Najnowsze

Najnowsze

Szef unijnego trybunału broni sędziego Safjana

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział na pismo europosłów PiS. Prezes tej instytucji Koen Lenaerts odniósł się w liście do wątpliwości skierowanych pod adresem sędziego TSUE Marka Safjana. Ryszard Legutko i Tomasz Poręba zarzucili mu "brak bezstronności" i "polityczne zaangażowanie".

Świadkowie: samochód stał przez rok, kierowca wsiadł i pojechał. Oto skutek

Groźnie wyglądający wypadek na południu Chin. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad autem i uderzył w trzy inne pojazdy oraz trzy motocykle. Rannych zostało pięć osób, w tym sprawca. Nikomu nie stało się nic poważnego. Policja podejrzewa, że powodem wypadku były niesprawne hamulce. Świadkowie opowiadają, że kierowca wsiadł do pojazdu, który stał zaparkowany na ulicy przez rok. Zarzucają mu, że nie sprawdził wcześniej, czy samochód nadaje się do bezpiecznej jazdy.

Ponad 350 kg kokainy znalezionych na plaży

Ok. 360 kilogramów kokainy o rynkowej wartości blisko 60 mln euro znaleziono na dwóch plażach we wschodniej Anglii - podała odpowiadająca za walkę z przestępczością zorganizowaną agencja NCA.

Sondaż: PiS bierze wszystko

40 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych głosowałoby w lutym na PiS, 17 proc. na PO, 9 proc. na Nowoczesną, a 8 proc. na Kukiz'15 - to wyniki najnowszego sondażu CBOS. Szanse na wejście do Sejmu miałby także SLD (5 proc.).

Correa był głównym przywódcą grupy, Crespo jego "prawą ręką"

Sąd w Walencji orzekł karę więzienia dla jedenastu osób wchodzących w skład grupy przestępczej odpowiedzialnej za korupcyjną aferę Gurtel. Wśród skazanych są przedsiębiorcy oraz wysocy rangą urzędnicy powiązani z rządzącą Hiszpanią Partią Ludową (PP).

Miał być nowy system za 100 milionów. Prokuratura zbada, dlaczego nie powstał

Prokuratura wszczęła śledztwo, w którym będzie badała, dlaczego nie powstał system informatyczny CEPiK 2.0, choć podatnika kosztował już około stu milionów złotych - dowiedział się tvn24.pl. Doniesienie złożyło obecne kierownictwo Centralnego Ośrodka Informatyki. - To brudna gra - komentują obarczani odpowiedzialnością poprzednicy.

Kandinsky, Mondrian, Malewicz i Strzemiński na wspólnej wystawie

Wassily Kandinsky, Paul Klee, Kazimierz Malewicz, Piet Mondrian, Edvard Munch, Boris Ender, Max Ernst - to niektórzy klasycy artystycznej awangardy, których prace będzie można zobaczyć w jednym miejscu. Od piątku w łódzkim Muzeum Sztuki będzie można zwiedzać ekspozycję "Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody".

Przechwycili środki do produkcji miliarda tabletek ecstasy

Holenderska policja przechwyciła środki, z których można wyprodukować około miliarda tabletek ecstasy - pisze w piątek AFP. Substancje znaleziono w ciężarówce zaparkowanej w ukryciu przy wiejskiej drodze w miejscowości Rilland, na południowym zachodzie kraju.

Mają najlepszy punkt widokowy na świecie. Żeby przetrwać, noszą strój astronauty i jedzą z tubki

Na wysokości, która jest miejscem ich pracy, atmosfera bardziej przypomina kosmos niż to co znają przeciętni ludzie. Przez wiele godzin wiszą 21 kilometry nad ziemią i aby to przetrwać muszą nosić prawie taki sam skafander jak astronauci. Muszą też jeść z tubki potrawy o takich zachęcających nazwach jak "zupa o smaku tortilli z kurczakiem". Jednak nie skarżą się na to, bo mają "najlepszy punkt widokowy na świecie". Lepsze widoki są dopiero z orbity.

"Nielegalny środek nacisku na sędziów". KRS odpowiada na słowa Ziobry

"Wymiar sprawiedliwości nie może funkcjonować w warunkach zastraszania i wywierania wpływu" - to fragment piątkowego stanowiska Krajowej Rady Sądownictwa. Według KRS, ostatnie działania prokuratury w stosunku do sędziów stanowią "zagrożenie ich niezawisłości oraz niezależności sądów, a także godzą w wizerunek wymiaru sprawiedliwości".

Trump śle pochwalny list na Litwę. Czołgi już dotarły

Na Litwę dotarł amerykański sprzęt wojskowy: dziesięć czołgów, pięć bojowych wozów piechoty, samochody terenowe i ciężarowe, który sprzęt zostanie wykorzystany podczas tegorocznych ćwiczeń wojskowych na Litwie. Na Litwę dotarł też list od prezydenta USA, w którym Donald Trump pozdrowił Litwę z okazji zbliżającego się Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego, a także podziękował Wilnu za wsparcie udzielane Ukrainie i pochwalił ją za zwiększenie finansowania obronności kraju.

Zakaz odwiedzania "stron dżihadystycznych" niekonstytucyjny

Obowiązujący we Francji od czerwca 2016 roku zakaz regularnego odwiedzania stron dżihadystycznych, które nakłaniają "do aktów terrorystycznych", jest niezgodny z konstytucją - orzekła Rada Konstytucyjna badająca zgodność przepisów z ustawą zasadniczą.

Turcja wezwała szefa CIA do współpracy przy ekstradycji Gulena

Turecki premier Binali Yildirim na spotkaniu z szefem CIA Mikem Pompeo powtórzył wezwanie USA do współpracy ws. ekstradycji Fethullaha Gulena - poinformowało biuro tureckiego premiera. Gulen jest oskarżany przez Ankarę o zorganizowanie próby wojskowego puczu z lipca 2016 roku.

Sprawa Dadina do ponownego rozpatrzenia

Sąd Konstytucyjny Rosji zażądał ponownego rozpatrzenia sprawy opozycjonisty Ildara Dadina, skazanego na karę łagru za wielokrotne naruszanie przepisów o zgromadzeniach. Sąd uznał jednak, że zapisy, na mocy których go skazano, są zgodne z konstytucją.

"Gwałtowny zamach" i "osłabienie mocy obronnej". Prokuratura bada akcję Misiewicza

Czy nocne wejście do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO stanowiło "gwałtowny zamach" na tę jednostkę, którego celem było "osłabienie mocy obronnej Rzeczypospolitej Polskiej"? Bada to warszawska prokuratura – dowiedzieli się reporterzy tvn24.pl. Przeprowadzonej w grudniu 2015 akcji, z udziałem funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Żandarmerii Wojskowej, przewodził w imieniu MON Bartłomiej Misiewicz.