Najnowsze

Najnowsze

Najmniejsza I klasa w Polsce? Tutaj naukę zacznie czworo uczniów

Zaledwie czworo uczniów rozpocznie rok szkolny w I klasie, w jednej z kaliskich szkół podstawowych. Wszystko dlatego, że znaczna część rodziców sześciolatków woli pozostawić swoje pociechy na jeszcze jeden rok w przedszkolach. To umożliwiła reforma systemu oświaty, która przywróciła obowiązek szkolny dla dzieci w wieku siedmiu lat.

Miał wyłudzić 220 mln zł VAT-u. Areszt dla Hiszpana

Hiszpański biznesmen Josep D.H. podejrzany o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz o wyłudzenie prawie 220 mln zł podatku VAT decyzją sądu rejonowego w Rzeszowie trafił na trzy miesiące do aresztu.

"Kultura gwałtu i przywilej bycia białym". Trzy miesiące i sportowiec jest wolny

Zgwałcił nieprzytomną dziewczynę. Jej list odczytany przez ofiarę na sali sądowej dotarł do milionów ludzi. Napastnika potępili wiceprezydent Joe Biden i Hillary Clinton. Mimo to wyszedł z więzienia po zaledwie trzech miesiącach. Przypadek Brocka Turnera to przykład tego, jak funkcjonuje "kultura gwałtu, na którą nakładają się przywileje bycia białym" - pisze w miażdżącym amerykański wymiar sprawiedliwości komentarzu "The Huffington Post".

Kopał studnię, osunęła się ziemia. Szukali go dwa dni

To była żmudna i niebezpieczna akcja. Ziemia przysypała mężczyznę, który kopal studnię. Głęboka, niezabezpieczona dziura, dookoła budynki, utrudniające kopanie, osuwająca się cały czas ziemia, i strach, że koparka zrani poszkodowanego. Strażacy wydobyli go po dwóch dniach. Nie żyje.

Piła przed porodem, rodziła w lesie. "Dziecko miało 1,7 promila"

To była jej piąta ciąża. 38-letnia kobieta piła alkohol, a potem urodziła w lesie. Przypadkowy świadek zaalarmował pogotowie, w szpitalu okazało się, że noworodek ma w organizmie 1,7 promila alkoholu. Życiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo, okoliczności sprawy wyjaśnia policja.

Wnuk Anny Walentynowicz: dziękuję, że nie zapomnieliście o naszej babci

Wnuk Anny Walentynowicz podziękował premier za to, że pojawiła się właśnie w Gdańsku na 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. - Najwyższy szacunek dla pani i pani rządu za to, co robicie. Nie pozwalacie, aby zapomniano o ludziach, których zasługi są niekwestionowalne a mimo tego przez długie dziesięciolecia ludzie ci byli zagrzebywani w jakimś obrzydliwym, ohydnym dole niepamięci - mówił Piotr Walentynowicz.

Premier przed pomnikiem Anny Walentynowicz. "Ona jest symbolem tamtych dni". O Wałęsie ani słowa

- Anna Walentynowicz poświęcając się walce o godne życie, wolność i solidarność stała się symbolem tamtych dni - powiedziała premier Beata Szydło w 36. rocznicę Sierpnia '80. - Zaangażowana w pomoc innym sama stała się "Anną Solidarnością" - podkreśliła. Premier w swoim przemówieniu nie wspomniała o Lechu Wałęsie, który był jednym z sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych.

Dwa strzały ostrzegawcze, trzy do podejrzanego. "Trafiony wciąż walczył"

Sławomir Ł. był podejrzany o brutalne zabójstwo swojego ojca i usiłowanie zabójstwa matki. Mieszkańca Chwalisławia (woj. dolnośląskie) przez dwa dni szukali policjanci. Gdy we wtorek został namierzony nie zamierzał się poddać. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze, ale te nie skutkowały. 30-latek został postrzelony. Zmarł od obrażeń. Prokuratorzy sprawdzą, czy funkcjonariusz używając broni nie przekroczył uprawnień.

Reprywatyzacyjnej wojny ciąg dalszy

Warszawska reprywatyzacja politycznie przybiera na sile. PiS domagając się głowy prezydent Warszawy mówi wprost - Hanna Gronkiewicz Waltz jak Piłat umywa od sprawy ręce. Oliwy do ognia dodaje były już urzędnik ratusza, który po zwolnieniu broni się i wymierza w prezydent ostre ciosy.

"Zginął za bycie Polakiem". Media na Wyspach o "okrutnym ataku" w Harlow

Miał 40 lat, od czterech pracował w Harlow, gdzie przyjechał wraz z matką. Zginął, skatowany przez grupę nastolatków. Brytyjskie media od wtorkowego wieczora piszą o zbrodni, do jakiej doszło w sobotę. Wtedy przed jedną z restauracji zginął 40-letni Polak, a jego 43-letni rodak i kolega z licznymi złamaniami trafił do szpitala.

Festiwal filmowy w cieniu tragedii. Wenecja bez gali na plaży Lido

Światowa prapremiera amerykańskiego musicalu "La La Land" Damiena Chazelle'a z udziałem Emmy Stone i Ryana Gosslinga otworzy dziś 73. festiwal filmowy w Wenecji. Organizatorom udało się w konkursie głównym zgromadzić nazwiska, jakie zwykle zgarnia Cannes. Filmy oceni jury pod wodzą Sama Mendesa, a polski reżyser Jerzy Skolimowski otrzyma Złotego Lwa za całokształt dokonań.

Kaczyński: podział Polski jest faktem

- Podziały w państwach demokratycznych są normalnością, tylko że one powinny być ujęte w pewne ramy. Te ramy zostały już bardzo dawno przekroczone - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Odniósł się w ten sposób do słów Jacka i Jarosława Kurskiego, którzy w mowach pożegnalnych na wtorkowym pogrzebie ich matki, byłej senator Anny Kurskiej, mówili o podziale na dwie Polski.

Groził bronią weselnikom, bo nie został zaproszony

Przed kościołem w Kępnie (woj. wielkopolskie) mężczyzna groził bronią parze młodej i weselnikom. - Powiedział, że jest Komendantem Głównym Policji oraz pracownikiem tajnych służb. Poinformował także, że ma broń - informuje policja.

Miliony od ONZ na organizacje żony i kuzyna Asada

ONZ przyznała kontrakty na kilkadziesiąt milionów dolarów osobom bądź organizacjom powiązanym z syryjskim prezydentem Baszarem el-Asadem. Ich celem była realizacja projektów humanitarnych w ogarniętym wojną kraju - podał we wtorek brytyjski dziennik "Guardian".

Błaszczak: obecność KOD na pogrzebie "Inki" to prowokacja polityczna

- W naszej kulturze, cywilizacji chrześcijańskiej jesteśmy tak ukształtowani, że nie zakłócamy uroczystości, a ci którzy przyszli z KOD-u mieli, wszystko na to wskazuje, intencje takie żeby zakłócić uroczystość pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" - mówił w programie "Jeden na jeden" szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Błaszczak: obecność KOD na pogrzebie "Inki" to prowokacja polityczna

- W naszej kulturze, cywilizacji chrześcijańskiej jesteśmy tak ukształtowani, że nie zakłócamy uroczystości, a ci którzy przyszli z KOD-u mieli, wszystko na to wskazuje, intencje takie żeby zakłócić uroczystość pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" - mówił w programie "Jeden na jeden" szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Prezydent Filipin: mogę rozmawiać z Obamą, ale to ja będę mówił pierwszy

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte realizuje od kilku tygodni obietnicę wyborczą, że zlikwiduje przestępczość narkotykową, wypowiadając regularną wojnę handlarzom na ulicach miast. W środę powiedział, że jest gotowy spotkać się z Barackiem Obamą planującym podróż do Azji, ale zastrzegł, że nim zacznie słuchać o prawach człowieka, sam mu coś powie.

Seul: wicepremier Korei Północnej rozstrzelany

Wicepremier i minister edukacji Korei Północnej Kim Jong Dzin został rozstrzelany, a dwóch innych wysokiej rangi urzędników wysłano na reedukację - poinformowały w środę władze Korei Południowej wskazując, że w Pjongjangu może dochodzić do nowych czystek.

Spędzi środę w kraju, który obraża codziennie. Wizyta nagła, a ochrona niepewna

Republikański kandydat do Białego Domu, Donald Trump, wybiera się w środę do Meksyku, którego obywateli obraża na każdym kroku od miesięcy. Spotka się tam z prezydentem Enrique Peną Nieto – podał we wtorek "Washington Post" w swym internetowym wydaniu. Wizytę przygotowano podobno w zaledwie kilka dni. Nie jest pewne, jak Trump będzie chroniony, a właśnie w Meksyku ma się czego obawiać.