Najnowsze

Najnowsze

Najbardziej elitarna służba Rosji. GRU, czyli szpiedzy z Akwarium

Znów głośno o wojskowym wywiadzie rosyjskim. Dla tej służby miał pracować zatrzymany w Warszawie prawnik, ale GRU to nie tylko działalność szpiegowska w krajach Zachodu. Swoje możliwości rosyjska "wojskówka" pokazuje od kilku miesięcy tuż za naszą wschodnią granicą - to agenci i żołnierze specnazu GRU podpalili Ukrainę. Co wiadomo o najbardziej elitarnej służbie specjalnej Rosji?

Stan archeolog przysypanej pod katedrą się poprawia. "Już sama oddycha"

36-letnia kobieta, która w poniedziałek została zasypana przez ziemię, odzyskała przytomność i może już sama oddychać - informuje Stanisław Rusek, rzecznik szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Do wypadku doszło podczas prac archeologicznych na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Jego przyczyny bada policja i inspekcja pracy.

W Katowicach zamiast tramwajów powstanie kolejka linowa?

Transport miejski w Katowicach powinna uzupełnić kolej linowa - uważa ubiegający się o fotel prezydenta Katowic obecny wiceprezydent miasta Marcin Krupa z komitetu Forum Samorządowego i Piotra Uszoka. Proponuje on budowę 4,5-kilometrowy odcinek kolei na południu Katowic.

Podejrzany dżihadysta zatrzymany w Niemczech

Niemiecka prokuratura federalna poinformowała o aresztowaniu we Frankfurcie Niemca podejrzewanego o członkostwo w radykalnej organizacji Front al-Nusra, która jest syryjską filią Al-Kaidy.

Policjant śmiertelnie postrzelił 13-letniego syna. Usłyszał zarzuty

Nieumyślne spowodowanie śmierci i niezastosowanie przepisów dotyczących użytkowania broni palnej - to zarzuty, jakie prokuratura postawiła policjantowi ze Stargardu Szczecińskiego. Mężczyzna postrzelił swojego syna ze służbowej broni. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Nie jest zatrzymany w areszcie.

Frakcja Farage'a się rozpadła

Eurosceptyczna i populistyczna frakcja w Parlamencie Europejskim, kierowana przez Brytyjczyka Nigela Farage'a, została rozwiązana na skutek odejścia z niej łotewskiej eurodeputowanej Ivety Grigule - ogłosił rzecznik PE.

Rozmowy "bardzo trudne", ale "postęp we wszystkich obszarach"

Zdaniem szefa irańskiej dyplomacji Mohammada Dżawada Zarifa rozmowy w sprawie programu atomowego Iranu były "bardzo trudne", ale nastąpił postęp i omawiano możliwe rozwiązania - poinformowały źródła, które brały udział w briefingu dla irańskich mediów.

Odwołali go w Malborku, chce być komendantem w Czersku. Miasto przyjrzy się jego przeszłości

Mariusz Wilczyński wygrał konkurs na stanowisko komendanta straży miejskiej w Czersku. Wczoraj burmistrz przekonywał, że zdecydowało o tym jego doświadczenie zawodowe. Dziś, w rozmowie z nami przyznaje, że wie, iż Wilczyński w przeszłości stracił prawo jazdy za punkty. - Słyszeliśmy też, że był jakiś incydent, w którym miał naruszyć regulamin i został odwołany, ale musimy to sprawdzić – zastrzegł burmistrz Czerska.

Trafił do niewoli w Donbasie, separatyści odrąbali mu rękę. Za patriotyczne tatuaże

19-letni student ze Lwowa najpierw walczył na Majdanie, później jako ochotnik trafił do Donbasu. Jako jedyny przeżył masakrę, gdy jego oddział wpadł w pułapkę separatystów. Trafił do niewoli. Na widok patriotycznego tatuażu odrąbali mu rękę. Dziś Wasyl dochodzi do siebie w szpitalu we Lwowie i mówi: wrócę na front, mam drugą rękę, jeszcze mogę strzelać. Sprawę opisała reporterka fundacji Otwarty Dialog.

Belgrad: reakcja władz Albanii na drona pokazuje, że wiedziały o prowokacji

Minister spraw wewnętrznych Serbii Nebojsza Stefanović stwierdził, że albański rząd, który "jak bohaterów" przyjął swoich piłkarzy wracających z Belgradu po niesławnym meczu, pokazał tym samym, że "jego przedstawiciele wiedzieli o planowanej prowokacji". Serbski Związek Piłkarski nazwał z kolei incydent z dronem "aktem terroru".