Najnowsze

Najnowsze

Polce odebrano w Niemczech trzydniowe dziecko. Interweniuje RPO

Rzecznik Praw Obywatelskich zadecydował o podjęciu z urzędu sprawy polskiej matki, której wkrótce po urodzeniu odebrano dziecko - poinformował mec. Mirosław Wróblewski z Biura RPO. Wcześniej sprawą zainteresował się także resort sprawiedliwości.

"Nawet w najczarniejszych chwilach ostatniego 25-lecia nie było takiej sytuacji"

- Nawet w najczarniejszych chwilach ostatniego 25-lecia nie było sytuacji, w której za wykonywanie obowiązków służbowych grożono by postępowaniem karnym któremukolwiek z prezesów. To jest działanie bez precedensu - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 konstytucjonalista prof. Marek Chmaj. Odniósł się w ten sposób do wszczęcia śledztwa ws. prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Sprawę komentował również mecenas Piotr Schramm.

"Jakby dostać mokrą szmatą". Mentalna porażka Fajdka

Wieczorny finał rzutu młotem, niedawny faworyt tego konkursu, Paweł Fajdek obejrzy co najwyżej w telewizji. Mistrz świata w fatalnym stylu odpadł już w eliminacjach. Zdaniem doświadczonych, polskich olimpijczyków Fajdek już po raz drugi przegrał wielką imprezę tylko w swojej głowie. Ich zdaniem zabrakło głównie jednego - wsparcia mentalnego. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Tomasz Majewski zdradził swoje plany. "Są trudniejsze sprawy niż zostanie mistrzem"

Tomasz Majewski opuszcza olimpijską scenę. Polski mistrz kuli, dwukrotny złoty medalista - z Pekinu, a potem z Londynu - czwartkowym startem w Rio zakończył swoją przygodę z igrzyskami. Za niespełna miesiąc karierę sportową zakończy definitywnie. - Swoje marzenia w sporcie zrealizowałem, a pozostałe mam jak każdy inny człowiek. Szczęśliwa rodzina, zdrowe, fajne życie - tak zamierzam to dalej sobie klecić - zapowiedział.

"W każdej czynności jest zaszyty lęk, że zginiesz"

- To jest jakaś przerażająca logika powtarzalności sytuacji - od trzech lat nic się nie zmieniło w Aleppo poza tym, że zrobiło się jeszcze gorzej - powiedział Wojciech Szumowski z Superwizjera TVN, który spędził w mieście kilka tygodni kręcąc film "Notatki z ciemności. Aleppo". Fotoreporter Maksymilian Rigamonti przyznał, że zdjęcie zakrwawionego pięciolatka nie zmieni świata.

Pierwsze chwile z życia małej antylopy

Ma zaledwie kilkadziesiąt godzin, nieśmiało stawia pierwsze kroki i z rezerwą zwiedza swój wybieg. Dikdik, najmniejsza antylopa świata przyszła na świat we wrocławskim zoo. Pracownicy nie kryją radości z kolejnego przychówku. Chwycili za aparaty, by pokazać, jak wygląda płochliwy malec.

Zabijanie dzieci tak powszechne, że przestało zaskakiwać. "To nie był wyjątek"

Taka jest codzienność rosyjskich i syryjskich bombardowań, bombardowań cywilów w Aleppo. Ten chłopiec jest przedstawicielem milionów syryjskich dzieci - powiedział dziennikarz, który nakręcił dramatyczne nagranie z wyciągniętym spod gruzów 5-letnim chłopcem. Nagranie to ponownie przyciągnęło uwagę opinii publicznej do rozgrywającej się w Syrii tragedii, która trwa już od ponad 5 lat.

Czołgi na ulicach Moskwy. Mija 25 lat od puczu Janajewa

19 sierpnia mija 25 lat od puczu Janajewa – próby przejęcia w ZSRR władzy przez "twardogłowych" działaczy partii komunistycznej. Wbrew ich intencjom pucz nie zahamował rozpadu ZSRR, lecz go przyspieszył. Rozpadu tego żałuje dziś ponad połowa Rosjan.

"Ich dzieciństwo w zasadzie jest nie do odbudowania"

Jeśli nie giną, to niemal codziennie mają kontakt ze śmiercią. W czasie konfliktów zbrojnych zawsze największymi ofiarami są najsłabsi, czyli dzieci. Aż 250 mln dzieci na całym świecie wychowuje się w warunkach wojny. Zdaniem ekspertów, nic nie zwróci im dzieciństwa. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Wybuch gazu, 21 ofiar, dokumenty na Wałęsę. Zamieszanie po wpisie Cenckiewicza

Co stało się w jednym z bloków w Gdańsku w 17 kwietnia 1995 roku? W budynku doszło do eksplozji gazu, w której zginęło 21 lokatorów, ale - jak zasugerował ostatnio wiceszef Kolegium IPN, historyk Sławomir Cenckiewicz - za tragedią mógł stać Urząd Ochrony Państwa. - To jest kompletny absurd - oburza się ówczesny szef MSW Andrzej Milczanowski. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Po ataku na szpital Lekarze bez Granic wycofują swój personel

Organizacja Lekarze bez Granic (MsF) poinformowała w czwartek, że wycofuje swój personel z sześciu szpitali na północy Jemenu po ataku przeprowadzonym w poniedziałek na placówkę wspieraną przez tę organizację. Zginęło 19 osób, a ponad 20 zostało rannych.

Zakaz burkini rozszerzony na kolejne plaże

Zakaz burkini, muzułmańskiego kostiumu kąpielowego dla kobiet, okrywającego na wzór burki całe ciało, rozszerzony został we Francji na następne plaże w 12 miejscowościach - informuje w czwartek dziennik "Nice Matin".

Trump po raz pierwszy przeprasza i mówi "żałuję"

Po raz pierwszy w swojej kampanii prezydenckiej kandydat republikanów w tegorocznych wyborach Donald Trump wyraził skruchę za swoje wypowiedzi, którymi - jak przyznał - mógł sprawić ból niektórym osobom i grupom społecznym.