nie umieją Michał Tracz.

Gadu- gadu

Marzena Wróbel i Andrzej Rozenek, czyli rozmowa, z której kompletnie nic nie wynika....

Siła spokoju

Antoni Macierewicz pierwszy raz od bardzo, bardzo dawna broni, a nie atakuje.

Prozaiczna przyczyna

Ludwik Dorn wyjaśnia, dlaczego prezydent Francji François Hollande wystąpił zarówno przed polskim sejmem, jak i senatem.

Kwestia smaku

Poruszające zmysły estetów oświadczenie posłanki Anny Bańkowskiej dotyczące wystroju Sejmu.

Zdobywca

Prezydent Francji François Hollande wie, jak zdobywa się serca Polaków.

Buntu nie ma

Grzegorz Schetyna nie jest zbyt skory do posądzania 10 posłów PO nieobecnych podczas głosowania o jakieś niecne zamiary.

Porządek musi być

Nawet podczas wyjątkowo gorących posiedzeń sejmu, marszałek Ewa Kopacz dba o zachowanie pewnych zasad.

Uzbrojony napastnik i antyterroryści na statku. Ćwiczenia służb

Załoga policyjnego samolotu patrolującego rzekę zauważa dramatyczną sytuację na statku. Na jego pokładzie dostrzegają uzbrojonego napastnika. Czterech pasażerów rejsu wskakuje do wody. Do akcji wkraczają policjanci, antyterroryści i strażacy. Tak wyglądały piątkowe ćwiczenia służb ratowniczych we Wrocławiu.

W grze, czy na aucie?

Polityczne przeobrażenia, podobnie jak te w przyrodzie, nie są rzadkością, czego mamy kolejny dowód. Kiedyś współtwórca największych sukcesów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, dziś jeden z najostrzejszych krytyków tej partii. Michał Kamiński, gdy odchodził z PiS-u mówił, że czuje się jakby odchodził z sekty. Teraz chwali się, że ma przyjaciół w różnych partiach. Co ciekawe, najwięcej ciepłych słów o Kamińskim słychać w partii, na której on sam jeszcze niedawno nie zostawiał suchej nitki.

Zaskakująca metamorfoza

Teraz najbardziej spektakularna przemiana polityczna w Polsce. Z lidera radykalnej prawicy i kontrowersyjnego wicepremiera, Roman Giertych przeobraził się w sympatycznego - jak mówią jego niegdysiejsi krytycy: adwokata i umiarkowanego w poglądach komentatora sceny politycznej. Wiele wskazuje, że ta druga rola to zapowiedź powrotu do wielkiej polityki, ale już pod zupełnie innym sztandarem.

Tajemnicze zaginięcie. "Być może brakuje tylko fragmentu układanki"

Policjanci nadal pracują nad rozwiązaniem zagadki zaginięcia Iwony Wieczorek. Wyszło na jaw, że starali się o zdjęcia satelitarne. - Współpracujemy z rodziną, ale są czynności operacyjne, o których nawet im nie mówimy - informuje w rozmowie z tvn24.pl rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wybór przyszłości

Kiedyś u steru władzy - dziś szukający swojego miejsca. Na początek człowiek, który już był na politycznym szczycie. Nic więc już nie musi, ale może. A może nawet chciałby odegrać jeszcze ważną rolę w polityce. Pytanie jaką? Realną - Aleksander Kwaśniewski jako twórca i lider nowej siły politycznej na lewicy? Czy symboliczną - Aleksander Kwaśniewski jako patron i twarz takiego ugrupowania? Co ciekawe, o jakiejś szczególnej roli dla byłego prezydenta najostrożniej mówią jego dawni partyjni koledzy.

Amerykanie uchwalili ustawę wymierzoną w Rosję

Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła sankcje przeciw przedstawicielom rządu Rosji odpowiedzialnym za naruszanie praw człowieka, jednocześnie zaś uchyliła datującą się z czasów zimnej wojny ustawę blokującą normalne stosunki handlowe między USA a Rosją.

"Rosjanie zrobili wiele, by prawda nie ujrzała światła dziennego"

- Rosjanie mają coś do ukrycia w sprawie katastrofy. Zrobili wiele, by pełna prawda nie ujrzała światła dziennego - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Adam Bielan. Bronił też wypowiedzi lidera PiS o tym, że w Smoleńsku doszło do "morderstwa". - Jeśli Kaczyński uważa, że w Smoleńsku doszło do zamachu, trudno, by takie poglądy utrzymywał w tajemnicy przed opinią publiczną - twierdzi.

Upozorował własne porwanie, bo matka kazała mu się uczyć

Matka 16-letniego Tomasza K. w czwartek po godz. 22.00 zgłosiła na policji w Elblągu zaginięcie swojego syna. Później kobieta odebrała telefon od dziewczyny, która twierdziła, że widziała jak jacyś ludzie wciągali 16-latka do samochodu. Jeszcze tej samej nocy okazało się, ze porwanie było zmyślone, bo chłopak chciał "odpocząć od matki", która kazała mu się uczyć.

Iran wkrótce będzie mógł podwoić liczbę wirówek

Iran przygotował się do wzbogacania uranu do dwukrotnie wyższego poziomu w zakładach w Fordo, gdzie ukończył już instalowanie wszystkich wirówek - poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).

"Rosjanie zrobili wiele, by prawda nie ujrzała światła dziennego"

- Rosjanie mają coś do ukrycia w sprawie katastrofy. Zrobili wiele, by pełna prawda nie ujrzała światła dziennego - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Adam Bielan. Bronił też wypowiedzi lidera PiS o tym, że w Smoleńsku doszło do "morderstwa". - Jeśli Kaczyński uważa, że w Smoleńsku doszło do zamachu, trudno, by takie poglądy utrzymywał w tajemnicy przed opinią publiczną - twierdzi.

Witajcie w męskim świecie, czyli Trzaskalski o facetach bez taryfy ulgowej

Po siedmiu latach, jakie minęły od jego ostatniego filmu "Mistrz" Piotr Trzaskalski powraca wzruszającą opowieścią, pełną inteligentnego humoru. Trzech samców z różnych pokoleń, daje nam przez 90 minut niezłą lekcję życia, głównie poprzez uprzykrzanie go sobie nawzajem - tak można w wielkim skrócie streścić fabułę "Mojego roweru".

In vitro w Polsce ma 25 lat. Magda była pierwsza

25 lat temu urodziła się Magda - pierwsze dziecko w Polsce, które przyszło na świat dzięki zapłodnieniu in vitro. - Każdy ma prawo do szczęścia, jakim jest dziecko - mówiła dzisiaj w Białymstoku 25-latka, która po raz pierwszy wystąpiła publicznie. Szacuje się, że dziś dzięki metodzie in vitro rodzi się w Polsce około 5 tysięcy dzieci.

Boniek: kadra dla mówiących po polsku

Za Polaka uważamy takiego, który mówi i rozumie po polsku. Możemy korzystać z piłkarzy, którzy wychowali się zagranicą, ale oni muszą czuć się Polakami - powiedział w "Faktach po Faktach" Zbigniew Boniek. Prezes PZPN stwierdził też, że awans Polski na mundial w Brazylii będzie "miłą niespodzianką", bo "prawda jest taka, że jak drużyna jest losowana z 4. koszyka w grupie" to ma przed sobą trzech lepszych rywali.

Pierwszy raz od 15 lat bez szczytu z Ukrainą

Ambasador Ukrainy przy Unii Europejskiej Konstantin Jelisiejew wyraził w piątek żal, że po raz pierwszy od 15 lat w tym roku nie odbędzie się szczyt UE-Ukraina, bo strona unijna nie ma motywacji, by wyznaczyć jego datę. Tymczasem z Rosją UE ma w tym roku aż dwa szczyty.