Najnowsze

Najnowsze

Tabletki wczesnoporonne z internetu. "Jeżeli chcecie żyć, nie kupujcie ich"

Tabletki wczesnoporonne zawierające substancje czynne, takie jak mizoprostol i mifepriston (RU486), są w Polsce nielegalną formą aborcji. Jednak pacjentki, które decydują się na ich zakup w internecie, ryzykują znacznie więcej. Pozbawione jakiejkolwiek kontroli medykamenty mogą bowiem zawierać w swoim składzie niemal wszystko. - Stosowanie tych leków zagraża bezpośrednio życiu pacjentek - ostrzega Zofia Ulz, główny inspektor farmaceutyczny. Materiał "Blisko Ludzi" TTV.

"The Economist" o rekonstrukcji rządu Tuska: Nowe twarze, ta sama polityka?

Czy nowa drużyna ministrów wzmocni Platformę Obywatelską? - zastanawia się "The Economist". Prestiżowy brytyjski tygodnik podkreśla, że choć najnowsze sondaże dają przewagę PiS, czas może działać na korzyść Donalda Tuska. Premier ma bowiem jeszcze dwa lata do kolejnych wyborów, a jego przygasły wizerunek mogą poprawić znacząco fundusze unijne. "To rzadki przypadek przywódcy, dla którego Bruksela jest zbawieniem" - czytamy w "The Economist".

Stosunki napięte

To, że Moskwa ignoruje wezwania do zwrotu budynków w centrum Warszawy może być symbolem. Symbolem tego, jak Rosjanie traktują Polskę nie tylko w codziennych relacjach międzypaństwowych, ale i w wielkiej międzynarodowej polityce. Trudno tu mówić o traktowaniu podmiotowym, jesteśmy raczej przedmiotem nieustającej gry. Toczy się ona na wielu polach, a jak pokazują dzisiejsze wydarzenia i decyzje, jednym z najważniejszych pól jest Ukraina i nasze starania o zbliżenie jej do Unii.

Ziobro: Afera tak wielka, że nawet ta władza nie mogła jej dłużej ukrywać

- Ta afera jest tak wielka, iż nawet ta władza nie mogła jej dłużej ukrywać, musiała zareagować - mówił w "Tak jest" Zbigniew Ziobro. Ocenił, że do tej pory sprawa prowadzona była "mozolnie i długo" i dopiero "wewnętrzna wojna w Platformie dała asumpt do tego, żeby z większą odwagą do tej sprawy podejść". Elżbieta Radziszewska (PO) przekonywała z kolei, że mechanizmy państwowe zadziałały w tej sytuacji prawidłowo.

Niemiecki U-boot na dnie koło Indonezji

Indonezyjscy archeologowie odkryli leżący na dnie morza wrak niemieckiej łodzi podwodnej. To najprawdopodobniej zatopiony podczas II wojny światowej U-183. We wraku odnaleziono szczątki marynarzy i przedmioty ze swastykami.

Grupiński ostro o Biernacie. Mucha: cytat z fraszki, ale nie powinien paść

- To jest taki fajny cytat z fraszki Krasickiego, o ile dobrze pamiętam ze szkoły podstawowej. To był bardzo mocny komentarz, wydaje mi się, że za mocny - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister sportu Joanna Mucha, komentując słowa szefa klubu PO Rafała Grupińskiego skierowane do Andrzeja Biernata. - Jesteśmy w jednej partii i wydaje mi się, że takie słowa nie powinny paść - dodała. Zdaniem Muchy, Schetyna zostanie wyeliminowany z władz PO.

Cztery budynki w strategicznych miejscach. Rosjanie w Warszawie

Służby specjalne, wielkie pieniądze i rosyjskie nieruchomości. Dokładnie cztery, które - o czym mało kto wie - znajdują się w centrum Warszawy. W sumie warte są kilkaset milionów złotych. Poza tym znajdują się w strategicznych, z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, miejscach. Jak przekonała się reporterka "Czarno na białym", wstęp do nich mają tylko osoby z rosyjskimi paszportami, a tego co się w nich dzieje nie wie nikt. Z polskimi władzami włącznie. Bo Moskwa od lat ignoruje wezwania do zwrotu nieruchomości przekazanych na podstawie umów zawartych przez Edwarda Gierka.

Jednym zabiorą, drugim dodadzą. Nowy rozkład Kolei Śląskich

Nowy rozkład pociągów Kolei Śląskich wejdzie w życie 15 grudnia. A w nim m.in. więcej pociągów na popularnych relacjach Katowice – Zabrze – Gliwice i Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice. Mniej dla tras Katowice – Sosnowiec czy Częstochowa – Zawiercie.

Grupiński ostro o Biernacie. Mucha: cytat z fraszki, ale nie powinien paść

- To jest taki fajny cytat z fraszki Krasickiego, o ile dobrze pamiętam ze szkoły podstawowej. To był bardzo mocny komentarz, wydaje mi się, że za mocny - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister sportu Joanna Mucha, komentując słowa szefa klubu PO Rafała Grupińskiego skierowane do Andrzeja Biernata. - Jesteśmy w jednej partii i wydaje mi się, że takie słowa nie powinny paść - dodała. Zdaniem Muchy, Schetyna zostanie wyeliminowany z władz PO.

Wszystko o Bette Davis, "prawnuczce czarownicy z Salem"

Jest uważana obok Katharine Hepburn, za największą aktorkę w historii kina. Ma na koncie dwa Oscary i 11 nominacji. Pamiętamy ją przede wszystkim z filmu "Wszystko o Ewie". Wykreowała nowy wizerunek kobiety - wyzwolonej i dominującej, w świecie rządzonym przez mężczyzn. Taka też była prywatnie. Czterokrotnie zamężna, mówiła: "za każdym razem wybierałam źle". W głośnej biografii Charlotte Chandler Bette Davis opowiedziała o ukochanej matce, nieudanych związkach, a nade wszystko o rolach, z których większość przeszła do historii kina. Książka już w księgarniach.

Daj buzi i jedź. Nowe parkingi w Krakowie

Kraków ma już pierwsze parkingi "Pocałuj i Jedź". Przeznaczone są dla pasażerów, którzy przesiadają się do komunikacji miejskiej. Pozwalają na krótki postój - taki, by pasażer mógł spokojnie wysiąść z samochodu i pożegnać się z kierowcą.

Nowe maluchy we wrocławskim zoo: oto jeże uszate

- Kolce w pięć godzin urosły im czterokrotnie - chwalą się swoimi nowymi maluchami pracownicy wrocławskiego zoo. Chociaż to nie kolce, a uszy powinny znaleźć się w centrum uwagi zwiedzających. Oto dzieci Amili, trzy jeże uszate.

Tymoszenko wciąż wierzy w umowę Ukrainy z UE

Odbywająca karę więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wierzy, że jest jeszcze szansa na podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - powiedziała w czwartek jej córka Jewhenija. Sądzimy, że ta szansa jest realna - dodała.

Ukraina obwinia UE. Bo nie chciała pomóc finansowo

Przedstawiciele ukraińskich władz utrzymują, iż negocjacje w sprawie podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską zakończyły się fiaskiem z winy Wspólnoty. Wicepremier Jurij Bojko oznajmił, że UE nie chciała pokryć strat Ukrainy wynikających z niechybnego pogorszenia relacji z Rosją. Inny urzędnik sprecyzował, że stowarzyszenie kosztowałoby Ukrainę od 100 do 500 miliardów dolarów.

Czołowe zderzenie w Psarach. 4 osoby ranne

- Cztery osoby trafiły do szpitala - mówią strażacy, którzy zabezpieczają rozbite samochody w miejscowości Psary pod Wrocławiem. Droga krajowa nr 5 jest całkowicie zablokowana.

Siedział w rosyjskim areszcie. "Wylądowałem w karcerze. Mocno się przestraszyłem"

- W Murmańsku wylądowałem w karcerze. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to karcer. To była okropna cela. Ze śmierdzącą toaletą, z odpadającym tynkiem, łóżkiem składanym na dzień i zamykanym na kłódkę - opowiadał w rozmowie z reporterem TVN24, Tomasz Dziemianczuk. To pierwszy wywiad Polaka po wyjściu z rosyjskiego aresztu. Dziemianczuk przebywa obecnie w polskim konsulacie w Sankt Petersburgu.

Kwaśniewski dla TVN24: Ukraina uległa naciskowi Rosji

Premier Mykoła Azarow tłumaczył decyzję o wstrzymaniu całej procedury podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE tylko i wyłącznie sytuacją gospodarczą państwa - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaśniewski, specjalny wysłannik Parlamentu Europejskiego na Ukrainę. - Istotny był jednak ten bezprzykładny nacisk. Rosjanie skorzystali z całego arsenału możliwości, jakie mają na Ukrainie – dodał b. prezydent RP.

Kijów zmienia kurs. Bruksela "czeka na wyjaśnienia"

UE czeka na wyjaśnienie decyzji rządu Ukrainy o wstrzymaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią - poinformował szef litewskiej dyplomacji Linas Linkeviczius. Komisarz ds. rozszerzenia Sztefan Fuele odwołał z kolei swą wizytę w Kijowie.

Zarzuty za korupcję w MSWiA i MSZ. Kulisy sprawy

Gigantyczne pieniądze, układy towarzyskie i miłosne między biznesmenami oraz urzędnikami państowymi. Zmowy przy przetargu, firmy słupy. Podejrzanych 38 osób, a w ostatnich dniach 21 zatrzymanych. Tak wygląda największa - zdaniem prokuratury i CBA - afera korupcyjna w Polsce, której jedną z głównych postaci jest Janusz J. To on - jak wynika z ustaleń śledczych - łączy przypadki korupcji w dawnym MSWiA i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ale, jak zapowiada CBA, to nie koniec zatrzymań. Ujawniamy kulisy sprawy.

Zarzuty korupcyjne dla b. wiceszefa MSWiA. Areszty dla trzech osób

Witold D., były wiceminister MSWiA za czasów Grzegorza Schetyny, usłyszał zarzuty korupcyjne. D. to 21. osoba, której prokuratura zarzuciła w ostatnich dniach udział w ustawianiu przetargów m.in. na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA. Trzy inne osoby zatrzymane wcześniej w tej sprawie zostały aresztowane dziś na 3 miesiące.