Najnowsze

Najnowsze

Niemcy będą walczyć z morskimi przemytnikami ludzi

Rząd Niemiec zamierza skierować Bundeswehrę do walki z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym. W operacji NATO Sea Guardian ma wziąć udział maksymalnie 650 niemieckich żołnierzy. Decyzja rządu w Berlinie zapadnie prawdopodobnie w środę.

Szimon Peres w szpitalu. Miał udar

Były prezydent Izraela Szimon Peres trafił do szpitala po udarze. Według izraelskich mediów jego stan jest stabilny, a polityk jest w sztucznej śpiączce.

Związek zawodowy księży konieczny?

Kto zatrudnia księży i kto jest za nich odpowiedzialny? Zgodnie z polskim prawem duchowni mają pełne prawa do świadczeń emerytalnych i zdrowotnych, ale co zrobić w przypadku, gdy żaden hierarcha nie chce podać się za pracodawcę księdza, który musi z przysługujących mu praw skorzystać? O tym jak rozwiązać taki problem rozmawiali goście programu Tak Jest Tomasz Wiścicki i Piotr Ikonowicz.

Pilot lądował jak kapitan Wrona

Samolot transportowy linii lotniczych Trigana Air Service lądował awaryjnie na lotnisku w mieście Wamena w Indonezji. Z powodu usterki pilot lądował bez wysuniętego podwozia. Lot był o tyle niebezpieczny, że maszyna przewoziła 14 ton paliwa, ryż i cukier. Dwóm pilotom i technikowi udało się uciec, a strażacy ugasili ogień, który pojawił się po lądowaniu.

"Symbol porażki polityki PiS" vs "debata miała wymiar napastliwy"

- Polska jest wskazywana jako obiekt problemów, kłopotów, braku porozumienia - ocenił wtorkową debatę o Polsce w Parlamencie Europejskim szef PO, Grzegorz Schetyna. - Mamy do czynienia z podwójnymi standardami i nie ma to nic wspólnego z ochroną praworządności - powiedział z kolei wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który reprezentował polski rząd. Według niego debata miała wymiar "napastliwy".

Śmierć na największym statku wycieczkowym świata

Jedna osoba zmarła, a cztery zostały poważnie ranne w wyniku upadku łodzi ratunkowej, do jakiego doszło na największym na świecie statku wycieczkowym Harmony of the Seas. Statek w przerwie rejsu przebywał w porcie w Marsylii na południu Francji.

Włosi angażują się w Libii. Operacja Hipokrates

Włochy wyślą ok. 300-osobowy kontyngent medyczno-wojskowy do Libii, gdzie w mieście Misrata personel ten założy szpital polowy dla libijskich żołnierzy walczących z dżihadystami - zapowiedzieli w parlamencie szefowie resortów obrony narodowej i MSZ.

Co miał na myśli dalajlama? Niejasne słowa o wojnie w Syrii

W celu zakończenia przelewu krwi w Syrii i Iraku, duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV opowiedział się za dialogiem z dżihadystami z tzw. Państwa Islamskiego, a tak przynajmniej jego słowa - bardzo ogólne i niejednoznaczne - zinterpretowała agencja Associated Press, której reporter towarzyszy mu w czasie jego wizyty w Europie.

Ponad 300 tys. ofiar wojny

Co najmniej 301 tys. ludzi zginęło w wyniku wojny domowej w Syrii, która wybuchła w marcu 2011 roku - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, zastrzegając, że liczba ofiar śmiertelnych tego konfliktu może być o wiele wyższa.

Amerykanie "testowali Irańczyków"

Telewizja Fox News, powołując się na źródła wojskowe w Pentagonie, podaje, że wojska irańskiej Gwardii Rewolucyjnej co najmniej dwukrotnie zagroziły zestrzeleniem samolotów zwiadowczych US Navy, gdy te przeleciały zaledwie milę od granicy morskich wód terytorialnych Teheranu. Amerykanie przyznali, że był to test.

Z Gazpromu na premiera

Karen Karapetian, były szef armeńskiej spółki gazowej ArmRosGazprom (dziś: Gazprom Armenia) oraz burmistrz Erywania w latach 2010-2011, został mianowany premierem Armenii. W czwartek do dymisji podał się poprzedni premier Howik Abrahamian.