Najnowsze

Najnowsze

Zamek Czocha jak filmowy Hogwart

Długie szaty, czarodziejskie różdżki i prawdziwie magiczna atmosfera. Ponad 120 fanów Harry’ego Pottera zjechało do dolnośląskiego zamku, by przez cztery dni odgrywać historie opisane w książkach J.K.Rowling. Scenariusz przewiduje m.in. uczty i lekcje magii. Na czas zabawy Zamek Czocha jest zamknięty dla zwiedzających, a uczestników gry pilnują ochroniarze. Reporterom TVN24 udało się jednak podejrzeć jak wygląda zabawa w Hogwart.

Sąsiedzka awantura na ulicy. Jeden z nożami, drugi z pistoletem na kulki

Dwóch mężczyzn szarpiących się na jednej z ulic Gorzowa Wielkopolskiego nagrał jeden z internautów. Jeden z nich w obu rękach trzymał noże, drugi przedmiot przypominający pistolet. Ich przepychanki zakończył kierowca jednego z przejeżdżających aut. Nożownika chwilę później zatrzymała policja. - Nikt nikomu krzywdy nie zrobił. Okazało się, że są to sąsiedzi. Prawdopodobnie był to finał jakieś ich wcześniejszej sprzeczki - informuje rzecznik lubuskiej policji.

Stojąca na krawędzi bankructwa Grecja chce kupić rakiety od Putina

Grecki rząd prowadzi negocjacje z Rosją na temat zakupu nieokreślonej liczby rakiet do systemu przeciwlotniczego S-300 - podała agencja RIA Nowosti, powołując się na ministra obrony Grecji, Panosa Kammenosa. Rozmowy mają być pokłosiem ubiegłotygodniowej wizyty premiera Alexisa Tsiprasa na Kremlu.

Znany ukraiński dziennikarz zastrzelony w Kijowie. Putin: to zabójstwo polityczne

W Kijowie nieznani sprawcy zastrzelili znanego dziennikarza Ołesia Buzynę. Według świadków do mężczyzny strzelano z samochodu z łotewską lub białoruską rejestracją. Buzyna był znany z prorosyjskich poglądów. Głos w sprawie zabrał Władimir Putin. - To nie jest pierwsze polityczne zabójstwo na Ukrainie - powiedział prezydent Rosji.

Stanisław Kociołek znów stanie przed sądem. Za Grudzień '70

Wicepremier PRL Stanisław Kociołek znów stanie przed sądem za "sprawstwo kierownicze" masakry robotników w 1970 r. - orzekł Sąd Najwyższy. W czwartek uwzględnił on kasację gdańskiej prokuratury i uchylił prawomocny wyrok w tej sprawie. Proces będzie się toczył w Gdańsku.

Poszła pijana na spacer z dzieckiem. Przewróciła wózek i usnęła

Wystraszona, 16-miesięczna dziewczynka, przewrócony wózek i leżąca obok kompletnie pijana matka. Na taką dramatyczną sytuację natknęła się przypadkowa osoba, która jechała rowerem przez peryferie Łowicza (woj. łódzkie). Dziecku, na szczęście, nic się nie stało, a matce grozi do 5 lat więzienia.

Nowe, większe Akwarium w Gdyni i molo z widokiem na morze

Gdyńskie Akwarium w zupełnie nowej odsłonie i molo, z którego w końcu widać morze - taki pomysł na Gdynię ma Mikołaj Adamus. Jego pracę magisterską poświęconą Gdyni doceniło Stowarzyszenie Architektów Polskich, które przyznało jej tytuł "Dyplom 2015".

1,5-roczne dziecko wypadło przez okno z 4. piętra

O krok od tragedii w Kaliszu (Wielkopolska). Z mieszkania na 4. piętrze bloku przy alei Wojska Polskiego wypadło 1,5-roczne dziecko. Upadek na miękki trawnik sprawił, że chłopczyk na szczęście przeżył. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie przeszło już serię badań.

14-latka pomogła epileptykowi. Chce zostać lekarzem, uczelnia zorganizowała dla niej specjalny wykład

Została bohaterką, chce być studentką i dlatego wrocławski Uniwersytet Medyczny zorganizował dla niej specjalny wykład z anatomii, by mogła poczuć chociaż namiastkę studiów. 14-letnia Weronika Szuszkiewicz, która jako jedyna zareagowała i uratowała w autobusie epileptyka, marzy by zostać w przyszłości lekarką. Władze uczelni są pod wrażeniem bohaterskiej postawy nastolatki i w ten sposób zachęcają ją, by kontynuowała swoją pasję. Zajęciom przyglądał się również reporter TVN24.

Kary więzienia w zawieszeniu za Grudzień '70

Dwa lata więzienia w zawieszeniu - to kara, na jaką już ostatecznie zostało skazanych dwóch wojskowych za masakrę robotników Wybrzeża w grudniu 1970 roku. Sąd Najwyższy uznał właśnie, że kasację w ich sprawie należy pozostawić bez rozpoznania. Tym samym sąd bada już tylko kasacje od prawomocnego uniewinnienia wicepremiera PRL Stanisława Kociołka od zarzutu "sprawstwa kierowniczego" tej masakry.

Rosyjskie śmigłowce przy granicy z Ukrainą. Defilada czy gotowość bojowa?

Rosja przerzuciła w pobliże granicy z Ukrainą ok. 40 nowoczesnych samolotów bojowych i śmigłowców Sił Zbrojnych. Maszyny wylądowały na lotniskach w obwodzie rostowskim i Kraju Krasnodarskim. "Według wersji oficjalnej samoloty wezmą udział w defiladzie wojskowej z okazji 70. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem" - pisze ukraiński portal Inforesist.

Zmarł ojciec Nadsan. "To wielka strata dla ruchu narodowego i dla Białorusi"

Służył w armii Andersa, walczył o Monte Cassino. Grekokatolicki duchowny Alaksandr Nadsan, uważany za duchowego przywódcę białoruskiej emigracji, zmarł w Londynie w wieku 89 lat - poinformowały w czwartek niezależne media białoruskie, powołując się na przedstawicieli białoruskiej diaspory w Londynie.

Dwukrotnie zwiększą obszar poszukiwań zaginionego boeinga

Malezja, Australia i Chiny zdecydowały w czwartek na spotkaniu w Kuala Lumpur, że dwukrotnie zwiększą obszar poszukiwań samolotu malezyjskich linii Malaysia Airlines, który w marcu ub. r. zaginął bez śladu, jeśli do maja jego wrak nie zostanie odnaleziony.

Gdańscy naukowcy budują akcelerator jonów i antyprotonów w Niemczech

Polscy naukowcy razem z badaczmi z 45 krajów biorą udział w budowie akceleratora jonów i antyprotonów w Ośrodku Badań Jądrowych w Darmstadt w Niemczech. Szacuje się, że projekt FAIR, nad którym pracują, będzie kosztował 1,2 mld euro. Po uruchomieniu instalacji polscy naukowcy będą mogli realizować swoje badania na tym obiekcie.