Najnowsze

Najnowsze

Tajemnicze zaginięcie kilkudziesięciu studentów. Odnaleziono masowy grób

W sobotę w miejscowości Iguala w stanie Guerrero w południowo-zachodnim Meksyku odnaleziono masowy grób z nieustaloną jeszcze liczbą ciał. To właśnie w tej miejscowości nieco ponad tydzień temu doszło do brutalnego rozproszenia demonstracji studenckiej przez policję, w wyniku czego zginęło sześć osób, a kilkanaście zostało rannych. Wielu studentów uciekło przed policyjną agresją - czterdziestu z nich do tej pory nie wróciło do domów. Władze podejrzewają, że to właśnie szczątki części z nich mogą znajdować się w znalezionym grobie.

Przegląd prasy: Ideologia gender groźna dla rodziny

Groźnym wyzwaniem dla rodziny jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu - ostrzega abp Stanisław Gądecki w "Naszym Dzienniku". - Rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie - dodał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który weźmie udział w rozpoczynającym się synodzie poświęconym rodzinie.

Blog zza krat. "Kradzież? Pobicie? Morderstwo? Każda z nas zrobiła coś strasznego"

Nie mają internetu, nie mają nawet komputera. Ale publikują swoje historie na niecodziennym blogu - stronie tworzonej zza więziennych krat. Historie wieloletnich wyroków za morderstwa, kradzieże, rozboje. - Każda z nas dopuściła się czegoś strasznego, tylko co dla każdego z was znaczy "coś strasznego"? Kradzież? Pobicie? Morderstwo? - zastanawiają się i próbują przetłumaczyć setkom internautów jak wygląda życie w Areszcie Śledczym Grochów.

Maroko z alkomatami rusza do walki z drogowymi piratami

Na marokańskich szosach i ulicach miast pojawili się po raz pierwszy policjanci wyposażeni w alkomaty, aby kontrolować kierowców, mimo iż w tym muzułmańskim kraju niezależnie od przepisów drogowych spożywania alkoholu zabrania również religia.

Ebola w USA: chory w stanie krytycznym

Stan pierwszego pacjenta, u którego zdiagnozowano ebolę na terenie USA, jest krytyczny - poinformowali lekarze Texas Health Presbyterian. Thomas Duncan zaraził się wirusem w Liberii.

Brazylia wybiera prezydenta. Rousseff na czele sondaży

Zwolenniczka ograniczenia roli państwa w gospodarce Marina Silva, dotąd główna rywalka umiarkowanie lewicowej faworytki, prezydent Brazylii Dilmy Rousseff, spadła w sondażach przed wyborami prezydenckim. Jej miejsce zajął socjaldemokrata Aecio Neves.

Gwiazdy jazzu zagrają w Sopocie

Indyjski wirtuoz instrumentów perkusyjnych Trilok Gurtu, czeski mistrz kontrabasu Miroslav Vitous i amerykańska legenda saksofonu Greg Osby będą największymi gwiazdami tegorocznego Sopot Jazz Festival. Na tym jednak atrakcje imprezy się nie kończą. Festiwal startuje już w najbliższą w środę.

Synod Franciszka o rodzinie i rozwodnikach. "To test pontyfikatu"

O godz. 10 papież Franciszek odprawi w bazylice Świętego Piotra mszę z okazji rozpoczęcia nadzwyczajnego Synodu biskupów na temat wyzwań duszpasterskich związanych z rodziną. Synod potrwa do 19 października. Udział w nim weźmie łącznie ponad 250 osób, wśród nich 190 kardynałów i biskupów z całego świata. Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie mediów. Synod będzie testem dla pontyfikatu Franciszka i jego reform, gdyż omawiana będzie kwestia sytuacji rozwodników będących w nowych związkach.

Buzek: ważne jest, byśmy zaklepali fundusze unijne

Jeśli polski rząd będzie jak kadra siatkarzy przez następne kilkanaście miesięcy, a taką atmosferę można stworzyć, to będzie rząd przełomu i ten rząd dokona wielu pozytywnych zmian - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek komentując powołanie nowego rządu. Zdaniem posła do PE, przez rok rządzenia można zrobić wiele rzeczy.

Baby Doc, były krwawy dyktator Haiti, nie żyje

W sobotę zmarł na atak serca były prezydent Haiti, Jean-Claude Duvalier, zwany Baby Doc. Został obalony po 15 latach rządów wskutek powstania ludowego przeciwko dyktaturze w 1986 r. Przywłaszczał sobie ponad 60 proc. dochodu narodowego Haiti.

Podwodny tunel, rekin nad głową i stado pingwinów. Pierwsze w Polsce Afrykarium

Kryje w sobie rafę koralową Morza Śródziemnego, ryby jezior Malawi i Tanganiki. W jego wodach pływają rekiny, pingwiny i kotiki. Wszystkie okazy można oglądać pod wodą. Mimo że największe w Europie oceanarium, mieszczące się w kompleksie Afrykarium, zostanie oficjalnie otwarte dopiero pod koniec października, to pierwsze 2 tysiące wrocławian mogło już je przetestować. - To obiekt unikatowy na skalę światową - przekonują pracownicy ogrodu zoologicznego w stolicy Dolnego Śląska.

Erdogan grozi Państwu Islamskiemu. "Turcja ze swoją armią zrobi to, co należy"

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przestrzegł, że jeśli dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaatakują grobowiec Sulejmana Szacha w północnej Syrii (na terytorium, które Turcja uważa za swoje), "od tego momentu wszystko się zmieni". Wcześniej, w piątek, Damaszek ostrzegł Ankarę, że wprowadzenie wojsk tureckich na terytorium Syrii zostanie odebrane jako agresja.

"3D: drogo, długo i dla siebie. To jest cała prawda o PO"

- Mam takie wrażenie, że Platforma Obywatelska i premier Ewa Kopacz mówi i opowiada o Polsce przez trójwymiarowe okulary - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Gawkowski (SLD). I dodał: - To 3D to: drogo, długo i dla siebie. To jest cała prawda o PO.