Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy: wyremontują "Orła" za 30 mln zł

Największy polski okręt podwodny ORP "Orzeł" przejdzie gruntowny remont. Prace, które mają rozpocząć się w drugiej połowie roku, wykona Stocznia Marynarki Wojennej za blisko 30 mln zł - informuje "Polska Zbrojna".

Kidawa-Błońska: Na szefie kampanii do PE nie powinno być żadnej rysy

- Nie ma usprawiedliwienia dla tego typu zachowań - tak rzeczniczka rządu skomentowała incydent na niemieckim lotnisku z udziałem europosła PO Jacka Protasiewicza. Jego tłumaczenia uznała za niepotrzebne ("wielka frustracja") i zapowiedziała, że co do konsekwencji dla Protasiewicza "decyzje zostaną podjęte w najbliższych dniach czy godzinach".

Bakterie coli w wodzie. Dyrektor wodociągów oskarżony

Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich oskarżyła byłego dyrektora przedsiębiorstwa wodociągowego w Drezdenku o sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego. Sprawa dotyczy skażenia bakteriami coli wody w gminnym wodociągu, z którego korzysta 14,5 tys. osób.

Ostatnie zbrojenia ekstraklasowiczów. W piątek koniec transferów

Piątek jest ostatnim dniem zimowego okienka transferowego w T-Mobile Ekstraklasie. Dotychczas jedną z najbardziej aktywnych drużyn ostatnich dwóch miesięcy był Widzew. Ósmym i dziewiątym nowym nabytkiem łodzian zostali w czwartek Łukasz Bogusławski i Aleksej Bierezin. Pierwszy to 21-letni kapitan rezerw Legii, drugi - rosyjski bramkarz z rezerw Rubina Kazań. Choć mówiło się o tym już od jakiegoś czasu, to dopiero teraz Lechia potwierdziła transfer Tsubasy Nishiego z Gwardii Koszalin.

Bale drewna blokowały trójmiejską obwodnicę

Obwodnica Trójmiasta przez kilka godzin była całkowicie zablokowana w kierunku autostrady A1 po tym, jak na wysokości Straszyna przewróciła się ciężarówka przewożąca bale drewna. Cały ładunek wysypał się na drogę.

Jaceniuk ma "całkowite poparcie" USA

Wiceprezydent USA Joe Biden, w nocy z czwartku na piątek, w rozmowie telefonicznej zapewnił nowego premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka o "całkowitym poparciu" Stanów Zjednoczonych dla nowego kierownictwa kraju.

Rośnie imigracja do Wielkiej Brytanii. Również z Polski

Imigracja netto do Wielkiej Brytanii za 12 miesięcy do końca września 2013 r. wzrosła o 212 tys. wobec przyrostu o 154 tys. rok wcześniej – ogłosił w czwartek Narodowy Urząd Statystyczny (ONS). Celem torysów jest zmniejszenie imigracji netto do poniżej 100 tys. rocznie do 2015 r.

Korea Północna odpaliła rakiety. Odpowiedź na manewry USA?

Korea Północna dokonała w czwartek próby z czterema rakietami krótkiego zasięgu - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. Próby dokonano, gdy trwały wspólne manewry sił zbrojnych USA i Korei Południowej, które Pjongjang ostro skrytykował.

"Ogromna siła" na Krymie. Czym straszy Moskwa?

Mimo że rosyjska Flota Czarnomorska najlepsze lata ma już za sobą, to wciąż pozostaje mocną kartą przetargową Federacji Rosyjskiej w sporze z Ukrainą. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie Krymu stacjonują elitarne jednostki rosyjskie, które w przypadku ewentualnej interwencji militarnej mogłyby się znaleźć na Krymie w przeciągu kilku godzin. - Tam jest ogromna siła - mówił w Faktach po Faktach" gen. Marek Dukaczewski.

Kangury na drodze

Nietypowa interwencja policji, czyli kangur na siódemce. Na początku wszystkim było do śmiechu, bo zgłoszenia brzmiały nieprawdopodobnie. Na miejsce pojechał patrol policji i tu żarty się skończyły. Zwierzęta, które najprawdopodobniej chciano ukraść, uciekły z prywatnego ZOO. Niestety zginęły.

Nadzieja dla cukrzyków

Po latach walki z cukrzycą jest szansa na nowe życie. Lekarze z Centralnego Szpitala Klinicznego MSW po raz pierwszy przeszczepili pacjentowi, który cierpiał na cukrzycę drugiego typu, trzustkę. Tylko przeszczep jest w stanie całkowicie go wyleczyć z choroby i ocalić kolejne zniszczone przez cukrzycę narządy.

Przypadki europosła Protasiewicza

Skandal na lotnisku we Frankfurcie z udziałem Jacka Protasiewicza. Europoseł PO był pijany, zachowywał się agresywnie wobec służb lotniska - tak donosi niemiecki "Bild". Poseł atak odpiera i przyznaje, że na lotnisku był, ale nie pijany, a niemiecki celnik go prowokował wielokrotnie używając słowa "raus". Tłumaczenia wiceszefa europarlamentu nie wszystkich przekonały. Jednym z nich jest premier Donald Tusk. Co dalej ze skandalem i Protasiewiczem?

Motorniczy po alkoholu

Przez kilka miesięcy prowadziła tramwaj bez prawa jazdy. Straciła je rok wcześniej za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Kobieta nadal pracowałaby jako motornicza - bo działała zgodnie z prawem - gdyby podczas kontroli trzeźwości nie przyszła pijana do pracy. Dopiero wtedy na jaw wyszła jej przeszłość. Dlaczego nikt o sprawie nie wiedział? Czy system jest dziurawy?

Punkt zapalny

Janukowycz w Rosji, Ukraina ma nowe władze, a Krym nowego premiera. Siergiej Aksjonow to lider partii Rosyjska Jedność, który uznaje Wiktora Janukowycza za prawowitego prezydenta Ukrainy. Czasy trudne do rządzenia, bo Krym to punt zapalny. Do siedziby władz autonomii wdarli się rano zamaskowani napastnicy. W Symferopolu pełno milicji i organizujących się w oddziały zwolenników Rosji. Napięcie rośnie, a sytuację podgrzewa rosyjski minister spraw zagranicznych, który mówi wprost - będziemy bronić praw swoich rodaków w sposób "zdecydowany i bezkompromisowy. Warto więc wiedzieć, jakimi silami dysponują Rosjanie na Krymie.

Prezydent na wygnaniu

Ścigany międzynarodowym listem gończym Wiktor Janukowycz oświadcza, że nadal czuje się pełnoprawnym prezydentem Ukrainy. Na jutro zwołuje konferencję prasową. Na pytanie odpowiadać będzie nie w kraju, a u sąsiada, w Rosji - tam znalazł schronienie, a o zapewnienie bezpieczeństwa prosi Władimira Putina. Zapewne zostanie tam dłużej, bo na Ukrainie zatwierdzono właśnie nowy rząd, który Janukowycza widzi nie w pałacu prezydenckim a przed sądem.

Imponująca myśl architektoniczna

Na tym podjeździe nie miną się dwa wózki dziecięce, ani dwaj niepełnosprawni, może dwa rowery lub hulajnogi. Ale trzeba przyznać, że jest impomujący. Gratulujemy architektowi i włodarzom Siedlec, którzy za tę budowlę zapłacili.

Widzowie o celnikach

Komentarze w sprawie lotniskowego incydentu posła Jacka Protasiewicza nie cichną. Widzowie dzielą się swoimi doświadczeniami ze służbami celnymi.

Kibicujmy paraolimpijczykom!

Pięciu alpejczyków, dwóch narciarzy biegowych i jeden para-snowboardzista, w sumie ośmioro zawodników będzie reprezentowało Polskę na igrzyskach paraolimpijskich. Największe szanse medalowe ma niedowidzący alpejczyk Maciej Krężel.

Menelik

Żarty zbierane przez Krzysztofa Daukszewicza nigdy się nie starzeją. Ten jest wyjątkowo udany.

27.02 | Wiosenne klimaty

Po ciepłym lutym przyroda, na przykład we Wrocławiu, wygląda już na wiosenną. W mieście zakwitły już kwaity.

27.02 | Dowody na życie na Marsie

Naukowcy z NASA twierdzą, że odkryli dowody na to, że na Marsie było życie. Są to bogate w węgiel fragmenty skał oraz niewielkie tunele, które mogły wydrążyć żywe organizmy.

"Zboczeniec, dziwadło, transseksualista". Przemiana Jareda Leto godna Oscara

Tak mocno wszedł w rolę, że schudł 18 kilo, wydepilował każdy włosek, cały czas chodził w makijażu, peruce i szpilkach. W pełnym rynsztunku robił nawet zakupy w warzywniaku. Na czas zdjęć został transseksualistą. - Nigdy nie poznałem Jareda Leto. Poznałem Rayonę. Podczas pierwszego spotkania był Rayoną i próbował mnie nawet uwieść - wspomina reżyser "Witaj w klubie". Bo dla niego zagrać rolę, to stać się kimś innym. Efekt? Oscar niemal pewny.

Resocjalizacja?

Temu więźniowi za kratami zapewnia się szereg zajęć, które tworzą system resocjalizacji. Zdaniem wielu specjalistów system całkowicie nieskuteczny, a dowodem ma być rosnąca liczba osób, które do więzień wracają. Według ostatnich danych jest w nich dwadzieścia tysięcy recydywistów, czyli ludzi, którym kursy malarza, hydraulika czy zajęcia z asertywności nie pomogły wrócić do normalnego życia. Dlaczego?

Namiastka wolności

Z historii więźniów wynika, że najskuteczniejszą resocjalizacją jest praca. Niestety niewielu ma szansę dostać ją za kratami. W takiej formie wracać do tak zwanego normalnego życia szansę ma tylko jedna trzecia skazanych. Chętnych jest zdecydowanie więcej, mimo że większość pracujących więźniów nie dostaje wynagrodzenia. Są jednak i tacy, którzy w więzieniu zarabiają. Gdzie, ile, na co te pieniądze wydają i dlaczego w kolejce po pracę pierwszeństwo mają tak zwani alimenciarze?