Najnowsze

Najnowsze

Drogowy absurd w Poznaniu. Nie poszerzą chodnika, bo "jest na to za wcześnie"

Na ul. Półwiejskiej, kosztem jednego pasa ruchu, ma zostać poszerzony chodnik. Pomysł spodobał się inwestorowi budującemu kamienicę, który chciał z własnej kieszeni zapłacić za jego realizację. Drogowcy nakazali jednak mu przywrócić ulicę do poprzedniego stanu. Powód? Zarząd Dróg Miejskich dopiero pracuje nad projektem. Chodnik zostanie zatem poszerzony, ale dopiero w przyszłym roku i prawdopodobnie zapłaci za to miasto.

1400 zawodników z 20 krajów. Rusza żeglarskie święto w Gdyni

Od piątku przez 16 dni na Zatoce Gdańskiej rozgrywane będą regaty Volvo Gdynia Sailing Days. W 13 klasach wystąpi około 1400 zawodników z 20 krajów. - To największa liczba uczestników w historii zawodów - powiedział Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego.

Czołowe zderzenie w Proszowicach, są ranni

Trzy samochody zderzyły się na dordze krajowej numer 79, w Proszowicach (Małopolska). Dwa z nich najechały na siebie czołowo. Siedem osób zostało rannych. Droga jest zablokowana.

Izrael wznowił naloty. Ostrzelana grupa dzieci, zginął chłopiec

Kilka godzin po zakończeniu trzydniowego rozejmu w Strefie Gazy Izrael wznowił ostrzał tego palestyńskiego terytorium. Działania są odpowiedzią na ataki rakietowe palestyńskich ugrupowań zbrojnych - poinformowało dowództwo wojsk izraelskich. Jest już pierwsza ofiara nalotów - to dziecko.

"Napięcie na Ukrainie na rękę Putinowi"

Podtrzymywanie napięcia na Ukrainie jest władzom rosyjskim na rękę - powiedział we "Wstajesz i wiesz" gen. Mieczysław Bieniek. W jego opinii, w grę nie wchodzi ani deeskalacja konfliktu ani wejście wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej: geje żyją o 20 lat krócej od heteroseksualistów

Orientecja seksualna ma wpływ na długość życia? Zdaniem rzecznika diecezji warszawsko-praskiej taka zależność istnieje. - Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej od heteroseksualistów - przekonywał Mateusz Dzieduszycki w programie "Tak jest". - Należy tak rządzić życiem społecznym, żeby w ten styl życia nie popadali ludzie, którzy mogą się od tego uchronić - dodał.

Strażnicy spali zamiast pilnować tęczy? "Myślę, że powinni pożegnać się ze służbą"

- Myślę, że powinni pożegnać się ze służbą - powiedziała o strażnikach miejskich, który nie ochronili warszawskiej tęczy przed podpaleniem Ewa Gawor z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 wyjaśniła, że o ich przyszłości zadecyduje komendant straży miejskiej, jednak w jej opinii "nie ma wybaczenia" dla "tak dużego uchybienia".

Sikorski boi się "sąsiadów", inni lubią postrzelać. Po co politykom broń i czy łatwiej ją dostają?

Radosław Sirkoski pochwalił się, że przedłużono mu pozwolenie na broń. Wśród polskich polityków nie jest wyjątkiem: parlamentarzyści to nieźle "uzbrojona" grupa zawodowa. Czy o pozwolenie jest im tak samo trudno, jak innym? A może powinno być łatwiej? Skąd bierze się entuzjazm posłów dla posiadania broni, podczas gdy większość Polaków opowiada się za jeszcze bardziej rygorystycznymi przepisami?

Matka doprowadziła do samobójstwa syna? "Dla niej liczył się tylko alkohol i seks"

Przez lata był bity i upokarzany przez matkę. Upośledzony 30-latek mieszkał w szopie i głodował, bo kobieta zabierała synowi rentę, a pieniądze przepijała z konkubentem. - Dla niej liczył się tylko alkohol i seks. To było całe jej życie - mówi Krystyna Smagło, sołtys Głogusza (woj. lubuskie), miejscowości, w której doszło do tragedii. Chłopak popełnił samobójstwo. Sprawę bada prokuratura, 54-letnia matka jest w więzieniu, a przyrodnie rodzeństwo Dawida w domu dziecka. Sprawę badał reporter programu "Blisko ludzi" TTV.

Irańczycy spotkali się z Amerykanami. "To była konstruktywna dyskusja"

Przedstawiciele władz USA i Iranu przeprowadzili w czwartek w Genewie "konstruktywne dyskusje" na temat irańskiego programu atomowego - poinformował Departament Stanu w Waszyngtonie. W rozmowach uczestniczyli amerykański wicesekretarz stanu Bill Burns oraz irański wiceminister spraw zagranicznych Abbas Arakcz.

Podtopione budynki, zerwane dachy, mosty. Trwa liczenie strat po burzach

Ponad 400 podtopionych budynków, zerwane dachy, mosty, połamane drzewa - trwa wielkie sprzątanie i liczenie start po burzach, jakie przeszły nad południem Polski. Rządowe centrum bezpieczeństwa ostrzega przed kolejnymi intensywnymi opadami deszczu. Zagrożone są województwa; świętokrzyskie, łódzkie, mazowieckie, małopolskie i śląskie.