Najnowsze

Najnowsze

Ratownicy byli u pacjenta, ktoś zniszczył karetkę. "Akt wandalizmu i głupoty"

Poszli pomóc choremu, a gdy wrócili zastali ambulans umazany oleistą cieczą i niebieską farbą. Ratownikom medycznym z Wrocławia udało się doczyścić szyby, ale plamy na masce są nie do usunięcia. Wandale zniszczyli karetkę, która medykom służyła zaledwie od 4 miesięcy. - Jeśli ktoś pozwala sobie na coś takiego, to możemy się obawiać co będzie dalej - mówią ratownicy.

Niemcy. Francja, Białoruś nie uznają dokumentów wydawanych w Donbasie. Kreml odpowiada

Uznanie przez Rosję dokumentów wydawanych przez separatystów na wschodzie Ukrainy jest niedopuszczalne oraz stanowi naruszenie porozumień z Mińska w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie - ocenił w poniedziałek rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert. Podobnie w tej kwestii zareagowały władze w Paryżu i Mińsku. Moskwa twierdzi z kolei, że dokumenty nie naruszają prawa międzynarodowego.

"Wątpię, czy uda się dojść do prawdy". Ojciec Ewy Tylman rozżalony decyzją sądu

"Zadaję sobie pytanie, jak to możliwe, że mężczyzna oskarżony o zabójstwo mojej córki, będzie chodził na wolności, a to co się rozważa w ramach jego odpowiedzialności ma być nieudzieleniem pomocy. Nie ma na to mojej zgody" - komentuje decyzję poznańskiego sądu w emocjonalnym oświadczeniu ojciec Ewy Tylman. W poniedziałek sąd uchylił oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman Adamowi Z. tymczasowy areszt.

Nie ma rozejmu w Donbasie. "Konieczny jest choćby tydzień ciszy w walkach"

Działania prorosyjskich separatystów w Donbasie sprawiają, że nie ma tam na razie warunków do ogłoszenia rozejmu – oświadczył przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego Leonid Matiuchin. Wcześniej przedstawiciel OBWE Martin Sajdik poinformował, że do 20 lutego w strefie konfliktu dojdzie do wycofania ciężkiego uzbrojenia zakazanego porozumieniami mińskimi.

Tusk spotkał się z Pence'em. Od wiceprezydenta USA usłyszał "trzy razy tak"

W obliczu rosyjskich prób zmiany granic siłą, będziemy nadal wspierali działania w Polsce i krajach bałtyckich związane ze wzmocnioną wysuniętą obecnością NATO na wschodzie - zapewnił w poniedziałek wiceprezydent USA Mike Pence. W Brukseli spotkał się on z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Zderzenie kry z lądem. Zobacz siłę Bałtyku

Mroźny dzień i pozornie spokojny Bałtyk, który na brzeg wyrzuca krę rozbitą na tysiące mniejszych i większych kawałków - taki widok mogli zobaczyć w niedzielę spacerowicze na Cyplu Rewskim. Okazuje się, że silny wiatr przesunął lód z jednego końca Zatoki Puckiej do drugiego. Siła wyrzucanych na brzeg części lodu była tak duża, że w ruch wprawiany był piasek na plaży. Autor nagrania nazwał zaobserwowaną scenę "zderzeniem kry z lądem".

Komandosi przed sądem. Proces ws. próby zabójstwa Erdogana

Proces 47 osób oskarżonych o próbę zabójstwa tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana rozpoczął się w poniedziałek w Mugli, na zachodzie Turcji. Do próby tej miało dojść w hotelu nad Morzem Egejskim podczas nieudanego zamachu stanu z 15 lipca 2016 roku.

Zarzuty po tragicznej przejażdżce quadem po jeziorze

Zarzut narażenia pasażera quada na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 44-letni mężczyzna, który w ubiegły wtorek jeździł quadem z drugim mężczyzną po zamarzniętym jeziorze w Baniach, woj. zachodniopomorskie.

Poznańscy "łowcy głów" szukają "Hossa"

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych w Poznaniu przejęli poszukiwania Arkadiusza Łakatosza "Hossa". "Łowcy głów" zajmują się poszukiwaniem m.in. gangsterów czy zabójców, zarówno w Polsce, jak i za granicą. To właśnie oni złapali Kajetana P. na Malcie.

Przepychanki nacjonalistów z policją na Majdanie

Troje policjantów ucierpiało w wyniku przepychanek z nacjonalistami, do których doszło w niedzielę wieczorem w centrum stolicy Ukrainy. W Kijowie trwały obchody trzeciej rocznicy krwawych starć podczas protestów antyrządowych na Majdanie, które doprowadziły do odsunięcia od władzy Wiktora Janukowycza.

#Pamięć Absolutna 19.02.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z lutego 2007 roku i przypominają przede wszystkim głośne zatrzymanie przez CBA znanego kardiochirurga Mirosława G.

Polska Kronika Faktowa 19.02.2017

Zatrzymanie doktora Mirosława G., dyskusja wokół tarczy antyrakietowej, raport Macierewicza oraz przygotowania do obrony Doliny Rospudy. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

Odebrali hodowcy kilkadziesiąt psów i owce. "To był dramat"

"Jak daleko może posunąć się człowiek dla zysku?" - zastanawiają się przedstawiciele grupy Oleśnickie Bidy. Wolontariusze w piątek odebrali niemal 50 psów i kilkanaście owiec z dolnośląskiej hodowli. Zwierzęta trzymane były w skandalicznych warunkach. W niedzielę wolontariusze odwiedzili kolejne miejsca, w których hodowca trzymał czworonogi. Tu spotkał ich podobny widok. Zwierząt było już jednak znacznie mniej. Sprawą zajmuje się policja.

Kreml uznał paszporty separatystów. Prasa ocenia, OBWE i USA krytykują

Uznanie przez Rosję paszportów wydawanych przez separatystów w Donbasie mieszkańcom okupowanych przez nich terytoriów to reakcja Moskwy na rozwój sytuacji militarnej w strefie konfliktu. To także odpowiedź na niedawne oświadczenia Waszyngtonu w sprawie Krymu - ocenia rosyjska prasa. Decyzję Kremla w sprawie dokumentów separatystów skrytykowały OBWE i USA.

"Wampir z Bytowa" ma trafić na obserwację psychiatryczną

Leszek Pękalski, zwany "wampirem z Bytowa" w grudniu tego roku może wyjść na wolność. Trwają starania, by się tak jednak nie stało. Sąd niebawem rozpatrzy wniosek o umieszczeniu go w ośrodku w Gostyninie. Biegli chcą też, by został on poddany obserwacji psychiatrycznej. Pękalski został skazany za jedno morderstwo i gwałt. Przed procesem przyznawał się jednak nawet do 90 zbrodni, a oskarżony był o 17.

Loża prasowa 19.02.2017

Paweł Lisicki ("Do Rzeczy"), Tomasz Skory (RMF FM), Seweryn Blumsztajn ("Gazeta Wyborcza") i Sławomir Sierakowski ("Krytyka Polityczna") - to goście Małgorzaty Łaszcz w wydaniu Loży Prasowej z 19 lutego. Pierwszym poruszonym tematem był spór Polski z Komisją Europejską o przestrzeganie praworządności, którego esencję mogliśmy zaobserwować na konferencji w Monachium - w kłótni ministra Waszczykowskiego i wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa. Także w stolicy Bawarii padły słowa Antoniego Macierewicza, który katastrofę smoleńską stawia w jednym rzędzie z agresją Rosji na Gruzję i Ukrainę - i tę kwestę także dziennikarze skomentowali. Później rozmawiano o wypadku premier Szydło, która opuściła już szpital. Wrócił również temat planowanej przez PiS reformy samorządów. Na koniec komentatorzy odnieśli się do projektu przyjętego przez rząd dotyczącego antykoncepcji hormonalnej, według którego m.in. tzw. pigułka dzień po będzie dostępna tylko na receptę.