Najnowsze

Najnowsze

Siła muzyki

Dyskusja na temat pomocy Syryjczykom toczy się nie tylko na szczeblu rządowym i samorządowym. Przybiera także niecodzienne formy. Głos w niej zabrali właśnie licealiści z Łomży i swój sprzeciw wobec obojętności wyśpiewali. Stworzyli niezwykły teledysk i zwrócili już uwagę tysięcy internautów. Być może także tych, do których żaden polityczny głos lub apel by nie dotarł.

Sieroty wojny

Prezydent Sopotu chciał sieroty z Aleppo w swoim mieście przyjąć, ale czy taka forma pomocy jest w tej sytuacji najwłaściwsza? Słuchając osób na co dzień zajmujących się pomocą na miejscu, w Syrii, można mieć wątpliwości. Także dotyczące intencji tych, którzy ogłosili, że chcą stworzyć w Polsce dom dziesięciu sierotom. O tysiącach, które pomocy potrzebują w Syrii i ludziach, którzy pomoc niosą.

Otwarty rozdział 

Wydawało się, że po burzy, jaka przeszła przez media po zatrudnieniu 20-latka w ministerstwie obrony narodowej ten rozdział jest już zamknięty. Okazuje się jednak, że Edmund Janniger współpracę wznowił. Na tym nie koniec rewelacji: MON zaprosiło do siebie jego ojca, a za jego przyjazd zapłacono prawie 40 tys. złotych. Skąd taka suma i dlaczego ojciec Jannigera był tak potrzebny w ministerstwie?

Polityka po wypadku

Opozycja nie ma wątpliwości i żąda dymisji szefa MSWiA. Nowoczesna składa wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka, ale dymisji nie będzie, co stanowczo już zostało powiedziane.

Pytania po wypadku premier

Czy tego wszystkiego można było uniknąć? Czy uderzenie w drzewo samochodu z premier było nieuniknioną konsekwencją omijania grupy samochodów w Oświęcimiu? Specjalista, który w przeszłości szkolił kierowców BOR-u, rozważa różne warianty jazdy kolumny uprzywilejowanej.

Kto zawinił?

Premier w szpitalu, prokuratura toczy śledztwo, są kolejne przesłuchania, analizy i wciąż wiele pytań m.in o to, czy rządowa kolumna w Oświęcimiu poruszała się z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Zeznania są różne, nowe światło na sprawę rzuci zapewne monitoring z trasy. Choć dla niektórych już dano było wiadomo, kto jest winny.

Zdrowie premier

To już trzecia doba w szpitalu i na razie brak konkretnej daty, kiedy premier go opuści. Jest za to oświadczenie lekarzy o stanie zdrowia Beaty Szydło, choć też mało precyzyjne.

"Pani sekretarka wskazała mi zydelek". Były szef SKW o swojej dymisji

Były szef SKW gen. Piotr Pytel wspominał w "Kropce nad i" okoliczności, w jakich wręczono mu dymisję ze stanowiska. Jak wspominał, w MON - gdzie go wezwano - nie spotkał się z szefem resortu Antonim Macierewiczem, a rzecznikiem ministerstwa Bartłomiejem Misiewiczem. - To sytuacja z kategorii groteskowych i śmiesznych - komentował.

Były szef SKW: poseł PiS zamknął nas i zaproponował deal ws. Macierewicza

Jeden z posłów PiS zaproponował mi następujący deal: w zamian za nietykalność przestaję "robić sprawę" na Macierewicza - powiedział w "Kropce nad i" gen. Piotr Pytel. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego opisał w ten sposób incydent, do jakiego miało dojść w czasach, kiedy stał na czele SKW. Dodał, że do dziś nie wie, jaką "sprawę" wspomniany polityk miał na myśli.

"Myślę, że pomylił nazwiska". Były szef BOR odpowiada Błaszczakowi

Od 6 lat pan minister Błaszczak publicznie dyskredytuje mnie. Będzie miał duży problem z posprzątaniem po Andrzeju Pawlikowskim - powiedział w "Faktach po Faktach" gen. Marian Janicki, który był szefem Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2013. Pawlikowski pełnił tę funkcję dwukrotnie w latach 2006-2007 oraz 2015-2017. Gośćmi Justyny Pochanke w "Faktach po Faktach" byli także były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego prof. Tomasz Nałęcz oraz były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Były szef SKW: poseł PiS zamknął nas i zaproponował deal ws. Macierewicza

Jeden z posłów PiS zaproponował mi następujący deal: w zamian za nietykalność przestaję "robić sprawę" na Macierewicza - powiedział w "Kropce nad i" gen. Piotr Pytel. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego opisał w ten sposób incydent, do jakiego miało dojść w czasach, kiedy stał na czele SKW. Dodał, że do dziś nie wie, jaką "sprawę" wspomniany polityk miał na myśli. (Rozmowa z 13.02.2017)

"Myślę, że pomylił nazwiska". Były szef BOR odpowiada Błaszczakowi

Od 6 lat pan minister Błaszczak publicznie dyskredytuje mnie. Będzie miał duży problem z posprzątaniem po Andrzeju Pawlikowskim - powiedział w "Faktach po Faktach" gen. Marian Janicki, który był szefem Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2013. Pawlikowski pełnił tę funkcję dwukrotnie w latach 2006-2007 oraz 2015-2017.

"Donaldzie", "Justinie". Spotkanie sąsiadów w Białym Domu

Premier Kanady Justin Trudeau spotkał się w poniedziałek w Białym Domu z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. Obaj przywódcy deklarują chęć pielęgnowania wzajemnych więzi gospodarczych, przy jednoczesnym unikaniu napięć w takich sprawach jak imigracja.

Samochody kolumny uprzywilejowanej powinny jechać "zderzak w zderzak"

- Powinny być sygnalizacje świetlne i sygnalizacje dźwiękowe, powinni blisko siebie jechać. Tak się szkoli kierowców - ocenił nagranie z przejazdu kolumny rządowej, które dostaliśmy na Kontakt24, płk Leszek Baran (Fundacja Byłych Funkcjonariuszy BOR). - Widocznie coś było nie zachowane, skoro ten samochód seicento mógł wjechać pomiędzy te samochody - mówił.

Wypadek premier Szydło – protokół rozbieżności

Nie ustają wątpliwości wokół piątkowego wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Adwokat podejrzanego o sprawstwo kierowcy seicento zarzuca policji zaniechania. Brak też jednoznacznych ustaleń czy trzy rządowe limuzyny spełniały wszystkie warunki kolumny pojazdów uprzywilejowanych.

Pomylili Trumpa z aktorem. Przepraszają

Dominikańska gazeta "El Nacional" omyłkowo zamieściła zdjęcie aktora Aleca Baldwina w tekście poświęconym Donaldowi Trumpowi. Dziennikarze przeprosili za błąd, tłumacząc, że pomyłki nie dostrzegły w porę osoby odpowiedzialne za kontrolę publikowanych treści.

BOR do wymiany

Po wypadku limuzyny z premier Beatą Szydło, minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zapowiada duże zmiany w Biurze Ochrony Rządu - inna ma być także nazwa służby. "Wiele pomysłów na BOR, które usłyszałem podczas konferencji ministra, jest dobrych. Życzyłbym jednak służbie, by nie była to rewolucja" komentował były funkcjonariusz BOR płk Leszek Baran. Zdaniem byłego szefa BBN gen. Stanisława Kozieja "zaklęcia, że to będzie elitarna służba przez samą zmianę nazwy i struktury, to są takie czary".