Najnowsze

Najnowsze

Syreny pływają, reporterzy ścigają twórców "Nocy i dni", a Smarzowski odkrywa karty

Pierwszy dzień festiwalowych projekcji w Gdyni podzielił widzów na zagorzałych wielbicieli i przeciwników debiutu Agnieszki Smoczyńskiej. "Córki dancingu" to musical zrealizowany w na wpół baśniowej konwencji, będący studium lat 80. Tłumy zgromadziła konferencja poświęcona nowemu filmowi Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń". Była też do obejrzenia statuetka Oscara za "Idę" i pościgi reporterów za gwiazdami.

"Raj nazywa się Almaniya". Co przyciąga imigrantów do Niemiec

Niemcy są ulubionym celem imigrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki i Bałkanów, szukających schronienia przed prześladowaniami lub pragnących po prostu polepszyć byt materialny. Magnesem są nie tylko wysokie świadczenia, lecz także ranga instytucji azylu.

Szczyt bez polskiej minister. "To było twarde polecenie pani premier"

- Pani minister (Teresa) Piotrowska dostała jasne zadanie od pani premier - wyjaśniał przyczyny nieobecności szefowej MSW na poniedziałkowym szczycie unijnych ministrów Cezary Tomczyk. Jak tłumaczył w "Jeden na jeden"  rzecznik rządu, Piotrowska miała udać się do Brukseli, jednak Ewa Kopacz poprosiła ją o inspekcję polskich granic. Poleciał wiceminister.

Nowy szlak pełen pułapek. W Chorwacji i Bośni imigranci mogą trafić na pola minowe

Polami minowymi usiana jest cała wschodnia Chorwacja na ziemiach graniczących z Serbią i Węgrami oraz cała wschodnia Bośnia. Przypomniano sobie o nich w ubiegłym roku, w czasie największej w historii Bałkanów powodzi. Wiele min, wymytych przez wodę z gruntu, przemieściło się i dziś nie do końca wiadomo, gdzie się znajdują. Wkrótce tą drogą podążyć mogą tysiące uchodźców z Bliskiego Wschodu. "Poruszajcie się uważnie, trzymajcie się dobrze oznaczonych dróg" - apelują do nich w internecie sami Chorwaci i publikują mapy.

Walczą z mową nienawiści. Strasząc Hitlerem

Fundacja Batorego szokuje, bo publikuje spot, w którym zwraca uwagę na dyskryminację i nienawiść. W krótkim filmie normalnie wyglądająca dziewczyna nagle zmienia się w Hitlera, gdy widzi parę chłopaków. Kontrowersyjny spot podzielił odbiorców, ale cel swój osiągnął, bo o nienawiści w Polsce zaczęto znów mówić. Materiał programu "Polska i Świat".

Trzy telefony w 10 dni. Gorąca linia Kerry - Ławrow

Sekretarz stanu USA John Kerry kolejny raz zadzwonił we wtorek do szefa rosyjskiego dyplomacji Siergieja Ławrowa oczekując wyjaśnień ws. wzmacniania obecności wojskowej Rosji w Syrii. Biały Dom nie wyklucza, że dojdzie do kontaktu także na poziomie głów państw.

Obama: kryzys imigracyjny wymaga współpracy USA i UE

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ocenił we wtorek, że zaostrzający się kryzys związany z uchodźcami wymaga współpracy ze strony państw europejskich, USA i społeczności międzynarodowej. Jak dodał, sytuacja staje się coraz gorsza.

Z komendy zniknęło paliwo. Podejrzany policjant

Policja w Sztumie ma nie lada problem. Funkcjonariusze i prokuratura starają się ustalić, gdzie znikało paliwo przeznaczone dla policjantów. Najpierw chodziło o 80 litrów, teraz mówi się już nawet o 17 tysiącach. Dowodem może być nagranie wideo z jednej ze stacji benzynowych. Widać na nim, jak jeden z policjantów – zaopatrzeniowiec – tankuje paliwo i płaci pieniędzmi przeznaczonymi na cele służbowe. Paliwo jednak nigdy do funkcjonariuszy nie docierało. Materiał "Faktów" TVN.

"Kwestia uchodźców spowodowała gwałtowny wypływ szamba internetowego"

- Problem polega na tym, że ludzie nie mają pojęcia, czym jest kultura muzułmańska, czym jest islam, jakie problemy społeczne i polityczne są z tą grupą związane - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat arabista i dyrektor Instytutu Ibn Chalduna w Collegium Civitas Bogusław Zagórski pytany o antyimigarcyjne nastroje w Polsce.

"Cyborg", który przetrwał niewolę: Śmierć? Były gorsze myśli

To pierwszy wywiad Olega Kuzminycha dla polskich mediów - człowieka, który stał się bohaterem wojennym Ukrainy. Zaczęło się od wstrząsającego nagrania: prorosyjscy separatyści pokazali w lutym, jak znęcają się nad pojmanym oficerem, obrońcą lotniska w Donbasie. Potem był marsz hańby ulicami miasta. A potem wszelki słuch o żołnierzu zaginął. Po kilku miesiącach niewoli wrócił do rodziny i do wojska. Słynny "cyborg" potrzebował czasu, ale w końcu zgodził się opowiedzieć o tym wszystkim, co się wydarzyło. Materiał "Czarno na białym".

Historyczna chwila

Nie sądziliśmy, że doczkamy tej chwili. Podczas pobytu w Londynie prezydent Andrzej Duda oznajmił, że zgadza się ze stanowiskiem premier Ewy Kopacz w sprawie przyjmowania do Polski uchodźców.

Kampania obietnic na wesoło

Nikt nie obieca nam tyle ile politycy w trakcie kampanii wyborczej. Happening pokazuje festiwal promes na wesoło. Chociaż wnioski są smutne.

Szwajcaria gotowa poddać się planowi Junckera

Szwajcaria jest gotowa zaakceptować kwoty migrantów zaproponowane przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera - zapowiedziała we wtorek prezydent tego państwa Simonetta Sommaruga.

Ziobro: Polska jest krajem chrześcijańskim. Nie ma warunków dla muzułmanów

Muzułmanów z Syrii humanitarnie byłoby przyjąć tam, gdzie są meczety, czyli w Europie Zachodniej - uznał poseł Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Ziobro, dodając że w Polsce tych warunków "po prostu nie ma". Według posłanki PO Joanny Muchy, rozróżnienie uchodźców według religii byłoby niekonstytucyjne. Oboje byli gośćmi "Kropki nad i".