Najnowsze

Najnowsze

Wojsko zgodziło się na operację zmiany płci Chelsea Manning

Odsiadująca wyrok 35 lat więzienia za zdradę stanu i kradzież danych amerykańskiej armii Chelsea Manning, znana wcześniej jako Bradley Manning, zakończyła głodówkę po tym, jak wojskowe władze zgodziły się na zapłacenie za jej operację zmiany płci.

Pościg trwał trzy godziny. Wielka ucieczka ciężarówką

Mężczyzna trafił do aresztu po tym, jak przez ponad trzy godziny uciekał przed policją. Może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby Amerykanin nie uciekał ogromną ciężarówką. Wszystko wydarzyło się we wtorek w Kalifornii (USA), kiedy policja próbowała zatrzymać go do kontroli. On jednak zdecydował się na ucieczkę, pędząc autostradą z prędkością przekraczającą 110 km/h. Ostatecznie jednak poszukiwany zjechał na pobocze i oddał się w ręce policji. Funkcjonariuszom powiedział, że uciekał, bo nie chciał wrócić do więzienia.

Brytyjczyk przed sądem za próbę zamachu na Trumpa

20-letni Brytyjczyk Michael Sandford stanął we wtorek przed federalnym sądem okręgowym w Las Vegas, w stanie Nevada, oskarżony o próbę zamachu na republikańskiego kandydata do prezydentury Donalda Trumpa. Sandford przyznał się do niektórych zarzutów.

Weteran Powstania Warszawskiego bez awansu. Dotarliśmy do odpowiedzi ministerstwa

Kto według PiS zasługuje na miano bohatera narodowego, a kto nie? I dlaczego za zasługi dla obronności kraju wyróżnia się rzecznika ministra Antoniego Macierewicza, a nie docenia człowieka, który w czasie wojny za Polskę walczył? Reporterzy programu "Czarno na białym" dotarli do pisma, w którym Antoni Macierewicz odmawia awansu oficerskiego dla dawnego żołnierza AK.

Trump obiecuje pomoc dla rodzin z dziećmi

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump przedstawił we wtorek wieczorem w przemówieniu wygłoszonym w Aston, w stanie Pensylwania, plan pomocy rodzinom przewidujący m.in. zagwarantowane przez rząd federalny sześciotygodniowe płatne urlopy macierzyńskie.

Clinton wraca do zdrowia i wznawia kampanię

Hillary Clinton wznowi kampanię przed wyborami prezydenckimi w najbliższy czwartek, po czterodniowej przerwie spowodowanej zapaleniem płuc - oświadczył we wtorek jej rzecznik Nick Merrill.

Pokaz opozycyjności

Komisja Wenecka i jej intensywne i pełne zwrotów akcji dwa dni w Warszawie. Miała pytać, a była też przepytywana. Do tego zaliczyła dodatkowe spotkanie z opozycją. Posłanki Nowoczesnej nie dały za wygraną i wtargnęły na spotkanie zapraszając delegację do siebie. Panie zabłysnęły i przyćmiły Platformę.

Zakaz grodzenia?

Grodzenie niektórych osiedli mieszkaniowych może być zakazane. Polacy grodzą się na potęgę, bo prawo im to ułatwia. Kraków, a w ślad za nim Warszawa chcą odwrócić ten trend. A to oznacza, że niebawem stawianie murów i płotów wokół osiedli może być w stolicy zakazane.

Katalońska niepodległość?

Nie mają jeszcze przygotowanych odrębnych struktur państwowych, ale już wiedzą, że chcą się odłączyć od Hiszpanii. W ostatnich miesiącach liczba popierających secesję Katalończyków stale wzrasta, a lokalny rząd przedstawił plan powstania niepodległego kraju. Co na to Hiszpania?

Pieniądze zakonu

Po nich nikt by się tego nie spodziewał. Mówią, jak należy żyć, ale to na nich pada podejrzenie niegospodarności na wielką skalę. Z konta zakonu "duchaczy" zniknęło niemal 11 milionów. Nieprawidłowości w finansach odkrył nowy prowincjał, który zlecił audyt. Sprawa trafiła do prokuratury. Na co szły pieniądze?

Debata o Polsce

Debata o Polsce w PE, ale bez polskiej premier. Beata Szydło zamiast Strasburga wybrała Warszawę, a do parlamentu wysłała wiceministra sprawiedliwości. Marcin Warchoł stanowiska polskiego rządu przedstawić jednak nie mógł, bo pojechał tylko w roli obserwatora. Głosu nie szczędzili za to polscy eurodeputowani.

"Na czarno"

Kto jest pracodawcą księdza? Nikt nie chce się przyznać. Piotr Ikonowicz ma podejrzenie, że cała grupa zawodowa księży pracuje "na czarno".

Kornik drukarz w Parlamencie Europejskim

Błyskotliwe wystąpienie prof. Legutki zostało zauważone w Parlamencie Europejskim. Profesor wylansował w nim m.in. polskiego kornika drukarza. Reakcje niektórych deputowanych były jednak krytyczne.

Dzielny Donaldinio

Premier RP przyjmuje wizytę przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Nie byłoby w tym nic fascynującego gdyby nie fakt, że Donald Tusk jest największym wrogiem PiS.

Szkolny autobus stanął w płomieniach

Szkolny autobus, którym podróżowało ok. 20 dzieci, nagle zapłonął. Małym pasażerom na szczęście udało się szybko opuścić pojazd, więc nikt nie został ranny. Do wydarzenia doszło w poniedziałek w College Park (Maryland, USA). Na razie nie wiadomo, co spowodowało wybuch ognia. Trwa śledztwo.

Losy wyklętych

Historia. Nie w wersji opowiadanej przez polityków, a przez tych, którzy osobiście jej doświadczyli. Jest ich już niewielu, ale to, co działo się 70 lat temu, bardzo dobrze pamiętają. To będzie opowieść trzech żołnierzy Armii Krajowej. Losy każdego z nich po wojnie potoczyły się inaczej. "Czarno na białym" pokazuje złożoność tamtej sytuacji i tłumaczy, dlaczego oni sami nie chcą dziś dzielić żołnierzy AK na wyklętych i pozostałych.

Luki w pamięci

Podniosłe przemówienie i mocne słowa nad grobem legendarnej "Inki", słowa prezydenta Dudy o zakłamywaniu pamięci historycznej i o tym, że dopiero teraz po 27 latach od upadku komunizmu przywraca się godność państwu. Ile w tych słowach prawdy, a ile czystej polityki?

Kempa: umawialiśmy się na inną Unię

- My byśmy chcieli, żeby w tej UE był wzajemny szacunek i poszanowanie dla państw narodowych. To jest ten kierunek - powiedziała szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa w programie "Kropka nad i". Według niej polityka UE "nieco zbankrutowała".

Ukraina "gotowa na całkowite przerwanie ognia w Donbasie"

Ukraina wypełnia wzięte na siebie zobowiązania dotyczące przerwania ognia na całej linii rozgraniczenia stron konfliktu w Donbasie i mimo napiętej sytuacji jest gotowa zachowywać bezterminowo rozejm - oświadczył generał Borys Kremenecki, który szefuje ukraińskiej stronie we Wspólnym (ukraińsko-rosyjskim) Centrum Kontroli i Koordynacji ds. sytuacji w Donbasie.

Słowa i czyny

Kto według PiS zasługuje na miano bohatera narodowego, a kto nie? I dlaczego za zasługi dla obronności kraju wyróżnia się rzecznika ministra Antoniego Macierewicza, a nie docenia człowieka, który w czasie wojny za Polskę walczył? Dotarliśmy do pisma, w którym Antoni Macierewicz odmawia awansu oficerskiego dla dawnego żołnierza AK i uczestnika powstania warszawskiego. To miał być symboliczny awans, ale jego brak staje się wymownym symbolem tego, jak rządzący wykorzystują dziś historie dla doraźnej polityki.