Najnowsze

Najnowsze

Ostatnie castingi w "Mam Talent!". Znamy 40 szczęśliwców

Ostatni dzień castingów dziewiątej edycji "Mam Talent!". Kolejni wokaliści, tancerze, akrobaci próbowali przekonać jurorów do swoich umiejętności. W drugiej części szóstego odcinka Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak oraz Agustin Egurrola musieli wybrać 40 wykonań, które najbardziej zachwyciły ich w tej edycji.

Rządząca koalicja zachowa większość w czeskim Senacie

Trzy partie tworzące koalicję rządzącą w Republice Czeskiej zachowają większość w Senacie. Będą mieć w izbie wyższej parlamentu 48 z 81 senatorów - podały w sobotę czeskie media. Według nich najlepiej w wyborach wypadli chrześcijańscy demokraci.

"Burza mózgów" bez konkretów. Nadziei na koniec przelewu krwi brak

Wiele nowych pomysłów i zgoda co do prowadzenia dalszych rozmów - tym skończyło się kolejne spotkanie dyplomatów w szwajcarskiej Lozannie, poświęcone pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Uczestniczący w nim sekretarz stanu USA John Kerry przyznał, że nie przyniosło ono żadnych konkretnych uzgodnień jak zahamować rozlew krwi.

Polscy luteranie i kalwini chcą zacieśnienia współpracy

Gotowość zacieśnienia współpracy w zakresie świadectwa wiary, wspólnoty, posługi potrzebującym i głoszenia Słowa Bożego z modlitwą zadeklarowały w sobotę w przesłaniu synody Kościołów luterańskiego i kalwińskiego w Polsce, które obradowały wspólnie w Cieszynie.

"Żołnierze całą noc pili i palili w kominku obrazami. Nad ranem tliły się jeszcze resztki"

Dzieła Jana Matejki, Józefa Brandta, Wojciecha Gersona i Aleksandra Gierymskiego po zakończeniu II wojny światowej zostały złożone na strychu jednego z dolnośląskich pałaców. Część spalili czerwonoarmiści. - Oni całą noc palili i pili. Byłem tam nad ranem 9 maja, w kominku się tliło - powiedział Polakom po latach radziecki oficer, który ocalił obrazy. Trafiły na wschód. W 213 wielkich paczkach wywieziono je 6 samochodami ciężarowymi. Później szczęśliwie wróciły do Polski. Nigdy nie udało się ustalić, co tej nocy bezpowrotnie zniszczono.

Przerzucali imigrantów z Afryki. Gang przemytników rozbity

Policja zatrzymała sześciu członków grupy zajmującej się przerzutem nielegalnych imigrantów z Afryki subsaharyjskiej do UE – podała w sobotę dyrekcja generalna policji w Madrycie. Grupa przerzucała imigrantów do krajów UE m.in. regularnymi liniami autobusowymi.

USS Mason znów otworzył ogień. Trzeci atak

Amerykański niszczyciel USS Mason krążący w pobliżu Jemenu po raz kolejny musiał się bronić przed atakiem. W jego kierunku wystrzelono "kilka" rakiet przeciwokrętowych. Załoga niszczyciela odparła atak, choć Pentagon nie ujawnił w jaki sposób. Mógł albo zestrzelić nadlatujące rakiety, albo je zmylić.

Prezentacja

Dynamiczna i nowoczesna prezentacja podczas przemówienia, to bardzo ważny element każdego wystąpienia.

Autopromocja

Człowiek orkiestra, znany i lubiany, przygotowany na każdą ewentualność.

Clinton czy Trump? "Tak źle nigdy nie było"

Zdarzali się w amerykańskich wyborach kandydaci dość wątpliwi, ale nigdy nie było tak, żeby dwójka była wyjątkowo słaba - ocenił w "Faktach po Faktach" politolog prof. Antoni Dudek. Zdaniem byłego doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Jana Lityńskiego, niepokojące jest, że żadna z dwóch wielkich partii nie znalazła kandydata przyszłościowego.

Waszczykowski: przyjęliśmy Tuska z otwartymi rękoma

- Gdy Donald Tusk objął swoje stanowisko, przyjęliśmy to z dobrodziejstwem - mówił w programie "Horyzont" Witold Waszczykowski. - Zakładaliśmy, że właśnie Polak uruchomi pewne mechanizmy, np. obrony Polski - tłumaczył szef polskiej dyplomacji.

Varujan Vosganian z literacką nagrodą Angelus

Rumuński pisarz Varujan Vosganian otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Nagrodzony został za powieść "Księga szeptów", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Książkowe klimaty.

Wojewoda zamknął ośrodek opieki. Czterech podopiecznych nie chce go opuścić

Wieczorem zakończyła się ewakuacja starszych osób, które przebywały w nielegalnie działającym ośrodku opieki w Wolicy pod Kaliszem. Czterech podopiecznych zdecydowało się w nim pozostać. Piątkowa kontrola w ośrodku wykazała, że doszło do narażenia zdrowia i życia pacjentów, którzy pozbawieni byli fachowej opieki medycznej.

Irańska "Malaria" i polska "Komunia"

Irańska "Malaria" - z pozoru zabawne kino drogi, w rzeczywistości opowieść poruszająca kwestię praw kobiet, ich potrzebę wolności w patriarchalnej islamskiej społeczności, zdobyła Grand Prix 32 Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W konkursie 1-2 (dla pierwszych i drugich filmów w dorobku reżyserów) zwyciężył francuski "Toril", a w sekcji Wolny Duch - dla pełnometrażowych filmów "niezależnych, nowatorskich, buntowniczych" - szwedzko-duński "Olbrzym". W konkursie filmów dokumentalnych zwyciężyła, będąca według zgodnej opinii widzów objawieniem festiwalu, "Komunia" Anny Zameckiej, historia 14-latki, która wyprawiając bratu komunię, próbuje scalić rozbitą rodzinę.

Pomyliła hamulec z gazem. Wjechała do stawu

68-letnia kobieta z amerykańskiego stanu Massachusetts wjechała na parking przy stawie. Chciała zaparkować, ale pomyliła hamulec z gazem i wpadła do stawu. Pomyłka mogła skończyć się tragicznie, bo nie mogła wydostać się z samochodu. Potem, kiedy auto zaczęło tonąć, znalazła się pod wodą. Na ratunek rzuciły się trzy osoby. Kobieta była przemarznięta i trafiła do szpitala na obserwację. Nic poważnego jej się nie stało.

Clinton czy Trump? "Tak źle nigdy nie było"

Zdarzali się w amerykańskich wyborach kandydaci dość wątpliwi, ale nigdy nie było tak, żeby dwójka była wyjątkowo słaba - ocenił w "Faktach po Faktach" politolog prof. Antoni Dudek. Zdaniem byłego doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Jana Lityńskiego, niepokojące jest, że żadna z dwóch wielkich partii nie znalazła kandydata przyszłościowego.

Szef MSZ: to Komisja Wenecka obraża polski rząd i społeczeństwo

Polski rząd przedstawił swoje stanowisko na piśmie i nie musiał tego robić osobiście - skomentował brak obecności polskiej delegacji rządowej na obradach Komisji Weneckiej Witold Waszczykowski. W programie "Horyzont" stwierdził, że to Komisja "obraża polski rząd i społeczeństwo" i zarzucił jej, iż przedstawia "kłamliwe, jednostronne raporty na temat Polski".

"Sądzę, że jesteśmy blisko zbrodni wojennych"

Niektóre działania w Syrii są "bardzo zbliżone do zbrodni wojennych" - powiedziała w sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel, określając bombardowania szpitali w Aleppo jako nieludzkie. Nie powiedziała jednak wprost, kogo obwinia o te zbrodnie.

Waszczykowski: dyplomatyczne faux pas popełniła strona francuska

- To nie my zrobiliśmy dyplomatyczny krok, który doprowadził do jakiegoś napięcia - stwierdził w "Horyzoncie" Witold Waszczykowski. - Pewien dyplomatyczny zgrzyt został wywołany przez Francuzów - dodał szef polskiej dyplomacji, komentując stan polsko-francuskich relacji po fiasku rozmów ws. caracali.

Merkel: Niemcy zwiększą wydatki obronne

W nadchodzących latach Niemcy zwiększą wydatki obronne, by zbliżyć się do natowskiego celu wynoszącego 2 proc. PKB - powiedziała w sobotę kanclerz Angela Merkel na spotkaniu z młodzieżówką CDU w Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii.