Najnowsze

Najnowsze

Szałamacha: nie będzie podwyżek podatków

- Nie będzie podwyżek podatków w 2017 roku, ale utrzymamy stawkę VAT - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Dodał, że jest zwolennikiem zakazu handlu, ale takie rozwiązanie powinno zostać wprowadzone początkowo tylko w pierwszą niedzielę w miesiącu.

"La La Land" oscarowym pewniakiem i świetny serial "Młody papież". Wenecja na półmetku

Festiwal w Wenecji właśnie osiąga półmetek i jak na razie brak faworyta, choć entuzjastyczne recenzje zebrały takie tytuły jak "Nocturnal Animals" Toma Forda, "Frantz" Francoisa Ozona i musicalowy "La La Land" typowany na oscarowego pewniaka. Przed publicznością jednak jeszcze wielkie nazwiska, jak choćby Mallick i Kusturica. Na razie jednak za największe wydarzenie festiwalu uznano zaprezentowane poza konkursem dwa odcinki serialu w reżyserii Paola Sorrentina "Młody papież" z Jude'em Lawem w roli tytułowej.

Dwuletnia diwa zdobyła wasze serca. Wybraliście wideo tygodnia

Dwuletnia diwa spektakularnie śpiewająca alfabet zdobyła 32 proc. waszych głosów i wygrała w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu znalazła się wzruszająca historia z chorym Jurkiem i Robertem Lewandowskim w rolach głównych, a na trzecim znak pokoju, który przekazali sobie prezydent Andrzej Duda i Lech Wałęsa.

UE jest dla nich za duża. Włosi chcą "węższego kręgu" państw

Włochy będą zabiegać o to, aby w Unii Europejskiej powstał “węższy krąg” krajów podzielających kilka aspektów wspólnej polityki - zadeklarował włoski minister spraw zagranicznych Paolo Gentiloni. Jego zdaniem w grupie tej mogłoby się znaleźć od 7 do 12 państw.

Reżim gra na nosie przywódcom mocarstw. Testy rakiet podczas szczytu G20

Korea Północna wystrzeliła trzy pociski balistyczne, które wylądowały w Morzu Japońskim, u wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego - poinformowało kolegium połączonych szefów sztabów w Seulu, cytowane przez tamtejsze media. Odpalenie rakiet miało miejsce w trakcie trwającego w sąsiednich Chinach szczytu G20.

Loża prasowa 04.09.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Pawła Lisickiego (Do Rzeczy), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita), Seweryna Blumsztajna (Gazeta Wyborcza) i Jacka Żakowskiego (Polityka). Publicyści dyskutowali na temat zwołania Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich, w którego trakcie przedstawiciele środowiska sędziowskiego wzywali rządzących do poszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i ich publikowania, a także wyrażali sprzeciw dla odmowy powołania przez prezydenta kandydatów przedstawionych przez KRS. Komentatorzy odnieśli się także do sprawy reprywatyzacji gruntów. Główne wątki dotyczyły konsekwencji politycznych wokół powstałego zamieszania dotyczącego zwrotu działek w Warszawie oraz odpowiedzialności i przyszłości prezydent miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Komentatorzy pochylili się także nad zamieszaniem i ekscesami, jakie miały miejsce w trakcie uroczystości pogrzebowych „Inki i „Zagończyka” oraz nad komentarzami polityczni, które miały z nimi związek. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz odnieśli się do zapowiedzi Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, dotyczących ujawnienia kolejnych, wcześniej niepublikowanych, faktów przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Odtworzyli piekło 1666 roku. Po 350 latach Londyn spłonął ponownie

Zobacz, jaka piękna katastrofa - powiedziałby pewnie Grek Zorba, widząc niezwykły spektakl, jaki w niedzielną noc zorganizowali na Tamizie londyńczycy. 350 lat po pożarze, który strawił większość miasta, w stolicy Wielkiej Brytanii spalono ogromną, 120-metrową replikę XVII-wiecznego Londynu.

Zniszczone samochody, zalane ulice, setki powalonych drzew

Niedzielny wieczór na Mazowszu pod znakiem fatalnych warunków atmosferycznych. Ulewne deszcze i wichury spowodowały mnóstwo szkód na warszawskich ulicach i postawiły w najwyższy stan gotowości straż pożarną, która ze skutkami kapryśnej pogody walczyła przez całą noc. Zaangażowano wszystkie jednostki, do pracy ruszyło łącznie 150 strażaków.

Najchętniej wybierane kierunki urlopowe Polaków

Czas na turystyczne podsumowanie wakacji. Polacy z obawy przed zamachami częściej spędzali je w kraju. Polska wyraźnie w modzie - tak najkrócej można streścić sezon. Materiał "Faktów TVN".

Nowa retoryka, większe poparcie. Trump goni Clinton

Donald Trump po tym, jak ostro atakował imigrantów, zmienił swój sztab wyborczy i zmienia ton kampanii. Nagle zapałał sympatią do różnych mniejszości. Zabiega o ich poparcie i stopniowo odrabia straty w sondażach. W tym samym czasie Hillary Clinton znowu się tłumaczy ze swoich maili. Materiał "Faktów TVN".

Gdzie zakorzeniona jest Polskość

Antoni Macierewicz potrafi mówić tylko rzeczy najważniejsze. Tym razem dzięki jego wystąpieniu dowiadujemy się w którym miejscu Polskość ma najgłębsze korzenie.

Zjazd sędziów to tylko happenning

Wojciech Zimiński zazdrości PiS-owi, bo wydaje się, że ta partia nie ma opozycji. Zdarzają się tylko spotkania przy kawie i ciastkach, zjazdy kolesiów albo happeningi.

Kotki szukają domu!

Poznajcie Państwo bardzo dzielne rodzeństwo, które trafiło pod opiekę Fundacji Serce dla Zwierząt. Czarne kotki (chłopczyk i dziewczynka) mają obecnie ok. czterech miesięcy. Mimo tak młodego wieku życie ich bardzo mocno doświadczyło. Kiedy miały ok. 3 tygodnie ich matkę potrącił śmiertelnie samochód. Bezbronne i bez szansy na przeżycie maleństwa dzięki pomocy człowieka trafiły do domu tymczasowego. Wolontariuszka fundacji została ich mamą zastępczą. Opieka nad dziećmi nie była prosta. Początkowo wymagały grzania i karmienia specjalnym preparatem mleko zastępczym, co 2 godziny. Dodatkowo wymagały masowania brzuszków, mycia i dużo, dużo czułości. Z czasem maluchy zaczęły same jeść, nauczyły się, do czego służy kuwetka oraz nie wymagały już tak intensywnej opieki jak na początku. Obecnie jest to rozbrykane, rozpieszczone i wiecznie głodne rodzeństwo, któremu do szczęścia brakuje już tylko kochających rodzin. Wspaniale byłoby gdyby trafiły do wspólnego domu, ponieważ są ze sobą bardzo zżyte, ale nie jest to warunek konieczny. Maluchom nigdy się nie nudzi. Uwielbiają psoty i wesołe gonitwy. Nie zapominają też po zabawach przytulić się do swojej opiekunki i pomruczeć jej na kolanach. Kociaki są pod regularną kontrolą w zaprzyjaźnionej przychodni weterynaryjnej. Posiadają aktualne książeczki zdrowia. Miały robione testy na białaczkę i fiv – oba negatywne. Zostały już dwukrotnie zaszczepione oraz oczywiście nie mają śladu po pasożytach. Poza tym są zaczipowane. Warunkiem adopcji maluchów jest podpisanie umowy adopcyjnej, w której ważnym punktem jest sterylizacja i kastracja kotów w wyznaczonym terminie. Fundacja szuka domów niewychodzących. Jeśli są Państwo zainteresowani adopcją kotków prosimy o kontakt pod nr tel. 516 091 867 lub mailowo: adopcje@sercedlazwierzat.org Czarne kotki polecają się do adopcji. Zapewniamy, że czarny kolor futerka nie przyniesie pecha, lecz wiele, wiele szczęścia. Czarne kotki Fundacja Serce dla Zwierząt Warszawa Telefon do opiekuna: 516 091 867

Afront dla Merkel. Eurosceptycy wyprzedzili CDU w Meklemburgii

Prawicowa, antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD) odniosła spektakularny sukces, wyprzedzając po raz pierwszy CDU w niedzielnych wyborach do regionalnego parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Najsilniejszą partią w tym kraju związkowym pozostała SPD.

Miller: spodziewałem się, że kongres skupi się na działaniu sądów

Gdyby popłynęły sygnały, że polscy sędziowie w skupieniu zastanawiają się co zrobić, żeby ich praca była lepiej oceniana, lepiej zorganizowania i żeby mieli większe uznanie w opinii publicznej, ten kongres pełniłby bardzo ważne zadanie - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller.

Po kolejnym ataku na Polaków do Londynu pojedzie trzech ministrów

Zależy nam, by do wyjazdu do Londynu ministrów: spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości doszło możliwie szybko - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że ministrowie udadzą się do Wielkiej Brytanii na polecenie premier Beaty Szydło. O decyzji poinformowano po doniesieniach o kolejnym ataku na Polaków w brytyjskim Harlow. Szczegóły wyjazdu są dopiero ustalane - powiedział Rafał Sobczak z MSZ.

Miller: spodziewałem się, że kongres skupi się na działaniu sądów

Gdyby popłynęły sygnały, że polscy sędziowie w skupieniu zastanawiają się co zrobić, żeby ich praca była lepiej oceniana, lepiej zorganizowania i żeby mieli większe uznanie w opinii publicznej, ten kongres pełniłby bardzo ważne zadanie - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller.

Mają "dość dyktatury". KOD wyszedł na ulice Gdańska

"Dość Dyktatury! Nie pozwolimy niszczyć Polski" - pod takim hasłem ulicami Gdańska przeszła manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Jej uczestnicy protestowali przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. W manifestacji udział wzięli m.in: Mateusz Kijowski, Bogdan Borusewicz, Olga Krzyżanowska i prof. Jan Hartman.

Weszła i kazała zadzwonić do Reagana. Jak Matka Teresa ratowała miasto

Matka Teresa z Kalkuty potraktowała prezydenta USA Ronalda Reagana jak "studenta", kazała mu obiecać, że pomoże i złożyć tę deklarację na piśmie - tak nową świętą, kanonizowaną w niedzielę przez papieża Franciszka, wspomina były wiceszef włoskiego MSZ Staffan de Mistura. Obecnie specjalny wysłannik ONZ do Syrii pisze o tym w barwnym artykule opublikowanym w portalu dziennika "La Stampa", Vatican Insider.