Najnowsze

Najnowsze

Pijany próbował odjechać autem. Świadek odebrał mu kluczyki, policja... oddała

Policjanci ze Świętochłowic na Śląsku puścili wolno mężczyznę, który pijany próbował odjechać samochodem z parkingu. Uniemożliwił mu to przypadkowy świadek, który wyciągnął mężczyznę z auta i zabrał kluczyki. Policja początkowo nie widziała powodów, by wszcząć postępowanie. A kluczyki oddała właścicielowi i nawet nie sprawdziła, czy jest on trzeźwy. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

"Wszyscy pochylają się nad losem terrorystów, nikt nie mówi o prawach ich ofiar"

Nie wolno się oburzać na walkę z terrorem, tylko na terror - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 Leszek Miller. Szef SLD stwierdził, że w ogóle nie wiadomo, czy w raporcie na temat więzień CIA jest mowa o Polsce. Polityk, który był premierem w czasie, gdy w Polsce miały działać więzienia CIA dodał, że nawet, gdyby o tym wiedział, nie ujawniłby tego, gdyż obowiązuje go tajemnica.

Marszałek Sikorski wylądował w gęstej mgle

Mimo gęstej mgły samolot z lecącym z Finlandii Radosławem Sikorskim wylądował we wtorek późnym wieczorem na lotnisku Chopina w Warszawie. Nie udało się to w przypadku samolotu z premier Ewą Kopacz, wracającą z Bratysławy ze spotkania Grupy Wyszehradzkiej. Jej maszyna została przekierowana z Warszawy do Krakowa.

"Przycisnęła ucznia do ławki", czy go "przytuliła"? Śledczy badają incydent na lekcji muzyki

Policja i prokuratura badają sprawę nauczycielki z miejscowości Sienno na Mazowszu, która miała zachowywać się agresywnie wobec 13-letniego wychowanka domu dziecka i przyciskać go do ławki. Jest fotografia, która ma dowodzić, że doszło do takiego incydentu. Nauczycielka została zawieszona. Dyrekcja tłumaczy, że nigdy wcześniej nie było z nią problemów. Materiał magazynu "Polska i świat".

Wymazywanie Polski z raportu "irytujące"

Irytujące - tak określił usunięcie z raportu o tajnych więzieniach CIA i torturach nazwy Polski przedstawiciel Human Rights Watch. Zdaniem Johna Siftona nie ma to sensu, bo "wszyscy wiedzą" o jaki kraj chodzi. Przedstawiciel ONZ zaapelował, aby ścigać winnych łamania prawa przez CIA.

Siemoniak: MON kupi dwa małe samoloty do transportu VIP-ów

MON kupi dwa małe samoloty do przewozu najważniejszych osób w państwie - poinformował we wtorek wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak. To jeden z elementów przyjętego przez rząd planu wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. MON już rozpoczęło prace ws. zakupu.

Oszukiwali władze, brutalnie torturowali. Prawda o CIA w 20 punktach

Techniki przesłuchań były znacznie brutalniejsze niż informowała CIA. Mimo stosowania tortur nie pozyskano szczególnie cennych informacji wywiadowczych. CIA celowo oszukiwała władze ws. prowadzonego przez siebie Programu Zatrzymań i Przesłuchań. Przedstawiamy 20 najważniejszych punktów opublikowanego we wtorek dokumentu.

Kołodko o moralności polityków: w nocy trzymać rączki na pościeli

- Spada jakość klasy politycznej - ocenił w "Faktach po Faktach" prof. Grzegorz Kołodko. Jak dodał, jeżeli ktoś idzie do polityki, do życia publicznego, to powinien w ciągu dnia "trzymać rączki na biurku, a w nocy na pościeli, na kołdrze". - I trzeba pokazywać to wszystkim. A jeśli ktoś ma coś na sumieniu, to z tego trzeba wyciągnąć wnioski daleko idące - stwierdził były wicepremier.

Kraj "blue", czyli wątek polski? Prawnicy CIA odradzali, miliony załatwiły "elastyczność"

Z raportu Senatu USA na temat programu tajnych więzień CIA usunięto wszystkie nazwy państw, w których je umieszczono. Po szczegółach można jednak stwierdzić, w którym miejscu najprawdopodobniej chodzi o Polskę. Z raportu wynika, że prawnicy CIA odradzali założenie więzienia nad Wisłą, a polski rząd nie był specjalnie skory do współpracy. "Elastyczność" Warszawy zapewniono sobie dopiero pieniędzmi.

"In Country X", czyli czego z raportu o CIA się nie dowiemy

Nie ma nazw państw, pseudonimów agentów CIA, niektórych dat, czy sum pieniędzy. W opublikowanym przez Senat USA streszczeniu raportu dotyczącego praktyk CIA ukryto wiele wrażliwych danych, które - zdaniem agencji - umożliwiłyby identyfikację miejsc czy osób. Targi o zaczernienie pewnych fragmentów tekstu trwały do ostatniej chwili, bo ostatnie poprawki redakcyjne wprowadzono zaledwie kilka dni temu.

Agata Kulesza dla tvn24.pl: Ten film już nie będzie gorszy. Nawet bez Oscara

- Wiem, że oczekiwania publiczności są coraz większe. I mamy tendencje, by je jeszcze rozdmuchiwać, nadymać balonik, (…), a potem, jak Akademia wybierze inaczej, będzie rozczarowanie. Cieszmy się tym, co już mamy, a mamy film, o którym dyskutuje z przejęciem cały świat - mówi w rozmowie z tvn24.pl Agata Kulesza, laureatka Nagrody Krytyków Filmowych z Los Angeles za rolę w "Idzie".

Kopacz: raport o CIA nie wpłynie na stosunki Polska - USA

Niezależnie od tego, co się znalazło w raporcie dot. działań CIA, nie wpłynie to na pogorszenie stosunków polsko-amerykańskich - oświadczyła we wtorek premier Ewa Kopacz. Jak dodała, liczy też na szybkie wyjaśnienie sprawy ew. więzień CIA w Polsce.

Szef CIA: program skuteczny, choć były też błędy

Szef CIA John Brennan przyznał, że Centralna Agencja Wywiadowcza popełniła błędy, stosując tortury jako metodę przesłuchań. Powtórzył jednak, że pomogło to zapobiec innym zamachom po 11 września 2001 r. Według raportu Senatu to stwierdzenie nie jest prawdą.

W wyborach uzupełniających do Senatu liczenie ręczne

PKW podjęła we wtorek decyzję, że w wyborach uzupełniających do Senatu głosy będą sumowane ręcznie. Wiceszef PKW Wiesław Kozielewicz powiedział, że trwa audyt systemu informatycznego, który zawiódł w wyborach samorządowych i nie ma czasu, by stworzyć nowy.