Najnowsze

Najnowsze

Sąd za zabicie dwóch urzędniczek. "Nie chciałem tego, przepraszam"

Polał dwie urzędniczki benzyną, podpalił i robił wszystko, żeby kobiety nie mogły uciec - obie zginęły. W Łodzi ruszył proces w sprawie szokującej zbrodni, do której doszło pod koniec zeszłego roku w Makowie. Za dwa zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem odpowiada 62-letni Lech G. Oskarżony twierdzi, że nie pamięta momentu zdarzenia. Grozi mu dożywocie.

Prezydent do Polaków w Londynie. "Dzisiaj nie powiem: pakuj się, wracaj do Polski"

- Nie wyjechaliście, bo chcieliście opuścić swoją ojczyznę. Wyjechaliście dlatego, że nie mieliście w naszym kraju warunków do tego, żeby się rozwijać, żeby znaleźć pracę (...) - mówił w czasie spotkania w ambasadzie RP w Londynie z przedstawicielami polskiej emigracji Andrzej Duda. Jak zapewnił, będzie dążył do tego, by w Polsce doszło do "dobrych zmian". Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Skazują na śmierć za zamach na meczet

Kuwejcki sąd skazał na śmierć siedmiu mężczyzn oskarżonych o udział w samobójczym zamachu na meczet, w którym w czerwcu zginęło 27 osób. Ośmiu innych skazanych usłyszało wyroki od dwóch do 15 lat więzienia. 14 osób uniewinniono.

Prasowanie i gotowanie w tramwaju. Urzędnicy najpierw krytykowali, teraz gratulują pomysłu

Kiedy grupa krakowian postanowiła przetestować gniazdka zamontowane w nowym tramwaju i wniosła do pojazdu żelazko i deskę do prasowania, MPK chłodno stwierdziło, że "doceniając poczucie humoru miłośników musimy pamiętać, że tramwaj nie służy do prasowania i gotowania". Taką postawę urzędników skrytykowali marketingowcy i internauci, którzy podkreślali, że poczucia humoru zdecydowanie zabrakło i nie wykorzystano potencjału spontanicznej, humorystycznej akcji.

Duda: popieram stanowisko pani premier, nie zgadzamy się na system kwotowy

- Jeżeli na coś można się zgodzić, to musi to być zależne od naszych możliwości i specyfiki w jakiej nasz kraj się znajduje - powiedział prezydent Andrzej Duda o kwestii przyjmowania przez Polskę uchodźców. Dodał, że nie zgadza się z proponowanym przez UE systemem kwotowym i w tej kwestii popiera premier Kopacz.

Zabrakło asfaltu na remont drogi. "Radnemu wylali podjazd przed weselem syna"

Zaradny radny z gminy Stawiski na Podlasiu. Samorządowiec miał wyasfaltować sobie podjazd do domu, wykorzystując trwający we wsi remont lokalnej drogi. Za remont płaciła gmina z publicznych pieniędzy. Skutek, zdaniem mieszkańców wsi, jest taki, że zabrakło asfaltu na remont drogi. Sprawie przyjrzał się reporter "Blisko ludzi" TTV Piotr Czaban.

Pjongjang gotowy do użycia broni jądrowej "w każdej chwili". Reaktor pracuje pełną parą

- Kompleks jądrowy w Jongbjon pracuje pełną mocą na rzecz ulepszenia arsenału broni atomowej tak w ilości jak i jakości - poinformowała północnokoreańska agencja informacyjna KCNA. Szef tamtejszego Instytutu Energii Atomowej dodał, że Korea Północna jest gotowa odpowiedzieć na "wrogość USA bronią jądrową w każdej chwili". Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

"Kradli samochody i rozbierali je na części". Policjanci rozbili szajkę

- Kradli samochody, rozbierali je na części, które później sprzedawali przez internet – tak w skrócie policjanci opisują sposób działania szajki, która swoją "dziuplę" miała pod Krakowem. Mundurowi zatrzymali trzy osoby, które usłyszały już zarzuty kradzieży i paserstwa. Nie wykluczają też dalszych zatrzymań.

Multimilioner skupi się na gospodarce. Nowy premier Australii przejmuje stery

Nowy premier Australii Malcolm Turnbull zapewnił, że będzie koncentrował się na utrzymaniu stabilności w kraju i poprawie sytuacji gospodarczej. Turnbull został zaprzysiężony na szefa rządu po odsunięciu dzień wcześniej od władzy Tony'ego Abbotta w wyniku wewnętrznego głosowania w jego Partii Liberalnej Australii (LPA).

Chiński admirał bez ogródek: Morze Południowochińskie należy do Chin

Zdjęcia satelitarne sztucznych wysp budowanych przez chińskie wojsko na Morzu Południowochińskim pokazują, że powstaje tam kolejne, już trzecie lotnisko. Chińczycy wydają się nie zważać na to, że takie kroki powodują narastającą niechęć wielu mniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Na dodatek na konferencji w Londynie chiński admirał stwierdził bez ogródek, że to morze "należy do Chin".

"Rosyjscy wojskowi w Syrii są potrzebni do ochrony ekspertów oraz dostaw"

Grupa rosyjskich ekspertów wojskowych wyjechała do Syrii, by pomoc Syryjczykom w remoncie portu i pasa startowego - tłumaczy rozmówca rosyjskiego ministerstwa obrony gazecie "Wiedomosti". Wcześniej agencja Reutera poinformowała, że Rosjanie wzmacniają pozycję wokół bazy lotniczej w Latakii, uznawanej za bastion reżimu Baszara el-Asada.

Diamentowe Lwy dla Gajosa i Barańskiej. Wystartował festiwal w Gdyni

W Gdyni rozpoczął się 40. festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Podczas poniedziałkowej gali otwarcia Diamentowe Lwy dla najlepszych aktorów minionego 40-lecia odebrali Jadwiga Barańska oraz Janusz Gajos, a za najlepszy film uznano "Noce i dnie". Tak zdecydowali widzowie głosujący w specjalnym plebiscycie. Laureatów konkursu głównego poznamy w sobotę, 19 września.

Jedno z najbogatszych państw świata niechętne uchodźcom

Japonia chce wprowadzić zmiany w swoim systemie przyznawania azylu, które zdaniem aktywistów jeszcze bardziej utrudnią uchodźcom staranie się o schronienie w tym kraju. W ubiegłym roku Japonia zaakceptowała jedynie 11 z 5 tys. wniosków o azyl.

Niesolidarność ws. uchodźców. "Potrzebna jest wspólna koncepcja"

- Musimy znaleźć rozwiązania strategiczne - stwierdzili w magazynie "Świat" na antenie TVN24 Biznes i Świat generałowie Marek Dukaczewski i Gromosław Czempiński. W poniedziałek większość krajów UE poparła najnowszą propozycję Komisji Europejskiej dot. rozlokowania uchodźców w krajach Unii. Wśród przeciwników planu była Polska oraz inne kraje Grupy Wyszehradzkiej.

UNHCR ma wątpliwości co do węgierskiego płotu

Agencja ONZ ds. uchodźców przyznała, że każdy kraj ma prawo do ochrony swych granic, ale jednocześnie wyraziła obawy przed skutkami postawienia przez Węgry ogrodzenia na granicy z Serbią. Według UNHCR może ono ograniczyć prawa osób szukających azylu.

Cel: przechwycić lub zestrzelić. Tak RAF reaguje na zagrożenie

W chwili zagrożenia muszą być gotowi zestrzelić porwany samolot pasażerski, zwykle jednak ich praca polega na przechwytywaniu "podejrzanych" maszyn znajdujących się w pobliżu brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Brytyjskie Siły Powietrzne (RAF) uchyliły rąbka tajemnicy i pokazały dziennikarzom, jak reagują na zagrożenia. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiŚ.

"Potężny atak hakerski" na strony Kremla

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w poniedziałkowy wieczór, że dzień wcześniej doszło do "potężnego ataku" na stronę prezydenta Federacji Rosyjskiej oraz na stronę Państwowej Komisji Wyborczej.

Tysiące żołnierzy, zamknięta granica i przestrzeń powietrzna. Na Węgrzech możliwy stan kryzysowy

Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że we wtorek rząd jego kraju podejmie prawdopodobnie decyzję o wprowadzeniu stanu kryzysowego w związku z napływem migrantów. W poniedziałek Budapeszt zamknął główny punkt wykorzystywany przez imigrantów do przekraczania granicy serbsko-węgierskiej, a także swą przestrzeń powietrzną do wysokości 1350 metrów w 20-kilometrowym pasie wzdłuż granicy z Serbią.

Macierewicz szefem MON? "Na Kremlu będą strzelały korki od szampana"

- Jeśli Antoni Macierewicz zostałby ministrem obrony narodowej i pozostawiłby po tej kadencji wojsko w takim stanie, w jakim pozostawił WSI, to nie będziemy mieli polskiego wojska - ocenił w "Kropce nad i" Roman Giertych. Zdaniem byłego wicepremiera w ciągu ostatnich lat "nikt nie wykonał lepszej roboty dla Rosjan" niż Macierewicz.

Dalajlama: wszyscy nie mogą przyjechać do Europy

Duchowy przywódca buddyzmu tybetańskiego Dalajlama XIV, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Wielkiej Brytanii, powiedział, że nie jest możliwe, by wszyscy uchodźcy przyjechali do Europy. Zaapelował również o aktywne poszukiwania zaginionego XI Panczenlamy.