Najnowsze

Najnowsze

Nowa żona rzecznika Kremla na celowniku amerykańskiego fiskusa

Mistrzyni olimpijska Tatiana Nawka, która podarowała swojemu świeżo poślubionemu mężowi Dmitrijowi Pieskowowi drogi zegarek za ok. 620 tys. dolarów, będzie musiała zapłacić podatek amerykańskiemu fiskusowi. - poinformował były wicepremier Rosji, obecnie emigrant Alfred Koch. Nawka, która ma obywatelstwo amerykańskie i powinna płacić podatki w USA, będzie musiała wytłumaczyć się z tak wysokich dochodów - twierdzi opozycjonista.

Kadyrow dworuje z krytyków: nigdy nie zakrywałem zegarków rękawem marynarki

Od 2 sierpnia, gdy rosyjscy opozycjoniści zauważyli drogi zegarek na ręce rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, temat czasomierzy wciąż budzi wiele emocji w rosyjskich mediach. Gazeta "RBK" sprawdziła, który z kremlowskich urzędników ma najdroższy model. Według dziennikarzy to Ramzan Kadyrow. Szef Republiki Czeczeńskiej nie omieszkał skomentować sprawy na swoim profilu na Instagramie.

Atomowej zagłady nie dało się uniknąć? "Cały naród stał się kamikadze"

Porażki na wszystkich frontach, katastrofalna sytuacja gospodarcza, japońskie miasta obracane w pył - nic nie mogło skłonić Japonii do kapitulacji, a jej kręgi wojskowe ogłaszały, że "cały naród stał się kamikadze". W tej sytuacji, mimo kontrowersji, wiele jest argumentów świadczących za tym, że tragiczne w swej istocie użycie broni atomowej 6 i 9 sierpnia 1945 r. uchroniło ludzkość przed jeszcze większymi tragediami i zapewniło globalną świadomość na temat tej niszczycielskiej broni. W tvn24.pl przedstawiamy argumenty "za" i "przeciw" użyciu atomu w 1945 roku. W poniższym tekście Maciej Michałek broni tej pierwszej tezy, w innym tekście przeciwnego zdania jest Maciej Kucharczyk.

Wiceszefowa PO o wyborze "jedynek": chcieliśmy dać szansę innym osobom

- Ewa Kopacz potwierdziła swoje przywództwo m.in. tym, że każdą decyzję przegłosowaliśmy większością głosów albo jednomyślnie i jej oczekiwania zostały spełnione. To samo było z Donaldem Tuskiem - mówiła w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat o kulisach ustalania "jedynek" na listach wyborczych PO.

Czy zagłada Hiroszimy i Nagasaki była konieczna? "Wywarcie wrażenia na Kremlu było ważniejsze"

Japończycy planowali fanatyczną obronę do ostatniego człowieka i do poddania się skłonił ich dopiero szok wywołany atomowymi bombardowaniami - to najpopularniejsze uzasadnienie użycia przez USA broni masowego rażenia w Hiroszimie i Nagasaki. Nie wszyscy je podzielają. Wielu historyków jest przekonanych, że wojnę można było skończyć inaczej, bez atomowej hekatomby japońskich cywilów i zarazem bez większych strat Amerykanów. W tvn24.pl przedstawiamy argumenty "za" i "przeciw" użyciu atomu w 1945 roku. W poniższym tekście Maciej Kucharczyk broni tej drugiej tezy, w innym tekście przeciwnego zdania jest Maciej Michałek.

Woda w rzece Bóbr jak ściek. Mieszkańcy boją się katastrofy ekologicznej

- Od piątku czuć tu mocny fetor. Woda przypomina płynący ściek - alarmują mieszkańcy, którzy obserwują sytuację na rzece Bóbr i boją się, że to początek katastrofy ekologicznej. Władze miejscowej elektrowni wodnej zapewniają jednak, że wszystko jest w porządku. I tłumaczą, że za problemy odpowiedzialna jest susza. - Musimy pobierać zanieczyszczoną wodę z dnia zbiornika - tłumaczą.

Czechowice testują supernowoczesny autobus

Czechowickie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej testuje nowoczesny tabor. Tym razem to Mercedes-Benz Citaro C2, najnowsze dziecko tej firmy. - To w tej chwili najnowocześniejszy autobus miejski w Polsce - mówi Jan Matl, prezes PKM w Czechowicach-Dziedzicach. Czasu na przejażdżkę zostało niewiele, za to dostępna jest w cenie normalnego biletu i na zwykłej trasie

Pilot i załoga "pod wpływem". Nieudany czarter do Grecji

Czteroosobowa załoga łotewskich linii lotniczych Air Baltic została wyprowadzona rano na lotnisku w Oslo z czarterowego samolotu, który miał odlecieć do Grecji. U wszystkich stwierdzono poziom alkoholu wyższy niż dopuszczalne 0,2 promila - podała policja.

Szturm na hotel dla cudzoziemców. Trzech zakładników nie żyje

Malijskie siły specjalne, wraz z francuskimi żołnierzami, odbiły w nocy z piątku na sobotę z hotelu Bylos w Sevare czterech pracowników misji ONZ - dwóch z RPA, Rosjanina i Ukraińca - poinformował w sobotę rzecznik misji. Łącznie w akcji zginęło 12 osób.

Poznań: zamiast buspasa będą pasy dla rowerów

Na dzień bez samochodu poznańscy urzędnicy szykują prezent dla rowerzystów. Na ulicy Pułaskiego powstaną pasy rowerowe i pierwsza w mieście śluza rowerowa. Zastąpią one buspas, z którego od września nie będzie korzystać żadna linia autobusowa. To jednak dopiero początek. Niebawem w mieście pojawić się ma cała lista ułatwień dla rowerzystów i kilka nowych buspasów.

Pasażerka zablokowała nogą drzwi tramwaju, motorniczy powiedział "o jedno słowo za dużo"

Kłótnia w tramwaju. Mieszkanka Wrocławia przytrzymała nogą drzwi tramwaju, który po dzwonku miał odejżdżać z przystanku. Motorniczy wyszedł ze swojej kabiny i zwrócił jej uwagę. Użył przy tym słowa "gira". Zdaniem kobiety zachował się niedopuszczalnie. MPK na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikowało relację dwóch stron i poprosiło internautów o opinię. "To jest tramwaj, nie taksówka" - komentują.

Tory jak pułapka. "Lepiej dostać mandat, niż się połamać"

Rowerzysta ma wybór: albo pojedzie chodnikiem (łamiąc przepisy), albo będzie ryzykował bolesną wywrotkę przed maską jadącego samochodu. Na ul. Czerwonej w centrum Łodzi stare tory tramwajowe leżą pod takim kątem, że koło roweru łatwo może w nie wpaść, a rowerzysta spaść. Urzędnicy problem dostrzegają, ale obiecać nic konkretnego nie chcą.

Atomowy rejs na biegun. Tajna misja, która miała przywrócić dumę Amerykanom

Koniec 1957 roku był bardzo ciężki dla prezydenta USA Dwighta Eisenhowera. Najpierw ZSRR wystrzelił pierwszego satelitę, wprawiając świat w osłupienie, a potem amerykańska odpowiedź, czyli rakieta z satelitą TV3, eksplodowała podczas startu i poczucie dumy Amerykanów legło w gruzach. Wówczas US Navy zaproponowała tajną misję pierwszego atomowego okrętu podwodnego, która miała przywrócić USA wiarę w swoje możliwości.

Brukselski siusiający chłopiec to kopia? Naukowcy sprawdzą

Manneken pis, czyli rzeźba siusiającego chłopca, to jeden z symboli Brukseli i popularny cel wycieczek turystów. Brukselscy naukowcy postanowili jednak zbadać, czy uznawana za oryginalną figurka to faktycznie XVII-wieczne dzieło rzeźbiarza Jerome'a du Quesnoy.

Bezskutecznie prosili o wycięcie topoli. Drzewo zrujnowało im dom

Dramat ośmioosobowej rodziny, która straciła dach nad głową, po tym jak w czasie niedawnych nawałnic na dom runęła wielka topola. Drzewo poważnie uszkodziło dach i ściany. Dom praktycznie nie nadaje się do zamieszkania. Co ciekawe, nieszczęsne drzewo stanowiło zagrożenie już od pięciu lat. Rodzi się więc pytanie, dlaczego Straż Pożarna, która powinna się tym zająć, nie pomogła ludziom, ledwo wiążącym koniec z końcem. Materiał programu "Blisko Ludzi" TTV.

Pierwszy wyjazd prezydenta. Chce być "orędownikiem polskiej wsi"

Dwa dni po zaprzysiężeniu nowy prezydent wyruszył na pierwszy wyjazd w teren. Jak powiedział Andrzej Duda we wsi Kopanina Kaliszańska, zaplanowano spotkanie z gospodarzami i "chłopami". - Podczas kampanii mówiłem o wsparciu dla polskiej wsi i rolników. Chciałem żeby stało się jasnym, że te słowa są nadal aktualne - stwierdził.

Kopacz o "jedynkach": nie zostali liderami, bo fajnie wyglądają

- Liderzy list nie zostali nimi tylko dlatego, że fajnie wyglądają, ale dlatego że wierzę w ich zdolności organizacyjne, zaangażowanie. To oni będą mobilizować tych, którzy mają zacząć swoją kampanię wyborczą - mówiła w sobotę premier Ewa Kopacz. Dzień wcześniej szefowa rządu przedstawiła zarządowi krajowemu partii swój autorski projekt list wyborczych.

W Częstochowie polewają ulice. "Nie żal wody?"

Częstochowa na czas upałów wróciła do starej sprawdzonej metody, najbardziej ruchliwe arterie w centrum miasta, najczęściej uczęszczane przez pielgrzymów i mieszkańców, polewane są wodą. - W beczce mieści się 7 tys. litrów, co starcza na 40 minut polewania. Co 15 minut tankuję i znowu polewam - mówi Paweł Sieja, kierowca polewaczki. Rowerzyści celowo podjeżdżają pod strumień wody, żeby się ochłodzić. Niektórym żal wody, tym bardziej, że efektów długo nie widać, ulice szybko schną. Ale wszyscy czują, że powietrze po takim zabiegu wydaje się czystsze.

1600 km w 24 godziny. "Prawie jak na Dakarze"

45 ekip z Europy zjechało na tor pod Lubaniem, na 24-godzinny wyścig GORM. Oficjalne mistrzostwa Niemiec i Europy Centralnej wygrywa ten, kto w ciągu doby pokona jak największą liczbę okrążeń. Zawody rozpoczęły się w piątkowy wieczór. Organizatorzy liczą, że najlepsi przejadą nawet 1600 km. - Mamy dużo kurzu i pyłu. Nie ma czym oddychać. Prawie jak na Dakarze - twierdzi jeden z organizatorów.

Metrostav i Budimex zbudują S7 na Pomorzu

Drogowcy wybrali najkorzystniejsze oferty na budowę dwóch odcinków trasy ekspresowej między Południową Obwodnicą Gdańska a Elblągiem. Inwestycję, która ma kosztować 3,2 mld zł, powierzono spółkom: Metrostav a.s. i Budimex SA. 40 kilometrowa trasa połączy aglomeracje: gdańską, warszawską i krakowską.