Najnowsze

Najnowsze

Policjant śmiertelnie postrzelił 13-letniego syna. Usłyszał zarzuty

Nieumyślne spowodowanie śmierci i niezastosowanie przepisów dotyczących użytkowania broni palnej - to zarzuty, jakie prokuratura postawiła policjantowi ze Stargardu Szczecińskiego. Mężczyzna postrzelił swojego syna ze służbowej broni. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Nie jest zatrzymany w areszcie.

Frakcja Farage'a się rozpadła

Eurosceptyczna i populistyczna frakcja w Parlamencie Europejskim, kierowana przez Brytyjczyka Nigela Farage'a, została rozwiązana na skutek odejścia z niej łotewskiej eurodeputowanej Ivety Grigule - ogłosił rzecznik PE.

Rozmowy "bardzo trudne", ale "postęp we wszystkich obszarach"

Zdaniem szefa irańskiej dyplomacji Mohammada Dżawada Zarifa rozmowy w sprawie programu atomowego Iranu były "bardzo trudne", ale nastąpił postęp i omawiano możliwe rozwiązania - poinformowały źródła, które brały udział w briefingu dla irańskich mediów.

Odwołali go w Malborku, chce być komendantem w Czersku. Miasto przyjrzy się jego przeszłości

Mariusz Wilczyński wygrał konkurs na stanowisko komendanta straży miejskiej w Czersku. Wczoraj burmistrz przekonywał, że zdecydowało o tym jego doświadczenie zawodowe. Dziś, w rozmowie z nami przyznaje, że wie, iż Wilczyński w przeszłości stracił prawo jazdy za punkty. - Słyszeliśmy też, że był jakiś incydent, w którym miał naruszyć regulamin i został odwołany, ale musimy to sprawdzić – zastrzegł burmistrz Czerska.

Trafił do niewoli w Donbasie, separatyści odrąbali mu rękę. Za patriotyczne tatuaże

19-letni student ze Lwowa najpierw walczył na Majdanie, później jako ochotnik trafił do Donbasu. Jako jedyny przeżył masakrę, gdy jego oddział wpadł w pułapkę separatystów. Trafił do niewoli. Na widok patriotycznego tatuażu odrąbali mu rękę. Dziś Wasyl dochodzi do siebie w szpitalu we Lwowie i mówi: wrócę na front, mam drugą rękę, jeszcze mogę strzelać. Sprawę opisała reporterka fundacji Otwarty Dialog.

Belgrad: reakcja władz Albanii na drona pokazuje, że wiedziały o prowokacji

Minister spraw wewnętrznych Serbii Nebojsza Stefanović stwierdził, że albański rząd, który "jak bohaterów" przyjął swoich piłkarzy wracających z Belgradu po niesławnym meczu, pokazał tym samym, że "jego przedstawiciele wiedzieli o planowanej prowokacji". Serbski Związek Piłkarski nazwał z kolei incydent z dronem "aktem terroru".

Zgoda w PE. Bliżej umowy stowarzyszeniowej z Mołdawią

Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego dała w czwartek zielone światło dla ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE-Mołdawia, obejmującej porozumienie o wolnym handlu. Eurodeputowani skrytykowali rosyjskie naciski na Mołdawię.

Abp Głódź już po operacji. "Jest ciężko chory, ale pogodny"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest już po operacji usunięcia części żołądka. Jak poinformował były metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski, leczenie przebiega dobrze, a Głódź choć ciężko chory, wciąż jest pogodny. Być może już za tydzień wróci do Gdańska.

W Wielkopolsce zabrakło szczepionek dla dzieci. "Sytuacja jest już opanowana"

W Wielkopolsce na przełomie września i października zaczęło brakować szczepionek przeciwko tężcowi, krztuścowi i błonicy. Problem dotoczył obowiązkowych szczepień dla wcześniaków i sześciolatków. - Sytuacja jest opanowana. Szczepionki już dotarły do naszych magazynów - informuje Andrzej Trybusz, dyrektor wielkopolskiego sanepidu.

Chiny zablokowały stronę BBC. Cenzura za relacje z Hongkongu?

Chiny zablokowały dostęp do anglojęzycznej strony internetowej BBC - poinformował w czwartek ten brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny. BBC uznało to za "zamierzoną cenzurę", gdy w Hongkongu narasta napięcie w związku z prodemokratycznymi protestami.

Tajne procesy, wyroki więzienia. Jak w Polsce sądzi się szpiegów

Co najmniej kilkanaście procesów o działanie na rzecz obcego wywiadu prowadzono w polskich sądach w ostatnich latach. Sprawy o szpiegostwo są z zasady tajne, więc nie o wszystkich wiadomo. Wyroki sięgały nawet dziewięciu lat więzienia, były też kary w zawieszeniu.

Tragiczny pościg policyjny, dwie osoby nie żyją. Funkcjonariusz stanie przed sądem

Gonił przestępcę, spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby: policjant, z którym był na służbie, oraz przypadkowy kierowca, który znalazł się na drodze rozpędzonego radiowozu. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie 35-letniego policjanta, który w lutym doprowadził do wypadku w centrum miasta. Funkcjonariusz może trafić za kratki na 8 lat.

Działanie na rzecz miasta zamiast lania wody. Poznań ma swój challenge

Zamiast oblewać się wodą i wpłacać pieniądze na cele charytatywne, zachęcają do zrobienia czegoś w swojej okolicy. Jedni koszą trawę, inni wyrywają chwasty, jeszcze inni uczą kierowców poprawnie parkować. Wykorzystując formułę znaną z Ice Bucket Challenge, społecznicy ze stolicy Wielkopolski stworzyli własną akcję - Pozytywny Poznań.

Dyrektor mysłowickiej kopalni stracił stanowisko

Zapadła decyzja o zwolnieniu dyrektora kopani Mysłowice-Wesoła. Stanowisko Eugeniusza Małobęckiego zajmie dotychczasowy dyrektor KWK Wieczorek - Marek Pieszczek. Jak wcześniej podawały "Fakty" TVN, swoje posady mają stracić wszyscy odpowiedzialni za wypadek. Według ostatnich nieoficjalnych informacji jednak na razie dalsze decyzje kadrowe zostały wstrzymane.

"Kółka wpadały i młody nieraz przeleciał i wylądował głową na betonie". A po remoncie przejścia? "Jest gorzej"

- Coś takiego się w głowie nie mieści... Tu po prostu nie można przejechać - denerwuje się niepełnosprawna mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego. Emocje kobiety, podobnie jak innych niepełnosprawnych mieszkańców i matek z dziećmi w wózkach budzi nowe przejście dla pieszych w centrum miasta. Reporterka TTV sprawdziła, jak wygląda "survival", który mieszkańcom zgotowali urzędnicy.