Najnowsze

Najnowsze

Kukiz chce referendum ws. uchodźców. "Obcy kulturowo ludzie"

"Gospodarzem w Polsce nie jest obecna, ani żadna inna władza, tylko obywatele. To obywatele powinni decydować czy i kogo przyjmiemy do naszej Ojczyzny" - to hasło, jakie można znaleźć na uruchomionej w czwartek stronie internetowej dotyczącej referendum ws. przyjmowania uchodźców do Polski. Z inicjatywą wyszedł Ruch Kukiza. "Nie jesteśmy przygotowani na przyjmowanie obcych nam kulturowo ludzi" - podkreślił lider ugrupowania.

Matka przyznała się do zabicia noworodka, ciało chłopca zakopała w lesie

Rok temu była w ciąży, dziecka nigdy jednak nikt nie zobaczył. Pracownicy socjalni, pod opieką których znajdowała się 29-letnia mieszkanka Żor, zawiadomili policję. Jak się okazało, matka zabiła syna, będąc w szoku poporodowym. Policjanci znaleźli ciało noworodka zakopane w lesie. Kobieta usłyszała już zarzut dzieciobójstwa, przyznała się i została aresztowana.

Położył się przed pługosolarką. "Odgarniajcie śnieg naturalnie"

Nie podobało mu się, że ulica, przy której mieszka, posypywana jest solą, i dlatego postanowił zablokować pracę miejskich służb. Mieszkaniec Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) zatrzymał pługosolarkę, kładąc się przed nią na jezdni. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób uchronić swój trawnik i żywopłot przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

"Odczuwam satysfakcję". Wdowa chce sankcji, Kreml odrzuca brytyjskie ustalenia

Londyn upolitycznił sprawę śmierci Aleksandra Litwinienki, rzucając cień na ogólną atmosferę stosunków dwustronnych Wielkiej Brytanii i Rosji - oświadczyło MSZ w Moskwie, komentując ogłoszenie wyników brytyjskiego śledztwa w sprawie śmierci byłego pułkownika FSB i KGB. Wdowa po Litwinience zażądała ukarania Rosji i jej kierownictwa sankcjami.

Raport: Putin prawdopodobnie zaaprobował zabicie Litwinienki. Londyn zapowiada dalsze kroki

- Zabójcy Aleksandra Litwinienki działali z rozkazu FSB, prawdopodobnie zaakceptowanego przez jej szefa Nikołaja Patruszewa - wynika z oficjalnego brytyjskiego śledztwa w sprawie zamordowania w Londynie byłego pracownika KGB i FSB. Brytyjczycy są przekonani, że Władimir Putin prawdopodobnie sam wydał zgodę na operację. - Żaden kraj, a tym bardziej stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, nie może się w ten sposób zachowywać - stwierdziła rzeczniczka Davida Camerona.

Niespodzianki, nowości i powrót ulubieńców. Poznaj wiosenną ramówkę TVN

Zmagania małych kucharzy w "MasterChef Junior", demaskowanie Agenta w blasku afrykańskiego słońca i przemiana buntowniczek w panienki z dobrych domów - to tylko niektóre propozycje, jakie znajdą się w wiosennej ramówce TVN. Na widzów czekają też premiera serialu z Małgorzatą Kożuchowską oraz kolejne edycje znanych i lubianych programów.

Premier: kompromis odrzucony. Opozycja stawia ultimatum i chce spotkania z Kaczyńskim

Opozycja, poza klubem Kukiz'15, odrzuciła rządową propozycję rozwiązania kryzysu w TK - stwierdziła premier Szydło po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Podkreśliła, że w ocenie PiS ws. TK nie ma sporu prawnego, a "podgrzewany" spór polityczny. Przedstawiciele opozycji ocenili z kolei, że porozumienie z Szydło byłoby sankcjonowaniem łamania prawa przez PiS. PO postawiło rządowi ultimatum.

Porad prawnych udzielał im rolnik. "Nie wiedziałem, że myślą, iż jestem prawnikiem"

Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem, ale przez lata "stwarzał wrażenie", że jest prawnikiem. Chętnych na jego porady nie brakowało. Miał m.in. "pisać pisma wszelakie do wielu instytucji" i oferować "tłumaczenia we wszystkich językach". W ten sposób miał oszukać kilkaset osób z całego kraju. Obecnie Radosław M. przebywa na wolności. W sądach w całym kraju toczy się przeciwko niemu ponad tysiąc postępowań.

Rezolucja w sprawie Polski zablokowana. Na tydzień

Parlament Europejski może zająć się kwestią uchwalenia rezolucji w sprawie sytuacji w Polsce. Na razie prace zostały jednak zawieszone. Konferencja przewodniczących PE nie podjęła decyzji i może wrócić do tematu dopiero za tydzień.

Premier Holandii: osiem tygodni na uratowanie Schengen

Europa ma zaledwie sześć do ośmiu tygodni, aby poradzić sobie z kryzysem uchodźczym, czyli napływem przybyszów ze stref konfliktu na Bliskim Wschodzie i gdzie indziej - powiedział na forum ekonomicznym w Davos premier Holandii Mark Rutte.

Premier zaprzysiężony w nocy i bez dziennikarzy

Rząd nowego prounijnego premiera Mołdawii Pavla Filipa został zaprzysiężony bez rozgłosu w nocy ze środy na czwartek. Wcześniej w Kiszyniowie tysiące ludzi protestowały przeciwko zatwierdzeniu Filipa na premiera, a grupa demonstrantów wdarła się do parlamentu.

"Zażenowanie", "nowe czasy" i krytyka niemieckiego punktu widzenia. Zachodnie media o Polsce

W czwartek Polska znów zajmuje ważne miejsce w największych zagranicznych dziennikach. Oprócz wyraźnie krytycznych opisów debaty w Parlamencie Europejskim i kwestii związanych z wolnością mediów nad Wisłą, z Niemiec nadszedł też głos krytyczny wobec zachodniego postrzegania polskich problemów. Niemieccy dziennikarze piszą o "końcu świata" u sąsiadów, jakby u nich samych nie było wystarczająco wielu problemów – zauważa autor komentarza w "Die Zeit".