Najnowsze

Najnowsze

"Jihadi John" na boisku szkolnym. Nagranie kata islamistów sprzed lat

Jihadi John - mieszkaniec Londynu, który wychował się w Wielkiej Brytanii, a od dwóch lat walczy w Syrii w szeregach Państwa Islamskiego (IS) - był kiedyś zwykłym nastolatkiem. Reporterka CNN odwiedziła szkołę, w której jeszcze 10 lat temu się uczył. Brytyjskie media dotarły też do nagrania, na którym widać go na boisku szkolnym, w trakcie przerwy w lekcjach.

Komorowski: nie stać nas na chaos i eksperymenty polityczne. "Wybierz zgodę i bezpieczeństwo"

- Polska potrzebuje zgody i bezpieczeństwa, które zależą od wyborczych wyników - powiedział na sobotniej konwencji Bronisław Komorowski i zaprezentował hasło swojej kampanii wyborczej - "wybierz zgodę i bezpieczeństwo". - Nie stać nas na chaos i eksperymenty polityczne - przekonywał prezydent i dodał, że skoro mamy wojnę na wschód od naszych granic, to "tym bardziej trzeba przeciwdziałać pokusom wojny polsko-polskiej".

"W tej chwili kilkaset kobiet płacze z powodu domowego oprawcy"

- Wierzę w Polskę, gdzie kobieta otrzymuje takie samo wynagrodzenie, co mężczyzna - mówiła Magdalena Ogórek na sobotnim Sejmiku Kobiet Lewicy. Kandydatka SLD na prezydenta stwierdziła, że Polki mają utrudniony powrót do pracy po macierzyństwie. Nawiązała również do konwencji antyprzemocowej.

Andrzej Duda spotkał się z Polakami w Londynie

- Mówię w trakcie kampanii, że nasze państwo powinno się zmieniać, że wymaga napraw - powiedział po spotkani z młodymi Polakami w Londynie Andrzej Duda. - Jeżeli nie będzie naprawy w Polsce w wielu dziedzinach, wyjedzie młode pokolenie, a kolejne urodzi się już za granicą - przekonywał kandydat PiS na prezydenta. Podkreślił, że jedną z ważnych zmian do przeprowadzenia jest reforma ZUS.

Jarubas: mam nadzieję, że do Polski będą wracać emigranci

Adam Jarubas uważa, że trzeba dokończyć reformę samorządów i wprowadzić nowy system dochodów, bo środki przekazywane z budżetu centralnego nie są adekwatne do zadań. Kandydat PSL mówił, że jako prezydent chciałby objąć kwestie samorządu "mecenatem ustawodawczym". Polityk na spotkaniu z samorządowcami poruszył też kwestię migracji za pracą.

"Niewygodnie, twardo, ale są emocje". Ekstremalny rajd kobiet

Zamiast kwiatów - kierownica, zamiast romantycznej kolacji - błoto. Tak swoje święto spędzają miłośniczki rajdów terenowych. W Obornikach Śląskich odbył się offroadowy Dzień Kobiet. - Kobiety się starają za kółkiem, choć nadal mężczyźni są w tej dyscyplinie guru. Czasami udaje się stanąć na podium i wtedy jest duma - mówi Dagmara Kowalczyk, na co dzień dziennikarka TVN Turbo

Kolejna mała foka w Helu. Na świat przyszła Natka

Ma 111 cm i waży 13,8 kg – Natka, bo tak ma na imię foczy noworodek, jest już trzecim szczeniakiem, który urodził się w tym roku w helskim fokarium. Maluch urodził się w piątek późnym wieczorem, razem z mamą czują się świetnie.

MON planuje zakupy bezzałogowców. Powstanie nowa jednostka

MON prowadzi postępowanie na kolejne rozpoznawcze powietrzne bezzałogowce. Maszyny mają służyć do rozpoznania i kierowania ogniem, ale nie tylko. Jeszcze tej wiosny wojsko chce wybrać systemy zdolne przenosić uzbrojenie. Wraz z dostawami sprzętu, w Mirosławcu (Zachodniopomorskie), gdzie stacjonują drony, zacznie działać nowa jednostka.

W kwietniu zamkną wjazd do Poznania? Ważą się losy estakady

Tylko do końca marca obowiązuje warunkowa zgoda nadzoru budowlanego na korzystanie z południowej nitki estakady na Trasie Katowickiej. Od roku, po zamknięciu drugiego wiaduktu, ruch odbywa się po niej w obu kierunkach. To, czy samochody nadal będą mogły z niej korzystać, zależy od wyników ekspertyzy jaką zlecił Zarząd Dróg Miejskich. - Jeśli całkowicie zamkną estakadę na Ratajach, pojawi się komunikacyjny chaos - mówią mieszkańcy Poznania.

Drogowcy mogą budować ekspresówkę z Gdańska do Elbląga. Jest ostatnie pozwolenie

Nowa nitka drogi ekspresowej S7 będzie miała 40 km - gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad dostał ostatnie pozwolenie na realizację inwestycji. Wojewoda pomorski wydał zgodę na budowę drugiego odcinka "siódemki" między Nowym Dworem Gdańskim a Kazimierzowem koło Elbląga. Pod koniec 2014 roku została wydana podobna zgoda dla fragmentu drogi między Koszwałami a Nowym Dworem Gdańskim.

Ponad 150 gangów rozbitych. CBŚP podsumowuje rok

W 2014 r. policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili 152 gangi, najwięcej z nich - 56 specjalizowało się w przestępczości ekonomicznej. 39 grup zajmowało się obrotem narkotykami, a jedynie 21 miało charakter multiprzestępczy; 10 to gangi międzynarodowe.

Europejczycy zginęli w Mali. "To był atak terrorystyczny"

Pięć osób, w tym troje Europejczyków, zginęło w nocy z piątku na sobotę w rezultacie ostrzelania przez niezidentyfikowanych napastników restauracji znajdującej się przy ruchliwej ulicy w centrum Bamako, stolicy Mali. Co najmniej osiem osób zostało rannych - poinformowała policja.

70. rocznica bitwy o Breslau - ostatnią twierdzę III Rzeszy. Hitlerowcy poświęcili całe miasto

70 lat temu niemieckie Breslau legło w gruzach. Wojenne oblężenie miasta trwało niemal 3 miesiące. W tym czasie zginęło 80 tys. ludności cywilnej oraz tysiące żołnierzy niemieckich i radzieckich. - Rozpościerała się przed nami niezapomniana panorama grozy. Płonęły więc dzielnice po obu stronach Odry - relacjonował kronikarz opisujący oblężenie jednego z najdłużej broniącego się miasta III Rzeszy.

"Chyba musimy przegrać te wybory z kretesem. Inaczej lewica w Polsce niczego się nie nauczy"

Grzegorz Napieralski, Andrzej Rozenek, Barbara Nowacka, Robert Biedroń - to m.in. te nazwiska pojawiają się na liście osób, które miałyby założyć nową lewicową partię. Choć oficjalnych deklaracji jeszcze nie ma, to politycy przyznają, że rozmowy trwają. Ostateczne decyzje zapadną po majowych wyborach prezydenckich. Im gorszy wynik Magdaleny Ogórek czy Janusza Palikota, tym więcej osób będzie chciało dołączyć do nowej siły politycznej. Materiał magazynu "Polska i świat".