Najnowsze

Najnowsze

"Każda osobówka przejedzie. Rowerzysta też". Afera o wiadukt

Absurdalnie niski wiadukt nad ulicą Warsztatową w Tarnowie. Jego przebudowa trwała półtora roku, a po otwarciu okazało się, że mieszczą się pod nim wyłącznie samochody osobowe. Konstrukcja jest tak niska, że nie przejadą tędy ani karetki, ani straż pożarna. W rozmowie z reporterem TTV kierowcy nie kryją zdumienia. Władze tłumaczą zaś, że ulicę pod wiaduktem otwarto tymczasowo, by rozładować korki. Na wiosnę ma się rozpocząć kolejny remont - podczas którego zostanie obniżona jezdnia.

Cywile wlecieli w myśliwiec. Raport z katastrofy nad Niemcami

Zwykły lot treningowy nad Niemcami skończył się pół roku temu katastrofą. Mały cywilny odrzutowiec pracujący dla wojska zderzył się z myśliwcem i rozbił, grzebiąc dwuosobową załogę. Śledczy zaprezentowali wstępny raport z którego wynika, że piloci cywilni z nieznanego powodu wykonali znacznie ostrzejszy zakręt niż powinni, i staranowali Eurofightera.

Wojna z Bliskiego Wschodu przeniosła się na niemieckie ulice

Trwająca na Bliskim Wschodzie niezwykle brutalna wojna pomiędzy Kurdami a fanatykami z Państwa Islamskiego przenosi się do Europy. Podczas starć między Kurdami a islamistami w Hamburgu i Celle co najmniej 23 osoby zostały ranne. Policja musiała użyć armatek wodnych.

Ostatnia droga Anny Przybylskiej

W Gdyni odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe zmarłej w niedzielę Anny Przybylskiej. Aktorka przegrała walkę ze złośliwym nowotworem. Miała 35 lat.

"Z wiosną może być tragedia". Pięć milionów martwych pszczół to początek?

We Wschowie w tajemniczych okolicznościach z dnia na dzień padły pszczoły z czterech pasiek. Łącznie około pięciu milionów sztuk. Pszczelarze poszukują winnego, który najprawdopodobniej wytruł im owady nielegalnymi opryskami pól. W rozmowie z reporterem "Faktów TVN" przestrzegają też, że dramat może się rozszerzyć wiosną.

Desperacka obrona Kurdów. Pentagon rozkłada ręce

Kurdyjskie bojówki zdołały powstrzymać ostatnie natarcie fanatyków z Państwa Islamskiego. Jak podaje Dowództwo Centralne USA (CENTCOM), Kurdowie nadal kontrolują większą część Kobane, miasta na północy Syrii, przy granicy z Turcją. Samoloty sił międzynarodowych bombardują dżihadystów w tym rejonie, ale wojskowi przestrzegają, że to nie wystarczy.

Grzmot nad Gotlandią. Naddźwiękowa pogoń Szwedów za Rosjanami

Szwedzkie lotnictwo w trybie alarmowym poderwało do lotu swoje myśliwce. Jeden z nich przekroczył barierę dźwięku, wywołując poruszenie mieszkańców Gotlandii. - Chcieliśmy przyjrzeć się dokładniej aktywności w powietrzu na wschód od wyspy - poinformował rzecznik szwedzkiego wojska.

Pies chorej na ebolę uśpiony. Protesty nie pomogły

Z polecenia hiszpańskich władz uśpiono psa pielęgniarki, która walczy o życie po zarażeniu ebolą. Uczyniono to pomimo protestów męża kobiety, który sam jest izolowany i obserwowany, oraz obrońców praw zwierząt. Zwłoki zwierzęcia zostaną spalone.

Francuzi dostarczą Libanowi broń i sprzęt za 3 mld dolarów

Francja dostarczy Libanowi broń i sprzęt wojskowy w ramach udzielonego mu przez Arabię Saudyjską grantu w wysokości 3 mld dolarów, co ma pomóc w zwalczaniu przenikających z Syrii dżihadystów - poinformował w środę francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.

Cimoszewicz: nigdy nie czułem takiego zagrożenia

Następuje proces rozbijania wspólnego stanowiska Europy przez Rosję - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Były premier i minister spraw zagranicznych przyznał na antenie TVN24, że jest zaniepokojony polityką Putina.

Ile warte są słowa polityków? Po tragedii w kopalni. "Nie da się spojrzeć w oczy"

- Trzeba zamknąć niebezpieczne kopalnie i złamać zmowę milczenia załogi oraz przełożonych w kwestii bezpieczeństwa - stwierdził w "Faktach po Faktach" były wiceminister gospodarki w rządzie PiS Paweł Poncyljusz, w reakcji na poniedziałkowy wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. - Gdybyśmy sprywatyzowali górnictwo, tych problemów by nie było - ocenił z kolei wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz z PO.

"NATO przeciw separatystycznym wyborom na wschodzie"

Szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin oświadczył w środę po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, że dla Sojuszu jest "krytycznie ważne", by nie doszło do zaplanowanych przez separatystów wyborów na wschodzie Ukrainy.

"Kochał Hitlera", teraz wraca. "Takie historie to jest to, co nas napędza"

Powrót do świata mody Johna Galliano, po trzech latach od antysemickiego skandalu, wciąż wywołuje kontrowersje. - Nie wszyscy będą zadowoleni, ale na pewno wszyscy będą go obserwować z dużym zainteresowaniem - oceniają przedstawiciele branży mody. Komentarze na temat nowej posady projektanta w paryskiej marce Maison Martin Margiela, nie milkną. Sam Galliano milczy.

Zmarł pierwszy pacjent z ebolą, leczony w USA

W USA zmarł pierwszy pacjent ze zdiagnozowanym wirusem eboli. Władze szpitala w Dallas w Teksasie poinformowały o śmierci Thomasa Erica Duncana. Placówka, w której był leczony początkowo zbagatelizowała jego chorobę i mężczyzna został przyjęty na leczenie dopiero w ostatnich dniach września, po interwencji służb stanowych.