Najnowsze

Najnowsze

"Stosunki polsko-niemieckie są najlepsze w historii"

Nie można mówić o kryzysie w stosunkach polsko-niemieckich. Uważam, że relacje obu krajów są dzisiaj najlepsze w historii - powiedział w magazynie "Horyzont" w TVN24 ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel. Jego zdaniem Polska i Niemcy dążą do tych samych celów na podstawie takich samych zasad i wartości.

Śmiertelnie potrącił pieszego, okradł i odjechał

Potrącił śmiertelnie pieszego, zatrzymał się, okradł umierającego, po czym wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał. Kierowca, dla którego ważniejszy od ratowania życia ofiary wypadku był jego telefon komórkowy najprawdopodobniej będzie teraz odpowiadał tylko za "prowadzenie auta bez uprawnień i kradzież". Prokurator nie był bowiem w stanie przedstawić mu zarzutów za spowodowanie wypadku. Materiał "Prosto z Polski".

Premier zostanie prezydentem? Ponta faworytem wyborów w Rumunii

Obecny lewicowy premier Victor Ponta jest zdecydowanym faworytem niedzielnych wyborów prezydenckich w Rumunii. Sondaże dają mu dużą przewagę nad głównym rywalem Klausem Iohannisem. Kwestią pozostaje, czy Ponta zwycięży w pierwszej, czy dopiero w drugiej turze.

Izrael zamyka przejścia graniczne ze Strefą Gazy

Izrael zamknie od niedzieli przejścia graniczne ze Strefą Gazy w reakcji na ostrzał swego terytorium - poinformowały w sobotę wieczorem źródła palestyńskie, potwierdzając wcześniejsze doniesienia na ten temat izraelskiego dziennika "Haarec".

Hakerzy czyszczą gminne konta

Kolejny hakerski atak na gminne konto, tym razem zniknęło pół miliona złotych. Urzędnicy gminy Rząśnia w Łódzkiem mieli wykonać zwykły przelew, ktoś jednak włamał się do systemu i zamienił numer konta, na który trafiły pieniądze. Podobnie działali przestępcy, którzy okradli inną, pobliską gminę. Ponad 300 tys. zł do tej pory nie udało się odzyskać. Materiał "Faktów" TVN.

Drogowskaz 24: ruch maleje, trasy przejezdne

Dzień Zaduszny powoli dobiega końca, a wraz z nim kończą się także utrudnienia na drogach. Korków nie ma, ruch maleje, a większość tras jest przejezdna. Przez cały świąteczny weekend redakcje TVN24, tvn24.pl i Kontakt24 śledziły najświeższe doniesienia z dróg.

Separatystyczne wybory na wschodzie Ukrainy

W Donbasie na wschodniej Ukrainie rozpoczęły się w niedzielę rano wybory do parlamentów i władz wykonawczych powołanych przez prorosyjskich separatystów Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL).

Echo Moskwy upomniane przez władze. Za audycję o Ukrainie

Główna niezależna rosyjska rozgłośnia radiowa - Echo Moskwy, otrzymała oficjalne upomnienie od Roskomnadzoru, komitetu ds. monitoringu mediów, z powodu audycji, w której dwaj dziennikarze mówili o walkach o lotnisko w Doniecku na wschodniej Ukrainie.

"Mam nadzieję, że oni wszyscy kiedyś po mnie wyjdą"

Towarzyszy umierającym z pełną wiedzą o tym, co znaczy umierać. Prowadzi hospicjum, chociaż sam jest bliski śmierci. Żyje na granicy dwóch światów – tego, który znamy i tego, którego nikt z nas nigdy nie widział. Ksiądz Jan Kaczkowski dwa lata temu dowiedział się, że ma raka mózgu. To sprawiło, że i on stał się pacjentem, tak jak jego podopieczni. Mimo to żyje tak jak wcześniej – rozmawia z chorymi, ich rodzinami, modli się z nimi, trzyma ich za rękę, gdy umierają. Reportaż dziennikarki "Faktów" TVN.

"Kościół jest zgromadzeniem grzeszników"

Ile razy trzeba mówić, że każdy człowiek jest obdarzony tą samą godnością? Z każdym człowiekiem należy się spotykać i należy z nim mówić. Należy potępiać zło, a nie potępiać człowieka - mówił w "Faktach po Faktach" bp Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Odniósł się tym samym do zakazu publicznych wypowiedzi dla ks. Adama Bonieckiego. - To że został skrzywdzony, to nie ulega dla mnie wątpliwości - dodał.

"Kościół jest zgromadzeniem grzeszników"

Ile razy trzeba mówić, że każdy człowiek jest obdarzony tą samą godnością? Z każdym człowiekiem należy się spotykać i należy z nim mówić. Należy potępiać zło, a nie potępiać człowieka - mówił w "Faktach po Faktach" bp Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Odniósł się tym samym do zakazu publicznych wypowiedzi dla ks. Adama Bonieckiego. - To że został skrzywdzony, to nie ulega dla mnie wątpliwości - dodał.

"Jeśli USA nie uznają naszych wyborów, ani nas to ziębi, ani grzeje"

Szef Donieckiej Republiki Ludowej proklamowanej przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy Ołeksandr Zacharczenko powiedział, że jest im wszystko jedno, czy USA uznają niedzielne wybory na terenach kontrolowanych przez separatystów. Jego wypowiedź przekazały w sobotę media rosyjskie.

Rotfeld: Rosja uważa, że musi na nowo wyznaczyć wroga

- Strategia Putina opiera się na tym, że Rosja jest silna słabością swoich partnerów - zauważył w programie "Horyzont" prof. Adam Daniel Rotfeld. - Działanie Rosji polega przede wszystkim na wbijaniu klina pomiędzy Europę a Stany Zjednoczone oraz poróżnienia państw europejskich. Uważam więc, że fundamentalnym punktem strategii Zachodu powinno być utrzymanie jedności - podkreślił były szef polskiej dyplomacji.

410 kwestujących w 50 miastach. Kibice zbierają na groby powstańców

To już piąta edycja zbiórki pieniędzy na renowację i utrzymanie mogił powstańców wielkopolskich. Kibice Lecha Poznań zebrali dotychczas około 170 tys. złotych, co pozwoliło na odnowienie około 80 grobów. Wynik powinien znacznie się poprawić, gdyż w tym roku pieniądze zbiera 410 kwestujących w 50 miejscowościach Wielkopolski.

Wszystkich Świętych nie tylko w Polsce. "Każdy z tych grobów jest nasz"

Między innymi w Rosji, na Litwie i w Afganistanie - Polacy na całym świecie obchodzą Dzień Wszystkich Świętych. W Rosji dyplomaci uczcili pamięć Polaków pomordowanych w latach stalinizmu oraz złożyli kwiaty w miejscu katastrofy smoleńskiej. Na Litwie ambasador Polski odwiedził mauzoleum marszałka Józefa Piłsudskiego, a w Afganistanie odbyła się uroczysta msza w intencji żołnieży polskich poległych na misji.

"Q&A with Mark". Zadaj pytanie twórcy Facebooka

Mark Zuckerberg organizuje wydarzenie na Facebooku. "Q&A with Mark" to szansa na zadanie pytania twórcy Facebooka. Zuckerberg nawiązuje do tradycji piątkowych spotkań, które organizuje dla swoich pracowników.

Połowa berlińczyków nic nie wie o powstaniu warszawskim

Z badań przeprowadzonych przez Muzeum Powstania Warszawskiego wynika, że tylko co drugi berlińczyk (54,9 proc.) wie o powstaniu warszawskim. Jednocześnie trzy czwarte (74,8 proc.) deklaruje poszerzenie wiedzy dzięki zorganizowanej w Berlinie wystawie - informuje Muzeum.

Oddali hołd zmarłemu grotołazowi. Pamiątkowa tablica w jaskini na Jurze

Tablica upamiętniająca śmierć 30-letniego Łukasza Naporowskiego została zamontowana w jaskini Wierna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Mężczyzna zginął podczas eksploracji jaskini w kwietniu tego roku. Został przygnieciony oberwanym kawałem skały, a trwająca dwa dni akcja ratownicza jest uważana za jedną z najtrudniejszych, jakie miały miejsce na Jurze. W liczącej ponad 1000 metrów głębokości jaskini, pamiątkową tablicę zamontowali łódzcy speleolodzy.