Najnowsze

Najnowsze

Nie chciał oddać "długu", zabrali mu samochód

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli dokonać rozboju na 19-letnim mieszkańcu Rakowa (pow. kielecki). Jak informuje policja, 31- i 30-latek żądali od pokrzywdzonego zwrotu zaciągniętego długu, a kiedy nastolatek odmówił zabrali mu samochód.

O tym tunelu mówiła miejska legenda, teraz jest dowód. Może tam być Bursztynowa Komnata

Zagruzowany, ale istnieje - podziemny korytarz, który łączył warownię z pobliskim kościołem św. Bartłomieja, odkryli archeolodzy przy zamku krzyżackim w Pasłęku. Potwierdziły to przeprowadzone badania geofizyczne gruntu. Naukowcy nie wykluczają, że być może rozwiązana zostanie kolejna historyczna zagadka. Poszukiwacze skarbów od lat uważają, że jest to jedno z potencjalnych miejsc ukrycia Bursztynowej Komnaty.

Ekshumują ofiary katastrofy. Sprawdzą czy doszło do wybuchu, naprawią błędy przy sekcjach

Prokuratura Krajowa chce ekshumować ciała wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, by m.in. stwierdzić, czy na pokładzie samolotu mogło dojść do eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych, a także innego gwałtownego wyzwolenia energii. Głównym powodem prawnym ekshumacji ma być nieobecność przedstawicieli polskich organów ścigania i biegłych oraz inne błędy popełnione podczas sekcji ofiar na terenie Federacji Rosyjskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl.

Testowali najszybsze polskie bezzałogowce. Osiągają prędkość 540 km/h

Osiągają prędkość 540 km/h, lecą na wysokości nawet ponad 5000 metrów, a w powietrzu mogą przebywać dłużej niż godzinę. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych pokazał, jak wyglądały testy najnowszych polskich jednostek bezzałogowych przeznaczonych do treningu i wykonywania strzelań rakietowych i artyleryjskich.

USA "podzielają zaniepokojenie" wolnością słowa na Węgrzech

- Jako przyjaciel i sojusznik, zachęcamy węgierski rząd do zapewnienia obywatelom środowiska otwartych mediów - napisał amerykański Departament Stanu. Waszyngton "podziela zaniepokojenie" wielu organizacji z powodu "ciągłego kurczenia się wolności mediów" na Węgrzech.

To on zablokował sankcje wobec Rosji

"To premier Włoch Matteo Renzi przeforsował na szczycie UE rezygnację z nałożenia na Rosję sankcji w związku z jej brutalnymi działaniami militarnymi w Syrii" - pisze piątkowy "Financial Times". Do nowych retorsji wobec Moskwy nawoływały Berlin, Londyn i Paryż.

Czy w Polsce jest możliwy jeden czas przez cały rok?

Co pół roku powraca w Polsce dyskusja czy zmiana czasu dwa razy do roku ma jeszcze jakikolwiek sens. Dyskutują nie tylko naukowcy czy publicyści. W sens zmiany czasu powątpiewa część polityków. Ta najbliższa już w nocy z 29 na 30 października.

Kerry widzi szansę. Ci, którzy mieli nie strzelać, nie strzelają

Sekretarz stanu John Kerry zaapelował do rebeliantów Huti o przestrzeganie zawieszenia broni. Walcząca z nimi koalicja państw arabskich twierdzi, że złamali oni rozejm 43 razy w ciągu dwóch dni. Pociski wystrzelone przez rebeliantów miały spowodować śmierć dwóch osób w Arabii Saudyjskiej.

Prawie 500 policjantów straci kierownicze stanowiska. Bo zaczynali w MO

Do końca roku ze stanowisk kierowniczych w policji odejdzie 474 funkcjonariuszy, którzy swoją służbę zaczynali w MO lub ZOMO. Nadzorujący policję wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński oświadczył, że będą oni mogli przejść na emeryturę lub dosłużyć na stanowiskach wykonawczych.

Polski muzyk w środku wojny. "Czują, że świat się od nich odwrócił"

Polski muzyk Dariusz Malejonek jako wolontariusz pojechał do syryjskiego Aleppo razem z misją salezjańską. W rozmowie z TVN24 opowiedział o tym, co zastał w oblężonym mieście. - Chcemy pokazać tym ludziom tutaj - którzy giną, którzy cierpią - że nie są sami. Oni czują, że świat się od nich odwrócił, a my chcemy pokazać, że tak nie jest - mówił.