Najnowsze

Najnowsze

Wielkie ucieczki

Ministrowie w ostatnim czasie dość częstą wolą uciec niż odpowiadać na trudne pytania.

"Bezkres ignorancji". Bronisław Komorowski o Macierewiczu

- Minister Macierewicz opowiada takie rzeczy, które już chyba przestają kogokolwiek śmieszyć, a zaczynają niepokoić. Jest czym się niepokoić. Tego rodzaju wypowiedzi obnażają bezkres ignorancji i beztroskę w wyrażaniu tak daleko idących opinii - mówił w "Faktach po Faktach" były prezydent i były szef MON Bronisław Komorowski o obecnym szefie resortu.

Waszyngton: w bitwie o Rakkę wezmą udział Kurdowie

Gen. Stephen Townsend, dowódca amerykańskich sił w Iraku i Syrii oraz koalicji walczącej z IS, poinformował, że w skład sił, które będą walczyć o Rakkę, bastion dżihadystów w Syrii, wejdzie syryjska opozycja i kurdyjska milicja YPG.

Decydująca ofensywa

Oczy świata zwrócone są dziś na Syrię, ale istotne dla losów tej wojny - mogą być też wydarzenia w Iraku - gdzie trwa teraz największy atak na tzw. Państwo Islamskie. Iracka armia chce odbić Mosul - największą zdobycz dżihadystów. Przez dwa lata opanowali oni miasto łącznie z podziemiami, więc walka będzie bardzo trudna. Jak ostrzegają eksperci - walka z wykorzystaniem wszelkich możliwych sposobów: od żywych tarczy z dzieci do broni chemicznej włącznie.

Gry wojenne

Końca tej wojny nie widać - wręcz przeciwnie - widać wyraźnie coraz większą mobilizację Rosji i Stanów Zjednoczonych, które nie tylko politycznie, ale też militarnie zaangażowały się po przeciwnych stronach tego konfliktu. Rosja wspiera reżim Assada - Ameryka rebeliantów. Zerwane zawieszenie broni czy bombardowanie konwojów humanitarnych pokazuje, jak sytuacja wymyka się już spod kontroli. Niektórzy eksperci ostrzegają, że w takich warunkach - nawet jeden mały błąd np. pilota - może doprowadzić do wybuchu wojny już światowej. Brzmi strasznie - czy to tylko straszenie - czy realne zagrożenie?

Dzieci wojny

Krwawa codzienność syryjskich dzieci - ich losy najlepiej i najokrutniej zarazem świadczą o tym, co dzieje się w Syrii. Już co trzecie z nich nie zna rzeczywistości innej niż wojna. W materiale pokazujemy obrazy, których dzieci nie powinny oglądać - choć te syryjskie mają je na co dzień i to z bliska.

Historyczne głosowanie USA w ONZ

Po raz pierwszy od 25 lat Stany Zjednoczone wstrzymały się, a nie zagłosowały przeciwko, podczas głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ dorocznej rezolucji wzywającej do zdjęcia amerykańskiego embarga na Kubę, nałożonego w 1962 roku.

Posłowie zakazali alkoholu, prezydent chce to zmienić

Prezydent Iraku Fuad Masum zwrócił się do parlamentu o zmianę uchwalonego przed kilkoma dniami prawa o zakazie sprzedaży, importu i produkcji napojów alkoholowych. Według przeciwników zmian prawo to uderza w mniejszości religijne, m.in. w chrześcijan.

"W politykę się nie mieszałem i nie mieszam"

- Każda forma przeciwstawiania się teoriom, które de facto obniżają bezpieczeństwo w polskim lotnictwie wojskowym, jest właściwa - powiedział Maciej Lasek w "Faktach po Faktach" w TVN24. W ten sposób tłumaczył fakt zostania ekspertem zespołu parlamentarnego PO ds. katastrofy smoleńskiej, która właśnie rozpoczęła prace.

"Bezkres ignorancji". Bronisław Komorowski o Macierewiczu

- Minister Macierewicz opowiada takie rzeczy, które już chyba przestają kogokolwiek śmieszyć, a zaczynają niepokoić. Jest czym się niepokoić. Tego rodzaju wypowiedzi obnażają bezkres ignorancji i beztroskę w wyrażaniu tak daleko idących opinii - mówił w "Faktach po Faktach" były prezydent i były szef MON Bronisław Komorowski o obecnym szefie resortu.

"Miło się pozdrawialiśmy poprzez stół". Spotkania z francuskim szefem MON nie było

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który w środę przebywał w Brukseli na spotkaniu ministrów obrony w ramach NATO, został zapytany, czy miał okazję porozmawiać ze swoim francuskim odpowiednikiem. - Nie było okazji, żebyśmy odbyli osobną rozmowę, ale bardzo miło się pozdrawialiśmy poprzez stół, także nasze stosunki są naprawdę dobre - odpowiedział Macierewicz.

"Trwa teatr absurdu". Ambasador Izraela odwołany

Ambasador Izraela przy UNESCO został odwołany do kraju na konsultacje w proteście przeciw przyjęciu przez komisję tej organizacji kolejnej rezolucji krytykującej izraelskie działania w Jerozolimie Wschodniej, czyli palestyńskiej okupowanej części miasta.

Do Polski Rumuni i Brytyjczycy, Polacy na Łotwę. NATO wzmacnia wschodnią flankę

Amerykanie, Rumuni i Brytyjczycy będą stacjonować w Polsce w ramach wielonarodowych batalionów NATO, które mają być rozmieszczane w wschodniej flance Sojuszu w przyszłym roku. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił również, że polscy żołnierze w ramach batalionów będą stacjonować na Łotwie. Do Polski taki batalion trafi w kwietniu, z kolei w styczniu rozpocznie się rozmieszczanie w Polsce brygady z USA - powiedział z kolei szef MON Antoni Macierewicz.

Kościół a ekshumacje smoleńskie

O powstrzymanie ekshumacji apeluje ponad 200 krewnych części ofiar katastrofy smoleńskiej. Konieczność zbadania wszystkich niespopielonych ciał ofiar katastrofy ogłosiła w czerwcu Prokuratura Krajowa. W programie "Tak jest" o religijnym i etycznym podejściu do tego zagadnienia rozmawiali ks. Henryk Zieliński i prof. Jan Hartman.

Nie zarejestrowali się jako "zagraniczny agent". Ukarani grzywną

Centrum Lewady - niezależny rosyjski ośrodek badania opinii publicznej - skazane zostało na karę grzywny w wysokości 300 tys. rubli (około 4800 dolarów) za to, że odmówiło zarejestrowania się w charakterze organizacji "pełniącej funkcję zagranicznego agenta".

Sawczenko w Moskwie nie pomogła. Dwa wyroki utrzymane

Obecność Nadii Sawczenko na posiedzeniu Sądu Najwyższego w Moskwie nie pomogła dwóm obywatelom Ukrainy, Stanisławowi Kłychowi i Mykole Karpiukowi, a ich długoletnie wyroki pozbawienia wolności zostały utrzymane. Ukraińska nawigatorka Sawczenko sama została w maju ułaskawiona przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Zmyli jego mural w Rzymie, chcą go w Polsce. Nam zdradza, kogo namaluje

Nie chcieli go w Rzymie, bo nie wpisywał się w zabytkową zabudowę miasta. Chcą go za to w Poznaniu. Miejski radny wpadł na pomysł, aby autor murala z papieżem Franciszkiem, przeniósł zniszczone dzieło na jedną z elewacji stolicy Wielkopolski. Mauro Palotta w rozmowie z tvn24.pl przyznał, że nie lubi się powtarzać, ale już myśli nad specjalnym projektem dla poznaniaków.

Niemcy zarobili na handlu bronią jeszcze więcej niż rok temu

W pierwszym półroczu tego roku wartość eksportu niemieckiej broni była o ponad pół miliarda euro większa niż w porównywalnym okresie zeszłego roku - poinformował niemiecki rząd. Ministerstwo gospodarki zapowiadało w tej dziedzinie "restrykcyjną" politykę.