Najnowsze

Najnowsze

Amerykanie przedobrzyli z nowymi katapultami na prąd

Podczas testów najnowszej elektromagnetycznej katapulty dla lotniskowców US Navy na jaw wyszedł pewien problem. Okazało się, że wystrzeliwuje ona samoloty w powietrze ze zbyt dużą siłą i może je uszkodzić. Wywołało to falę reakcji w internecie i pokazało ciekawe różnice w relacjonowaniu tego rodzaju doniesień. Według Rosjan to poważna sprawa, według Amerykanów nie jest tak źle.

Kawa z kandydatem na prezydenta? "Traktuję to jako prima aprilis"

Demokracja Bezpośrednia domaga się od dziennikarki Dominiki Wielowieyskiej, aby ta spędziła z Pawłem Tanajno, kandydatem na prezydenta "1 godzinę przy kawie na koszt Komitetu Wyborczego" - czytamy w komunikacie partii. Jest to jeden z warunków, których spełnienia żąda partia po tym, jak dziennikarka nazwała ją "ugrupowaniem anarchistycznym". Pozew w trybie wyborczym ma złożyć 2 kwietnia Paweł Tanajno.

Przegląd prasy: Matka Dudy agitowała na uczelni. Zbierała podpisy. AGH reaguje

Podczas wykładu na uczelni prof. Janina Milewska-Duda prosiła swoich studentów, żeby podpisali się na listach poparcia dla jej syna Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta - pisze "Fakt" twierdząc, że złamała w ten sposób zakaz agitacji w szołach i na uczelniach. W istocie przepisy mówią, że zakaz taki dotyczy szkół. Uczelnia poinformowała, że rektor przeprowadził rozmowę z panią profesor w tej sprawie.

Oskarżony o zabójstwo Niemcowa pozostanie w areszcie. Nie przyznaje się do winy

Moskiewski sąd zadecydował o przedłużeniu aresztu dla Zaura Dadajewa do 28 kwietnia. Śledczy twierdzą, że winę Dadajewa - oskarżonego o zabójstwo Borysa Niemcowa - potwierdzają zeznania świadków i wyniki ekspertyz medycznych. Sam Dadajew twierdzi, że pierwotnie przyznał się do winy z powodu nacisków, jakim był poddawany przez policjantów.

Jordańczycy zamykają granicę z Syrią

Ministerstwo spraw wewnętrznych Jordanii poinformowało o tymczasowym zamknięciu strategicznego przejścia granicznego Nasib z Syrią w związku z walkami syryjskich sił rządowych i rebeliantów w okolicy.

Pijany, bez prawa jazdy. "Jadę odebrać dziecko z przedszkola"

Policjanci z Opola zatrzymali 34-letniego kierowcę, który w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu. Swój wyczyn powtórzył, bo jechał odebrać dziecko z przedszkola. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

Państwo Islamskie w obozie dla uchodźców, Front al-Nusra "pozdrawia" z Idlibu

Dżihadyści z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę nad dużą częścią obozu Jarmuk na przedmieściach Damaszku - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków. W obozie znajduje się 18 tys. uchodźców. Powiązany z Al-Kaidą islamistyczny Front al-Nusra wprowadził tymczasem prawo szariatu w mieście Idlib.

Szukają informacji o ciężarówce z rakietami. Rebelianci: Holandia i Kijów znowu "mącą"

Przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej oskarzyli władze w Kijowie o "próbę zerwania porozumienia pokojowego". Sprawa ma związek z najnowszymi zarzutami dotyczącymi zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Donbasem latem ubiegłego roku. Prokurator Generalny Ukrainy Wiktor Szokin, odnosząc się do apeli holenderskiej policji poszukującej świadków katastrofy, powiedział, że "rosyjscy fachowcy szkolili rebeliantów w obsłudze buka, a wyrzutnia została przywieziona z Rosji".

"Automatyczny mechanizm" nie  w smak Rosji. Moskwa gra kartą weta?

Jednym z punktów spornych negocjacji mocarstw z Iranem jest sposób i szybkość zniesienia sankcji nałożonych na Teheran. W trakcie rozmów pojawiła się koncepcja, by w rezolucje ONZ znoszące obostrzenia wmonotwać "automatyczny mechanizm", który przywracałby sankcje w przypadku niedotrzymania przez Irańczyków warunków umowy. Taki pomysł nie jest w smak Rosji, która zazdrośnie strzeże swojego prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa.

Dziennikarze zapewniają, że mają nagranie z ostatnich chwil lotu. Nie ujawnią go

Francuska i niemiecka gazeta zdecydowanie bronią się przed oskarżeniami śledczych i zapewniają, że dysponują nagraniem z ostatnich chwil lotu airbusa linii Germanwings. "Paris Match" i "Bild" twierdzą, że nie będą go publikować ze względu na drastyczność i "ogrom ludzkiej tragedii", oraz to, że nie wniosłoby nic do śledztwa. Francuskie służby twierdzą jednak, że dziennikarze kłamią i informacje o nagraniu są "nieprawdziwe" oraz "nieuzasadnione".

Niebezpieczna hala pełna chemikaliów. Ekobomba tyka pod Koszalinem

Ekobomba w Nasutowie pod Koszalinem (woj. zachodniopomorskie). Od lat w znajdującej się we wsi hali składowano różnego rodzaju toksyczne odpady. Właściciel chemikaliów zbankrutował i zabroniono mu prowadzić działalność gospodarczą. Stało się to dla niego argumentem, aby odpadów nie usuwać. Sprawa została nagłośniona ponad pół roku temu, mimo to nadal chemikalia straszą mieszkańców.

Tłumy pożegnały zabitego prokuratora. Policja tropi lewacką organizację

Turecka policja zatrzymała 22 osoby związane ze skrajnie lewicową organizacją Rewolucyjny Front-Partia Wyzwolenia Ludu (DHKP-C). Dzień wcześniej członkowie ugrupowania wzięli za zakładnika prokuratora, który zginął podczas akcji antyterrorystów. Dzisiaj został pochowany przy udziale tysięcy ludzi.

"Jeden na 196 milionów". Chłopiec urodził się bez nosa

Na początku marca na świat przyszedł Eli. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką chorobą - arhinią. Z takim zaburzeniem rodzi się średnio jedno dziecko na 196 milionów. Do tej pory opisano zaledwie około 30 podobnych przypadków. - Jest idealny, taki jaki jest - mówią rodzice chłopca i zapewniają, że mimo wrodzonej wady ich syn ma się dobrze.

Czwarta część "Millenium" gotowa. Larsson nie chciał takiej książki

"The Girl in the Spider’s Web", czwarta część słynnej serii "Millennium", jest już gotowa. Wydawca pokazał okładkę i zdradził, że książka napisana przez szwedzkiego dziennikarza Davida Lagercrantza ukaże się 27 sierpnia. Akcja dzieje się w Dolinie Krzemowej. Jest kontynuacją historii Lisbeth Salander i Mikaela Blomqvista.

W Bieszczadach turyści będą jeździć drezynami. "Tak chcemy ocalić 130-letnią linię kolejową"

Linia kolejowa przebiegająca przez Olszanicę (woj. podkarpackie) ma 131 lat, ale od wielu jest nieużywana. Pojawił się pomysł, by na trasie kursowała drezyna, która nie tylko może uchronić linię kolejową przed odejściem w niepamięć, ale także stać się turystyczną atrakcją. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z takiego środka transportu turyści skorzystają już w maju.