Najnowsze

Najnowsze

Lewandowski: Mam nadzieję, że będą fair wobec mnie

Pytanie kto jest ważniejszy i czyje słowa należy brać pod uwagę. Z jednej strony mamy menadżera Roberta Lewandowskiego, który już jakiś czas temu ogłosił, że piłkarz przejdzie z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium. Z drugiej strony jest dyrektor Borussii, który zdecydowanie temu zaprzeczył. Według niego Robert będzie grał albo w Borussii albo poza granicami Niemiec. A co na to główny zainteresowany - dyplomatycznie milczy i czeka.

Jak się ustrzec podtopień

Deszcz to jedno. Rzeczywiście w krótkim czasie spadło go dużo za dużo. Ale gdyby kanalizacja na Trasie Toruńskiej była odpowiednia, straty po wczorajszej nawałnicy na pewno byłyby mniejsze. Kanalizacja pochodzi z lat 80. zeszłego wieku i ma swoje wady. W tym tę najpoważniejszą - nie nadąża odprowadzać nadmiaru wody. Prezydent Warszawy, która od rana gęsto się tłumaczy, mówi że trasa będzie przebudowywana jeszcze w tym roku. Remont obejmie również kanalizację.

Inwigilacja w sieci

Najnowszy i chyba największy kłopot Baracka Obamy nazywa się Edward Snowden - od wielu lat pracownik różnych amerykańskich służb wywiadowczych. To on powiadomił prasę, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa na masową skalę przegląda i zbiera tajne informacje z kilku globalnych serwerów. Zrobiło się na tyle poważnie, że Snowden ukrywa się w Hongkongu, bo w Ameryce trafiłby przed sąd za szpiegostwo i działanie w interesie wroga. Amerykańska administracja z kolei gęsto się tłumaczy.

Do zobaczenia w slumsach

Nasi piłkarze pewnie tego nie zobaczą, ale kibice - czyli państwo - mają szanse. Slumsy Rio de Janeiro - tak zwane fawele - przed przyszłorocznym mundialem stają się atrakcją turystyczną na równi z plażą Copacabana. Nie jest to już teren niechciany, zakazany i zamknięty. Wręcz przeciwnie - zwiedzanie go, koniecznie z przewodnikiem, staje się coraz modniejsze.

10.06 | Weekendowe nawałnice

Niedziela była trudnym pogodowo dniem dla mieszkańców centralnej i południowej Polski. Po intensywnych ulewach i gradobiciach – w niektórych regionach sytuacja jest dramatyczna. Zalane ulice i domy, podtopione meble, zalane sprzęty gospodarstwa domowego.

10.06 | Zniszczony samochód

W „Meteo News” mamy dla państwa relację jednego z poszkodowanych, podczas wczorajszej nawałnicy , kierowców. Dzisiaj po raz pierwszy mógł zobaczyć, jak wygląda jego samochód.

10.06 | Groźne osunięcie

Dramatyczna sytuacja w Sochaczewie. Wczorajsza ulewa pogorszyła stan skarpy na tyłach cmentarza parafialnego przy ul. Traugutta. Osuwające się od jakiegoś czasu zbocze jest niestabilne i grozi poważniejszymi osunięciami.

Plusy i minusy

Pomysł zakazania pracy w niedzielę podzielił tych, którzy tę pracę dają. Część z nich nie zostawia suchej nitki na tym pomyśle, bo ich zdaniem zamknięcie supermarketów i tzw. galerii handlowych w niedzielę to wzrost bezrobocia i same straty dla gospodarki. Straty będą niewielkie, a korzyści społeczne nieocenione - odpowiadają inni właściciele sieci handlowych, którzy są za wolną niedzielą. Paradoksalnie jedni i drudzy zgadzają się w jednym - obroty na pewno spadną. Inaczej odpowiadają jednak na pytanie, czy na taki spadek nas stać.

Dzień święty handlowy

Handel w niedzielę podoba się klientom. Ale oni dylematu świętować czy kupować nie mają. Potrzeby duchowe z tymi przyziemnymi mogą połączyć bardzo łatwo, bo dziś kościół można znaleźć nawet - dosłownie - w drodze do supermarketu. I to wśród kupujących najtrudniej znaleźć zwolenników zakazu handlu w siódmym dniu tygodnia. Dla nich często to pierwszy dzień, kiedy spokojnie mogą robić to, na co czasu nie mają w sześć pozostałych. Bo pracują.

Pracownik niedzielny

Klienci w święto potrzeby duchowe z tymi przyziemnymi mogą połączyć w sposób najłatwiejszy, bo kościół można znaleźć nawet - dosłownie - w drodze do supermarketu. Gorzej z pracownikami sieci handlowych, których przed pracodawcami chcą bronić politycy. Egzotyczna koalicja posłów od PiS po Platformę chce ustawowo zapewnić możliwość święcenia każdego dnia świętego. Także niedzieli.

Żaryn: Narodowców łączy miłość do ojczyzny. Krzemiński: Mają hasła jak hitlerowcy

Spór profesorów o Ruch Narodowy w "Kropce nad i". - Wydaje mi się, że po plecach nie muszą przechodzić ciarki, dlatego że powstaje oddolna inicjatywa ludzi, których łączy ta sama wrażliwość, dotycząca przede wszystkim miłości ojczyzny - mówił historyk prof. Jan Żaryn. - Hasła, które padły na kongresie, to są takie same hasła, które miały wszystkie ruchy faszystowskie z hitleryzmem na czele - przekonywał z kolei socjolog prof. Ireneusz Krzemiński.

"Unia Europejska skapitulowała przed terroryzmem"

Decyzja władz państw Unii Europejskiej, aby nie wpisywać libańskiej bojówki Hezbollah na listę organizacji terrorystycznych, wywołała ostre głosy krytyki w Izraelu. Do niedawna szef izraelskiej dyplomacji, Avigdor Liberman, napisał do szefowej dyplomacji UE, że Wspólnota "skapitulowała przed terroryzmem".

"Talibowie ścięli dwóch nastolatków"

10- i 16-latek zostali ścięci przez oddział talibów za kontakty z wojskiem i policją - twierdzą władze prowincji Kandahar na południu Afganistanu. Talibowie zdecydowanie zaprzeczają oskarżeniom.

"Szczwani polityczni gracze. Wiedzą, co robią"

Kompletne zanegowanie demokracji w Polsce, kult siły i wodzostwa - tak senator Marek Borowski z Socjaldemokracji Polskiej podsumował Ruch Narodowy, który miał w sobotę swój pierwszy kongres. Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej stwierdził z kolei, że RN to "wielki akt pretensji".

Pomorze: 94 mln zł na remont dróg

94 miliony złotych będzie kosztowała przebudowa trzech dróg wojewódzkich na Pomorzu. W poniedziałek Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego podpisał w tej sprawie umowy.

Żaryn: Narodowców łączy miłość do ojczyzny. Krzemiński: Mają hasła jak hitlerowcy

Spór profesorów o Ruch Narodowy w "Kropce nad i". - Wydaje mi się, że po plecach nie muszą przechodzić ciarki, dlatego że powstaje oddolna inicjatywa ludzi, których łączy ta sama wrażliwość, dotycząca przede wszystkim miłości ojczyzny - mówił historyk prof. Jan Żaryn. - Hasła, które padły na kongresie, to są takie same hasła, które miały wszystkie ruchy faszystowskie z hitleryzmem na czele - przekonywał z kolei socjlog prof. Ireneusz Krzemiński.

Program PRISM. Rząd USA może podglądać każdego z nas

Ściśle tajny amerykański program szpiegowski PRISM daje amerykańskiemu wywiadowi dostęp do danych zgromadzonych na serwerach największych firm internetowych. Praktycznie każda osoba korzystająca z sieci może zostać "prześwietlona". Co najważniejsze, w świetle prawa USA cały proceder jest legalny.

"Szczwani polityczni gracze. Wiedzą, co robią"

Kompletne zanegowanie demokracji w Polsce, kult siły i wodzostwa - tak senator Marek Borowski z Socjaldemokracji Polskiej podsumował Ruch Narodowy, który miał w sobotę swój pierwszy kongres. Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej stwierdził z kolei, że RN to "wielki akt pretensji".

11 lat więzienia za wpisy na Twitterze

Nauczycielka z Kuwejtu została skazana na 11 więzienia za wpisy w serwisie Twitter. Miała w nich obrażać emira, sugerować zmianę ustroju politycznego państwa oraz negatywnie wypowiadać się o jednej z organizacji religijnych.

Piotruś Pan fotografii. "Robienie zdjęć jest jak gotowanie"

- Jeśli masz szczęście wystarczy, że znajdziesz swój styl, który jest rozpoznawalny. A potem do końca życia robisz te same 10 zdjęć, nawet jeśli za każdym razem uważasz, że to nowy obraz - Tim Walker, znany fotograf mody, śmieje się z zarzutów, że wszystkie jego prace mają tę samą bajkową, surrealistyczną magię. Łóżka wiszące na drzewach, lotnik w samolocie z bagietki, czy gigantyczne lalki spacerujące po lesie - to tylko kilka z wykreowanych przez niego obrazów, które można oglądać na trwającej właśnie wystawie w Wielkiej Brytanii.

Ponad tysiąc krzewów marihuany na byłym lotnisku wojskowym

Ponad tysiąc krzewów konopi indyjskich odnaleźli policjanci z Wolsztyna i funkcjonariusze CBŚ w Babimoście (woj. lubuskie). Plantacja znajdowała się w stacji radarów na terenie dawnego lotniska wojskowego. Zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.