Najnowsze

Najnowsze

Gra twarzą

Antoni Macierewicz nie jest tylko dobrym mówcą, ale też świetnie gra twarzą

Prawo i strach

W Polsce jest coraz więcej takich miejsc, gdzie tzw. kompromis aborcyjny jest fikcją i kobiety, które w trzech szczególnych przypadkach mają prawo usunąć ciąże, nie mogą tego zrobić, bo są odsyłane od szpitala do szpitala. Lekarze zasłaniają się klauzulą sumienia często - jak sami przyznają - na wszelki wypadek. Jak działa ten mechanizm?

Czekając na śmierć

Historia, którą dwa lata temu żyła cała Polska i rodzice, którzy pierwszy raz przed kamerą opowiadają przez co przeszli, gdy sumienie jednego lekarza okazało się ważniejsze niż ich prawo wyboru. Dziecko, o które starali się przez lata, nie miało żadnych szans na przeżycie - płód był ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. Teoretycznie, zgodnie z prawem, do nich należała decyzja - rodzić czy nie. W praktyce zdecydował za nich ktoś inny. W rozmowie z Darią Górką opisują, jak ich potraktowano i jak ich syn umierał przez 10 dni w niewyobrażalnym cierpieniu. Uznali, że chcą o tym opowiedzieć dziś, gdy znów toczy się aborcyjna batalia, bo - jak tłumaczą - jeśli ktokolwiek chce decydować za kobiety co jest lepsze, to niech wie, o czym decyduje.

Misiewicz ciągle pracuje w MON. "Wyszedł drzwiami, a wszedł oknem"

Co jest nieczystego we współpracy pana Misiewicza z ministrem Macierewiczem? Czy naprawdę Polska nie ma ważniejszych problemów? - pytał w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Klub PiS). - Pan Bartłomiej Misiewicz jest symbolem tego, co robiło Prawo i Sprawiedliwość w spółkach skarbu państwa - odpowiadała mu wicemarszałek Sejmu, Barbara Dolniak (Nowoczesna).

"To była świadoma decyzja prof. Chazana, że nasze dziecko będzie umierało w cierpieniach"

Ta sprawa budziła gorące dyskusje dwa lata temu. Rodzice przed kamerami opowiedzieli o tym, co przeżyli, kiedy dr Bogdan Chazan odmówił legalnej aborcji, choć płód był ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. - Kolejne miesiące były jednym wielkim koszmarem. Dziecko rosło, wodogłowie, które miało, się powiększało, ruchy dziecka były coraz silniejsze. Ja już wtedy miałam wrażenie, że ono cierpi - opowiada matka, Agnieszka. Materiał programu "Czarno na białym" z 2016 roku.

Balcerowicz: niższy wiek emerytalny to wyższy dług publiczny

- Żaden odpowiedzialny polityk nie narażałby własnego kraju proponując taki budżet - mówi o projekcie budżetu na 2017 rok w "Faktach po Faktach" prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów. Jego zdaniem, "budżet kompletnie nie uwzględnia realnego scenariusza, że w gospodarce światowej może być trudniej, że będzie wolniejszy wzrost".

Open'er ogłosił pierwszą gwiazdę

- Czekam na ten moment od pierwszej edycji festiwalu, od 15 lat. To ogłoszenie jest niepowtarzalne, oczekiwane przez bardzo wielu i co tu dużo mówić – historyczne. Po raz pierwszy w Gdyni, po raz pierwszy na Open’erze, Radiohead! - mówił Mikołaj Ziółkowski, zdradzając pierwszą gwiazdę Open'era 2017.

Prezydent Filipin ogłasza "separację" od USA

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zadeklarował w Pekinie podczas spotkania z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem zamiar "odseparowania się" od swego sojusznika, USA, i zbliżenia do Chin, co oznaczałoby nowy układ sił w regionie.

Trump uzna wynik wyborów. Stawia jednak warunek

Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta, zmienił zdanie w sprawie akceptacji wyników wyborów. Podczas wiecu w Ohio zapowiedział, że uzna go jeśli uzna go za "przejrzysty". Zastrzegł jednocześnie prawo do zaskarżenia wyniku, jeśli będzie on wątpliwy.

Białoruska opozycja pożegnała Jurego Chadykę

W Mińsku odbył się pogrzeb Jurego Chadyki, profesora fizyki, znanego działacza opozycji demokratycznej i jednego z założycieli Białoruskiego Frontu Narodowego. Uroczystości żałobne odbyły się z udziałem opozycjonistów i działaczy społecznych. Chadyka zmarł we wrześniu w USA.

Wzrosło poparcie dla PiS. Nowy sondaż

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38 proc. wyborców. Kolejne miejsca zajmują Nowoczesna, Platforma Obywatelska i Kukiz'15 - wynika z październikowego sondażu CBOS. Pozostałe partie nie przekroczyły 5 proc. progu wyborczego.

Koniec zakazu korridy w Katalonii

Hiszpański Trybunał Konstytucyjny uchylił zakaz korridy obowiązujący od 2012 roku w autonomicznym regionie Katalonii. Sędziowie ocenili, że zakaz wprowadzony przez katalońskie władze "naruszył kompetencje państwa w kwestii ochrony dziedzictwa kulturowego".

"Nieznane nagrania" ze Smoleńska. Wszystko wskazuje na to, że znane już od sześciu lat

W ostatnich dniach duże zamieszanie wywołały informacje o istnieniu "nieznanych" do tej pory nagrań z dnia katastrofy w Smoleńsku, na których miały być rzekomo nieznane dotychczas sceny rozmowy między ówczesnym premierem RP Donaldem Tuskiem, a ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem. Wszystko wskazuje jednak na to, że nagranie było jawne od sześciu lat. Było też wtedy publikowane na portalu tvn24.pl.

Powrót wołyńskiego krzyku

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń” wywołuje ogromne zainteresowanie i przyciąga do kin w Polsce rzesze widzów. Z kolei za naszą wschodnią granicą wstrzymuje się jego projekcje. Polacy mówią o usłyszanym w końcu krzyku, a Ukraińcy o szerzeniu stereotypów i budowaniu muru między narodami. O tym jaki wpływ na polsko-ukraińskie reakcje będzie miał obraz Smarzowskiego, rozmawiali goście programu Tak Jest Sławomir Sierakowski i prof. Antoni Dudek.

Egipt przekazał mistrale Rosji za dolara? Szef MON jest o tym przekonany. Ale jest problem

- Jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja miała rzeczywiście miejsce - stwierdził z trybuny sejmowej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Kłopot w tym, że medialne informacje mówiące o rzekomej transakcji "za jednego dolara" są mocno wątpliwe.