Najnowsze

Najnowsze

Drogi w Trójmieście są przejezdne. Korek na A1 tworzy się w Nowej Wsi

Nie ma już korka na zjeździe z autostrady A1 w Rusocinie, ale problem pojawił się na drugim jej końcu. W okolicach Nowej Wsi (woj. kujawsko-pomorskie) na zjazd z płatnego odcinka autostrady trzeba czekać nawet 45 minut. Sytuacja na drogach prowadzących nad morze jest zdecydowanie lepsza. - Drobne zatory mogą tworzyć się za Redą w kierunku Władysławowa - informują drogowcy.

Hamas zmienia zdanie. Jednak chce rozejmu

Hamas zadeklarował wprowadzenie nowego 24 godzinnego rozejmu humantarnego w Strefie Gazy. Nie wiadomo, jak zareaguje Izrael. Jeszcze niedawno Hamas odrzucił analogiczny rozejm proponowany przez izraelskie wojsko, które w odpowiedzi wznowiło ataki.

"Trampolina wyborcza dla Macierewicza", "scenariusz pisany cyrylicą"

To scenariusz wypowiadany w języku polskim, ale pisany cyrylicą. Komisja ma być pałą na tych, którzy likwidowali WSI - przekonywali politycy PiS i Solidarnej Polski, komentując w "Ławie polityków" w TVN24 wniosek Twojego Ruchu o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI. Wątpliwości wyraził też Marek Sawicki z PSL. Przedstawiciele Twojego Ruchu i SLD przekonywali, że Antoni Macierewicz powinien odpowiedzieć za sposób przeprowadzenia likwidacji WSI.

Po siedmiu latach wracają rejsy po Warcie

Po siedmiu latach przerwy w Poznaniu, na Warcie wracają rejsy wycieczkowe. Mimo iż stolica Wielkopolski nie dysponuje przystanią z prawdziwego zdarzenia, jak mówi kapitan statku, zainteresowanie rejsami jest bardzo duże i mają one na stałe zagościć w terminarzu.

Śląskie: wypadek podczas spływu kajakowego. Nie żyje 60-letnia kobieta

Nurkowie odnaleźli ciało 60-letniej kobiety, której kajak przewrócił się podczas spływu. Do wypadku doszło w sobotę po południu w miejscowości Kłobukowice w powiecie częstochowskim. - Kapok, który kobieta miała na sobie, najprawdopodobniej zahaczył o część kajaka, uniemożliwiając jej wypłynięcie na powierzchnię - informuje Joanna Lazar z policji w Częstochowie.

Jak ulżyć koniom na drodze do Morskiego Oka? Pomysłów jest kilka

Po tym, jak na drodze do Morskiego Oka upadł koń ciągnący wóz z turystami, dyskusje na temat traktowania tych zwierząt w Tatrach zabrzmiały od nowa. Obrońcy praw zwierząt apelują o skrócenie trasy pokonywanej przez konie. Pojawiła się również propozycja, by zwierzęta zastąpić pojazdami elektrycznymi – bezpiecznymi i ekologicznymi. Niektórzy postulują inne innowacyjne rozwiązanie - bryczka z silnikiem.

Spokojny weekend w Sopocie? 267 interwencji i 182 mandaty

Sopot patroluje większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy. To skutek wyczynów 32-latka, który urządził rajd po „Monciaku” i molo. Ucierpiały wówczas 23 osoby. Tamtej nocy na ulicach Sopotu służyło 10 policjantów i dwóch strażników - podczas tego weekendu było ich czterokrotnie więcej.

Romeo i Julia z Cypru. Koniec wyjątkowej historii miłosnej z polityką w tle

Hassan Mustafa, pasterz kóz i legendarny bohater cypryjskiej wersji Romeo i Julii, zmarł w środę 23 lipca w małym szpitalu w miasteczku Polis, położonym na zachodnich wybrzeżach podzielonej wyspy. Motto Hassana brzmiało: "Chwalę Boga, który nie dyskryminuje ani Turka, ani Greka, ani Anglika, ani żadnej innej nacji". Jego ukochana żona Hambu umarła w 2007 roku.

Zidentyfikowano pierwszą ofiarę katastrofy boeinga

Obywatel Holandii to pierwsza zidentyfikowana ofiara z malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który 17 lipca rozbił się na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej zestrzelony przez prorosyjskich separatystów - poinformowały w nocy z soboty na niedzielę holenderskie media, powołując się na źródła rządowe w Hadze.

NIK krytycznie o elektrowniach wiatrowych

Elektrownie wiatrowe powstawały często wbrew woli lokalnych społeczności, a wiatraki stawiane były na gruntach należących do radnych, burmistrzów, wójtów, pracowników urzędów gmin lub ich rodzin, czyli osób decydujących o ich lokalizacji - wynika z najnowszego raportu NIK, zaprezentowanego w "Faktach" TVN.

Steinmeier apeluje o natychmiastowe sankcje wobec Rosji

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier wezwał w sobotę kraje UE - w rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" - do natychmiastowego nałożenia sankcji na Rosję w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie.

Izrael zgodził się na przedłużenie rozejmu. Hamas powiedział "nie" i odpalił rakiety

Izrael zgodził się na przedłużenie o cztery godziny 12-godzinnego humanitarnego rozejmu w Strefie Gazy, do północy (23 czasu polskiego) - podały w sobotę izraelskie źródła rządowe. Rzecznik Hamasu Sami Abu Zuhri poinformował jednak, że organizacja nie wyraziła zgody na zawieszenie broni. Izraelskie źródła wojskowe podały w sobotę wieczorem, że Hamas odpalił w stronę Izraela trzy rakiety ze Strefy Gazy.

Gen. Dukaczewski: zeznawałbym przed komisją ds. likwidacji WSI

Gen. Marek Dukaczewski przyznał w "Faktach po Faktach", że gdyby powstała komisja śledcza ds. likwidacji WSI, zdecydowałby się przed nią zeznawać. - Pod warunkiem, że miałbym zgodnie z prawem zapewnione to, że informacje, które przekażę komisji pozostaną wyłącznie do wiedzy komisji - zastrzegł. Były szef WSI wyraził też opinię, że polski parlament stać na to, by do sprawy odnieść się "merytorycznie, a nie politycznie".

Pawlak nie zagroził Piechocińskiemu. Platforma się cieszy. PiS: to wygodne dla Tuska

- Nie ma potrzeby, aby dywagować o przywództwie w PSL, dziś potrzebna jest konsolidacja - przekonywał w "Faktach po Faktach" Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy (PSL). Odniósł się do sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL, podczas której, wbrew spekulacjom, nie padł wniosek o odwołanie prezesa stronnictwa, Janusza Piechocińskiego. - Po co zmiany, jak nie było ku nim powodu - skiwtował to, co dzieje się u koalicjanta Adam Szejnfeld z PO. Andrzej Duda z PiS stwierdził z kolei, że słabe przywództwo Piechocińskiego jest wygodne dla premiera.

Nieprawidłowości na budowie w Świnoujściu. Czy termin oddania gazoportu jest zagrożony?

Jest poważne zagrożenie, że terminal do rozładunku tankowców z katarskim gazem w Świnoujściu nie powstanie - jak zapowiada premier - do końca roku. Pogłębia się spór z generalnym wykonawcą, problemem jest również jakość prac na budowie kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycji. Portal tvn24.pl dotarł do dokumentów, które świadczą o długotrwałym konflikcie między stroną polską a inwestorem i o nieprawidłowościach na budowie terminalu.

Co się stało z Marią Putin? "Od dłuższego czasu nikt jej tutaj nie widział"

Maria Putin opuściła swój apartament w luksusowej dzielnicy w okolicach Hagi i uciekła z Holandii - informują tabloidy. Córka rosyjskiego prezydenta miała przestraszyć się wyrażanego glównie za pośrednictwem mediów społecznościowych gniewu Holendrów i zapowiedzi protestów przed jej domem. Mieszkający na tym samym osiedlu Polak Łukasz twierdzi, że Marii od dłuższego czasu nikt nie widział, a on sam dowiedział się, kto jest jego sąsiadką w zeszłym roku z mediów.