Najnowsze

Najnowsze

Minister wrócił z emigracji, trafił do aresztu

Były minister obrony Gruzji Irakli Okruaszwili, na którym ciąży wydany w marcu 2008 roku zaocznie wyrok 11 lat więzienia za korupcję, został zatrzymany na lotnisku w Tbilisi zaraz po powrocie do kraju po pięciu latach przymusowej emigracji.

Planował zamach na Sejm, szykował 4 tony materiałów wybuchowych

45-latek z Krakowa, pracownik tamtejszego Uniwersytetu Rolniczego planował zamach na Sejm, gdy będą w nim prezydent, premier i ministrowie - poinformowała prokuratura. Zamierzał do tego użyć 4 ton materiałów wybuchowych umieszczonych w samochodzie. 9 listopada został zatrzymany i aresztowany. Podejrzewany nie działał sam. Śledztwo trwa nadal i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

PO zyskuje 6 punktów, PiS tyle samo traci

34 proc. badanych, którzy zadeklarowali wolę uczestnictwa w wyborach chciało w listopadzie zagłosować na PO. Poparcie dla PiS wyniosło w tym miesiącu 18 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Próg wyborczy przekroczyły SLD (9 proc.) i PSL (7 proc.).

Zatrzymany ws. zamachów Polak wzorował się na Breiviku i zamachowcach z Oklahoma City. Kim jest Brunon K.?

Podejrzany o przygotowanie ataku na polskie władze chciał umieścić materiały wybuchowe w samochodzie ustawionym w pobliżu Sejmu. Jak dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl, śledczy ustalili, że wzorował się na Andersie Breiviku i amerykańskich terrorystach, którzy w 1995 roku zabili ponad 168 osób w Oklahoma City. Mężczyzna nie działał sam. Prócz niego zatrzymano jeszcze dwie osoby.

"Decyzja Tuska ws. Seremeta stosunkowo szybko"

Decyzja premiera Donalda Tuska o tym, czy przyjąć sprawozdanie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2011 rok, zapadnie "stosunkowo szybko", ale raczej jeszcze nie w tym tygodniu - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś.

Mężczyzna, który pomagał Brunonowi K., został zatrzymany dzisiaj rano

Zarzut przygotowań do zamachu na prezydenta, rząd i Sejm usłyszał 45-latek zatrzymany 9 listopada - poinformowała prokuratura i ABW na wspólnej konferencji. To pracownik krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. Przyznał, że planował zaatakować Sejm, w chwili gdy będą w nim najwyższe władze. W sprawie głos zabrał Donald Tusk, dochodzą też kolejne szczegóły działań prokuratury i ABW.

Marynarka ćwiczy walkę z piratami i terrorystami

Okręty Marynarki Wojennej RP zaatakowane zostaną przez wrogą łódź podwodną, dodatkowym zagrożeniem będą terroryści i piraci. To scenariusz kolejnych morskich ćwiczeń, które mają usprawnić ochronę morskich szklaków komunikacyjnych.

Oskarżyli ją o zbezczeszcznie Koranu. Zarzuty wycofane

Pakistański wymiar sprawiedliwości wycofał zarzuty przeciwko młodej chrześcijance oskarżonej o zbezczeszczenie Koranu - poinformowali we wtorek jej obrońcy i źródła rządowe. Sprawa Rimshy wywołała żywą polemikę w samym Pakistanie i za granicą.

Korki na A4. Tym razem przez wypadek

Usunięto utrudnienia na autostradzie A4. Na wysokości Pietrzykowic samochód wypadł z drogi. Częściowo nieprzejezdna jest nitka z Legnicy do Wrocławia.

Kim Dzong Un na koniu

Północnokoreański reżim tradycyjnie co jakiś czas wypuszcza w celach propagandowych zdjęcia wodza narodu zajmującego się przeróżnymi sprawami. Nie inaczej jest tym razem, ale te zdjęcie jest wyjątkowe.

Kalemba: Ja nie złożę dymisji. Piechociński wejdzie do rządu

Janusz Piechociński wejdzie do rządu - uważa minister rolnictwa Stanisław Kalemba z PSL, podkreślając, że wtedy współpraca w koalicji będzie łatwiejsza. W programie "Jeden na jeden" mówił również, że nowy szef PSL powinien stanąć na czele resortu gospodarki i przejąć obowiązki Waldemara Pawlaka. On sam, jak zaznaczył, z rządu nie zamierza odchodzić.

Kalemba: Ja nie złożę dymisji. Piechociński wejdzie do rządu

Janusz Piechociński wejdzie do rządu - uważa minister rolnictwa Stanisław Kalemba z PSL, podkreślając, że wtedy współpraca w koalicji będzie łatwiejsza. W programie "Jeden na jeden" mówił również, że nowy szef PSL powinien stanąć na czele resortu gospodarki i przejąć obowiązki Waldemara Pawlaka. On sam, jak zaznaczył, z rządu nie zamierza odchodzić.

"Nie jesteśmy wyizolowaną wyspą. Komunikat powinien być pełny"

- Nie jesteśmy wyizolowaną wyspą i tego typu sytuacje, tego typu "wariatów" - jak chociażby Anders Breivik - niestety też mamy - powiedział w TVN24 były szef GROM Roman Polko po informacjach o planowanych zamachach na polskie władze. Ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Niemczyk dodał: - Komunikat prokuratury pozwala nam przypuszczać, że mamy do czynienia z poważnym zagrożeniem.

Plażowicze będą wyrzucać śmieci do peryskopów

Na gdyńskiej plaży mają się wkrótce pojawić kosze na śmieci w kształcie persykopów. Właśnie taki projekt wygrał organizowany przez miasto konkurs. W finale pokonał m.in. pojemniki w kształcie morskich boi i kamieni.

Francuzi zakończyli misję bojową w Afganistanie

Francuska armia opuściła prowincję Kapisa, w północno-wschodnim Afganistanie - ostatnią, w której trwała jeszcze misja bojowa francuskich żołnierzy - w ramach przyspieszonego wycofania kontyngentu z Afganistanu, na dwa lata przed terminem NATO.

Graś: sprawa zamachu wygląda na bardzo poważną

Rzecznik rządu Paweł Graś ocenił, że sprawa planowanego zamachu na konstytucyjne ograny państwa, o której poinformowała we wtorek rano krakowska prokuratura, wygląda na bardzo poważną. Powiedział też, że premier Donald Tusk wie o sprawie od kilkunastu dni.

Speckomisja zajmie się sprawą zamachu. "To sytuacja nadzwyczajna"

- Będziemy chcieli poznać szczegóły sprawy podczas posiedzenia komisji. To sytuacja nadzwyczajna, niespotykana w obecnym czasie - powiedział wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła. Jak powiedział w TVN24 członek komisji Konstanty Miodowicz, posiedzenie speckomisji odbędzie się w najbliższy czwartek.