Najnowsze

Najnowsze

Pigułki "dzień po" w Niemczech bez recepty

Izba wyższa niemieckiego parlamentu - Bundesrat przyjął w piątek projekt rozporządzenia rządu zezwalający na sprzedaż pigułki "dzień po" bez recepty. Sprzedaż wysyłkowa tych środków antykoncepcyjnych będzie jednak zakazana.

UE wzywa Palestynę do współpracy z Izraelem i upomina Netanjahu

Unia Europejska po ogłoszeniu przez Autonomię Palestyńską, że ta przerywa współpracę z Izraelem w dziedzinie utrzymania bezpieczeństwa, ostrzegła w piątek prezydenta Mahmuda Abbasa przed konsekwencjami. UE wezwała też Izrael do niezwłocznego odblokowania palestyńskich funduszy.

Wpadł sprawca fałszywego alarmu bombowego

Do ośmiu lat więzienia grozi 52-latkowi, zatrzymanemu przez stołeczną policję, który rozsyłał mailem do różnych instytucji w całym kraju informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Po szynach ospale

Co z drugą linią tego metra - tą, której otwarciem emocjonują się urzędnicy i zapewne część pasażerów, zapominając, że otwarta miała być prawie dwa lata temu. Ma być jeszcze w ten weekend, co enigmatycznie, stopniując napięcie, dawali dziś do zrozumienia urzędnicy ratusza. Czy jest się z czego cieszyć? Jak wygląda to, na co czekano tyle lat i czy rozwiąże to problemy komunikacyjne Warszawy? Sprawdzał Maciej Warsiński.

Tajne nieznane

Metro to jednak nie tylko komunikacja. To także miejsce strategiczne z militarnego punktu widzenia. W podziemnych tunelach można przecież tworzyć schrony. I w warszawskim metrze stworzono. Problem w tym, że ci, którzy powinni wiedzieć po co i w jakiej sytuacji można by ze schronów korzystać, zdają się mieć o tym średnie pojęcie. Nieco na wyrost, ale zasadne pytania o ten element infrastruktury koniecznej w przypadku zagrożenia zadała Karolina Nowak.

Historii od metra

Metro udało się wymyślić już ponad sto pięćdziesiąt lat temu. W Londynie pierwszą linię metra budowano przez 9 lat. W XIX wieku. W XXI w Warszawie niemal 5 lat potrzeba było żeby wybudować sześć stacji dopiero drugiej linii. W Londynie budowana jest już trzynasta, o trzeciej w Warszawie myślą chyba tylko najodważniejsi wizjonerzy. Więcej interesujących porównań i ciekawostek z historii londyńskiego metra przygotowała Magdalena Raczkowska Kazek.

Dziś wielka konwencja Komorowskiego. Poznamy program i hasło wyborcze

Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski zaprezentuje dziś na konwencji w Warszawie swój program i hasło kampanii. Komorowski rozpocznie jeszcze dziś dwutygodniowy objazd "bronkobusem" po kraju. Najpierw uda się na spotkania z wyborcami do Piaseczna pod Warszawą.

06.03 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o wichurach we Włoszech i Chorwacji, powodziach i pożarach w Argentynie oraz tragicznym osuwisku w Peru.

Kampania wyborcza w pełni

Spory ruch też w kampanii prezydenckiej. Liderem nadal jest urzędujący prezydent, ale by wygrać i to w pierwszej turze, musi przyspieszyć. Sztabowcy zapewniają, że kampania Bronisława Komorowskiego dopiero się zaczyna, a nowym otwarciem ma być jego sobotnia konwencja wyborcza. Pytanie, czy dobrze zaplanowana, bo eksperci już podkreślają, że liczba wpadek została już wyczerpana.

Podzieleni na lewicy

Na lewicy spory ruch. Andrzej Rozenek opuszcza Janusza Palikota - ten rozczarowania nie kryje i zarzuca mu, że dał się politycznie skorumpować przez Platformę Obywatelską. Poseł wszystkiemu zaprzecza, ale głosy nie milkną. Mówi się, że to nie o PO chodzi, a o stworzenie kolejnej lewicowej siły politycznej. Kto miałby w niej być?

Gra o marzenia

Kochają piłkę nożną i grają, choć nie widzą. Teraz mają szansę pojechać na mistrzostwa Europy, ale brakuje im pieniędzy. Kwota do zebrania nie mała, ale oni się nie poddają, bo dzielnie wspiera ich sam kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski.

Życie z wojną w tle

Na razie mamy zawieszenie broni, ale mieszkańcy wschodniej Ukrainy nie śpią spokojnie. Żyją w strachu, ale nie poddają się i próbują prowadzić normalne życie. I wojnie nie zapominają też uczniowie - zajęcia są specyficzne, ale doskonale obrazujące to, co się dzieje.

Wojsko i ochrona

Czy w razie wojny obronią nas ochroniarze? Biuro Bezpieczeństwa Narodowego chce, by firmy ochroniarskie, w razie potrzeby mogły wesprzeć wojsko. Pomysł jest, teraz czas, by opracować odpowiedni system. Jak miałby on działać i co dokładnie należałoby do ich zadań?

"Możliwe użycie przez Rosję ładunku jądrowego w uderzeniu na Polskę"

- Otwarty konflikt z Rosją jest trudno wyobrażalny, ale możliwy - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Romuald Szeremietiew. Szef Biura Inicjatyw Obronnych przy Akademii Obrony Narodowej zaznaczył, że „może okazać się, że dla Rosji rozwiązaniem jest panowanie nad całym regionem, a wtedy Polska jest wrzodem, który trzeba usunąć”.

Wielka reforma CIA. 10 centrów ma ogarnąć cały świat

Centralna Agencja Wywiadowcza rozpocznie jeden z największych programów reorganizacji w historii. W jej wyniku powstanie m.in. olbrzymi departament technologii cyfrowych, który pozwoli na działanie specjalistów agencji w cyberprzestrzeni. Powstanie też 10 centrów skupiających zespoły, których zadaniem będzie kontrolowanie sytuacji w konkretnych regionach świata lub przestrzeni zainteresowań agencji. O planowanej, ogromnej reformie działania CIA poinformował jej dyrektor, John Brennan.

Propagandowe wsparcie filmu o "rosyjskim okupancie". "Spaliśmy długo mocnym snem..."

"...a później nastąpił Krym. Obudziliśmy się i rozejrzeliśmy wokół. I od razu ogarnęło nas przerażenie" - napisała na swoim blogu rosyjska blogerka o pseudonimie muravei-s. Wpis opublikowany 2 marca został rozpowszechniony w internecie i zacytowany przez wiele prokremlowskich mediów. Krytycy uważają ten wpis za kolejny przejaw działania rosyjskiej propagandy - wyprodukowany przed 9 maja, gdy w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa.

Miller: nie jestem nieśmiertelny, a SLD skrzy się od gwiazd

- Mam w swoim najbliższym otoczeniu bardzo wielu utalentowanych kolegów, SLD skrzy się od gwiazd - podkreślił w "Piaskiem po oczach" Leszek Miller. Szef Sojuszu ocenił, że w związku z tym "nie będzie problemu z wyłonieniem" jego następcy. Jak jednak zaznaczył, zmiana nastąpi dopiero wtedy, "kiedy przyjdzie na to pora".

Miller: nie jestem nieśmiertelny, a SLD skrzy się od gwiazd

- Mam w swoim najbliższym otoczeniu bardzo wielu utalentowanych kolegów, SLD skrzy się od gwiazd - podkreślił w "Piaskiem po oczach" Leszek Miller. Szef Sojuszu ocenił, że w związku z tym "nie będzie problemu z wyłonieniem" jego następcy. Jak jednak zaznaczył, zmiana nastąpi dopiero wtedy, "kiedy przyjdzie na to pora".

Inny prezydent niż Komorowski? "Nie warto igrać z ogniem"

- Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego jest racjonalne i ważne dla Polski - przekonywał w "Faktach po Faktach" Andrzej Halicki. Zdaniem szefa MAC, inny wybór byłby "igraniem z ogniem" i mógłby narazić Polskę na "niebezpieczeństwo oraz destabilizację". Zbigniew Ziobro podkreślał z kolei, że "wybory wygra znacznie lepszy kandydat", czyli Andrzej Duda.

Snowden tęskni za Szwajcarią. Poprosił o azyl

Edward Snowden, były amerykański informatyk, który ujawnił dokumenty świadczące o inwigilowaniu obywateli przez kilka zachodnich krajów, zaapelował publicznie do władz Szwajcarii o udzieleniu mu azylu. - To cudowne miejsce. Z Genewą wiążą się jedne z moich najmilszych wspomnień - powiedział Snowden, który twierdzi, że m.in. w tym kraju pracował pod przykrywką jako agent CIA.

Inny prezydent niż Komorowski? "Nie warto igrać z ogniem"

- Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego jest racjonalne i ważne dla Polski - przekonywał w "Faktach po Faktach" Andrzej Halicki. Zdaniem szefa MAC, inny wybór byłby "igraniem z ogniem" i mógłby narazić Polskę na "niebezpieczeństwo oraz destabilizację". Zbigniew Ziobro podkreślał z kolei, że "wybory wygra znacznie lepszy kandydat", czyli Andrzej Duda.