Najnowsze

Najnowsze

Świat dorosłych

Nauczycielka, która zaklejała usta dzieciom i kazała im zimą uczyć się przy otwartych oknach oraz musztra prawie wojskowa dla dzieci z klas terapeutycznych - to dwie szkolne afery, o których ostatnio było głośno w mediach. Jednak to zupełnie różne sprawy, ale obie każą zadać pytanie o granicę między dyscypliną i rygorem a bezpieczeństwem w szkole. Pytanie wyjątkowo zasadne w Szczodrem, koło Wrocławia, bo tam mamy zaskakujący zwrot akcji. Krytyka i złość mieszkańców skupiły się nie na nauczycielce, która zaklejała usta i straszyła dzieci, ale na rodzicach, którzy całą sprawę ujawnili. Bo - jak usłyszał nasz reporter - na wsi lekarz i nauczyciel to świętość. Trudno teraz przesądzać, czy to właśnie z tego powodu nikt w szkole nie reagował na zachowanie nauczycielki, ale trudno też uwierzyć, że nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, co się tam dzieje. Tym bardziej, że na jaw wychodzą nowe fakty.

Katastrofa Airbusa we Francji

Katastrofa samolotu we Francuskich Alpach. Samolot lini German Wings leciał z Barcelony do Dusseldorfu. Na pokładzie miał 150 osób. Premier Francji potwierdzi, że na miejscu katastrofy nie znaleziono nikogo żywego. O prawdopodobnych przyczynach katastrofy mówili w "Tak Jest" Edward Łojek z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i Grzegorz Brychczyński - ekspert lotniczy z Polskiego Klubu Lotniczego.

Spada poparcie dla bohaterów Majdanu. Jaceniuk poniżej progu

Na Ukrainie spada poparcie dla partii, przedstawiciele których dostali się do Rady Najwyższej w wyniku przeprowadzonych w październiku ubiegłego roku wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu centrum im. Razumkowa. Tracą i prezydetn, i premier.

"Z wysokości 11 km ten samolot mógłby polecieć ponad 100 km bez silników"

- Trudno sobie wyobrazić, że samolot, który ma wyłączone wszystkie systemy, tak stabilnie leci do ziemi - powiedział w "Faktach po Faktach" wydawca miesięcznika "Skrzydlata Polska" Tomasz Hypki. - Nawet dehermetyzacja nie skutkuje natychmiastowym zniżaniem samolotu - ocenił z kolei szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Maciej Lasek.

Ks. Kloch nie jest już rzecznikiem polskiego Kościoła

Przez ponad 12 lat był ustami polskiego Kościoła, rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Józef Kloch właśnie przestał nim być. - Nie muszę z niczego rezygnować. Po prostu skończyła mi się kadencja. Moim zdaniem warto już wybrać innego rzecznika - powiedział ks. Józef Kloch reporterce "Faktów" Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej.

"Z wysokości 11 km ten samolot mógłby polecieć ponad 100 km bez silników"

- Trudno sobie wyobrazić, że samolot, który ma wyłączone wszystkie systemy, tak stabilnie leci do ziemi - powiedział w "Faktach po Faktach" wydawca miesięcznika "Skrzydlata Polska" Tomasz Hypki. - Nawet dehermetyzacja nie skutkuje natychmiastowym zniżaniem samolotu - ocenił z kolei szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Maciej Lasek.

A co z moją firmą? A jeśli nie ma mnie w Polsce? My pytamy, wojsko odpowiada

- To nie jest dolegliwa powinność, która ma na celu skomplikowanie komukolwiek życia - mówi o ćwiczeniach rezerwistów rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Tomasz Szulejko. Polacy w wieku poborowym mają jednak wątpliwości i mnożą pytania: Co mają zrobić ci, którzy mieszkają poza granicami kraju? Co z szefami firm, których pobyt w koszarach może narazić na poważne straty finansowe? Postanowiliśmy sprawdzić, jak na te pytania odpowiada wojsko.

Trzy Doliny – La Tania

Francuskie 3 doliny to ponad 600 km tras narciarskich. Dziś skupimy się na tych usytuowanych w miejscowości La Tania.

Uroki Obertauern

Obertauern to miejsce, w którym śnieg pojawia się jako pierwszy i jako ostatni znika. Dobrze przygotowane trasy dopełniają znakomitego obrazu całości.

Ukraina: Cerkiew i armia z największym zaufaniem

Obywatele Ukrainy największym zaufaniem darzą Cerkiew oraz armię, a o wiele mniejszym polityków i instytucje państwowe – wynika z opublikowanych rezultatów sondażu kijowskiego centrum analitycznego im. Razumkowa.

10 kwietnia delegacja rządowa w Smoleńsku, premier na Powązkach

W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej premier Ewa Kopacz będzie uczestniczyć w uroczystościach na stołecznych Powązkach. Do Smoleńska uda się delegacja rządowa pod przewodnictwem minister kultury Małgorzaty Omilanowskiej i szefa kancelarii prezesa rady ministrów Jacka Cichockiego. PiS planuje własne obchody.

Katastrofa airbusa A320 w Alpach. MSW Francji: zlokalizowano czarną skrzynkę samolotu

Ministerstwo spraw wewnętrznych Francji poinformowało, że zlokalizowano czarną skrzynkę airbusa A320, który rozbił się na południu Francji w okolicach miejscowości Barcelonnette. Na pokładzie samolotu linii Germanwings było 150 osób - 144 pasażerów, w tym dwoje niemowląt i sześciu członków załogi. Samolot nie wysyłał sygnału "mayday". Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat.

Bez skrupułów zabił 89-letnią matkę. Akt oskarżenia w sądzie

60-letni łodzianin odpowie za brutalne zabójstwo swojej matki. Prokuratorzy, którzy skierowali do łódzkiego sądu akt oskarżenia w tej sprawie, uznali, że działania oskarżonego zasługują na szczególne potępienie. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Francuska policja: minie wiele dni, nim uda się wydobyć wszystkie ciała

Premier Francji Manuel Valls poinformował, że w rejonie katastrofy samolotu Germanwings udało się wylądować helikopterowi ratunkowemu - nie odnaleziono nikogo żywego. Według francuskiej policji, której funkcjonariusze również dotarli na miejsce, katastrofy nikt nie przeżył, a wydobywanie ciał ofiar potrwa zapewne kilka dni.

"Za sterami Airbusa A320 siedział doświadczony pilot"

- Zakładamy, że na pokładzie samolotu Airbus 320, który we wtorek rozbił się na południowym wschodzie Francji, znajdowało się 67 obywateli Niemiec, ale ta liczba może się jeszcze zmienić - poinformował na konferencji prasowej prezes Germanwings, Thomas Winkelmann. Dodał, że nazwiska ofiar będą podane później. - Najpierw chcemy poinformować rodzinny - zaznaczył.