Najnowsze

Najnowsze

"Są tylko trzy osoby, które mają prawo o tym decydować". Dyskusja o aborcji w "Babilonie"

- Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. O słowach prezesa PiS i dyskusji toczącej się wokół prawa aborcyjnego rozmawiali goście Piotra Marciniaka w programie "Babilon" w TVN24 BiS.

Panika na zatłoczonym moście. Zginęli pielgrzymi

Co najmniej 19 pielgrzymów straciło życie, a około 50 zostało rannych, gdy w sobotę wybuchła panika na zatłoczonym moście, którym wierni zmierzali do świątyni hinduistycznej w Waranasi w północnych Indiach - poinformowała miejscowa policja.

Rosja dozbroi Indie. Rakietami i śmigłowcami

16 porozumień w dziedzinie m.in. obronności, wydobycia ropy naftowej i energetyki podpisały delegacje Indii i Rosji w sobotę w obecności premiera Narendry Modiego i prezydenta Władimira Putina w indyjskim Goa, gdzie w weekend odbywa się szczyt krajów BRICS.

Samobójczy atak w Bagdadzie. Ponad 30 ofiar

Co najmniej 31 osób zginęło, a około 30 zostało rannych w sobotę, gdy zamachowiec samobójca zdetonował kamizelkę z ładunkami wybuchowymi w jednej z szyickich dzielnic stolicy Iraku, Bagdadu - podał Reuters, powołując się na lokalne władze i służby medyczne.

Nie znają innego świata niż wojna. Walczą o przetrwanie

Rozejm w Aleppo trwał krótko, po jego załamaniu armia syryjska wspierana przez Rosjan wznowiła szturm na powstańcze dzielnice. Ten krótki okres był chwilą spokoju dla mieszkańców oblężonych dzielnic, a także chwilą wytchnienia w horrorze dla kilkudziesięciu tysięcy dzieci, które wciąż przebywa w mieście. Wiele z nich jest za młodych, aby pamiętać inny świat niż ten pełen wybuchów i śmierci. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Ostrzegawczy pas, który prowadzi prosto pod... tramwaj

W założeniu powinien informować niewidomego o niebezpieczeństwie. Problem w tym, że specjalny, karbowany pas ostrzegawczy zainstalowany w Bydgoszczy kończył się... na torach. Kontrolerzy NIK sprawdzili, czy w polskich miastach niepełnosprawni mogą bezpiecznie skorzystać z komunikacji zbiorowej.

Polski prom utknął w Szwecji

Polski prom Mazovia ma problemy z opuszczeniem portu w szwedzkim Ystad. Przyczyną miał być rozgrzany kocioł CO2, który uniemożliwiał pracę załogi. Pierwszą informację o problemach statku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Nikt nie będzie do Polski pociągami przywoził uchodźców"

- W najważniejszych sprawach chcemy mówić jednym głosem. Na tym polega nasza siła i wartość - powiedział w Rzeszowie Andrzej Duda podczas konferencji kończącej szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej. - Ważne, żebyśmy przekazywali nasze doświadczenie Unii - dodał. Politycy rozmawiali także m.in. o trwającym kryzysie migracyjnym.

Maraton dopiero na emeryturze. "Ruszaj się, to nie zardzewiejesz"

Jej recepta na przedłużenie młodości jest prosta - bieg. Sama nie jest w stanie policzyć, ile kilometrów już pokonała. Ma za sobą maratony, półmaratony i biegi terenowe. Wszystkie pokonała już na emeryturze, po sześćdziesiątce. Dziś ma ponad 77 lat. I nie zamierza zwalniać tempa.

Drgnięcie ręki i prędkość może być zawyżona. Sprawdzamy, jak działają radary

Przypadki uniewinnienia kierowców ukaranych mandatem za przekroczenie prędkości pokazują, że sprzęt, którym dysponuje policja, nie jest bez wad. Sami biegli przyznają, że laserowe mierniki często mierzą prędkość nie tego samochodu, co powinny lub zwyczajnie ją zawyżają. Reporter "Czarno na białym” na własnej skórze sprawdził, jak działa takie urządzenie.

Skazany za pedofilię ukrywał się przez pięć lat

52-latek z Rzeszowa przez pięć lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za mężczyzną został wydany list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. W środę policjantom udało się zatrzymać przestępcę.

Złodziej auta chorego Dominika zatrzymany

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali 37-latka, który ukradł samochód, jakim na leczenie jeździł chory 5-letni Dominik. - Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - informuje Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Wywiad, którego nie było? Redakcja się tłumaczy

"Newsweek" w międzynarodowym wydaniu podał w piątek, że cytowany przez niego dzień wcześniej wywiad Donalda Trumpa dla serbskiego tygodnika "Nedeljnik" może być oszustwem. W wywiadzie tym Trump oznajmił, że bombardowanie Serbii przez NATO było pomyłką.

Ostatni film Wajdy pokazany w Rzymie. Kilkuminutowa owacja

"Powidoki" Andrzeja Wajdy na festiwalu filmowym w Rzymie. Pięć dni po śmierci reżysera, który był oczekiwany we włoskiej stolicy, uczestnicy festiwalu oddali mu hołd. W pokazie, który zakończył się kilkuminutowa owacją, wzięli udział aktorzy: odtwórca postaci malarza Władysława Strzemińskiego Bogusław Linda oraz Zofia Wichłacz. Przed projekcją przemawiał też polski ambasador w Włoszech - Tomasz Orłowski.

"Stop Putin". Wielki protest przed ambasadą

Podczas demonstracji przeciwko agresji Rosji wobec Ukrainy przed rosyjską ambasadą w Kijowie spalono w piątek podobiznę prezydenta Władimira Putina. Uczestnicy akcji "Stop Putin" domagali się m.in. wycofania z Ukrainy rosyjskich wojsk.

Urzędnicy przesunęli granicę Krakowa o 30 metrów. I nie wyremontowali drogi

Dwie instytucje zabrały się za remont drogi prowadzącej z Krakowa do Warszawy. Jednostka miejska miała remontować nawierzchnię na terenie miasta, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - drogę poza Krakowem. Okazało się jednak, że tylko pracownicy GDDKiA zajrzeli do mapy, żeby wyznaczyć granice "swojego" remontu. Krakowscy urzędnicy zadowolili się namierzeniem tabliczki z przekreśloną nazwą miasta i na jej wysokości zakończyli prace. W rzeczywistości granica przebiega 30 metrów dalej. W ten sposób na trasie wylotowej z Krakowa znalazł się 30-metrowy pas "ziemi niczyjej".

"Druga Wieliczka" na Podkarpaciu. Ma około 3 tysiące lat

Tysiące fragmentów naczyń, które służyły do produkcji soli ok. 2,5-3 tys. lat temu, odkryli archeolodzy w Tyrawie Solnej (woj. podkarpackie). - To unikatowe miejsce. Najbliższe ślady pozyskiwania soli w pradziejach pochodzą z rejonu Wieliczki - poinformował dr Maciej Dębiec z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.