Najnowsze

Najnowsze

Nagranie z monitoringu tuż przed wypadkiem premier Szydło

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z dnia wypadku rządowej kolumny z udziałem premier Beaty Szydło. Film zarejestrowano w Oświęcimiu ok. 500 metrów przed miejscem zdarzenia. Widać na nim, jaka odległość dzieli pierwszy samochód z kolumny od limuzyny przewożącej szefową rządu oraz sposób oświetlenia tych pojazdów.

Lexusy, bmw, porsche. "Legalizowali" kradzione auta

Osiem osób oskarżyli gdańscy prokuratorzy w sprawie związanej z "legalizacją" i handlem luksusowymi oraz sportowymi autami kradzionymi w Niemczech, Szwecji i Polsce. W grę wchodziły 22 samochody, warte w sumie ponad 3 mln zł. Część z nich udało się odzyskać.

Adoptuj "Bońka". Jest rudy, sympatyczny i załatwi bilet na mecz reprezentacji Polski

Jest rudy, zwinny i wzbudza sympatię. Chodzi o "Bońka" - rudego kota, który trafił do schroniska w Bełchatowie. W szukanie mu nowego właściciela włączył się Zbigniew Boniek. Nowy właściciel, oprócz nowego przyjaciela, dostanie też dwa bilety na arcyważne spotkanie eliminacyjne piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej - pomiędzy Polską a Rumunią. - Niektórzy się martwią, że adopcja będzie tylko przykrywką do zdobycia biletów, ale to nieuzasadnione obawy. Każdy chętny będzie gruntownie sprawdzony, zanim stanie się nowy właścicielem - zapewniają w schronisku. Sprawie przyjrzała się Katarzyna Pasikowska-Poczopko.

"Pierwszy feministyczny rząd na świecie poświęcił swoje zasady"

Podczas niedawnej wizyty w Teheranie premierowi Szwecji Stefanowi Lofvenowi towarzyszyły członkinie gabinetu nazywanego niekiedy "pierwszym feministycznym rządem". Zgodnie z obowiązującym w Iranie prawem kobiety musiały przykryć włosy i założyć luźne stroje. Nie spodobało się to m.in. pozarządowej organizacji UN Watch.

Kreml "nie ma żadnych konkretów" ws. spotkania Trumpa i Putina

Nadal nie są znane data ani miejsce spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zauważył jednak, że "dotąd mowa była o tym, iż do spotkania dojdzie przed szczytem G20 w Niemczech w lipcu tego roku".

Turcja chce rozszerzyć operację w Syrii

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że Turcja chce utworzyć strefy bezpieczeństwa w Syrii, rozszerzając swe operacje wojskowe na miasta Manbidż i Ar-Rakka. Chce to zrobić po wyparciu tzw. Państwa Islamskiego z miasta Al-Bab na północy.

Nagroda World Press Photo za zdjęcie zabójcy ambasadora

Zdjęcie przedstawiające trzymającego w rękach pistolet zabójcę ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa zdobyło nagrodę dla najlepszej fotografii 2016 roku w konkursie World Press Photo. Autorem zwycięskiego zdjęcia jest fotograf agencji Associated Press Burhan Ozbilici.

Pechowy żaglowiec wciąż na dnie

To nie pierwszy raz, gdy 23-metrowy żaglowiec Down North osiadł na dnie. Tym razem zatonął przy wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zostanie on wyciągnięty w tym tygodniu. Właściciel jednostki podejrzewa, że do zatonięcia mogło doprowadzić obluzowanie przewodu dostarczającego wodę do chłodzenia silnika.

Prezydent Czech gratuluje i zaprasza

W telegramie gratulacyjnym do nowego prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera prezydent Czech Milosz Zeman przypomniał jego zasługi dla stosunków czesko-niemieckich i zaprosił go do Pragi - poinformował rzecznik Zemana Jirzi Ovczaczek.

Dżihadyści niszczą zabytki Palmiry. Rosjanie publikują dowody

Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało nagranie, które ma potwierdzać, że dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego zniszczyli zabytki starożytnej Palmiry. W styczniu syryjska agencja prasowa Sana poinformowała o uszkodzonej fasadzie rzymskiego amfiteatru, a także zniszczeniu tetrapylonu, jednego z najsłynniejszych zabytków tego historycznego miasta na wschodzie kraju.

PO: Błaszczak powinien się podać honorowo do dymisji

Posłowie Platformy Obywatelskiej Marek Wójcik i Cezary Tomczyk złożyli w poniedziałek wniosek o wspólne posiedzenie sejmowych komisji spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej, w związku z piątkowym wypadkiem premier Beaty Szydło. Zażądali dymisji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Szalony zjazd tyłem. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Niekontrolowany zjazd z oblodzonego wzniesienia znalazł się na pierwszym miejscu w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl z 30 proc. głosów. Drugie miejsce zajął korek gigant w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z 25 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się wypowiedź ministra Macierewicza o Bartłomieju Misiewiczu z 18 proc. głosów.

Polska Kronika Faktowa 12.02.2017

Pożegnanie ministra Sikorskiego, dymisja ministra Dorna, atak opozycji na panią minister Fotygę oraz nowe twarze w rządzie. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 12.02.2017

Dziennikarze jak co tydzień podróżują w czasie i tym razem cofają się do pierwszej połowy lutego 2007 roku. W tym tygodniu przypominają przede wszystkim liczne zmiany kadrowe w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Dziennikarz rozmawiał z rodziną kierowcy seicento: kolumna bez sygnałów dźwiękowych

Świadkowie twierdzą, że nie słyszeli, by kolumna przewożąca premier Beatę Szydło miała włączone sygnały dźwiękowe. Pojazd przewożący szefową rządu miał mieć włączone tylko światła mijania - relacjonował w rozmowie z TVN24 piątkowy wypadek Paweł Wodniak, redaktor naczelny portalu "Fakty Oświęcim", który był na miejscu zdarzenia pół godziny po incydencie.

Loża prasowa 12.02.2017

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej: Mariusza Janickiego z Polityki, Pawła Wrońskiego z Gazety Wyborczej, Andrzeja Stankiewicza z Onetu i Filipa Memchesa z Polskiego Radia. Komentatorzy skupili się w trakcie dyskusji na wątkach wokół wypadku w Oświęcimiu, w którym poszkodowana została Beata Szydło. Wśród nich na tych dotyczących sposobu informowania o zdrowiu premier, procedur dotyczących przewożenia najważniejszych osób w państwie przez BOR i zapowiadanej przez MSWiA reformy Biura Ochrony Rządu. W dalszej kolejności publicyści rozmawiali na temat powstania Komisji reprywatyzacyjnej, którą w tym tygodniu powołał - głosami PiS - sejm. W tym kontekście pojawiła się też kwestia postępowania, które warszawska prokuratura wszczęła w sprawie rzekomej łapówki w warszawskim ratuszu. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz zabrali głos ws. nauczycielek z Zabrza, które stanęły przed komisją dyscyplinarną za to, że pracowały ubrane na czarno, solidaryzując się w ten sposób z Czarnym Protestem.